Skocz do zawartości
Muskat

Problem, Komp Sie Nie Wlacza Prawidlowo, Brak Sygnaly Na Monitorze... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co moze byc przyczyna komp po wcisnieciu power tak jak by startuje ale dioda swieci tak jak by w polowie mocno wiec tez slychac ze to taki start ale nie do konca i wtedy nie zapala sie monitor , doslownie nie przechodzi sygnal na monitor. Nie rozumie troszke tego. Przycisk raczej bedzie sprawny bo jednak cos startuje, karta grafiki jest zintegrowana wiec dziwne jak by sie mialo cos z nią dziac? Jak myslicie gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"znafcy" się biorą bo słuchają sprzedających tem sprzet;

podał tak sklep na allegraku; przed zakupem kart zarzyczył sobie przesłania konfigu sprzętowego; " bo nie będzie wysłuchiwał bzdur (np. od takich tweakowców jak Ty), że im sprzęt nie chodzi i karty zepsute sprzedaja"; zalecił rezerwację 300 W dla karty; bo inaczej nie sprzeda

 

pzdr

Edytowane przez seiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura. Wybierzcie się na studia informatyczne, a potem niech mi któryś powtórzy, że karta pobiera 300W.

jeżeli już to na elektronikę ogólną ( np. AGH w Krakowie ); bo informatyka z poborami mocy i hardcorem nie ma nic wspólnego; ale to kompletnie nic :lol2:

ja przedstawiam tylko stanowisko sprzedawcy kart ( w prawdzie chodziło o wer. GT );

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiper, kolego, sądziłem, że potrafisz składać literki po angielsku- ot, myliłem się. A może, ty nasze guru, twierdzisz, że serwis xbit nie jest wiarygodny? Chcesz dyskutować (a raczej wystawiać się na pośmiewisko, bo nikt rozsądny nie zaprzeczy, że taka 16potokówka żre więcej niż 80W i to w peaku) to przytocz prawdziwe argumenty, a nie słowa niedouczonego sprzedawcy, handlującego na codzień gf6600 lub innym low-endem i nie mającym pojęcia o topowych PSU (chociażby).

 

Gdybyś był też b. rozgarnięty, to zauważyłbyś, że moja vga ze stacjonarnego pc jest o klasę wydajnościową wyżej niż 6800gt i analogicznie ciągnie od 6800 więcej prądu. Ja wiem ile, bo ją mam. Ty wiesz guzik, bo jesteś teoretykiem, czerpiącym wiedzę z opisów na allegro. Drobna różnica.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiper, kolego, sądziłem, że potrafisz składać literki po angielsku- ot, myliłem się. A może, ty nasze guru, twierdzisz, że serwis xbit nie jest wiarygodny? Chcesz dyskutować (a raczej wystawiać się na pośmiewisko, bo nikt rozsądny nie zaprzeczy, że taka 16potokówka żre więcej niż 80W i to w peaku) to przytocz prawdziwe argumenty, a nie słowa niedouczonego sprzedawcy, handlującego na codzień gf6600 lub innym low-endem i nie mającym pojęcia o topowych PSU (chociażby).

 

Gdybyś był też b. rozgarnięty, to zauważyłbyś, że moja vga ze stacjonarnego pc jest o klasę wydajnościową wyżej niż 6800gt i analogicznie ciągnie od 6800 więcej prądu. Ja wiem ile, bo ją mam. Ty wiesz guzik, bo jesteś teoretykiem, czerpiącym wiedzę z opisów na allegro. Drobna różnica.

kolego draaku, literki po angielsku jakoś tam składam ale z trudnoscią wielką, i tylko w sprzyjących okolicznościach; ale i tak nie klikałem zapodanego linka; bo nie bardzo miałem ochotę;

serwisu xbit nigdy nie widziałem i chyba nie chce mi się widzieć;

jak sprzedaż ok. 300 kart graficznych komukolwiek, lub cokolwiek innego; i będziesz wysłuchiwał domorosłych informatyków na e-mailach to pogadamy; bo na razie to jesteś tylko amatorem;

ATI omijam z daleka;

i nic o nich nie wiem, oprócz tego że są kiepskie jak kupa na fotelu przed telewizorem;

po konfigu widać, że sypnęło Ci trochę kasą i jakoś tam biegasz na markach; być może nawet składasz literki po angielsku; jak dla mnie może być nawet po chińsku;

ale to jeszcze nie wystarczy, żeby walić w postach takim nadymanym tonem;

 

ja tylko podzieliłem się uwagami sprzedawcy; a Ty nadymasz się na eksperta - wyrocznię;

trochę wyluzuj bo robisz z siebie du**a

 

narka

Edytowane przez seiper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak czytam takie bzdury to mnie smiech ogarnia. A to niby czemu karty ATI sa kiepskie.Podaj jakis racjonalny powod potwierdzajacy te slowa :lol: I od kiedy to GF 6800 GT ciagnie 300W ? Sorry ,ale troszke glupoty wypisujesz..

 

Sorry za OT ,ale nie moglem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]

bo informatyka z poborami mocy i hardcorem nie ma nic wspólnego; ale to kompletnie nic

Zależy, kto gdzie studiuje. Ja na politechnice - czego jak czego, ale elektroniki to nam tam nie brakuje. Nie przesadziłbym nawet, gdybym powiedział, że mamy jej dość. A kwestię poboru mocy i overclokingu mam na wykładach.

 

Poza tym ATI nie są złe - kwestia przedziału cenowego, bo np do 300PLN, to tylko ATI widzę.

 

A GF6600GT będzie ciągnął 300W, ale wcześniej będzie go trzeba tak podkręcić, aby chłodzony był azotem. Owszem, ciągnie dość zdrowo, ale żeby w setki iść to przesada.

[/OT]

 

Wracając do tematu: jeśli reset ustawień bios nie pomaga, to proponowałbym pożyczyć od kogoś firmowy zasilacz i sprawdzić, co się będzie działo.

 

Edit:

CO za bzdury............szkoda czytać

A pisać nie szkoda?? Na przyszłość nie przeginaj z tymi ikonkami, bo to niezdrowo - % (procenty) można zarobić. Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi, który jak sam przyznał nie zna języków obcych i nie zauważa lin

 

Dołączona grafika

 

 

PS. O x1800xt też pewnie nie słyszałeś?

 

PPS. Dane na wykresie zaczerpnięte są z oficjalnych publikacji nv oraz ati, dodatkowo skonfrontowanych z obserwacjami osób je testującymi. Jeśli ktokolwiek stwierdzi, że polski (lub jakikolwiek) sprzedawca na allegro jest b. wiarygodny to współczuję.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...