Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

no X2 gratuluje nowego potwora ze stajni ATI, moja tez za pare dni bedzie plynac/leciec z us do moich raczek, ja zamowilem wersje XT

sapphira.

 

Co do wynikow to na marka 2005 malo, zreszta na marka 2006 tez.

Juz podawalem te wyniki ale kolejny raz podam

platforma

 

A64 X2 Dual Core 4400+

DFI Lan Party Rdx200 Crossfire Mobo

2x512Mb Ocz Platinium Limited Edition Bh5

(wiec domyslam sie ze podobna do twojej)

grafika X1900xtx

 

karta niepodkrecona

wyniki

 

2005 - 11933

2006 - 6046

 

karta podkrecona

 

2005 - 12563

2006 - 6526

 

wiec na niepodkreconej jest o 1000pkt wiecej w marku 2005 i 600pkt wiecej w 2006 - wiec to duza roznica hmmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wynikow to na marka 2005 malo, zreszta na marka 2006 tez.

Juz podawalem te wyniki ale kolejny raz podam

platforma

podawane przez Ciebie wyniki sa obarczone jakims "sporym" bledem, albo sa robione w 1024x768

na x2 4800+ xtx ma 5764pkt, wiec jak na slabszym procu moga byc wyzsze? podawanie wyniku koncowego z 3dm06 jest bardzo "ryzykowne" - za duzy wplyw na niego ma wynik cpu, tak wiec nie wiadomo w sumie co podbija dany wynik. tak wiec imho najlepiej(bezpieczniej) podawac wyniki koncowe z poszczegolnych testow - SM2.0, CPU i SM3.0/HDR, a jescze lepiej dawac po prostu ORB'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no X2 gratuluje nowego potwora ze stajni ATI, moja tez za pare dni bedzie plynac/leciec z us do moich raczek, ja zamowilem wersje XT

sapphira.

 

Co do wynikow to na marka 2005 malo, zreszta na marka 2006 tez.

Juz podawalem te wyniki ale kolejny raz podam

platforma

 

A64 X2 Dual Core 4400+

DFI Lan Party Rdx200 Crossfire Mobo

2x512Mb Ocz Platinium Limited Edition Bh5

(wiec domyslam sie ze podobna do twojej)

grafika X1900xtx

 

karta niepodkrecona

wyniki

 

2005 - 11933

2006 - 6046

 

karta podkrecona

 

2005 - 12563

2006 - 6526

 

wiec na niepodkreconej jest o 1000pkt wiecej w marku 2005 i 600pkt wiecej w 2006 - wiec to duza roznica hmmmm....

 

 

Wyniki które podałęś wziales chyba z kosmosu watpie zeby były prawidze ( pclab i inne testowe strony), czyste wklejone wyniki na strone zmyślone też ci moge napisac. Sulaco ma racje to raz. Dwa wyniki raczej nie sa zanizone wierz mi pewnie wiekyszch nie uciagniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ze nie dam glowy uciac ze wyniki sa prawdziwe, bo niby skad mam byc pewny na 100%

X2 ja pclabu nie czytam, jedyny polski portal IT ktory przegladam to pclab i oczywiscie forum tweak'a. Zdecydowanie wole zachodnie stronki i fora (pomijajc naszego tweak'a ktory jest naprawde na wysokim poziomie i niektorzy maja duza wiedze w temacie)

 

wzialem je z tad tutaj sa screeny, sa to wyniki jednego z forumowiczow na xtremesystems

 

byly robione w 1280x1024 chodzi o marka 2006

i na AMD X2 @ do 2600MHz/2700MHz - moze ten procek tak podnosi ten wynik, bo nie wiem na ile ma puszczony X2 swojego

 

zreszta co bede pisal tu macie wszystko :

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=87351

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byly robione w 1280x1024 chodzi o marka 2006

i na AMD X2 @ do 2600MHz/2700MHz - moze ten procek tak podnosi ten wynik, bo nie wiem na ile ma puszczony X2 swojego

procek, ale tez widac, ze same wyniki ma troche wyzsze, moze jakis spec ustawienia pod 3dm, w kazdym badz razie jego wyniki imho troche odbiegaja od "normy".

btw: gosc ladnie miesza z tymi taktowaniami CPU i kart, ale tez ladny 4400+ mu sie trafil - 2.86 nono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2700 mhz mam X2... Wiec sory ale wynik raczej w normie to raczej z jego wynikiem cos nie halo.

 

 

Pozatym ma płytke na chipie Ati moze to rowniez cosik dodawac tak mi sie zdaje

 

 

Pozatym pisa to on sobie może też moge napisac dużo wiecej opierasz sie na tym co pisza niech dadza linki do orba jak bedzie mozliwosc bo na razie to...

Edytowane przez X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego wynik jest raczej "halo", w końcu ma wyższy, więc nie ma co się egzaltować tylko postarać się u siebie poszukać brakujących punktów, prawda x2? ;)

 

A odnośnie "specjalnych" ustawień pod 3dm to N/C :/ Toż to nv ma w swoich sterownikach profile pod 3dmarki i raczej zawsze rekordy bije się na ustawieniach max. performance (inna sprawa, że nie daje to więcej niż 2-4% przyrostu wydajności).

 

x2- on nie pisze, on wkleja screeny z marków, po co ten zaczepny ton? Na xs mało kto kwestionował te jego wyniki, raczej mu gratulowano. Czemu u nas zawsze jest na "opak"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie "specjalnych" ustawień pod 3dm to N/C :/ Toż to nv ma w swoich sterownikach profile pod 3dmarki i raczej zawsze rekordy bije się na ustawieniach max. performance (inna sprawa, że nie daje to więcej niż 2-4% przyrostu wydajności).

no ten tekst o nv, sorry draak ale to juz zalatuje fanatyzmem na odleglosc, nie mozesz sie powstrzymac?

odnosnie "specjalnych" ustawien - oddzielna instalka czystego systemu, wylacznie zbednch serwisow, kombinacje z rejestem, aby wyciagnac max z configu. wszystko po to, aby uzyskac dobry wynik w 3dm, jak to nazwiesz?

 

x2- on nie pisze, on wkleja screeny z marków, po co ten zaczepny ton? Na xs mało kto kwestionował te jego wyniki, raczej mu gratulowano. Czemu u nas zawsze jest na "opak"?

ja sie ich nie czepiam, napisalem tylko, ze odbiegaja od ogolnej normy, jaka imho sa testy robione w reckach. i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod słowa draak'a w pełnej rozciągłości...

 

X2, o ile mnie oko nie myli to sam na razie tylko piszesz, a screena złamanego nawet nie zapodałeś. Machnij no jakiś wniczek i zapodaj, bo bez urazy, ale rookie na forum jesteś i jakos tak na słowo to ciężko uwierzyć w Twoje wypowiedzi. Są na tym forum pewne niepisane zasady....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Mistrzu (Sulaco), piszę co widzę u siebie na notebooku z 6800. Jak byk mam profile pod 3dmarki. W czym problem? Chcesz coś ukryć, bo nie rozumiem twojego ataku...

 

A te w/w zabiegi z usługami etc. to zwykła zabawa dla wyższego wyniku. Mnie się np. nie chce tego robić, kogoś innego może to rajcować. Nazywasz to oszustwem?

 

PS. Proszę, nie pisz nic o "fanatyzmie".

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod słowa draak'a w pełnej rozciągłości...

 

X2, o ile mnie oko nie myli to sam na razie tylko piszesz, a screena złamanego nawet nie zapodałeś. Machnij no jakiś wniczek i zapodaj, bo bez urazy, ale rookie na forum jesteś i jakos tak na słowo to ciężko uwierzyć w Twoje wypowiedzi. Są na tym forum pewne niepisane zasady....

 

 

Pozatym watpie zeby zmiany w systemie dały 1000 punktów w marku 06 lub 05 bo system mam po X1800.

 

 

Sory szefie dla Ciebie specjalnie zrobie screen żebys mogl uwierzyc w liczby nie ma problemu zaraz wkleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg wy im chyba zazdroscicie tych wyników <_< jak sa slabsze od waszych to zle bo karta ma du/pna wydajnosc, jak wyzsza to juz cos nie tak z wynikiem bo jest wyzszy niz normalnie maja te karty...... Przeciez nie wszyscy musza miec takie same wyniki na tej samej karcie?

 

EDIT: co do grzebania w systemie, np w SuperPi zabiegi z winda potrafia urwac nawet minute, wiec kto wie ile daje w 3dmarku.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Mistrzu (Sulaco), piszę co widzę u siebie na notebooku z 6800. Jak byk mam profile pod 3dmarki. W czym problem? Chcesz coś ukryć, bo nie rozumiem twojego ataku...

a zagladales chociaz w ten profil?

 

<APPLICATION Label="3DMark06.exe"/>

<APPLICATION Label="3DMark06_Advanced.exe"/>

<APPLICATION Label="3DMark06_Professional.exe"/>

<PROPERTY Label="multichip_rendering_mode" Value="2400001" Itemtype="predefined"/>

<PROPERTY Label="multichip_stereo_rendering_mode" Value="3" Itemtype="predefined"/>

 

i co w nim zlego? myslisz, ze CF nie ma profilu ? wyluzuj...

 

A te w/w zabiegi z usługami etc. to zwykła zabawa dla wyższego wyniku. Mnie się np. nie chce tego robić, kogoś innego może to rajcować. Nazywasz to oszustwem?

nie, ale recenzeci nie bawia sie w cos takiego i dlatego ich wyniki moga odbiegac od tego co widzimy na forum. ja nie wiem w czym masz znowu problem. czepiasz i tyle :( Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ze sie czepiam, a jedynie proszę o potwierdzenie słów. Wiesz, wielu różne rzeczy tu pisało, a jak co do czego to zaraz zaczynały sie tłumaczenia, że przez to czy tamto nie moze podac screena czy orba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze wynik 5650 punktów proc 2700 karta ma o 10 mhz wiecej na pamieciach i zegarach niż XTX. Krecenie jest ograniczone przez Overdrive i brak programu do wyższego O/C i podnoszenia napiecia.

Więc kurcze ciekaw jestem jak wydusic 400-500 punktów zabiegami w systemie dośc ciezka sprawa zwłaszcza a 06.

post-129676-1138291554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zasadzie używając ATT, mozna pokombinować z jakością tekstur, blendem i nagle sie okaże ,że te 400-500 pkt się znajdzie. Pytanie tylko czy jest to uczciwe działanie. Koleś z XS dał tylko screeny, przebiegu testu by obadac jakosć nie widzielismy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@X2...

 

Jak chcesz wyzej podkrecic ,sprobuj nowego ATITool'a 0.25 beta 12 - do sciagniecia TUTAJ.

Gdy juz Ci sie to uda podziel sie wynikami (sprobuj zwiekszyc napiecie na GPU ) .

Edytowane przez Cobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawajcie linki do sklepów gdzie można kupić XT i XTX, polskich i zagranicznych. Im taniej tym lepiej

 

Są w ofercie Komputronika i Komsadu

 

Komputronik: 2349 i 2699: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4269

 

Komsad:

2330: http://www.komsad.pl/sklep,740,18891637,84...n,269454,0.html

2600: http://www.komsad.pl/sklep,740,18891637,84...n,269453,0.html

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...3&TowarId=23142 2301zł

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?PubKat...3&TowarId=23141 2659zł

 

tu dość "tanio" jest :)

 

edit

w komsadzie maja faktycznie taniej XTX bo tylko za 2600 :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja bogatego tatusia i mamusie :P

 

Pewnie stad... skad Ty miales tyle kasy zeby kupic Opka 144, x1800xt, iiyame 19' , logitecha, tagana i reszte :P :-P :-P ;) B)

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie sorry za OT ale jakim cudem ludzie w polsce maja tyle siana zeby wydac na sama karte graficzna a bez przerwy piszcza ze nie ma pieniadzy

 

Pracuje wiec mam A ty skąd masz na X1800 XL przeciez chyba za 500 zł nie kupiłeś :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest temat "Kto ile ma w kieszeni albo jak głębokie są kieszenie rodziców" .... :? Trzymajcie się tematu ...

 

Power consumption: http://www.tomshardware.com/2006/01/24/ati...ines/page7.html

 

I jakieś linki do tanich sklepów netowych w USA też poproszę ;)

 

 

BTW: Ten x1900 ma odczyt temperatur z rdzenia? Do jakich wartości dochodzi na stockowym chłodzeniu?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak wiec czekam na ta relacje, bo tez mnie to interesuje wiesz czemu ;) heheheh

 

X2 - sluchaj ja nie kwestionowalem twojego wyniku tylko po przeczytaniu tego tematau na xs napisalem ze masz nizszy wynik niz ktos tam kto tez przetestowal taka karte i tez na procku X2. Co do podkrecania jak widzisz koles uzywa programu overclocker, zreszta jest on na screenach. Wyniki ma wysokie fakt ale dziwie sie temu, dokladnie jak powiedzial draak, ze tam wszyscy mu pogratulowali, popytali o szczegoly itp itd. A u nas od razu zjebka ze wynik halo ze koles cos kreci, ze na pewno kituje itp itd.

Albo to wymaganie orbow, jakos na zachodnich forach wystarczy dac screeny z wyniku z pokazaniem szczegolow testu i juz. U nas nie pokaz orba bo Ci nie wierze - jasne ku.... w paint'cie robilem screena :mur: .

Ze mna bylo to samo jak jako pierwszy mialem x1800 na forum i porobilem marki i wklejilem screeny nawet z dokladnymi wynikami, od razu a gdzie orb, czemu nie ma orba... nawet na PW dostawalem zapytania o orba. Bo tak generalnie nie rozumiem po co orb jak na screenie widac szczegolowe wyniki testu ????

W koncu zrobilem te orby dla swietego spokoju.....

 

nie komentuje tez wypowiedzi taylera o tym skad mamy kase na takie grafiki, ja na przyklad kradne a wy???..... :mur:

 

a tak OT: wczoraj uruchomilem sobie AOE3 w 1280x1024 4xAA 16xAnizoHQ wszystko na max w detalach (proc ustawiony na 2700 grafa na 650/750) - i po parunastu minutach grania nie mialem ponizej 40fps - wiec nie jest tak zle z ta x1800 w tej grze, moze i jest wolniej niz na 7800 ale spokojnie mozna pograc w wysokiej rozdzielczosci z AA i Anizo.

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...