Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, postęp technologiczny :) Te X1600 Pro, to ostatnia karta, jaką kupię na AGP. Mój komp ma już 2 lata, więc za rok będę się przesiadał na AM2 (wtedy będzie już znany na wylot). Jak tak patrzę, to teraz coraz szybciej zmieniają się standardy, moim zdaniem są tego plusy i minusy, jak zawsze zresztą. Tylko polityka producentów kart graficznych jest dla mnie nie zrozumiała, bo dalej jest dużo więcej komputerów na AGP niz PCI-E, więc rynek jest i gracze, którzy są w tej grupie też mają swoje oczekiwania. Teraz ma wyjść 7600 GS na AGP, ciekawe co z tego wyniknie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestesty sprzed nosa znikla mi x800pro wiec musze sie za czyms rozejzec B) x1600 dobre to bedzie??

http://allegro.pl/item107190929_sapphire_r...potok_gw24.html

lub

http://allegro.pl/item105789400_sapphire_r..._potok_agp.html

i jak to sie ma do r9800pro??bedzie zauwazalna roznica??

 

I czy te karty maja 256bit jak moja?? bo nie moge sie polapac z tych opisów....Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój brat sobie zakupił X1600 PRO. Na defaultowych zegarach grafika bardzo ładnie ciągnie:

 

* Obliviona

* HoMM 5

* Battlefielda 2

 

W to teraz aktualnie giercuje, to widzłaem pzrez ramię, że chodzi płynnie i nawet spokojnie. Dał co prawda sporo - bo 520 zł - ale na pewno jest satysfakcja - bo gierki działaja ładnie. Nie wiem jak marki - ale mysle, że karta plasuje sie na równi z 6600GT - może jest nawet lepsza troszke - ale nie wiem.

W każdym bądz razie - graficzka świetna - ja polecam bo naprawde fajnie sie spisuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój brat sobie zakupił X1600 PRO. Na defaultowych zegarach grafika bardzo ładnie ciągnie:

 

* Obliviona

* HoMM 5

* Battlefielda 2

 

W to teraz aktualnie giercuje, to widzłaem pzrez ramię, że chodzi płynnie i nawet spokojnie. Dał co prawda sporo - bo 520 zł - ale na pewno jest satysfakcja - bo gierki działaja ładnie. Nie wiem jak marki - ale mysle, że karta plasuje sie na równi z 6600GT - może jest nawet lepsza troszke - ale nie wiem.

W każdym bądz razie - graficzka świetna - ja polecam bo naprawde fajnie sie spisuje ;)

1600pro na pewno nie jest szybsza od 6600gt a dopiero 1600xt.

 

Jestem ciekawy co masz na myśli że bardzo ładnie ciągnie Obliviona skoro u znajomego na 7900gtx przy maksie na 1280x1024 obraz szarpie...

 

@wegorz91 - jak pisał WDK nie ma sensu 9800pro na 1600pro zamieniać. Ja 9700 na 1600xt zamieniałem i tu był skok wydajności ale powiedzmy sobie szczerze - nie powalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój brat sobie zakupił X1600 PRO. Na defaultowych zegarach grafika bardzo ładnie ciągnie:

 

* Obliviona

* HoMM 5

* Battlefielda 2

 

W to teraz aktualnie giercuje, to widzłaem pzrez ramię, że chodzi płynnie i nawet spokojnie. Dał co prawda sporo - bo 520 zł - ale na pewno jest satysfakcja - bo gierki działaja ładnie. Nie wiem jak marki - ale mysle, że karta plasuje sie na równi z 6600GT - może jest nawet lepsza troszke - ale nie wiem.

W każdym bądz razie - graficzka świetna - ja polecam bo naprawde fajnie sie spisuje ;)

No nie wiem czy jest aż tak entuzjastycznie. Mam te grafe i Oblivion chodzi co prawda w max ustawieniach bez HDR w 800x600 ale czasami przytnie!!! A gdzie AA i wyższa rozdzielczoś? Można pomarzyc!!! B2 chodzi w 1024 w max ustawieniach ale też przycina momentami. Generalnie grafa radzi sobie obecnie z każdym tytułem oprócz Obliviona ale max to 1024 (mam na myśli nowe gry)!!! I widac że ta sytuacja lada dzień się zmieni bo zapasu mocy już nie ma a mój egzemplarz szczeglnie podatny na OC nie jest!!! Ale żeby nie byo i tak jestem zadowolony! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 9800 Pro, zakładając że w 3dMark03 jest koło 5000 a na X1600 Pro koło 7000, to może się wydawać że wzrost wydajności nie jest duży. Ale patrzcie na to z innej strony, ilość potoków pixel i vexler shared jest większa, i im nowsze marki (05 i 06) i gry, tym różnica między tymi kartami zacznie się powiększać, również patrząc też na to że 9800 ma 128 MB a X1600 dwa razy tyle (512 to bezsens wiec można je pominąć).

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2003 mam 6000ptk i 256bitów a te x1600 128 :lol2: chyba roznicy kolosalnej nie bedzie

Różnica będzie znikoma (może poza fear i xpand rally)), zresztą sam zobacz: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=631 Co innego, jakby wyszły X1600 z ddr3 na agp, ale takich nie ma. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Mazzzi

Co do 9800 Pro, zakładając że w 3dMark03 jest koło 5000 a na X1600 Pro koło 7000, to może się wydawać że wzrost wydajności nie jest duży. Ale patrzcie na to z innej strony, ilość potoków pixel i vexler shared jest większa, i im nowsze marki (05 i 06) i gry, tym różnica między tymi kartami zacznie się powiększać, również patrząc też na to że 9800 ma 128 MB a X1600 dwa razy tyle (512 to bezsens wiec można je pominąć).

5k w marku 03 to chyba na jakims tempym procu i byle jakiej plycie. zerknij w moja sygnaturke, a to nie jest najlepszy wynik, bo mam gdzies skrina, co 7.4k zrobilem... a po jaka cholere 256mb na karcie tej klasy? juz ci mowie, dla komfortu psychicznego - nic wiecej nei daje, bo i tak jak walniesz rozdzialke > niz 1024x768 to nowe gierki beda haczyc, a co dopiero jak wygladzanie jakies wlaczysz...

 

imho przesiadka z 9800pro na 1600pro jest conajmniej beznadziejnym pomyslem, identycznie z 9800pro na 6600gt - no chyba ze karta za karte, bo jak mamy doplacic to juz zastanawialbym sie...

 

najlepiej, jak kupisz nowa grafe, wlaczysz gre i zaniemowisz... z wrazenia, ze jest tak wielki skok wydajnosci. inaczej, zawsze bedziesz w jakims stopniu nieusatysfakcjonowany.

 

po swoich przygodach z roznymi kartami doszedlem do wniosku, ze najlepiej kupowac grafy <400zl, wtedy pograc sie da w nowe tytuly, strata wartosci jest mniejsza, ewentualnie przeskakiwac odrazu dwie - trzy klasy wyzej, np. z 9800pro na jakiegos 7900gt. dopiero wtedy czlowiek czuje zadowolenie z nowej karty - reszta to polsrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadam - o czym już pisalem wcześniej - z 9800 bez Pro w nazwie, w którym miałem 4 k w 3dMark03, wiięc u mnie ten skok będzie większy. Nie będę polemizował z sensownością przesiadki z 9800 Pro, bo na dzisiaj to X1600 Pro oferuje podobną lub niewiele lepszą wydajność, ale już w nowyszych markach (05 i 06) czy Oblivionie różnice jest coraz bardziej odczuwalna, i taka tendencja będzie się utrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje sie przesiasc z 9550 na 1600pro na PCI-E , ale mam dylemat co ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>:

 

wersje z 256MB - DDR2

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27377

 

Czy moze 128 DDR3

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27246

 

Zauwazcie ze taktowanie pamieci w tej 128mb karcie ma 540MHz (troche malo?), co wedlug was lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ze jest w opisie 128 a w tabelce 256mb , jutro zadzwonie i sie dowiem , ale chodzi mi o to taktowanie 540MHz , bo wydaje mi sie naprawde malo jak na ddr3 , chyba ze kolejny blad na stronie. Ale raczej bedzie miala 128mb , bo za ta cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ze jest w opisie 128 a w tabelce 256mb , jutro zadzwonie i sie dowiem , ale chodzi mi o to taktowanie 540MHz , bo wydaje mi sie naprawde malo jak na ddr3 , chyba ze kolejny blad na stronie. Ale raczej bedzie miala 128mb , bo za ta cene...

Tak czy owak jeśli któraś ma DDR3 to ją bierz a jak nie ma to bierz 128MB bo i tak będzie za wolna żeby grać w wyższych rozdziałkach (256MB) i koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepny dylemat co wybrac:

 

Radeon X1600Pro HIS 128MB DDR3 586 / 1386 ICEQ TURBO czy Saphire X1600XT 256MB DDR3 586 / 1386? , maja te same zegary i ta sama wydajnosc ,wiec lepiej doplaci do xt czy zostac na pro turbo i miec "pare" zlotych wiecej w kiejdzie? I jak wyglada z OC tych dwoch egzemplarzy? - bo xt sie podobno strasznie grzeje.

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepny dylemat co wybrac:

 

Radeon X1600Pro HIS 128MB DDR3 586 / 1386 ICEQ TURBO czy Saphire X1600XT 256MB DDR3 586 / 1386? , maja te same zegary i ta sama wydajnosc ,wiec lepiej doplaci do xt czy zostac na pro turbo i miec "pare" zlotych wiecej w kiejdzie? I jak wyglada z OC tych dwoch egzemplarzy? - bo xt sie podobno strasznie grzeje.

Zależy od możliwości twojego monitora. Jak możesz grać w 1280x1024 to bezapelacyjnie 256MB się przyda.

XT grzeje się tak jak podkręcona pro - przecież to ten sam chip :) ale żeby się strasznie grzała to nie potwierdzam ;)

Ogólnie rzecz biorąc ja bym xt - miałem i wiem że nieźle chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie dostałem mojego Radeon Sapphire X1600 Pro 256 MB na AGP :-) Kilka słów wstępu: Kartę kupiłem na allegro w wersji bulk, czyli bez pudełka, instrukcji i innych niepotrzebnych pierdół. W koszulce z kartą była tylko płyta ze sterownikami i całkiem fajna naklejka Sapphire, ciekawe tylko gdzie ją powinno się przykleić ;-)

 

Tytułem wstępu, karta prezentuje się dobrze, jest ciężka a chłodzenie wydaje się być solidne, choć wiadomo, że do Zalmana mu sporo brakuje. Karta wymaga dodatkowego zasilania z kabla przypominającego ten od stacji dyskietek (Jak się toto nazywa?), więc trzeba mieć odpowiednią przejściówkę z molexa, bo w wersji bulk jej nie ma w zestawie, a szkoda, bo kabelek jest niezbędny do poprawnej pracy karty.

 

Karta standardowo taktowana jest zegarem 500 MHz dla rdzenia i 405 MHz dla pamięci. Ma czujnik temperatury i wiatraczka, który standardowo w Windows chodzi na 26% swoich możliwości, pozostając prawie bezgłośnym. Jeżeli chodzi o O/C, to wstępnie podkręciłem ją do 600 / 435, i na tym zostałem nie obserwując artefaktów. Gdy uda mi się osiągnąc lepsze wyniki, dopiszę o tym na końcu postu.

 

Edit: Dzięki czujnikowi temperatury i wiatraczkowi, można ustawić np. w Atitool konkretne obroty dla konkretnych temperatur, baardzo fajna funkcja :) Można jeszcze bardziej wyciszyć kartę w Windows i podmuchać jej chłodem podczas gier :)

 

Na standardowych zegarach bez podkręcania karty, na moim komputerze AMD64 2800 i 1024 RAM (szczegóły w podpisie). Uzyskałem kolejno:

 

3Dmark03 - 7954 punktów

3Dmark05 - 4544 punktów | Po O/C: 4833 punktów

3Dmark06 - 1684 punktów | Po O/C: 1936 punktów

 

Edit: Wyniki z marków po O/C - 06 już jest! 05 też, 03 wkrótce.

 

Jeżeli chodzi o gry, to do tej pory testowałem dwie, DOOM III i Fear. Doom dziala płynnie (powyżej 30 fps) w rozdzielczości 1600x1200 przy detalach na High i filtrowaniem x8, a Fear przy wysokich detalach fizyki i grafiki, na 1152 x 864 wraz z filtrowaniem x4, FSAA niestety powoduje silny spadek FPS, więc odpada jego włączenie w Fear.

 

Edit: Grałem już w Call of Duty 2 na moim X1600 Pro, podaje maksymalne ustawienia, przy których gra działa bardzo dobrze i nie może być mowy o zacięciu. Pamiętajcie że w grach karta działa na standardowych zegarach. Tak więc przy rozdzielczości 1280x1024, Anti-analising x2, włączonych cieniach, dynamicznych światłach (normal) i dymie (World only) oraz teksturach ustawionych wysoko (ultra) można płynnie grać i nie ma szans żeby się coś cięło :) Jestem baaardzo zadowony bo na poprzedniej grafice mogłem pomarzyć o takich ustawieniach. Nie muszę dodawać że COD2 wygląda z takimi ustawieniami po prostu bosko :D Po podręceniu karta zyskuje koło 10 - 15% na wydajności, więc można się pokusić o jeszcze bardziej wyżyłowane ustawienia. Ja się w to jeszcze nie bawiłem :D

 

Recka będzie uaktualniana :) Ogólnie kartę oceniam pozytywnie :) Pamiętajcie że mowa o AGP :D

post-124915-1149539746_thumb.jpg

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK TNX. a mozesz mi powiedziec ile bym mogl jeszcze wycisnac z GPU i MEM na standardowym chlodzeniu? 650 / 1500 da rade?

Jasna sprawa że zależy to od egzemplarza ale ogólnie xt są już dość wysoko ustawione i widać że ten chip wiele więcej nie może. Są tacy co podkręcali do 650 ale mój do zaledwie 630 dawał się podkręcić. Pamiątki to inna bajka - dobrej jakość ddr3 ładnie idą w góre i nawet ponad 1600 jest bardzo realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie dostałem mojego Radeon Sapphire X1600 Pro 256 MB na AGP

 

Recka będzie uaktualniana :) Ogólnie kartę oceniam pozytywnie :) Pamiętajcie że mowa o AGP :D

Jesli mozesz to przetestuj karte w COD 2 i Heroes V.

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie zdecydowalem i kupilem x1600XT , jeszcze musze kupic nowe mobo , wiec nie mam zalozone. Wzialem wersje bulk bo taniej no i nie mam instrukcji , a czytalem ze gdzies trzeba podpiac dodatkowe zasilanie na karte - to prawda i gdzie to wpiac bo zadnego zlacza tam nie ma.

 

EDIT: aha no tak , przeczytalem to kilka postow wstecz :-) , a wersja XT tez wymaga dodatkowego zasilania?

Edytowane przez Krzychu7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

3Dmark03 - 7954 punktów

3Dmark05 - 4544 punktów | Po O/C: 4833 punktów

3Dmark06 - 1684 punktów | Po O/C: 1936 punktów[/b]...

 

 

Edit: Grałem już w Call of Duty 2 na moim X1600 Pro, podaje maksymalne ustawienia, przy których gra działa bardzo dobrze i nie może być mowy o zacięciu. Pamiętajcie że w grach karta działa na standardowych zegarach. Tak więc przy rozdzielczości 1280x1024, Anti-analising x2, włączonych cieniach, dynamicznych światłach (normal) i dymie (World only) oraz teksturach ustawionych wysoko (ultra) można płynnie grać i nie ma szans żeby się coś cięło :) Jestem baaardzo zadowony bo na poprzedniej grafice mogłem pomarzyć o takich ustawieniach. Nie muszę dodawać że COD2 wygląda z takimi ustawieniami po prostu bosko :D Po podręceniu karta zyskuje koło 10 - 15% na wydajności, więc można się pokusić o jeszcze bardziej wyżyłowane ustawienia. Ja się w to jeszcze nie bawiłem :D

Wyniki w smarkach mam podobne ale ten COD2 jest dla mnie zaskoczeniem :blink: a najbardziej rozdzielczośc! mówimy o dx9? bo gra umożliwia granie w dx7 a to już znaczna różnica! :wink:

No i Doom III w 1600x1200?! Chyba posadze od nowa winde i jeszcze raz testy zrobie!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mowa o DirecX 9, aby włączyć 7 co trza wogóle zrobić? Bo nie wiem :D safe mode? Wczesniej na 9800 grałem na DX 7 i na 9 gra wygląda duuuużo lepiej :) Co do DOOM, to to jest stara gra przecież :D EDIT: PS: Jak wróce do domu, dam screena z ustawień COD2, żeby bylo wiadomo dokładnie jakie opcje ustawiłem :)

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czytalem ze gdzies trzeba podpiac dodatkowe zasilanie na karte - to prawda i gdzie to wpiac bo zadnego zlacza tam nie ma...a wersja XT tez wymaga dodatkowego zasilania?

Jak złącza nie ma to przecież nie podłączysz żadnego kabelka :rolleyes: :wink:

 

Nie wiem co czytałeś ale na pewno nie o 1600 :) , żadna z tej serii nie wymaga dodatkowego zasilania bo nie potrzebuje aż tyle mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...