Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Ma super wyjście wideo, sprzętowe kodowanie mpeg4. To moim zdaniem lepszy wybór.

Jest niesamowicie nowoczesna przez to :)

Jest juz udowodnione, ze te karty sa nie warte swojej ceny.

To, ze kupiles to jedynie chyle czola za odwage.

Teraz sie męcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niesamowicie nowoczesna przez to :)

Jest juz udowodnione, ze te karty sa nie warte swojej ceny.

To, ze kupiles to jedynie chyle czola za odwage.

Teraz sie męcz.

Wolałbym nie polemizowac, ale jestem niejako zmuszony :). Powiem tak - chętnie się z nią męcze. W cenie 450 nie ma nic lepszego z 256mb (nie biore pod uwage podkręconego gf6600). Pierwsza gra jaką uruchomilem to NFS_MW. Działa na 1024. Płynnie. Cienie po środku, reszta max. Przycina troche na początku. Ale są to minimalne zwizy i nie przeszkadzają w zabawie. Jak jest las, to tez potrafi minimalnie zwolnic. Jest b fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niesamowicie nowoczesna przez to :)

Jest juz udowodnione, ze te karty sa nie warte swojej ceny.

To, ze kupiles to jedynie chyle czola za odwage.

Teraz sie męcz.

Sugerowałbym byś się najpierw zapoznał z działaniem i możliwościami avivo zanim napiszesz podobną bzdurkę. Jest to z pewnością atut kart z serii x1x00 i nie ma co polemizować.

 

W low endowym segmencie moim zdaniem propozycji nV są mimo wszystko ciekawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie polemizowac, ale jestem niejako zmuszony :). Powiem tak - chętnie się z nią męcze. W cenie 450 nie ma nic lepszego z 256mb (nie biore pod uwage podkręconego gf6600). Pierwsza gra jaką uruchomilem to NFS_MW. Działa na 1024. Płynnie. Cienie po środku, reszta max. Przycina troche na początku. Ale są to minimalne zwizy i nie przeszkadzają w zabawie. Jak jest las, to tez potrafi minimalnie zwolnic. Jest b fajnie.

POKI X1600 to trafny wybor!!

Nowe jest najlepsze.

Przekonalem sie to kupujac ponad 2 lata temu, nowiutkiego, tlusciutkiego FX5600.

Mial 'supernowoczene' :-| CineFX ktore mialo dac mu kopa w gierkach z DX9.

Kop byl, tyle ze nie w ta strone co trzeba :mur: (a moglem wziac wtedy R9500).

Zmeczylem na nim do grudnia ubieglego roku.

Wniosek taki ze lepsza pewna nieco starsza karta, niz niepewna najnowsza karta(6600/GT pewien jest, X1600 NIE!)

 

P.S: NFS:MW na 1024 na prawie max detalach chodzi na podkreconym radku 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POKI X1600 to trafny wybor!!

Nowe jest najlepsze.

Przekonalem sie to kupujac ponad 2 lata temu, nowiutkiego, tlusciutkiego FX5600.

Mial 'supernowoczene' :-| CineFX ktore mialo dac mu kopa w gierkach z DX9.

Kop byl, tyle ze nie w ta strone co trzeba :mur: (a moglem wziac wtedy R9500).

Zmeczylem na nim do grudnia ubieglego roku.

Wniosek taki ze lepsza pewna nieco starsza karta, niz niepewna najnowsza karta(6600/GT pewien jest, X1600 NIE!)

 

P.S: NFS:MW na 1024 na prawie max detalach chodzi na podkreconym radku 9550.

 

Tak, a na gf 6600GT potrafi przyciąc - o czym ty mowisz. MIałem Radeona 9550 na starym kompie. Krecil sie dobrze ale to inna klasa niz x1600. Mierzylem ilosc fps Frapsem. Jak NFS_MW traci plynnosc to jest 35 klatek. AVG : 65. Z tego co czytalem na gf600gt potrafi zejsc do 25fps. Karta warta swojej ceny. Jest tansza od gf6600gt (z 256mb) a jest rownie szybka (a wg mnie nawet niekiedy szybsza) Sterowniki sa niedopracowane - jade na 5.13. CO LEPSZEGO ZNALESC DO 500 - 550 zl

 

POZDROWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, niema gry wydanej w ciągu ostatniego roku, która by płynnie działała na R9550 w 1024x768 i max detalach. To po prostu niemożliwe. GF6600GT tutaj jest to możliwe, ale w niektórych grach może tej karcie zabraknąć ram i zaczynaja sie frame dropy i tzw. doczytywanie z hdd.

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wróce do testów Devilka, 8500 w 2003 to ja miałem na x800GT, a nawet i więcej, nie wiem kto może się wpakować w tą karte, a już nie mówie o wersji XT której cena jest skandaliczna, jak by jednak była ta szyna 256bit to by znacznie lepiej było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie x1600xt Club3D ale na razie nie mam reszty kompa i karta chodzi u kumpla. Pierwsze testy pokazały wyższość nad 6600GT. Testy zrobiłem na Sempronie s.754 3100+@2.3GHz, 1GB RAM.

3D2001 ok. 22tyś pkt i 3D2003 ok.9500pkt na karcie nie podkręconej!

Dla porównania drugi kumpel na s.939 A643200@2.75GHz,2x512MB RAM, Gainward 6600GT podkręcona 550/1070 ok.9100pkt w 3D2003.

Battlefield2 na obu kartach detale na maksa (GF cienie na medium ATi max) ale GF 1024x768 i AAx4 a ATi 1280x960 AAx2. To były max ustawienia na obu kartach, które dawały płynność i komfort w grze.

 

Podkreślam że GF podkęcony na maksa a ATi nominał i duża różnica w platformach.

Pierwsze próby podkręcania pokazały spory zapas mocy, RivaTuner pozwolił na zwiększenie taktowania rdzeń do 650 i pamięci 750. Nie było artefaktów a karta nie grzała się zbytnio. Nie podnosiłem jeszcze taktowania bardziej i nie robiłem jeszcze testów na OC karty tylko sprawdziłem brak artów.

 

Jak już będe miał swojego kompa to pobawie się na maksa z kartą ale już teraz wygląda nieźle - choć kupiłem ją przejściowo żeby poczekać na x1900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wróce do testów Devilka, 8500 w 2003 to ja miałem na x800GT, a nawet i więcej, nie wiem kto może się wpakować w tą karte, a już nie mówie o wersji XT której cena jest skandaliczna, jak by jednak była ta szyna 256bit to by znacznie lepiej było

Cena skandaliczna?? x1600pro są po 520 zl. (Mozna kupić jeszcze taniej). Za taką cene nie ma nic lepszego. Koniec i kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mowil o qersji Xt ktorej cena naprawde jest wysoka i jak za swoja cene juz musi byc szybsza od 6600GT. Biorc pod uwage ze ten XT chyba juz nie za bardzo sie podkreci to nadal za dorga bo niewiele wydajniesza od kreconego 6600GT:/ Do tego ten Gainward nie byl podkrecony prawie wcale :/ 1070 na pamiatach to malo ;)

A co do NFS MW jak mialem jeszcze sempa to na tej grafice co mam spokojnie gralem w 1024x768 i wszystkie detale na max ;)

a kosztuje sporo ponizej 500zł

 

P.S Ten radek na dzisiejsze realia nie jest najlepszymym zakupem w swojej cenie. za jakis czas mzoe sie to zmienic gdyz duza ilosc jdnostek PS daje mu duza przewage w grach intensywnieje wkorzystujacych. Ale na ile one zostana w przyszlosci wykorzystane czas pokarze ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ile dales za X1600XT?

212 Euro

 

-> Wolan potencjał OC tej karty wydaje się być wysoki.

Już w przyszłym tygodniu będe miał reszte gratów więc zaczne testować koło przyszłej soboty. Oczywiście zdam relacje co i jak.

 

->Drak poczekam troche dłużej jak pojawi się większy wybór na rynku producentów no i troche się z kasy wypłukałem na sprzęt :-) więc poczekam moze do dwóch miesięcy. Przy okazji wyjdzie do tego czasu co jest warta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 pro wydajnością nie grzeszy , ale za tą cene imo rewelacja

 

http://www.imperium.net.pl/sapphire-x1600p...cie-p-6614.html

Za taką cenę jest poważną konkurencją dla GF6600, właściwie za te 415 zł wolałbym tego radeona.

Dziwi mnie zatem cena, za jaką kupił rafa swojego 1600XT. W takim wypadku XT mógłby być droższy od Pro o jakieś 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x1600 pro wydajnością nie grzeszy , ale za tą cene imo rewelacja

 

http://www.imperium.net.pl/sapphire-x1600p...cie-p-6614.html

To chyba jakas pomylka.Cena na poziomie x1300pro. Zobaczymy za dwa dni, albo w poniedzialek. Jezeli jednak to nie pomylka - to hit (w dodatku wydajniejszy od gf 6600gt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam się zastanawiam cena genialna , po imperium najtaniej widzialem palit x1600 pro za 450 zł ciekawe o ile taniej od xt bedzie to http://www.xpertvision.com.tw/en/products/..._x1600Prog.html http://www.vr-zone.com.sg/?i=3092&s=8

 

 

http://forums.hardwarezone.com/showthread....ce#post16940424

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam się zastanawiam cena genialna , po imperium najtaniej widzialem palit x1600 pro za 450 zł ciekawe o ile taniej od xt bedzie to http://www.xpertvision.com.tw/en/products/..._x1600Prog.html http://www.vr-zone.com.sg/?i=3092&s=8

http://forums.hardwarezone.com/showthread....ce#post16940424

Właśnie dziś miałem w kompie tę kartę. Kumplel zamówił PALIT Radeon X1600Pro 128MB DDR3/128b TV/DV PCI-E G za 540 zł. Tylko ją przetestowałem na moim sprzęcie w 3dmark03. Bez podkręcania mój gf 6600 gt wyciska 8500 a ten x1600Pro 10000. Szok. Za taką kasę nic lepszego nie znajdziecie.

Układ chłodzony jest wiatrakiem zaprojektowanym przez znaną w komputerowym światku firmę Zalman. Palit Radeon X1600Pro Golden wyposażony jest w 128 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,4 ns pracującej z częstotliwością 1300 MHz. Procesor, chłodzony sporym radiatorem, którego żeberka owiewają łopatki wentylatora, taktowany jest zegarem 575 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ge ma takty 575 core /1000mem wiec to nie to samo co golden coś namieszałeś

Z końcówką "G" jest golden i ma pamięci 1.4ns 1300 MHz oraz chłodzenie zalmana zas bez "G" tez ma pamięci DDR3 ale o czasie 2ns 1GHz i bez zalmana. Kumpel też miał wątpliwości bo całą sprawe w actionie w opisie spaprali. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super cena tego palita , przeciez to rewelacja za te pieniadze toz to x1600xt tylko odrobine trzeba "dokręcić" świetna karta z rewelacyjnym chłodzeniem zalmana i jeszcze ta cena 517 zł zeby xt z wypasionym chlodzeniem byl kilkadziesiat drozszy od pro super!!! hm 517 zł versus http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4141

 

http://www.sklep.abad.pl/index.php?type=show_prod&id=21322

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś miałem w kompie tę kartę. Kumplel zamówił PALIT Radeon X1600Pro 128MB DDR3/128b TV/DV PCI-E G za 540 zł. Tylko ją przetestowałem na moim sprzęcie w 3dmark03. Bez podkręcania mój gf 6600 gt wyciska 8500 a ten x1600Pro 10000. Szok. Za taką kasę nic lepszego nie znajdziecie.

Układ chłodzony jest wiatrakiem zaprojektowanym przez znaną w komputerowym światku firmę Zalman. Palit Radeon X1600Pro Golden wyposażony jest w 128 MB pamięci GDDR3 o czasie dostępu 1,4 ns pracującej z częstotliwością 1300 MHz. Procesor, chłodzony sporym radiatorem, którego żeberka owiewają łopatki wentylatora, taktowany jest zegarem 575 MHz.

Widze ze ten X1600Pro za 540zl to calkiem niezla propozycja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i za 500zl 1600pro moze być niezłą akrtą. Mogi by tylko jakoś jeszcze go sterami podrasować, bo na razie to ta karta fajna jest ale tylko w smarkach...w realnych grach to cieniutko.... Niestety ze swoją architektórą w ghrach majacych sporo tekstur zawsze będzie dostawać po dupsku, a takie gry są na razie na topie-doom3, quake4, fear itp....

 

Jednak za 500zl to można wreszzie pomysleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar qpic takiego radka x1600pro i teraz nie wiem tylko jakiego czy tego Palita czy normanego sapphire ten Palita ma niestety tylko 128mb pamieci ale za to ddr3 ja na swojej nowej karcie che przejsc 3dmarka 2006 ktory ponoc wymaga 256mb! wiec do tego potrzebuje raczej tego radka z ddr2 ale z 256mb http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_24537.html jak myslicie co ORT: kupic??

Edytowane przez brolly666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...