Skocz do zawartości
silasek

Geforce 7800gtx 512

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie dowiedziec jak to jest z tym geforcem...czy jest sens czekac na niego...czy moze kupic zwyklego GTXa...kase mam na karte 2600zl wiec sam nie wiem...komp musi mi dosc dlugo sluzyc tak ok. 5-8 lat nie bede nic zmienial w nim...dlatego pytam?

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po tych 3latach i tak dalej bedzie mozna grac w wiekszosc gierek?...juz nie chodzi mi o najwyzsze rozdzialki..tylko nawet te z nizszych...ale zeby to jakos chodzilo ?...moja TNT2 dziala 5 lat juz...ale chyba czas najwyzszy ja wymienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pakwanie od razu w kompa zalozmy 10tysiecy mija sie z celem bo i tak nie starczy na 7lat ja bym to zrobil inaczej i oczywiscie zmienil platforme na amd z X2 na pokladzie i mobo z SLI w twoim wypadku ale rob jak chcesz.

ta jak da za x2 700zł wiecej jak za 6xx to faktycznie oszczedzi ;)

a co do mobo ze SLI :rolleyes: za 5 lat kupi sobie drugiego takiego samego (GTX) i co bedzie miał osiagi dzisiejszej pary 2xGF2MX ;) ale pomysł z dualcore nie jest zły

Edytowane przez andrzejsnk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli ktoś chce, to może brać dwie, ale to się mija z celem. Lepiej kupić teraz GF7800GTX 256/256 i tak czy inaczej sobie pograć na najwyższych detalach, a w przyszłości (i tak musiałby zmieniać karte) ją zmienić. To jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli ktoś chce, to może brać dwie, ale to się mija z celem. Lepiej kupić teraz GF7800GTX 256/256 i tak czy inaczej sobie pograć na najwyższych detalach, a w przyszłości (i tak musiałby zmieniać karte) ją zmienić. To jest moje zdanie.

Dokladnie "zwkly" :D 7800GTX jest znacznie tanszy od wersji 512MB, nieznaczie wolniejszy. Ta karta starczy ci do na dobre pare lat, za 2-3 lata roznica miendzy GTX 256 a 512 bendzie malo zauwazalna.

Bierz 7800GTX 256MB/256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupił sobie Radeona X1800 XT za około 2200zł (http://sklep.benchmark.pl/katalog_4125.html). Jest wydajniejszy od GTX 256Ram i znacznie tańszy od GTX 512. A za zaoszczędzoną kasę pozbierał byś trochę i wymienił procka na AMD X2. Ale to jest oczywiście moje zdanie wybór jest twoj..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie "zwkly" :D 7800GTX jest znacznie tanszy od wersji 512MB, nieznaczie wolniejszy. Ta karta starczy ci do na dobre pare lat, za 2-3 lata roznica miendzy GTX 256 a 512 bendzie malo zauwazalna.

Bierz 7800GTX 256MB/256bit

 

oj chyba jednak znacznie wolniejszy ...

ta karta to wbrew pozorom spory krok NV naprzód

 

Dołączona grafika

 

 

 

512MB pamięci to dobra inwestycja

już teraz są gry korzystające z tekstur o sumarycznej wielkości 500MB (quake4, doom4 itd)

no i niestety X1800XT nie ma z tym monstrum szans

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba jednak znacznie wolniejszy ...

ta karta to wbrew pozorom spory krok NV naprzód

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

512MB pamięci to dobra inwestycja

już teraz są gry korzystające z tekstur o sumarycznej wielkości 500MB (quake4, doom4 itd)

no i niestety X1800XT nie ma z tym monstrum szans

Tu masz racje X1800XT nie ma najmniejszych szans z GTX 512MB, ale jasli chodzi o zwykłago GTX 256 to bardziej sie opłaca kupic Radka bo kosztuje tyle samo a jest wydajniejszy. Chyba ze ma sie 3000zł na GTX 512, bo z tego co wiem gdzies tyle bedzie kosztował (jak narazie jeszce chyba w zadnym sklepie polskim nie jest dostepny), ale juz weszła kolejna seria do sprzedazy tak wiec myslae ze trafia do nas jakies egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz wogole nie wiem...dlatego jak narazie to sie jeszcze wstraymam z kupnem karty..zobaczymy jaka cena bedzie Geforce 7800GTX 512...a tak poza tym to widze ze wiekszosc poleca procki amd..gdzies czytalem(chyba w tym serwisie)ze amd jest przewaznie do grania a intel do wrzystkiego..ale procka chyba nie bede zmienial i zostane przy intelu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewidze wiekszego sęsu pakować takiej kasy jednorazowo w komputer ...

 

Sam sie już na tym przejechałem

 

Kup dobry procesor i płyte - taką żebyć za 3 lata mogł zorbić modernizacje a karte graficzną 7800gt albo nawet słabszą - i takiego kompa łatwo zmodernizujesz i najważniejsze - BEDZIE STARCZYŁ NA DŁUGOOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszlem do wniosku ze jednak kupie Geforce 7800GTX 512, w sklepie arche juz widzialem cena cos kolo 2900, na kupno kompa mam jeszcze 2 tyg. tak zeby byl przed wigilia..jak myslicie stanieje cos ta karta przez te 2 tyg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ponowne przemyślenie chęci zainwestowania tak dużych pieniędzy i pomyślenie nad czymś mniej budżetowym np. X800GTO@X800XT sądze że dla Ciebie bedzie najrozsądniejsza decyzją, chyba że naprawde masz bzika na punkcie kart to i tak polecam coś do 1500 zł max ponieważ później to już jest strefa wyrzucania pieniędzy w bloto.

Edytowane przez CuBa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie o to chodzi...ze mam bzika :) tylko mam pewna sume pieniedzy i za nia musze kupic maszyne i nie moge tej kasy przeznaczyc na co innego(ani na 2 kompy tylko musi byc jeden a porzadny),a karte chce taka poniewaz do tego kompa nie bedzie nic dokupywane..wogole nie bedzie bedzie nic wymieniane ani dokladane.tak to wyglada.

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle jak bym miał na tyle kasy tez bym wział tego 7800GTX 512MB a jesli kupuje taka grafe to reszte tez musi miec dobra tak wiec co moze bardziej przyspieszyc kompa jak taka grafa.

Ja jestem zaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no calosc to ma wygladac tak :

 

Dysk :Samsung SpinPoint 120 GB (8MB cache, Serial ATA II) lub 160 GB

Grafika : Point Of View GeForce 7800 GTX 512

Monitor : 17" Samsung SyncMaster 173P Plus silver

DVD : NEC DVD+/-RW ND-4550A bulk black (zapis DVD-RAM)

Ram : GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 533 MHz

Procesor : Intel Pentium 4 650 (S775) 3.40 GHz HT

Płyta : Abit AW8 lub Abit AW8-MAX

Zasilacz :Tagan 420W TG420-U02 - PFC (chyba wystarczy)

 

za wrzystko cos kolo 8000zl.

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz kupiłes tego kompa czy dopiero zamierzasz ale jesli to drugie to ja bym polecał dysk Seagate 7200.9 160GB sata nagryware LG gsa-4166b light scribe albo 4167 bez lightscriba (obydwie obsługuja dvd-ram). Równiez zasilacz bym polecił coś mocniejszego około 500W http://sklep.benchmark.pl/pelny_18870.html

Takze procka AMD bym polecał idealnie by sie nadawał do mocnej grafy AMD Athlon 64 3500+ BOX (Socket 939) Venice lub jesli ci potrzebna dwurdzeniówka AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939) i do tego płyta główna http://sklep.benchmark.pl/pelny_21368.html.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa jeszcze nie kupilem...mam zamiar o zrobic kolo 20.12.05..co to rzeczy to nie wiem czy cos zmienie..znaczy sie zasilacz moge tak samo jak i nagrywarke...ale procek nie wiem..Amd jest bardziej wydajniejszy od tego P4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...