Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

No to że wysoka to wiem, tylko jak wysoka.... na forum czytałem coś o 80C itp ja na standardowym chłodzeniu zapuściłem na chwilę 3DMarka06 i po 3-6 minutach miałem 100C ... nie wiedziałem czy to normalne czy mam po gaśnice biec :blink: Z bocznym nawiewem mam około 80C, ale po założeniu Accelero nie będę mógł tego bocznego nawiewu mieć bo się po prostu nie zmieści.

Dołączona grafika

Skad wytrzasnales ta blaszke na ktora wkreciles wentyl przy karcie ?? Bo mam takowy problem, że chce też umieścić wentyl na ten układ zasilający, al nie wiem jak to zamontować. Jakies screeny może zapodacie ?? Szukam jak najłatwiejszego sposobu, bo jako takim wielkim moderem nie jestem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad wytrzasnales ta blaszke na ktora wkreciles wentyl przy karcie ?? Bo mam takowy problem, że chce też umieścić wentyl na ten układ zasilający, al nie wiem jak to zamontować. Jakies screeny może zapodacie ?? Szukam jak najłatwiejszego sposobu, bo jako takim wielkim moderem nie jestem :lol:

hmmm w "starych" Zalmanach na CPU było cus takiego np. CNPS6000-AlCu

http://www.zalman.co.kr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie sama łatka,a cały poprawiony pakiet Cat. 6.5 - stąd ta wielkośc.

 

Uwaga, uwaga , bo będzie paranoicznie !!! Od jakiegoś czasu , mam po ok. 1h grania zwis na sztywno. Prime w każdej opcji lata bez problemu, GoldMemory to samo, 3DMarki w loopie też.... Grafa jest na defaulcie. Co ciekawe jak zdejmę dodatkowy wentylek na sekcje zasilajace problemu nie ma....

Brzydką królewnę i zabite dechami królestwo oddam za cenną wskazówkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jak zdejmę dodatkowy wentylek na sekcje zasilajace problemu nie ma....

Brzydką królewnę i zabite dechami królestwo oddam za cenną wskazówkę :)

Może że to jest rozwiązanie.... a w co grasz? zainstalowałeś poprawkę od ATI? Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni stane sie posiadaczem x1900xt od sapphire, mm pytanko odnosnie accelero x2, czy ma ktos takowego na x1900 razem z DFI ultra-D ?? moglby cyknac fote jak bardzo karta zachodzi na NB na tej mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Uwaga, uwaga , bo będzie paranoicznie !!! Od jakiegoś czasu , mam po ok. 1h grania zwis na sztywno. Prime w każdej opcji lata bez problemu, GoldMemory to samo, 3DMarki w loopie też.... Grafa jest na defaulcie. Co ciekawe jak zdejmę dodatkowy wentylek na sekcje zasilajace problemu nie ma....

Brzydką królewnę i zabite dechami królestwo oddam za cenną wskazówkę :)

A nie przeciążasz linii 12V jakimiś gadżetami typu katody, wentyle dodatkowe, pompki wodne etc? I jak długo używasz tego Tagana odkąd go kupiłeś?

Tylko tyle mi do głowy przychodzi na początek.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB za ile i gdzie kupiłeś( kupujesz) tez mam zamiar kupić x1900xtx ale jest niedostępna nawet w największych sklepach internetowych.

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni stane sie posiadaczem x1900xt od sapphire, mm pytanko odnosnie accelero x2, czy ma ktos takowego na x1900 razem z DFI ultra-D ?? moglby cyknac fote jak bardzo karta zachodzi na NB na tej mobo ??

Karta "tnie" cooler chipu dokładnie w połowie. Accelero ładnie wchodzi na kartę, montaż to góra 15 minut. Nie ma żadnego problemu, ze coś zawadza czy przeszkadza.

 

rafa@ - Też o tym myślałem, ale miernik w stressie nie pokazuje spadków napięcia poniżej 11,9V, ani ciągłych fluktuacji. Tagana mam ponad rok. Nie używam pierdół robiących z kompa choinkę....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu moglbys zapodac fotke swojego x1900xt oraz accelero i jak to wyglada, chcialbym miec jakis punkt odniesienia bo tak wyobrazac sobie to co innego

 

@SILAN karte pomogl mi zalatwic Matiz z naszego forum za co mu dziekuje, cena atrakcyjna ale nie wiem czy moge podac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB za ile i gdzie kupiłeś( kupujesz) tez mam zamiar kupić x1900xtx ale jest niedostępna nawet w największych sklepach internetowych.

W komputroniku mają jakies nieduże ilości Gigabyte i HIS ICEQ3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube'y są tanie, ale mają dość słabe wyposarzenie noi w moim przypadku beznadziejne jest O/C (tyle ze to x1800), na dodatek jakies dziwne spadki wydajnosci :lol:. Więcej info na ostatniej stronie r520 :mur:

 

Zajrzyj do słownika. // Crosis.

*

Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwisy w 3D występują tylko w Cataliście 6,5 czy rowniez 6,6. U mnie ostatnio kilka razy gra Heroes V sie zawiesila ( wywalilo mnie do windowsa). Zapodalem łatkę i teraz obczaje czy to cos daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanko przeczytałem cały post i nie znalazłem dlatego pytam czy ktoś z was ma może karte tej firmy: GECUBE RADEON X1900XTX bo jakoś aktualnie chodzi ona około 1700zł. nie jest to dużo ale czy można być pewnym tej firmy ( bo mam własnie zwrot kasy za z[ciach!]e x1800xt więc cusz trza kombinować) Z gory dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanko przeczytałem cały post i nie znalazłem dlatego pytam czy ktoś z was ma może karte tej firmy: GECUBE RADEON X1900XTX bo jakoś aktualnie chodzi ona około 1700zł. nie jest to dużo ale czy można być pewnym tej firmy ( bo mam własnie zwrot kasy za z[ciach!]e x1800xt więc cusz trza kombinować) Z gory dzieki za odpowiedz :)

Normalna firma - spokojnie można brać :wink: - i tak większość producentów robi na bazie referencyjnej karty poza np HISem który ma własne chłodzenie więc różnic wielkich lub żadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie do posiadaczy x1900xt szafirka. Dziwi mnie pewna jej przypadłość ( w x1800xt też tej fiirmy tego nie było) a chodzi o to że jak karta wchodzi na 3d dziwnie piszczy czy to normalne????? Dajcie znać czy u was też tak jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o takie jakby lekkie cykanie itp to co zwracać ją czy jak bo pozatym wszystko jest oki????

U mnie też cisza i nic nie "cyka" :)

Może to któraś cewka.

 

To jest takie głośne że to słyszysz czy grasz z uchem w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...