Skocz do zawartości
dem

Ati Radeon R580

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, skonczmy juz z OT....

 

niekonczace sie klopoty cd. :

pare gierek mi nie chce dzialac: np. prey(full jak i demo) i fifa07(full),

przy wlaczaniu sie wyskakuje komunikat ze wystail blad z apliakcja prey.exe/fifa07.exe

akurat mialem na dysk stare demo prey w ktore gralem na starym sprzecie przed mdoernizacja, wystepuja te same objawy.

 

mam najnowszego directx9.0c, sprawdzalem na paru sterownickach do karty (catalyst CC 6.8, 6.9, beta 6.10),

WIndows xp pro SP2

 

any ideas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no system od 2 tyg swierzy

zasilacz cheieftec 450W ale pisalem pare postow wyzej ze inne gry bezproblemu mi chodza (m.in oblivion wiec to mowi sam oza siebie) a tutaj crasciach!e odrazu przy wlaczaniu wiec napewno nie hardwarze tylko w softwarze jest problem, reinstall windowsa to jest ostatecznosc ale chyba bede musial to zrobic jak nei uzyskam konkretnej pomocy*jesli w ogole mozna pomoc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, maly problem:

system swiezy, stery najnowsze (nie bety), sprzet ma tydzien(sig): gram sobie beztrosko w obliviona, jest fajnie i wogole, temp. troche wysoka 80C i nagle po 3 dniach pojawily sie artefakty (w TR: legend tez), automatyczna kontrola obrotow sie nie zalacza... co mam zrobic ?? czy w sterach da sie to wlaczyc ?? czy trza atitoola czy cus w tym stylu ??

 

PS: arty znikaja gdy ustawiam recznie na ~90% obrotow

PS2: po zainstalowaniu atitoola grafa nie chce przestawic MHzów w tryb 3d

 

dzieki i pozdro

partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekonczace sie klopoty z karta aiw x1900:

-nie moge ustawic rozdzialki 1280x960 na 120Hz! mam monitor 21' crt ibm p275 ze 130khz/170hz, moge a raczej "moglem" ustawic takie parametry (za pomcoa programu powerstrip): 800x600 170hz, 1024x768 okolo 155hz, 1280x960 okolo 127hz, 1280x1024 okolo 118hz, 1600x1200 okolo 102hz.

 

teraz instaluje najnowszego powerstripa(obsluguje serie x1900) ze strony producenta i : ustawiam identcyzen parametry jak powyzej (wczesniej jak co mialem karte 6800LE Leadteka) no i wszystko ladnie chodzi ale wlaczam jakas gierke i z pulpitu 1024x768 zmienia mi sie na 1280x960 i zonk! obraz faluje/trzasie odrazu widoczny klopot jakby przeholwal z odswierzalnoscia jednak napewno nei przekroczylem 130khz dla akzdej rozdzialki.....wyalczam powerstripa myslac ze po prostu jednak nie ejst do kocna kompotybilny z moja karta, wiec ustawiam refresh FORCE w catalystach, wiedzac ze bed emial tylko podstawowe wartosci odswierzania dostepne(mowi sie trudno) ale.....kolejny zonk....wymuszam 1280x960 i 120hz no i mie sie walcza 1280x1024 100hz (108khz/100hz), zmeiniam na 100hz i jest ok (101khz/100hz) no i krude ja chcem meic 120hz przynajmniej ale [gluteus maximus] nie da sie......probowalem po za tym mase programikow (multires, force refresh i itp i zawsze to samo, zmienilem sterowniki karty i to samo....) jeszcze nigdy w zyciu mnei tak bardzo nie wku*** jedna karta graficzna(patrz wczesniejsze posty) a mialem ich wiele...

 

ktos mi cos doradzi?

Poszukaj w necie moze innego biosu do AiW bo wydaje mi sie ze to jego wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy instalowalscie poprawke?

Na paru forach ludzie się skarżą że mając chipset nForce 4Ultra :) a na takim chipsecie chcę kupić mobo :) znaczy ASUS A8N-E :) i piszą tam że się wyłącza gra przed rozpoczęciem że 3Dmark wywala :) czyli ta poprawka to poprawia bo czytając o tym asusie :) właśnie się doczytałem że wywala na kartach z serii X1000 :) a zależy mi na tej mobo bo jest w miarę tania :) i oferuje ciekawsze opcje niż DFI Ultra-D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zauwazylem, ze pod obciazeniem karta sie bardzo grzeje. Temp. mosfetow dochodzi do 64 stopni... I czasem zaliczy zwis. Na taktach 2D jest ok, wiec to raczej wina wlasnie temperatury. Chyba zmienie chlodnice na wieksza..... :?

 

@partyboy666 przeczytaj TEN i 5 kolejnych postow.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zauwazylem, ze pod obciazeniem karta sie bardzo grzeje. Temp. mosfetow dochodzi do 64 stopni... I czasem zaliczy zwis. Na taktach 2D jest ok, wiec to raczej wina wlasnie temperatury. Chyba zmienie chlodnice na wieksza..... :?

Na jakich taktach i z jakimi woltami masz jakie temperatury poszczególnych elementów grafiki? Przy jak tektowanym i woltowanym procu? Jakie są wtedy jego (CPU) temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta gpu/mem: 650/775 (lub po wstepnym o/c = 720/810), vgpu/mvddc/mvddq/vddci: 1,425v/2,086v/2,086v/1,486v; Procek 3GHz @ 1,44v (to ustawienia na codzien) okolo 43 stopnie (wg mbm)

 

Raczej na pewno chodzi o temp., bo gdy wlacze Fandery na chlodnicy na max juz nie ma zwisow. Tylko ze wtedy robi sie glosno... :? Pomimo bloku Cool-Matic, ktory chodzi niby takze mosfety kary dodalem Fandera skreconego na minimum, aby wial wlasnie na okolice mosfetow. Podczas wyswietlania grafiki 3D blok jest w miejscu mosfetow BARDZO goracy.

 

Odnosnie ATIToola i przechodzenia z 2D->3D i odwrotnie. Zauwazylem aby przejsc stabilnie w tryb 2D musi byc absolutnie kazda aplikacja z grafika 3D zamknieta. Gdy w ATITool wlacze 'Show 3D View' w trybie 3D i przelacze recznie na tryb 2D = freez. Gdy okienko 'Show 3D View' jest zamkniete moge sobie dowolnie przelaczac 2D-3D-2D-3D... Nic sie wtedy nie dzieje.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Temperaturki są przyzwoite. :)

 

Obecnie mam wgrany mod-biosik standardowy tj. 630-720 . V gpu to : 1.45v(te ustawienia są na 2D/3D) temp. idle to 45 stopni, stresik to 58stopni.

Najwyższe takty zapisane w mod-biosie to 700-850 na V 1.475v temp. idle taka sama jak wyżej ,a w stesie 66 stopni.

Wentyl to AC X2 puszczony na 100%(wogóle go nie słychać)+ wentyl 80 z tyłu karty wiejący na mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

moją all in wonder serwisant naprawił (jak twierdzi)

przyczyna byl zimny lut pod chipsetem i naprawa wyniosla mnie 40zł, karta ma przyjsc jutro, przy odrobinie czasu zdam relacje jak sie ma (:

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

noo jestem szczesliwy :) oby tylko dzialalo... zeby sprawdzic jakosc napraw pomecze karte po oc, to mnie upewni, że karta została porządnie naprawiona, a 40zl to rzeczywiście nie tragedia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

niestety koles do konca nie naprawil karty... dzieje soe to samo, z tym ze wystarczy jakies 10sec poczekac a nie 5 min.... :( pytalem sie go, on mowil ze jej nie meczyl po naprawie zbyt bardzo i moze dlatego nie naprawil do konca, mowil, ze powodem byly zine luty pod gpu, i widac jest ich wiecej, za wymiane wszystkich kuleczek dla pewnosci chce 120zł, ale ja juz nie mam sily bawic sie z ta karta, chcialby ja moze ktos kupic ??

 

daje gwarancje ze karta super smiga procz tych ponownych wlaczen (jak sie nie odczeka ~10-20sek) przed chwila smarka 05 na zawalonym systemie robilem - prawie 9k pkt (grubo ponad 8700)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety koles do konca nie naprawil karty... dzieje soe to samo, z tym ze wystarczy jakies 10sec poczekac a nie 5 min.... :( pytalem sie go, on mowil ze jej nie meczyl po naprawie zbyt bardzo i moze dlatego nie naprawil do konca, mowil, ze powodem byly zine luty pod gpu, i widac jest ich wiecej, za wymiane wszystkich kuleczek dla pewnosci chce 120zł, ale ja juz nie mam sily bawic sie z ta karta, chcialby ja moze ktos kupic ??

 

daje gwarancje ze karta super smiga procz tych ponownych wlaczen (jak sie nie odczeka ~10-20sek) przed chwila smarka 05 na zawalonym systemie robilem - prawie 9k pkt (grubo ponad 8700)

pozdr

Trzeba bylo od razu do mtec wyslac, jak dawalem im swojego 9700 to za wstawienie 3 nowych laczen gpu skasowali mnie 11zl :D, ale przynajmniej wiem ze to profesjonalisci i nie kroja za darmo. jak wiedza ze nie naprawia to sie nie podejmuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze ten ktoś musi ponieść koszt naprawy i nie wie czy karta się naprawi to że ktoś z serwisu powiedział że sprawcą są zimne luty to nie znaczy wcale że one tam są no i to że może być coś jeszcze uszkodzone, moim zdaniem 300zł to optymalna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item134405466_ati_all_in...zytaj_opis.html juz 405 stoi, tak więc 450 jest troszkę przesadzone.... myśle że za 600 mogę już ją oddać

Jeśli to nie jest usterka, która jakoś rzutuje na "normalne" działanie sprzętu, to nie powinno być problemu. A jak nie patrzeć pod względem osiągów przy zmianie chłodzenia karta zje wiekszość 1900gt (a co, trzeba chwalić :mrgreen: - jeszcze sam będę czasem sprzedawał...). Do tego mamy efektowne zabawki, jak to przy AIW - np. pilot na imprezy akademikowe jest niezastąpiony B-). Wg mnie możesz wyjść od allegrowej ceny 1900gt i nieco obniżyć za usterkę - znajdą się IMHO ludzie, którzy nie zwracają dużej uwagi na takie rzeczy. Zresztą - zobaczymy, jak się aukcja potoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...