Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie (Panie) mam do Was bardzo ważne pytko: otóż jakiej długości (cm) jest ATi X1900 XT 512 MB ? dokładna długość mile widziana (w necie trudno o takie info :?).

dokładnie 23cm długość laminatu + jakieś 1-2mm dla śledzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z moim sapphirem x1950xt, po pierwsze nie moge zainstalowac innych sterownikow niz tych ktore dostalem z plytka a po drugie w podgladze zdarzen za kazdym razem gdy startuje system pojawiaja sie nastepujace bledy :

 

ati1

ati2

ati3

1. A miałeś wcześniej jakąś karte nVidii? Jak tak to odinstaluj wszystkie stery DriverCleanerem.

2. Co pokazuje menager urządzeń? Jakies problemy sprzętowe?

3. Mimo wszystko urzyj DriverCleanera i zainstauj wszystko od nowa po ponownym uruchomieniu (po odinstalowaniu wszystkich sterów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie chlodzenie polecacie na tego potwora x1950xt, zalozylem accelero ktore swietnie dawalo sobie rade na x1900gt ale na tej grafice po podkreceniu temp przekracza 100 stopni !!!

Zalman VF900-Cu albo WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie chlodzenie polecacie na tego potwora x1950xt, zalozylem accelero ktore swietnie dawalo sobie rade na x1900gt ale na tej grafice po podkreceniu temp przekracza 100 stopni !!!

Ja polecam Thermalright Hr-03. Z fanderem na karcie Asus x1950 pro 31'C w idle i 42'C w 3dmark06. Jest okolo 10'C wydajniejszy przy 900 obrotow niz Zalman VF900 puszczony na 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie chlodzenie polecacie na tego potwora x1950xt, zalozylem accelero ktore swietnie dawalo sobie rade na x1900gt ale na tej grafice po podkreceniu temp przekracza 100 stopni !!!

cos chyba przeoczyłeś podczas zakładania ,na fabrycznym wicherku nie ma takich temp. a co dopiero accelero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z OC mojego x1900gt otóż wszystko dobrze szło do 627MHz dla GPU i 612MHz dla pamięci na standardowych napięciach. Problem zaczął się od 621 MHz dla pamięci, polega on na tym że zamiast mieć więcej punktów w 3DMarku 05 mam ich mniej i występują dziwne rozbieżności w kolejnych testach przy tej samej prędkości. Poniżej są wyniki 3DMarka bez testów CPU (testy trzykrotne):

 

3DMark05 bez testów CPU

627/612 - 9977

627/621 - 1012/9976/9975

627/630 - 9863/9871/9860 - różnica pomiędzy poprzednim minus 100 punktów, a powinno być około plus 50-60

627/639 - 9987/9932/9912 - pomiędzy pierwszym testem, a trzecim jest 75 punktów różnicy

 

Mój sprzęt jest taki jak w podpisie, problemów tego typu nie miałem do 612MHz dla pamięci, system czysty, karta sprawdzana po podkręceniu artifact testerem. Próbowałem stery C6.9 i C6.11 na każdym to samo sprawdzałem też trzy wersje AtiToola obecnie mam 0.25 b16. Co tu jest grane? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos chyba przeoczyłeś podczas zakładania ,na fabrycznym wicherku nie ma takich temp. a co dopiero accelero.

karta podkrecona do wartosci - rdzen - 700mhz, mem 1000mhz (napiecia rowniez podniesione vcore - 1.52) - na fabrycznym chlodzeniu temp okolo 90 stopni, na accelero karta nie przechodzi marka temp jaka udalo mi sie zaobserwowac to ponad 100 stroni.

 

a co z tym Thermalright Hr-03 czy ktos to zakladal na jakiegos xt lub xtx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sobie podkręcam mojego X1900GT mam kilka problemów które opisałem wyżej i wpadła mi do głowy myśl... czy opłacałaby mi sie przesiadka z X1900GT na X1900XT 256MB za 100zł? (różnica kupno sprzedaż) Jak myślicie niby dużej różnicy pomiędzy nimi nie ma, ale to zawsze XT a nie GT w oczekiwaniu na ludzkie ceny R600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sobie podkręcam mojego X1900GT mam kilka problemów które opisałem wyżej i wpadła mi do głowy myśl... czy opłacałaby mi sie przesiadka z X1900GT na X1900XT 256MB za 100zł? (różnica kupno sprzedaż) Jak myślicie niby dużej różnicy pomiędzy nimi nie ma, ale to zawsze XT a nie GT w oczekiwaniu na ludzkie ceny R600 :)

Za 100zł to różnica jest spora między tymi kartami :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z moim sapphirem x1950xt, po pierwsze nie moge zainstalowac innych sterownikow niz tych ktore dostalem z plytka a po drugie w podgladze zdarzen za kazdym razem gdy startuje system pojawiaja sie nastepujace bledy :

 

ati1

ati2

ati3

Też mam tego sapphir'a co do sterów to mam zmodyfikowane catalyst 6.11(z którymi było troche zabawy czytaj podmainy bibliotek- jak chcesz więcej informacji to PM) a co do chłodzenia to zastanawiam się nad tym cisza i niskia temperatura, link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie temperatura na moim X1900GT - 91*C stopni... tyle mam na regulatorach napięcia podczas testu artifact testerem, chłodzenie Accelero X2 + radiatorki pentagram na mosfetach, napięcie GPU 1,33V reszta standardowo, takty 654/1440. Acelero chodzi na 50% przy 100% temp mosfetów spada tylko o 3*C. Co ciekawe gdy dołożę dodatkowy wiatrak 80x80 (minimalne obroty) temperatura mosfetów spada do 80-83*C, ale za to rośnie temp GPU z 76*C do 81*C i PCB z 65*C do 71*C takie błędne koło jedno zbijesz drugie urośnie... jak wy chłodzicie mosfety i jakie temperatury na nich macie w max stresie artifact testerem? czy powinienem się przejmować tymi 91*C czy tylko ograniczy mi to OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie warto sie w to pchac ?? http://allegro.pl/item148607282_sapphire_a...uszkodzony.html Wymiana elementu to koszt 75 zl, ale niestety zawsze jest ta niepewnosc ze cos jeszcze moze byc nie tak, choc wyslalem maila do goscia i oto co odpowiedzial, ze to wszystko przez nieudalna instalacje nowego chlodzenia i reszta jest na 100% sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam,- czy wszystkie x1900xt/xtx są na samcach 1.1ns ?

Nie, ze dwie osoby w temacie pisały, że trafiły na sztuki na 1.2ns (chyba Asusy, ale głowy nie dam).

Nawet nie tak dawno, więc przeczytaj kilka ostatnich stron i powinienneś znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, wie ktos ile waży oryginalne chłodzenie ?

Mam sobie niepotrzebnego zalmana 7700cu z którego mam zamiar zrobić chłodziwo na xtx'a :)

Tylko nie wiem jak duże obciążenie karta może wytrzymać bo ten kawał miedzi troche waży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko, wie ktos ile waży oryginalne chłodzenie ?

Mam sobie niepotrzebnego zalmana 7700cu z którego mam zamiar zrobić chłodziwo na xtx'a :)

Tylko nie wiem jak duże obciążenie karta może wytrzymać bo ten kawał miedzi troche waży...

Waga podobna albo nawet fabryczny cięższy! Waży troche to cholerstwo ale dokładnie ile to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...