Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie NIC NIE MA... dwie wersje sterownikow wyszły te dołaczane do kart i te przesyłane do redakcji serwisów testujacych karty ATI... i niemoge sie do tych drogich dobrac (te pierewsze to zmodyfikowane 5.13 oznone jako BETY , a drogie to jakies inne Bety mniej okreslone...) ...

 

A bardzo bym chciał...:/

No ja mam z tym prockiem niezla jazde:D bo na prwie standardowym napieciu (1.4 vs 1.375) idzie na 2340 mhz::) a potem ani jedengo wiecej nawet jak zwieksze o 0.1 napeicie;P nic nie rusza... nawet windy nie ładuje na 2350:)

Cholera na roznych zagranicznych stronach juz testuja karty z serii X1900 na Catalyst betach 6.2!!!!U mnie na tych z plytki [gluteus maximus] z overlocingu:((

Czy ma moze ktos jakis link do sciagniecia ich bo ja juz sie poddaje po calodniowym szukamiu .

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę :mrgreen: ale czy ma ktoś możliwość sprawdzić jak chodzi na tych kartach starship troopers? Do testów nikt tego wydaje mi się nie używał a myślę, że tam właśnie shader'y ostro pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę :mrgreen: ale czy ma ktoś możliwość sprawdzić jak chodzi na tych kartach starship troopers? Do testów nikt tego wydaje mi się nie używał a myślę, że tam właśnie shader'y ostro pracują.

zapodaj lepiej BoilingPoint z max. detalami.Dodam że na moim konfigu z karta po OC w 1024 i AAx2 nie jest najciekawiej.Przydała by sie jakas procedura testowa do tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, piękna gra z cieniastą optymalizacją. Ale chodzi mi konkretnie o starship troopers ze względu właśnie na ogromne wymagania(tam cieniowaniu podlega dosłownie wszystko) i na nową architekturę X1900, która może w tej grze pokaże swą wyższość. Bardzo jestem ciekaw wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starship Troopers demo 2: grafika na default czyli bez OC - Catalyst 5.13

 

1280 x 1024 detale na max bez AA&AF, soft shadows off

 

Frames: 15402 - Time: 302207ms - Avg: 50.965 - Min: 27 - Max: 88

 

 

AAx4 AFx16:

 

Frames: 8568 - Time: 302373ms - Avg: 28.336 - Min: 8 - Max: 54

 

AAx4 AFx8:

 

Frames: 7152 - Time: 261718ms - Avg: 27.327 - Min: 10 - Max: 55

 

AAx2 AFx4:

 

Frames: 11623 - Time: 304753ms - Avg: 38.139 - Min: 22 - Max: 63

 

UpDate:

 

 

 

1280 x 1024, AAx4, AAx8, Adaptive Quality oraz Soft Shadows OFF reszta na maxa

 

Frames: 7732 - Time: 301596ms - Avg: 25.637 - Min: 11 - Max: 60

 

 

1280 x 1024, AAx4, AAx8, wszyskie opcje na maksimum

 

Frames: 7700 - Time: 293974ms - Avg: 26.193 - Min: 9 - Max: 57

 

 

 

1280 x 1024, wszyskie opcje na maksimum - AA&AF OFF

 

Frames: 13805 - Time: 270572ms - Avg: 51.022 - Min: 32 - Max: 80

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, że też Ci się chciało tyle testować.

Jednym słowem masakra. Nie chce już więcej głowy zawracać ale soft shadows bym włączył. A jak się pokaże tutaj Sulaco to mógłby podać wyniki na pojedynczym gtx'ie. A napisz czy przy takich detalach te wymagania mają chociaż jakieś odzwierciedlenie w tym co widzisz na ekranie. Screen'y raczej nie oddają w pełni efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, że też Ci się chciało tyle testować.

Jednym słowem masakra. Nie chce już więcej głowy zawracać ale soft shadows bym włączył. A jak się pokaże tutaj Sulaco to mógłby podać wyniki na pojedynczym gtx'ie. A napisz czy przy takich detalach te wymagania mają chociaż jakieś odzwierciedlenie w tym co widzisz na ekranie. Screen'y raczej nie oddają w pełni efektu.

Dodałem teścik ze wszystkim na max - łącznie z Soft Shadows ON :-) Co do wyników to wydaje mi się że mają niestety :? Do tej gry przydało by się 2 x X1900 XTX w Crossfire...

 

P.S. Używam najnowszego Frapsa v2.7.2

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie ma GTX ale zwyklego GT ale moge zrobic :) Tylko ciekawi mnie procedura testowa :? Moze Tranquility napiszesz jak robiles test... Czy moze odpalales demo i chodziles przez powiedzmy 5min rozwalajac robale :unsure: Napisz cos wiecej :) pozdro

 

Dokładnie tak :-) po prostu włącz gre i graj :-) tak do ok 5 minut - w tym czasie przechodzę spokojnie kanion aż do dużych robali hehe ;-) tam trochę ich porozwalam i kończe test i tak w kółko z innymi ustawieniami :-)

 

P.S. Czekam z niecierpliwością :-)

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem test tylko bez AA i AF czyli te pierwsze wyniki podane przez Ciebie :wink: Nie wrzucalem wyzszych trybow ,bo wiadomo co mam za grafe a meczenie sie 5min przy 15-20fps to nie dla mnie :lol:

 

1280 x 1024 detale na max bez AA&AF, soft shadows off

2006-02-05 19:59:23 - STDemo

Frames: 12689 - Time: 308182ms - Avg: 41.173 - Min: 21 - Max: 70

 

Ustawienia grafy to 430/600 i procek 2,5GHz :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera na roznych zagranicznych stronach juz testuja karty z serii X1900 na Catalyst betach 6.2!!!!U mnie na tych z plytki [gluteus maximus] z overlocingu:((

Czy ma moze ktos jakis link do sciagniecia ich bo ja juz sie poddaje po calodniowym szukamiu .

Z gory dziekuje.

Proszę bardzo.

 

Catalyst 6.2 BETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem test tylko bez AA i AF czyli te pierwsze wyniki podane przez Ciebie :wink: Nie wrzucalem wyzszych trybow ,bo wiadomo co mam za grafe a meczenie sie 5min przy 15-20fps to nie dla mnie :lol:

 

1280 x 1024 detale na max bez AA&AF, soft shadows off

2006-02-05 19:59:23 - STDemo

Frames: 12689 - Time: 308182ms - Avg: 41.173 - Min: 21 - Max: 70

 

Ustawienia grafy to 430/600 i procek 2,5GHz :wink: pozdro

Ej no zrobilbys jeszcze w 1280 x 1024 AAx4 AFx8 z detalami na maxa po prostu wszystko na ON razem z Soft Shadows....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz :D Nie no z takim slideshow'em to ciezko bedzie strzelac do tych robali :lol2: Ale dobra jak Ci zalezy to pomecze :wink: pozdro

 

EDIT

Dobra zrobilem test w ustawieniach jak pisales 1280 x 1024 AAx4 AFx8 z detalami na maxa po prostu wszystko na ON razem z Soft Shadows

 

2006-02-05 22:52:23 - STDemo

Frames: 6615 - Time: 348570ms - Avg: 18.977 - Min: 10 - Max: 34

 

Jak juz pisalem gra jest kompletnie nie grywalna :mur: Jeszcze jedno shader'y w tym tescie mialem ustawione na medium ,za cholere nie moglem ustawic na high :?

 

Pierwszy test jaki podalem zrobilem ze wszystkim na high ,nie wiem jak udalo mi sie wlaczyc :unsure: Ogolnie nie powoduje to jakiegos strasznego spadku wydajnosci ,ale niesmak pozostaje :sad:

Jak uda mi sie wlaczyc te shader'y na high to zapodam ,ale mozna spodziewac sie wynikow co w okolicach 17fps sorry za zamieszanie :-| pozdro

 

EDIT 2

Wiem co bylo probleme shader'y na high nie chcialy sie wlaczyc przez AA i AF wlaczone w sterach ,ale oszukalem gre poprzez wlaczenie shader'ow potem wyjscie do pulpitu i zapodanie AA i AF :D Niestety obraz generowal sie z bledami i ilosc klatek dosc znacznie wzrosla wiec imo bez sensu podawac :) Jesli mozesz to zapodaj shader'y na medium i powtorz test ,ale imo nie bedzie duzych roznic :wink: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem gra jest kompletnie nie grywalna :mur: Jeszcze jedno shader'y w tym tescie mialem ustawione na medium ,za cholere nie moglem ustawic na high :?

Tak to jest jakiś błąd gry bo nawet jak ustawisz na High po wyłączeniu Adaptive Quality to potem i tak automatycznie ustawia się na medium i pisząć wszystko na max w swoich testach miałęm na myśli te 2 opcje na medium których nie da się ustawić w grze a kombinował nie będę tak jak ty tymbardziej że po takim zabiegu generuję jakieś błędy jak piszesz... wracajac do samej gry to ciężki orzech do zgryzienia nawet jak widać dla typowo High-Endowych kart :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cat. 6.2, karta core730/mem 880, cpu@2.7, ram 1:1 3-5-5-8 1T, czyli ustawienia 24/7.

 

1280x1024 "detale na max" bez AA&AF, soft shadows off

2006-02-06 00:54:32 - STDemo

Frames: 17158 - Time: 278100ms - Avg: 61.697 - Min: 26 - Max: 101

 

1280x1024 AAx4 AFx8 "z detalami na maxa po prostu wszystko na ON razem z Soft Shadows"

 

2006-02-06 01:03:10 - STDemo

Frames: 9251 - Time: 302672ms - Avg: 30.564 - Min: 8 - Max: 65

 

Grę kończyłem po zabiciu 1szego dużego robala (czyt. po wpakowaniu w niego n-rakiet ;)).

 

Edit- patrząc na poprzednie wyniki, jedyne co mnie dziwi, to niższy framerate u Tranquility. Rozumiem, że xtx był non o/c, jednak i u mnie poniżej maximum o/c (760/900), a reszta configu taka sama (z pominięciem ramu). Może cat 6.2 beta faktycznie coś dają? Rozumiem, że kolega testował jeszcze na betach z cd od producenta karty?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

..Może cat 6.2 beta faktycznie coś dają? Rozumiem, że kolega testował jeszcze na betach z cd od producenta karty?

Zgadza się tak jak pisałem w postach tamte testy były robione na 5.13 i bez OC grafy czyli 650/1550. Na dniu zrobię ponownie testy Starship Troopers już na tych betach 6.2 :-) Natomiast zrobiłem 3DMarka 2006 i wyniki podskoczyły :-)

 

3DMark 2006 bez OC grafy: 5117 pkt

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

3DMark 2006 i lekkie OC na tyle ile pozwoliły sterowniki Cat 6.2 beta 690/1600: 5275 pkt

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

P.S. Wracając do tego demka Starship Troopers to myślę że możemy przyjąć taką "umowną" zasadę testów czyli do zabicia pierwszego duuużego robala hehe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy link:

http://rapidshare.de/files/12647556/cataly..

 

.ETA_2_.exe.html://http://rapidshare.de/files/12647556...ETA_2_.exe.html

 

Bo tamten już padł.

 

Rownież zrobiłem testy na swoim XTX. Z moich wnioskow wynika ze wynik Tranquility Jest za niski fakt ja mam

 

dwurdzeniowca ale roznica nie moze wynosic blisko 1000 punktów przez sam proc.

 

 

Stock XTX wynik (6030 pkt):

 

Dołączona grafika

 

 

 

I O/C takie jak Tranquility czyli 690/1600 (6248 pkt) :

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Wnioski wysuna sie same jak moje powyzej ;)

Edytowane przez X2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jakiś błąd gry bo nawet jak ustawisz na High po wyłączeniu Adaptive Quality to potem i tak automatycznie ustawia się na medium i pisząć wszystko na max w swoich testach miałęm na myśli te 2 opcje na medium których nie da się ustawić w grze...

To w takim razie wynik przedstawia sie w nastepujacy sposob:

1280 x 1024 detale na max bez AA&AF, soft shadows off

2006-02-05 19:27:47 - STDemo

Frames: 15593 - Time: 337330ms - Avg: 46.224 - Min: 24 - Max: 94

Widac nieznaczny wzrost ale i tak jest slabo/nie grywalnie :? pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2, spójrz na wyniki cząstkowe, to głównie x2 daje te prawie 1000pkt więcej, choć faktycznie w każdym GT masz ok 0,5fps więcej.

No wlasnie zawsze cos wiecej przy tak małej liczbie klatek zawsze cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym innych posiadaczy kart X1900 XT / XTX o zrobienie testu Starship Troopers demo 2 na Cat 6.2 beta do zabicia pierwszego dużego robala mniej więcej ;-)

 

P.S. Najlepiej takim samym frapsem czyli 2.7.2

 

 

P.S. Sterowniki na DEFAULT - jedynie AA i AF można by zmienić do testów no i potem z lekkim OC przez stery :-)

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym innych posiadaczy kart X1900 XT / XTX o zrobienie testu Starship Troopers demo 2 na Cat 6.2 beta do zabicia pierwszego dużego robala mniej więcej ;-)

czy ja dobrze widze?

1280 x 1024 detale na max bez AA&AF, soft shadows off

x1900xtx

Frames: 15402 - Time: 302207ms - Avg: 50.965 - Min: 27 - Max: 88

 

7800gt

Frames: 15593 - Time: 337330ms - Avg: 46.224 - Min: 24 - Max: 94

 

bo dla mnie to ten xtx powinien miec "troche" wiecej niz 10% przewagi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starship Troopers demo 2, teraz teścik już na Catalystach 6.2 beta: bez OC GPU

 

 

1280 x 1024, detale na max

 

Frames: 15492 - Time: 285162ms - Avg: 54.327 - Min: 30 - Max: 93

 

 

 

1280 x 1024, detale na max, AAx4 AFx8

 

Frames: 7502 - Time: 273950ms - Avg: 27.385 - Min: 10 - Max: 55

 

 

Sulaco - ST to teraz taki FEAR :lol: :wink: , ogólnie w 1280 x 1024 z detalami na mxa można grać bez problemu płynnie :-) ale już AA i AF powoduje znaczny spadek wydajnośći :mur: a i różnica w między 7800GT a X1900XTX też dla mnie jest bardzo mała <_< można nawet powiedzieć że podejrzanie mała bo przecież to jest X1900 w końcu hmmm może jednak X1900 nie jest tak wspaniały albo to ta gra jest dziwna :wink:

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może ważyć X1900 wraz z kablami, CD itd? Taka wersja OEM. Ok. 1,5 kg? Więcej?

Wiedzę Andy że masz od dłuższego czasu dylemat jaką kartę kupić. :)

Jaką to już wiem. Teraz chciałbym wiedzieć ile by ważyła paczka z kartą w wersji OEM .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... można nawet powiedzieć że podejrzanie mała bo przecież to jest X1900 w końcu hmmm może jednak X1900 nie jest tak wspaniały albo to ta gra jest dziwna :wink:

osobiscie to stawiam na "dziwnosc" gierki. wieczorkeim zapodam jak to sie zachowuje na gtx256 aka "prawie jak gtx512" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwność, dobre. AoE3 jest za to normalne... Już "lekko" podkręcony x1800xt ma ponad 60fps w tym teście, z SS i AA też wypada lepiej, także wyniki Tranquility mogą być spowodowane "zamieszaniem" w sytemie, innymi sterownikami lub po prostu podkręcony x1800xt sprawdza się tutaj lepiej (co może być zaskakujące, bo powinien być te 10% z tyłu, ale przecież tytuł został już zaszufladkowany jako "dziwny" :lol:).

 

X2, możesz sam zrobić podobny test? Demko nie waży dużo.

 

AndyN- 1,5kg to aż nadto- sys. chłodzenia tylko wygląda na ciężki (mam wagę cyfrową, ze stopniowaniem co 0,5kg i po położeniu na nią coolera z 1800xt wskazuje dalej 0,00kg, także jest poniżej 0,5kg), 2 kable w oem'ie + 1cd też nie ważą zbyt wiele.

 

PS. Tak mi się spodobała ta gierka, że pisałem do polskiego dystrybutora w tej sprawie- podobno ma być w końcu i u nas dostępna, 1DVD, śmiesznie niska cena (30pln) w połowie marca.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...