Skocz do zawartości
silasek

Geforce 7800gtx 512

Rekomendowane odpowiedzi

W testach wyszło ze dwa dżadza AMD wymiatają te od intela Także skoro chcesz przyszłościowy zakup wykonać to lepiej weź amd x2 a jeżeli chcesz jedno jajo to itak zosatne przy AMD Venice 3500+bo poprostu będzie doskonały do takiej karty graf.( na której bym oszczędził ale juz o to się nie kłóce) Takze powiem tyle ONLY AMD :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął AMD ze względu na lepszą wydajność w grach, mniejsze wydzielanie ciepła oraz lepsza podkręcalność (szczególnie na rdzeniu Venice).

A jesli chodzi o duze oc to poleciłbym nawet zakupic Venice 3000+ który podkreca sie najlepiej ze wszystkich athonów 64 poniewaz ma najnizszy mnoznik, a jesli np. grasz w czasie gdy komputer kompresuje filmik czy cos w tym rodzaju kupiłbym sobie dwurdzeniówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dorzucę swoje 5 groszy, ale nie będę się rozpisywał na temat AMD vs. Intel, bo to twoja decyzja, z obu będziesz zadowolony.

 

Pisałeś że komp ma być na ponad 5 lat. To dwie uwagi. Kup do nagrywarki DVD dodatkowo zwykły napęd DVD. Raz, że nagrywarka będzie się o wiele mniej zużywac i starczy na dłużej, dwa że będziesz mógł kopiować w locie.

 

Poza tym 160 (a co dopiero 120) GB dysk za 5 lat będzie bardzo małym dyskiem. Skoro masz już tyle kasy a komp ma być na tak długo to kup na moje oko ok. 400GB w dwóch dyskach, możesz połączyć w RAID dla lepszej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No klocilbym sie z tym podkrecaniem Venice 3000+, ze niby takie najlepsze.

 

Ja bym wybral Opteronka serii 165 - 180 (2 rdzenie, 2x1MB cache), do tego DFI Ultra-D (nie sli, bo po co), 2x1GB jakis dobry RAM, grafe albo GF7800GTX 256, albo Radzia 1800 (dzialajace dopalanie sprzetowe kompresji wideo, a nie jak u NV), dysk jakis sporawy, tak z 200GB SATA2 (pewnie Hitachi ;)) lub lepiej 2 do RAID0, zasilke OCZ PowerStream 420 (520W) i tyle. :)

 

ps. No i LCD minimum 19", najlepiej >19" Wide :D

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsensowne? za 5 lat i w gore gry beda bardziej wymagajace a do tego kompa nic nie bedzie dokladane i wogole.to chyba dobrze ze ma wiecej pamieci. Amd dwurdzeniowy jest zdeczka drogi...a podkrecac tez raczej nie bede.a co myslicie o Pentium D ? jak on by sie sprawowal w takiej konfiguracij...ogolnie to i tak raczej zostane przy intelu..ten komp ma byc stabilny bez zadnego podkrecania oraz ma byc do wrzystkiego nie tylko do gier.

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie, czy kupisz 7800gtx 256, czy 512, mam pewną uwagę.

Aby w pełni wykorzystać możliwości karty, będziesz potrzebować co najmniej Athlona 64 taktowanego 2,4ghz lub P4 coś koło 4ghz. W innym wypadku karta będzie sie trochę marnować, dlatego jeżeli kupisz słabszy procek, niż podałem wyżej, to krecenie będzie jak najbardziej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...w sumie to jednak moze zmienie.hehe a ktory procek lepiej sobie poradzi w grach i ogolnie AMD Athlon 64 3500+ BOX,AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939) ? lepiej brac dwurdzeniowe?...a czy one dobrze sobie radza np. jesli gram,slucham muzy i jeszcze cos ? czy sie przytnie to wrzystko?..oraz czy ten geforce z 512 to wychodzi na to ze sie nie oplaca kupywac?ogolnie AMD X2 sa lepsze od Pentium D ?a zamiast geforce z 256 bardziej oplaca sie radeona 1800XT ? wogole czy moglby ktos mi napisac konfiguracje kompa..oparta na AMD X2,radeonie,2 giga ramu,monitor 17 i reszta..

Edytowane przez silasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam dyski RAPTOR. Masz nagrywarke DVD wiec po kiego Ci tak duzy dysk ? albo raptor 76 GB (10 000 obr/min) albo cos z NCQ.

Mapa do Battlefielda wgrywa sie w (zmierzylem wczoraj) 57 sek, a u niektorych 6-8 MINUT (na dyskach 7200)

Widze ze chcesz wydac duzo pieniedzy, ale rzeczywiscie polecam AMD, ma on wszystko czego potrzebujesz, a instrukcji serwerowych itp nie potrzebujesz w procu, a co do bezpieczenstwa, to nowe juz maja "antyspalnicze" funkcje. Milego grania na swieta, choc rodzice sado, bo nie doloza Ci do kompa nic przez 7 lat :) LOL

 

Fakt, pomysl dziwny ze naraz tyle kasy, ale coz. IDA SWIETA a skoro chca Ci starzy sypnac kasa na kompa :) to czemu nie ? BRAC I SIE CIESZYC. Gratuluje wypasnego kompa, pamietaj ze bedzie nam przykro jesli nie bedziesz go wykorzystywal odpowiednio ;)

 

pozdro

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam dyski RAPTOR. Masz nagrywarke DVD wiec po kiego Ci tak duzy dysk ? albo raptor (10 000 obr/min) albo cos z NCQ.

Mapa do Battlefielda wgrywa sie w (zmierzylem wczoraj) 57 sek, a u niektorych 6-8 MINUT (na dyskach 7200)

Widze ze chcesz wydac duzo pieniedzy, ale rzeczywiscie polecam AMD, ma on wszystko czego potrzebujesz, a instrukcji serwerowych itp nie potrzebujesz w procu, a co do bezpieczenstwa, to nowe juz maja "antyspalnicze" funkcje. Milego grania na swieta, choc rodzice sado, bo nie doloza Ci do kompa nic przez 7 lat :) LOL

Wow :lol:

 

Jakos nie pamietam zebym musial czekac 6 minut na wgranie sie BF2 , ba powiem wiecej jak trwalo to minute to byl max , wiec cosik ta twoja teoria jest lekko z doopy wyssana .

 

W ogole caly twoj post miazdzy debilizmem , jakie instrukcje serwerowe ? :blink: Jakie zabezpieczenia antyspalnicze ? :lol:

 

Za dwa raptory , ktore w sumie nie dadza nawet 80gb ma dwa inne dyski kazdy po 200mb , zepnie to w Raid i wiecej mu nie potrzeba . A teoria o braku potrzeby duzego dysku jest naprawde genialna :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wgrywania sie map w BF2

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1740213

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1753528

 

instrukcje ? a chocby SIMD ktorego poczatkowo nie mial AMD. obecnie AMD juz maja SSE3.

poza tym kazdy zorientowany w architekturze P4 powie Ci ze jest to typowy procek do matematycznych obliczen lub zastosowan serwerowych gdzie potrzebna jest duza przepustowosc. Dlatego tez dodali do niego chocby HT.

 

z tymi antyspalniczymi to zartobliwa nazwa, ale musialbys przejrzec Tom's Hardware Guide a raczej klipy ktore robili.

po zdjeciu wenta z P4 QIII sie zamrazal i wywalal error windowsowy, a temperatura nie przekroczyla niebezpiecznego poziomu, podczas gdy w tej samej sytuacji AMD pikowal temperaturowo i palil sie momentalnie.

Obecnie AMD wprowadzil juz do prockow ta funkcje ochronna.

no i podstawowa kwestia, dlaczego AMD jest tanszym prockiem ? BO JEST OKROJONY do tego co jest najbardziej potrzebne.

 

napisalem "albo raptor 76 GB (10 000 obr/min) albo cos z NCQ." ale oczywiscie ty spojrzales do mnie w sygnature i zobaczyles 36 GB.

 

"ktore w sumie nie dadza nawet 80gb ma dwa inne dyski kazdy po 200mb "

jak juz pyskujesz to chociaz rob to uwaznie i bez bledow.

 

Nie rozumiem po co kupowac nagrywarke DVD jednoczesnie trzymajac 200 GB danych na dysku.

rozumiem jesli ktos obrabia filmy i potrzebuje na uncompressed, ale przeciez ten chlopak pewnie bedzie na tym kompie gral. Poza tym niezaleznie od tego jakie bedzie mial lacze z netem i tak nie zdarzy zapchac tego dysku (76GB ) a juz bedzie wypalal .iso i tym podobne a na 1 DVD wchodzi 6 divxow, a skoro zbliza sie Blue Ray to ceny DVD dziewiatek spadna. Poza tym jesli masz raptora na ktorym jest system i na nim instalujesz gry, a jakis drugi dysk jako storage to zyskujesz mase wydajnosci bo dysk sie nie fragmentuje.

Aha i jeszcze jedno. Raptory defragmentuja sie w 4 minuty.

Zatem nie kluc sie ze mna i nie tym tonem chlopcze bo nie wiesz do kogo mowisz.

Rozumiem wyrazanie swojej opinni, ale kpienie jest juz bezczelne i zasluguje na chloste. SZYT TYSZ! (albo jak kto woli: uuuappaaa <chandler :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie jeszcze raz twoj pierwszy post to zrozumiesz , ze byl on napisany tak zagmwatwanym jezykiem ze nie bylo wiadomo o co ci chodzi .

 

Z tymi instrukcjami serwerowymi myslalem , ze odnosisz sie do Opetrona stad moja ciekawosc bo o ile jest to procek o przeznaczeniu serwerowym to wiadomo , ze kreca sie calkiem niezle , nie wspominajac juz o dwujajkowcu O 165 (Lancer na takim smiga) .

 

Co do tych zabezpieczen przed przegrzaniem to tez myslalem , ze piszesz o czyms zupelnie innym . A filmiki owszem pamietam , np Prescota , ktory na seryjnym boxie musial ratowac sie Thermal Throtlingiem przed przegrzaniem . No ale oczywiste jest ze AMD sie obecnie mniej grzeje , wiec nie wiem po co o tym setny raz wspominac .

 

Z raptorami to jest tak , ze mozna kupic 2 spiac je w macierz a do tego dkupic jakis 200GB na magazyn , pytanie tylko po co , kiedy spokojnie wystarcza macierz dwoch 200GB dyskow . No chyba , ze kupi sobie X2 4800+ i wykreci go na jakies kosmiczne zegary , to wtedy powoli zaczyna byc czuc juz zwalnianie dyskow itp...

 

Mam nadzieje , ze sobie juz troszke wyjasnilismy (po prostu staraj sie pisac bardziej rzeczowo , to nie bedzie nieporozumien) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...