Skocz do zawartości
Malakaih

Wydac 3600pln - Dlugie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przedarlem sie przez mase postow na tweak'u. Mam do wydania 3600pln. Zestaw na A64 mialem praktyczni gotowy, ale poki chlopaki ze sklepu sie ruszyly, to zarowno connect3d jak i geil ultra-x zniknaly, wiec teraz zglupialem. Poza tym fajnie by bylo to skonfrontowac z Wasza opinia.

Termin mnie goni i juz nie mam zdrowia przedzierac sie przez forum zeby dobrac plyte i ram do p4 630, wiec prosze o sugestie.

 

ELEMENTY WSPOLNE:

Barracuda 7200.9 160 GB 460

BenQ 1640 190

Chieftec BH-01B-B-B - 400W 460

Radeon X800GTO HiS IceQ II Turbo - 894

razem: 2004pln czyli zostaje jeszcze 1600pln

 

A64

Venice 3k box (niestety jest tylko box) 665

Abit AN8 Ultra 498

razem: 3163 pln czyli zostaje jeszcze 437pln

ram - ???

(wentylator na cpu prawdopodobnie kupie sobie juz pozniej bo nie maja Freezera 64 pro)

 

P4

p4 630

plyta - ?

ram - ? (jak rozumiem tutaj juz nalezy kupowac ddr2, o ktorych nie wiem zupelnie nic)

chlodzenie-? (podobnie jak wyzej, moge sobie to ewentualnie pozniej kupic)

 

Ceny oczywiscie nie sa najnizsze ale jestem SKAZANY na konkretny sklep.

Elementy wspolne w zasadzie nie podlegaja dyskusji. Wszystko sprowadza sie niejako do wyboru ramu do a64 za ~430pln oraz plyty i ramu do P4 za jakies 800 (mooooze 900). Niestety cena 630 w moim ukochanym sklepie jeszcze nie dysponuje.

 

Najwiekszy problem mam z ramem. Nie moge sobie powybierac, poprzebierac. Fajnie by bylo aby wytrzymal troche podkrecania, aczkolwiek zdaje sobie sprawde ze za ta kase nie zloze demona overclockingu. Ale fajnie jakby plyta pod p4 tez sie do tego nadawala, na tyle na ile cena w kazdym razie pozwoli. (Tez chcialbym uniknac ograniczenia parametrow dysku przez kiespki konkroler na plycie od p4 - czytelm gdzies ze plyty z jakims chipsetem tak maja - ale zupelnie nie pamietam jakim)

 

Poza tym swiadomie nie zadaje tutaj pytania p4 czy a64. Ta decyzje juz sam jakos podejme i nie chcialbym zaczynac kolejnego sporu.

 

Bede BARDZO wdzieczny za sensowne sugestie.

Pozdrawiam

Malakaih

Edytowane przez Malakaih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

dfi lan party nf 4 ultra-d 520

amd opteron 144 650

Freezera 64 pro 100

Samsung 200GB 7200 8MB SP2004C 380

BenQ 1640 190

Leadtek WinFast PX7800 GT TDH MyVIVO 1338

Tagan TG420-U01 Black 317

 

całość 3495 zestaw wypaśny po podkręceniu opterona masz fx'a

jak nie bedziesz mogł znależc opterona zagadaj do gostka o nicku ibizpl on ci załatwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajnie. Szkoda tylko ze w Twoim zestawie zabraklo takiego detalu jak RAM o obudowie nie wspominajac.

Niestety tak jak napisalem, jestem zobligowany do kupna w konkretnym sklepie, a jeszcze troche czasu minie poki do nich dotra te opertony 939. Poza tym, jak wspomnialem, na niektore komponenty juz sie praktycznie zdecydowalem, wiec liczylem na sugestie ktore uzupelnia mi zestaw a nie zbuduja cos od nowa. Tym bardziej ze w temacie grafy, to mysle ze x800gto w zupelnosci mi wystarczy.

 

Pozdarawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd będziesz miał Abita an8 ultra ?? słyszałem że już ich nie produkują :/ i w żadnym sklepie nie mogę go znaleźć.

 

imho bardziej bym się skłaniał ku zestawowi z amd, do tego ramy 2x512 na kościach samsunga tccd albo winbondach TwinMos, Corsair (jeżeli chodzi o abita)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Operton 144 s.939 - 650 (www.pc-shop.pl)

AC Freezer64 Pro - 70 zł

DFI LanParty nf4 Ultra-D - 500 zł

Twinmos Speed Premium 2x512 MB PC 3500 (Windond BH-5) - 530 zł

Connect3D X800 GTO@16ps - 860 zł

Samsung 160 GB SATA II - 350 zł

BenQ DW 1640 black - 160 zł

Tagan 380W - 250 zł

Obudowa według własnego uznania - ok. 200 zł

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek

Dzieki za trud, ale tak jak wspomnialem moj sklep nie jest mi w stanie zalatwic ani Opertona (jeszcze) ani x800gto od 3D Connecta (juz). Jestem niestety ZMUSZONY do korzystania z uslug tego sklepu, w ktorym ceny niestety nie sa juz tak optymistyczne jak te ktore Ty podajesz (takie DFI koszuje ~620zl) Poza tym z modowalnoscia nowej partii tych Connectow z tego co mi wiadomo jest raczej cienko, a selekt z powyzszego powodu odpada.

 

@alfa555 Co do Abita to podobno "moj" sklepo go ma, ale skoro twierdzisz ze jest z nimi problem, to pewnie jak przyjdzie co do czego to i ja go nie dostane... juz tak bylo, wiec szkoda gadac.. Chetnie bym kupil tccd, ale jak pisalem nie mam mozliwosc przebrania konkretnych egzemplarzy a z tego co sie orientuje to za sensowna kase raczej ciezko kupic pewne tccd, a na Geil'e One (jesli dorze pamietam to one sa na tccd) to mnie nie stac.

 

 

Pozdrawiam i dzieki za sugestie.

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odpowiednich perswazjach zniża ceny najlepiej zrób kartke przejdx przez miasto po sklepach popytaj o ceny pozapisuj zawsze pokazuj kartke a do twojego sklepu idx na końcu na pewno obniza działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mac

Widzisz, problem polega na tym ze komp ma byc oficjalnie kupiony niejako do firmy. Zeby to bylo mozliwe to musi on byc kupiony przez ten jeden, konkretny sklep i ludzie z tego sklepu doskonale o tym wiedza. Albo kupie u nich, albo wcale. Dlatego niestety niewiele mam asow w rekawie...

Dlatego niestety musze sobie odpuscic na przyklad x800gto od Connecta, na ktorego i tak juz czekam u nich prawie 3tygodnie i nagle sie okazalo ze nie bedzie. Podobnie pewnie bedzie z Opertonem :angry:

 

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tez tak mam ale przejdź po miescie do nich idź na koncu i pokazuj kartke ze sprzetem a na nim ceny z kazdego sklepu podpisane gdzie kazdy da jak najmniejsza żebys u niego kupił proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...