Skocz do zawartości
yotomeczek

Pentium Mobile Story (akcja Dothan) ...

Rekomendowane odpowiedzi

aaaaa no tak :D

spoko, i faktycznie robi taką różnicę??? bo tam straszne ochy o achy wyspiewali... a jak w praniu???

ej, w ogóle dziwna sprawa jest z tym 1M i 16M w tych P-M'ach :blink:

ja u siebie to liczyłem pare razy i przy gorszym 1M mam lepszy 16M :blink:

może faktycznie to coś w windowsie trzeba pozmieniać...

pamiętam, że był jakiś wpis w rejestrze odnośnie wielkości pamięci cache L2 proca, a ten dothan ma chyba 2M o ile się nie mylę?? może windfows nie umie tyle obsłużyć??

potem poszukam tych kluczy w rejestrze i npiszę :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat za stroną "Egielda":

 

"SecondLevelDataCache – Z nazwy tego klucza można dość dużo wywnioskować. Najprawdopodobniej jest to ilość pamięci cache naszego procesora. Microsoft twierdzi, że Windows doskonale wie ile dany procesor ma

pamięci drugiego poziomu, jednak dla bezpieczeństwa możemy mu wpisać wartość jaką posiada nasz procesor. Wartości wpisujemy w systemie 16-owym. Zanim wpiszesz przelicz sobie w kalkulatorze. Dla przykładu na procesorze Pentium 4 Northwood (512 KB L2) w pewnych zastosowaniach uzyskaliśmy wzrost o około 4%. Z kolei na procesorach AMD K7 (zarówno 256 KB jak i 512 KB) żadnych różnic nie odnotowaliśmy.

 

W gałęzi:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management ..."

Edytowane przez vince15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat za stroną "Egielda":

 

"SecondLevelDataCache – Z nazwy tego klucza można dość dużo wywnioskować. Najprawdopodobniej jest to ilość pamięci cache naszego procesora. Microsoft twierdzi, że Windows doskonale wie i...

W gałęzi:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management ..."

Ciekawe czy da jakis wzrost w celku mobile wlozonym do desctopa(northwood 256L2) :D, sprawdze po swietach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratsy Yoto za zbliżenie się do granicy 3GHz. Widać, że cpu ma potencjał, aż bym je ożenił z moją vga i zobaczył co z tego wyniknie ;)

 

PS. Nie zapominaj o update'cie ;) I powodzenia w dalszych zmaganiach! Jaki cel sobie stawiasz? Rekord, to jasne, ale w czym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w najbliższym czasie zaatakujesz super PI 16 MB, powinien robić poniżej 11 minut bezproblemowo :)

Oj, tu chyba przesadziles, na tych taktach cyba jeszcze nie zejdzie ponizej 11.

 

W pi16 ten proc sie spisuje duzo gorzej niz w 1m. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Już niedługo chciałbym zmienic procesor, w internecie znalazłem coś takiego - Procesor INTEL Celeron M 360 1.4GHz (Socket-478, FSB400MHz, 1MB), jest to procesor wraz z coolerem przeznaczony do s478.

 

Czy będzie pasować ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek nie będzie pasował na zwykłą płytę pod p4 mimo że ma taki sam soket. Już jakiś czas temu była o tym mowa na forum. A swoją drogę ciekaw jestem jak tam z 16M Yotomeczka?? pozdro :)

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek nie będzie pasował na zwykłą płytę pod p4 mimo że ma taki sam soket. Już jakiś czas temu była o tym mowa na forum. A swoją drogę ciekaw jestem jak tam z 16M Yotomeczka?? pozdro :)

 

słabo :D

wpadła mi w łapki grafa ... X1800XT :D

 

pierwsze bencze - bez OC grafy :lol:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...