Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Rafa- zbyt enogmatycznie moze napisalem. Ja mam tylko 2.1 i nic wiecej nie potrzebuje. Chcialbym jedynie aby podlaczone byly: glosniki 2.1 ( 1xJack) i sluchawki z mikrofonem (2xJack) jednoczesnie. Nie moge tego dokonac bo oprocz wejscia mikrofonowego mam - dziwnie- tylko aktywne jedno wyjscie audio i naprzemiennie musze korzystac z niego wyjmujac czy wkladajac wtyczki od glosnikow czy sluchawek. Nie moge miec podlaczonych jednoczesnie tych dwu urzadzen. :sad:

A to wiele zmienia :razz: , no to w żadnej karcie nie ma osobno wejścia na słuchawki i do tego 7.1 wyjść na głośniki :lol2: , no to wiadomo że trzeba tak jak Art385 napisał. Najlepiej podłączyć przedni panel obudowy.

 

 

W MassEfect grałem jeszcze na XP i tam efekty dźwięku były wspaniałe. Na Viście nie próbowałem i nie sprawdzałem. Może znajdzie się okazja zagrać drugi raz i wypróbować tym razem Alchemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podlaczylem wszystko przez znalezionego gdziesz w szpargalach huba, takiego jak ten: http://allegro.pl/item473416423_media_tech...luch_glosn.html , slabej jakosci zapewne ale dziala. Poprzestane na tym, dziekuje za podpowiedzi. Wszystkiego dobrego w 2009 roku :razz:

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem kartę X-Fi Audio Notebook jednak nie dostałem do niej sterowników. Ściągnąłem ze strony creative'a drivery ważące ~73mb i mam tylko Creative Audio Console wyglądający ubogo. Spotkałem się jednak, że powinienem mieć coś takiego

Dołączona grafika

Czy to można jakoś włączyć, czy po prostu na stronie producenta są inne drivery? Jeżeli tak to mógłby ktoś mi podać skąd pobrać te właściwe?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

jaki dokładnie model posiadasz

 

ja mam taką http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=17791

X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series

 

panel wygląda tak

post-160453-1231833989_thumb.png

wersja sterownika

post-160453-1231834023_thumb.png

post-160453-1231834026_thumb.png

 

czy u ciebie pojawienie sie DTS conect jest spowodowane tym ze masz wgrane inne sterowniki czy moja karta tego nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Seku , sam mam XFI Gamera i stery z www CT - nie mam chyba polowy tych co ART. DTS w czesci sterow jak i kart jest w ogole blokowany bo patent nalezy do Azunitecha. Im sprzedali licencje dlatego wiele oemow czy nawet boxow nie ma tej opcji i trzeba sie bawic.

 

U mnie nie mam drugiej ikony ze slychawkami , nastepnie tych 2 na koncu po prawej , choc moze 1 z nich do digital i/o - ta mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. aktualnie pobrałem nowe sterowniki 2_18_0008 i pisze ze nie mam takiego urządzenia i nie zainstaluje na stronie Creative ich niema to wydaje się mi ze to są jakieś beta w takim razie

 

co masz namysli "trzeba sie bawić" czyli dobze rozmuie karta obsługuje ale oficjalne sterowniki blokuja większość jej możliwości ?

 

z drugiej strony podczas instalowania DTS connect pisze ze nie mam Visty może to tego wina ?

 

ogólnie wybór padł na ten a nie inny model bo chciałem podpiąć do amplitunera optykiem z tylnego panelu karty a tylko ta takowy posiada bo z przedniego panelu ciągnąć kabel to raczej problematyczne by było

 

p.s. jak wogule sprawdzić ze moja karta ma 64mb ram gdzie jest taka informacja przeglądnąłem niemal wszystko i nigdzie w systemie nic takiego nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

np. aktualnie pobrałem nowe sterowniki 2_18_0008 i pisze ze nie mam takiego urządzenia i nie zainstaluje na stronie Creative ich niema to wydaje się mi ze to są jakieś beta w takim razie

Mam Gamera , wlasnie na nich jade , to bety.

 

co masz namysli "trzeba sie bawić" czyli dobze rozmuie karta obsługuje ale oficjalne sterowniki blokuja większość jej możliwości ?

Tak , pisalem o tym wczesniej , zabawne jest to , ze wystepuje to i przy czesci boxow , jak i oemow , ale to jest zrozumiale.

 

z drugiej strony podczas instalowania DTS connect pisze ze nie mam Visty może to tego wina ?

Tego nie wiem , nie bawilem sie w zmiany sterow pod DTSa , czytalem ze i tak XFI maja to bodajze programowe , a nie softowe wiec nie ma sensu zabawa tym. Nie wiem jednak czy to co czytalem to fakt.

 

p.s. jak wogule sprawdzić ze moja karta ma 64mb ram gdzie jest taka informacja przeglądnąłem niemal wszystko i nigdzie w systemie nic takiego nie widzę

To moze w Everescie cos bedzie , ale lepiej wykrec karte , kuknij na kosc , wpisz w google - na pewno beda , tak szukalem swoich Hynixow z Asusa. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domniemywam ze karta ma 64mb :rolleyes:

 

co do rozbierania jest na niej taka obudowa a na śrubkach plomby to raczej sobie nie popatrzę jakie ma kości świeciłem latarką od strony gdzie mam podpięty front panel ale nic nie widać :unsure:

 

co do tych sterów beta to niby w specyfikacji piszą ze obsługują moja kartę ale za cholerę nie mogę ich zainstalować na to co mam

 

przed instalka nowych odinstalowujesz starsza wersje czy tez zastępujesz je nowymi ?

 

 

EDIT: wydaje mi sie ze juz znalazłem rozwiązanie

This download contains the following driver and application:

 

* Sound Blaster X-Fi Titanium audio device driver

* Creative Audio Control Panel

o Previously known as Audio Console.

o Adds support for DTS® Connect (for Windows Vista® only).

póki co nie zmieniam OS tak ze nici z DTS u mnie

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art385

jaki dokładnie model posiadasz

 

ja mam taką 3194104[/snapback]

Tego nie wiem , nie bawilem sie w zmiany sterow pod DTSa , czytalem ze i tak XFI maja to bodajze programowe , a nie softowe wiec nie ma sensu zabawa tym. Nie wiem jednak czy to co czytalem to fakt.

programowe i software'owe to to samo ;) encodery nie występują na żadnej karcie w wersji innej niż softwowa i DTS jest po prostu zarezerwowany dla Visty na XP go nie ma, filmy stereo+DTS music po małej zabawie sliderem jest naprawdę zarąbisty.

2.18.0008 to w sumie 2.18.0006 z tweakiem do UT3 Creative się męczy bo Epic się wypiął i ma gdzieś graczy ale tak to już jest ale znowu 2.18.0008 to najlepsze drivery jakie widziałem i mimo wszystko się różnią od bety rozsyłanej przez Loi'ego na prośbę userom forum Creative mi poprawił w stosunku do bet m.in. czkanie\ cięcie się sygnału DDL i DTS na 2.18.0006 nie dało się używać encoderów bo po 20m-1h zaczynało się czkanie ;) teraz jest OK przestał mi się na Viscie zwieszać Cmss i tracić regulacje tak samo DTS Neo:PC w trybie Ent regulacja nie działała ale to dzięki nowej konsoli.

Jeśli kret zachowa ten kurs to będę bardzo szczęśliwym posiadaczem X-fi dlatego jak tylko mogę zgłaszam feedback na forum i do driverteamu żeby wiedzieli czego szukać i ogólnie kilka osób się udziela ;) i zaczyna to powoli iść do przodu poza tym wygląda, że team Creative już opuścił auzena i zajął się line-upem własnych kart a tamte drivery zostawił w rękach teamu auzena. Ogólnie jak obczaicie buga to go na forum i do devteamu wtedy wiedzą czego szukać ;)

U nas Creative ma kiepską normę ze względu na kołków i problemy ala radeon problem ;) bądź szrot od HP który kosztuje ~30$ a u nas już ~75$ :) pod Xp nie chce działać podobno z driverami Kreta dopiero pod Vista jako tako znowu na zachodzie ludzie po prostu nie ogarniają karty za dużo pierdół i bajerów do tego x3 ;) reszta jest zadowolona no to tyle ;) się trochę rozpisałem

 

edit: literowki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam SB X-fi titanium i dzialalo wszystko ok do niedawna;] Aktualnie slysze ciagle ciche i wkur.@#!@# "pykanie". Mam teraz sluchawki na glowe i chce normalnie walnac nia w monitor tak mnie to denerwuje;] Ktos wie jaka moze byc przyczyna? Kilka dni temu zakladalem chlodzenie wodne i chyba po tym sie to zrobilo... czyscilem calego kompa itd itp wyciagalem dzwiekowke z pci...

 

Probowalem juz cos grzebac w sofcie ale nic sie nie zmienia. Ruszalem kablami, odpinalem wpinalem itp i tez nic, dalej "pyka".

 

jakies pomysly ?: /

 

aha, glosniki creativa jakies takie za 200zl ; p

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

programowe i software'owe to to samo ;)

O czym innym myslalem , co innego napisalem. Mialo byc "programowe/softwarowe , a nie sprzetowe".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pompka od wody wprowadza jakies zakłócenia.

 

U mnie znowu na nowych sterownikach DTS i DD wariują. Po włączeniu po kilku sekundach słychać świerszczenie i dziwne echo. Na poprzednich 2.18.0006 tego nie miałem i rzeczywiście odbiór stereo na wszystkich kanałach był bardzo ładny. Może spróbuje ponownie przeinstalować wszystko a jak nie to wróce do poprzednich.

 

O czym innym myslalem , co innego napisalem. Mialo byc "programowe/softwarowe , a nie sprzetowe".

Znow sie zamotałeś ale wiadomo o co chodzi :D Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ja mam Fatality pro na PCI a ty masz zwykłego notebooka jego soft tak wygląda u mnie jeszcze dodatkowo dokupiłem encodery do DDL DTS aby mieć full wypas ;)

 

Rafa lol ja takie dziwne plumkanie i jakiś krap w tle na DTS i upmix do DTS Neo:PC miałem na 2.18.0006 :) sprawdzałeś nową konsole 2.60.35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam SB X-fi titanium i dzialalo wszystko ok do niedawna;] Aktualnie slysze ciagle ciche i wkur.@#!@# "pykanie". Mam teraz sluchawki na glowe i chce normalnie walnac nia w monitor tak mnie to denerwuje;] Ktos wie jaka moze byc przyczyna? Kilka dni temu zakladalem chlodzenie wodne i chyba po tym sie to zrobilo... czyscilem calego kompa itd itp wyciagalem dzwiekowke z pci...

 

Probowalem juz cos grzebac w sofcie ale nic sie nie zmienia. Ruszalem kablami, odpinalem wpinalem itp i tez nic, dalej "pyka".

 

jakies pomysly ?: /

 

aha, glosniki creativa jakies takie za 200zl ; p

 

postaw system od nowa zainstaluj drivery jak dalej pyka to uwaliłeś kartę wyślij na gwarancje dostaniesz nową

Troche uproscil mi sie problem. Glosniki nawet odpiete od kompa wydaja to dziwne pykanie ( przy min glosnosci ) i szumienie ( przy max glosnosci ale szum jest cichy ). Ojciec mi powiedzial ze pewnie jest jakies przebicie czy costam czyli sprzet uszkodzony. Oddawac na gwarancje czy ktos z was moze spotkal sie z takim problemem i wie jak go szybko rozwiazac?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel_k powraca

 

Sound Blaster X-Fi series Support Pack 1.0

 

Sound Blaster X-Fi series Support Pack 1.0

 

Supported X-Fi models (except Xtreme Audio, click here for more info):

 

- Creative SB X-Fi PCI (OEM/Retail Elite Pro, Fatal1ty, Platinum, Platinum Fatal1ty Champion, XtremeGamer, XtremeGamer Fatal1ty Pro, XtremeMusic)

 

- Creative SB X-Fi OEM SB077x PCI (Hendrix models for Dell, HP, Gateway, Lenovo, Fujitsu-Siemens, Alienware and others)

 

- Creative SB X-Fi Titanium PCI-E (all Retail/OEM models)

 

- Auzentech X-Fi Prelude

 

Operating Systems supported (32-bit and 64-bit editions):

- Windows XP

- Windows Server 2003

- Windows Vista

- Windows Server 2008

- Windows 7 Beta

 

Items that will be installed, depending on the detected card:

- Creative SB X-Fi series driver 2.18.0001.8

- Creative SB X-Fi Titanium series driver 2.17.0006.8 BETA

- Auzentech X-Fi Prelude driver 2.14.0001 RC8.1

- Creative Audio Control Panel 2.55.12

- Creative Console Launcher 2.60.35

- DDL and DTS Connect License Activation 2.00.03 (*)

- Dolby Digital Live Pack 3.00.00 (*)

- DTS Connect Pack 1.03.00 (*)

- SoundFont Bank Manager 3.20.34

- THX Console 3.00.22

 

(*) - purchase and activation required, except SB X-Fi Titanium and Auzentech X-Fi Prelude

 

Windows Security warning during driver installation

 

When prompted with:

"Windows can't verify the publisher of this driver software" choose "Install this driver software anyway".

 

List of Improvements and fixes

- CMSS works properly on Windows 7 Beta

- THX Console works with Auzentech X-Fi Prelude and other cards

- DTS Interactive encoder available on Windows XP

- All setup scripts were modified to detect Windows 7 Beta.

 

Windows MIDI Device Configuration Utility

Use this utility to change the MIDI playback device for 32-bit and

64-bit applications, including Windows Media Player.

 

 

Download:

 

Filename: XFI_SupportPack_1_0.exe

 

File size: 84.6 MB

 

CRC32 hash: 43225D94

 

MD5 hash: 76CBA45C9DF761FFBC8BD61D17B3D127

 

SHA-1 hash: 7BB68AF44C83CC65B7FB2EF4414FACEED4ECD015

 

Download Megaupload

Download Rapidshare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nadmieniłem wadę :) mam zainstalowany.

Czy to moje tylko uszy mnie oszukują czy nuta jest mniej przymulona ? bo jak teraz słucham nuty to mam banana jak małe dziecko gdy dostanie zabawkę :) ewentualnie to efekt kilku wypitych piwek :) chciało by się napisać " X-fi every day I love you more" :D no po prostu support pack wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Rafa lol ja takie dziwne plumkanie i jakiś krap w tle na DTS i upmix do DTS Neo:PC miałem na 2.18.0006 :) sprawdzałeś nową konsole 2.60.35 ?

Nie, ale juz ja ściągam. Dzieki za zwrocenie uwagi że sie pojawiła. Może będzie miała jakiś wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nowa konsola wszystko naprawiła i jest jak byc powinno :D

 

SupportPack'a tez pewnie wypróbuje z ciekawości - juz go mam na dysku. Ale znów zadowolenie z dźwieku w filmach wróciło ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczkę zainstalowałem jest THX DD i DTS lecz jest nieaktywny(domyślam sie ze mam XP i dlatego tak jest)

post-160453-1232361961_thumb.jpg

problem z konsola jest taki ze nie ładuje się w autostarcie i nie ma ikonki na pasku koło zegara po tym jak ją zamknę

nie mogę znaleźć jak ustawić żeby ciągle tam była (sugestie czy u was tez nie ładuje się w autostarcie?)

 

 

podczas instalacji VolPanel mam taki komunikat

post-160453-1232361859_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczkę zainstalowałem jest THX DD i DTS lecz jest nieaktywny(domyślam sie ze mam XP i dlatego tak jest)

...

"(*) - purchase and activation required, except SB X-Fi Titanium and Auzentech X-Fi Prelude"

 

czytaj uważnie, chyba że masz którąś z tych kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem... i z tego co pisze ze dla X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series(taką posiadam) nie trzeba się rejestrować

 

w info. sterowników ze strony Creatie

jest etz taka adnotacja

This download contains the following driver and application:

 

* Sound Blaster X-Fi Titanium audio device driver

* Creative Audio Control Panel

o Previously known as Audio Console.

o Adds support for DTS® Connect (for Windows Vista® only).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczkę zainstalowałem jest THX DD i DTS lecz jest nieaktywny(domyślam sie ze mam XP i dlatego tak jest)

 

nie mogę znaleźć jak ustawić żeby ciągle tam była (sugestie czy u was tez nie ładuje się w autostarcie?)

-W windows XP z tego co wiem to powinien działać Dolby Digital Live a na viście DTS

 

-Za tą ikonkę odpowiedzialny jest właśnie Vilume Panel

 

podczas instalacji VolPanel mam taki komunikat

Pobrałem jeszcze raz ten VolumePanel żeby sprawdzić ,ale i tak u mnie działa.

Dołączona grafika

Może dlatego że masz X-Fi Titanum ? z tego co widziałem to w nowej konsoli 2.60.35 która jest do pobrania ze strony Creative

też nie ma dołączonego Volume Panela (może powoduje problemy z nową wersją konsoli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel_k powraca

 

Sound Blaster X-Fi series Support Pack 1.0

 

 

 

Pięknie--wreszcie jest mozliwość ustawienia nagłośnienia jako takiego.

ps.1-[na Vista 64bit pozostawić drivera 6.0.1.1361

ps.2- dźwięk to zawsze będzie komputerowy ...i nic tego nie zmieni ... 50% to kolumny a reszta ... to co można jeszcze słuchać, to dać przez Digital-to-analog converter np Cambridge

 

co mogę słuchać : to kolumny (podstawa) NAD 802, wzmacniacz NAD 304 i kaseciak Akai GX-75MK-II; CD - Philips CD850 MKII + Cambridge Digital-to-analog converter

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...