Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

Ok , jak nie ma gniazda to pewnie nie trzeba dodatkowego napiecia ciagnac... ;-) A czytalem , ze ta karta moze polknac nawet 211 Watt - to prawda??? - przeciez to bedzie ok 10Amper. Aha jak wyglada sprawa z HDTV? - musze miec do tego telewizor z HD Ready , czy moze byc zwykly monitor CRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czytalem , ze ta karta moze polknac nawet 211 Watt - to prawda??? - przeciez to bedzie ok 10Amper. Aha jak wyglada sprawa z HDTV? - musze miec do tego telewizor z HD Ready , czy moze byc zwykly monitor CRT?

Nie wiem co czytujesz ale powieści sci-fi wysiadają :D

Złącze pcie potrafi dostarczyć do ok 75W a że twoja karta nie wymaga dodatkowego zasilania to...to reszte sobie sam dopowiedz :)

 

Wyjście na TV nie ma nic wspólnego z monitorem, więc monitor to monitor a telewizor i telewizor HDTV to inna sprawa (mam nadzieje że to zdanie brzmi zrozumiale :)). Możesz podłączyć dowolny telewizor i dowolny monitor. A nawet oba naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia konstrukcyjne AGP? Nie wiem, pytam ;)

 

Ile Watt może maksymalnie dostarczyć karcie gniazdo PCI-E a ile AGP?

Dwa posty wyżej napisałem że PCIE 75W.

Co do AGP to nie pamiętam - może 40W? :huh:

 

EDIT

Już wiem - AGP do 45Watt

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem!!! Skoro AGP pobiera znacznie mniej mocy od PCI-E to dlaczego AGP mają dodatkowe zasilanie a PCI-E nie?! Jak pisałem wcześniej AGP mają więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

trzeba by było odwrócic kotka ogonkiem

agp moze dostarczyc karcie 45wat, pci-e 75, wiec jesli karta beirze powiedzmy 55 wat to na pci-e nei jest potrzebne dodatkowe zasilanie, a na agp tak bo brakuej tych 10 watów, dlatego dodaje sie molexa, ale z fdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było odwrócic kotka ogonkiem

agp moze dostarczyc karcie 45wat, pci-e 75, wiec jesli karta beirze powiedzmy 55 wat to na pci-e nei jest potrzebne dodatkowe zasilanie, a na agp tak bo brakuej tych 10 watów, dlatego dodaje sie molexa, ale z fdd

Dokładnie :) - AGP nie pobiera tylko dostarcza moc karcie :D , przcież nie karta graficzna złączu AGP :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) - AGP nie pobiera tylko dostarcza moc karcie :D , przcież nie karta graficzna złączu AGP :wink:

 

:lol: no logiczne!!! :D

 

Adamzi: to co do fdd i na pewno sie nie pomylisz :D gniazdo jest na końcu karty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radeon jest ok bo malo da sam athlon 64 3000+ i asrock + slabiutki radeon 9200

 

mam w 3d marku 01 6100 (mysle ze powinno byc z 12 500 co najmniej)

mam w 3dmark 03 927 pkt :mur: (minimum z 6 000 chcialbym)

 

a proc P4 2.4 HT

 

a Wam ile przydylo 3d markow w porownaniu z jakimi?

 

i ile karta pobiera dokladnie Watow bo nie wiem czy zasilacz 300 Wat da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamzi

Kilka postów wcześniej jest kilka testów na tych kartach i jest lepiej od twoich nadzieii!!! poczytaj tam!!!

 

Co do zasiłki to raczej do wymiany!!! i raczej markową bierz!!!

 

Wcześniej pojawiły się pytania na temat czujnika w x1600pro AGP. Czujnik jest!

Typ czujnika procesora graficznego: National LM63 (ATI-I2C 4Ch)

 

Everest podaje tez temperaturę otoczenia procesora garficznego.

 

pozdro

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy radeon x1600 pro grajac w rozdzielczosci 800x600(monitora wada ze ma dziwna proporcje w 1024x768) ta karta bedzie lepsza albo rowna gf 6600 gt, bo wszystcy pisza ze slaba, a ja jestem zwolennikiem ati i pytam sie czy warto?

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy radeon x1600 pro grajac w rozdzielczosci 800x600(monitora wada ze ma dziwna proporcje w 1024x768) ta karta bedzie lepsza albo rowna gf 6600 gt, bo wszystcy pisza ze slaba, a ja jestem zwolennikiem ati i pytam sie czy warto?

Przy tak niskiej rozdziałce prawdopodobnie nie będzie żadnej różnicy między tymi kartami a wzrośnie wpływ procka. Możesz sobie spokojnie ją kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mowie juz ktorys raz ze x1600 pro golden palit daje rade i jest lepszy od 6600gt same testy to mowia chyba ze ktos ma wypas monitor i gra w super rozdielczosci ale po co grac w wiekszej niz 1024??? jak dla mnie to super rozdzialka szczegolnie do mojego monitora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy radeon x1600 pro grajac w rozdzielczosci 800x600(monitora wada ze ma dziwna proporcje w 1024x768) ta karta bedzie lepsza albo rowna gf 6600 gt, bo wszystcy pisza ze slaba, a ja jestem zwolennikiem ati i pytam sie czy warto?

Ta karta na dzień dzisiejszy po lekkim OC świetnie sobie radzi i w 1024!!! w 800x600 nie będzie problemów a w nowych tytułach ma lepsze wyniki niż 6600gt!!! np w Oblivionie!!! Też się zastanawiałem i jednak postawiłem na ATI i nie mam czego żałować!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta na dzień dzisiejszy po lekkim OC świetnie sobie radzi i w 1024!!! w 800x600 nie będzie problemów a w nowych tytułach ma lepsze wyniki niż 6600gt!!! np w Oblivionie!!! Też się zastanawiałem i jednak postawiłem na ATI i nie mam czego żałować!!!

Co rozumiesz przez "lekkie OC" tego radka?

Dwa: kupić R1600 na AGP za 450 zł, czy dołożyć 100-150 zł i kupić coś z procem GF6800? (bardzo boli mnie 128bit w tym radku)

Ile klatek masz w Oblivionie i przy jakich ustawieniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa jak już pisałem wcześniej demonem OC nie jest i chodzi na 602/441 z 499/405!!! A oblivion mierzony Frapsem w lokacjach typu lochy czy inne zamknięte przestrzenie chodzi w około 30fps a na otwartych przestrzeniach około 20 czasami potrafi spaśc do 18!!! Ale mam Obliviona ustawionego na maxa z HDR w 1024 oczywiście bez AA, więc wydaje mi się że jest nieźle!!!

 

post-119646-1151086181_thumb.jpg

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta karta ma zabezpieczenie przed przegrzaniem sie? i jaka maxymalna temperatura jest bezpieczna dla GPU? Bo u mnie potrafi podskoczyc przy pelnym obciazeniu w upale do 73stopni na rdzeniu. Jak wyglada sprawa podkrecania X1600XT na standardowym chlodzeniu? Ja na swoim szafirku mam ta smieszna mate termoprzewodzaca miedzy GPU i MMU a radiatorem - oplaca sie to zdjac i nalozyc paste termoprzewodzaca i czy bedzie pasowal wtedy oryginalny radiator? (roznica wysokosci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta karta ma zabezpieczenie przed przegrzaniem sie? i jaka maxymalna temperatura jest bezpieczna dla GPU? Bo u mnie potrafi podskoczyc przy pelnym obciazeniu w upale do 73stopni na rdzeniu. Jak wyglada sprawa podkrecania X1600XT na standardowym chlodzeniu? Ja na swoim szafirku mam ta smieszna mate termoprzewodzaca miedzy GPU i MMU a radiatorem - oplaca sie to zdjac i nalozyc paste termoprzewodzaca i czy bedzie pasowal wtedy oryginalny radiator? (roznica wysokosci).

Co do podkręcania xt to poczytaj ten wątek :rolleyes: , już kilka razy było trąbione o tym.

Co do tej maty to zakładana ona jest właśnie ze względu na różnice wysokości inaczej producenci kart dawali by paste (choćby najtańszą silikonową) jak na GPU. Więc można pozostawić jak jest albo wywalić fabryczny cooler i założyć np Zalmana z radiatorami na pamięci.

73st na rdzeniu nie są niczym niezwykłym skoro takie chłodzenie przewidział producent. OC jak zwykle zależy od konkretnego egzemplarza i jak dobrze trafisz to się dobrze podkręca, inaczej nawet super chłodzenie nie pomoże.

 

Nie wiem czy 1600 ma jakiekolwiek zabezpieczenia termiczne ale zanim się spali wcześniej się zawiesi więc nie widze problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam szafirka radeonka 9200 agp i nie bede bral gf bo jakos nie lubie ich a gram tylko w 800x600

 

wezme tez szafirka x1600 pro i moze podkrece ciut

 

a co do zwiech grafy, to mialem na starych sterownikach z płyty jak sie karta "zmeczyla" to sie restartowala, a nieraz blue screen :)

 

a teraz spokoj :)

 

a duzo temu radeonowi x1600 pro przybywa stopni po podkreceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a duzo temu radeonowi x1600 pro przybywa stopni po podkreceniu?

 

Grzeje się ponad 70`C!!! ja założyłęm na niego Zalmana 700Cu i teraz mam 56, a na pamięci założyłęm radiotory które były dołączone do Zalmana i jest około 50!!! poprawiło to OC!!!

Też nie chciałem gf i jestem zadowolony z wyboru!!!

 

post-119646-1151419306_thumb.jpg

Edytowane przez artuditu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba koniecznie odrazu zmienic chlodzenie czy nie?

 

a 70 to chyba dla niiej ok, skoro daja takie chlodzenie?

 

a co chlodzenia tym zalmanem to widzialem na pokazie ze jakis klej sie daje na gpu, to znaczy to bedzie na stale, nie do zdjecia?

 

ps. nikt mnie nie przekona na gf 6600 gt :lol:

Edytowane przez adamzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba koniecznie odrazu zmienic chlodzenie czy nie?

 

a 70 to chyba dla niiej ok, skoro daja takie chlodzenie?

 

a co chlodzenia tym zalmanem to widzialem na pokazie ze jakis klej sie daje na gpu, to znaczy to bedzie na stale, nie do zdjecia?

 

ps. nikt mnie nie przekona na gf 6600 gt :lol:

Adamzi!!! jaki klej?! normalna pasta!!! on jest normalnie przykręcany do karty!!!nie wiem jakie pokazy ty oglądasz!!! chłodzenie fabryczne wystarcza ale jak pisałem po zmianie spadła temp i podniosło sie OC!!!! Poza tym fabryczne mocno sie grzeje po OC a poco jeszcze jeden grzejnik w budzie!!! Nie szukaj dziury w całym!!! kup karte, zobacz jak ci bedzie chodzic, i sam ocen czy trzeba zmieniac czy nie!!! jeśli nie bawisz się w OC to beda to zbędne koszty!!! taki zalman kosztuje około 100zł!!! poszukaj na forum na pewno jest o nim mowa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją grafą wczoraj kupiłem sobie Far Cry'a z kolekcji klasyki cenegi.Mój napęd miał kłopoty z odczytem(już chyba nastają jego ostatnie dni) ale jakoś instalka poszła.Włączyłem gre oczywiście wszystko na full do czego mnie cryendine przyzwyczaił i patrze o K****!!! Co się poje**** z tą piękną grafiką jak miałem far cry'a 2 miechy temu na tym samym sprzęcie(no dysk inny tylko) i bez patchy które cenega napchała to śmigał na full bez żadnych anormaliów co dziwne na low detalach jest ok Tu macie screeny

http://img311.imageshack.us/my.php?image=farcrylow0bz.jpg Low detale

http://img525.imageshack.us/my.php?image=farcryhigh5ho.jpg High detale

Może to wina katalizatorów 6.6(na wersji bez patcha jak grałem to miałem 6.3) Drivery oczywiście oryginalne ati. Z góry dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił sobie x1600 i powiedział mi, że karta ta ciągnie 128MB ramu systemowego... Tak powinno być? Chodzi tutaj o kartę HIS 256 MB pod AGP.

Edytowane przez -=Drizzt=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił sobie x1600 i powiedział mi, że karta ta ciągnie 128MB ramu systemowego... Tak powinno być? Chodzi tutaj o kartę HIS 256 MB pod AGP.

Totalna bzdura! - nie ma kart X1600 z HyperMemory ani na AGP ani na pcie.

 

Kolega musi się doedukować zaczynając od strony producenta karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...