Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym patrzal na ta polke cenowa to karta musialaby miec HDMI 1.3a "na przyszlosc" zeby moc posluchac bezstratnego dzwieku z blueray i opampami bym sobie glowy nie zawracal tylko puscil cyfrowo.

ale to jesli sie ma/planuje miec amp ktory to zdekoduje... ja swoje x-fi kupilem glownie dla cmss3d-headphones ;)

 

ostatnio wpadl mi tez do glowy troche szalony pomysl. bylem ciekaw jak brzmi taki dts master audio/dolby truehd i chcialem znalezc takie anime "akira" (5.1/96khz/24bit lossless) na blueray i przemielic sciezka na flac zebym mogl to odegrac po analogowych wyjsciach. niestety nie udalo mi sie znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

 

W jaki właśnie sposób można odróżnić X-Fi xtreme music gold od X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional ???

 

Ponieważ tak jak poprzednik kupiłem kartę na allegro od tego samego sprzedawcy i też wyglądem jest taka sama jak X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional a na aukcji niby sprzedaje xtreme music gold.

 

Czy jest jakiś program, który poda mi dokładnie jaka to karta?? albo można to ocenić wizualnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest napisane model ale jest napisane oznaczenie. Music to SB0670. Po oznaczeniu wrzuconym w google znajdziesz jaka to karta. Pozatym te karty wizualnie sie nie różnią tylko najczęściej dodatkami typu panel, pilot.

Poza tym po biosie karty sterownik je rozróżnia podczas instalacji. Ale grają tak samo.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie jest napisane <_< i dlatego pytam na forum jak można to poznać??

W prawym górnym rogu wersja Fatality ma czarną kostkę, na której znaczek świeci na czerwono po włączeniu komputera. Skoro tego nie zauważyłeś to znaczy, że masz zwykłego Musica. Nowsze wersje miały jeszcze dwie kości RAM nad chipsetem zamiast jednej oraz radiatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Sprzęt audio mam jak w podpisie. Całość połączona cyfrowo. Używam encoderów DDL/DTSC do graniaw gry. Problem polega na tym, że za każdym razem jak włączam grę muszę ręcznie odpalać encodery, w dodatku przełączać na game mode. Strasznie mnie to wkurza, zwłaszcza jak bezmyślnie uruchomię grę i sobie uswiadamiam, że zapomniałem o encoderach.

Wiem, że jest takie coś jak Auto Mode Switcher, ale to służy tylko do przełączania między ENT a Game mode. Encoderów jednak ten progs nie włącza.

Czy da się to jakoś wszystko zautomatyzować?

 

PS. W Auto Mode Switcher jest opcja, żeby powracał do entertainment po wyjściu z gry, lecz to nie działa! Próbowałem w kilku grach i po wyjściu dalej mam game mode i muszę ręcznie zmieniać... Eh, gdzie się podziały czasy prostych kart w stylu SB Live!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla podniesienia ciśnienia napisze, że Aclhemy nie działa obecnie z większością gier na win7. Sprawdzałem na POP Warrior Within. Na forum creativa jest już spory temat o tym, ludzie się skarżą piszą do supportu a creative nie raczył nawet wydać żadnego oświadczenia. Chyba Microshit znowu namiszał coś w dziedzini dźwięku w nowym windowsie ale to jedna strona medalu, druga to czemu Creative jest taki uparty i nie dość że nic nie robi że rozwiązać problem to jeszcze nie mówi czy się za niego weźmie. Chyba cała nadzieja pozostaje w ludziach z Auzentech i dnieluK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dla podniesienia ciśnienia napisze, że Aclhemy nie działa obecnie z większością gier na win7. Sprawdzałem na

Tez sprawdzalem, np. w MGS2. Dziala, bez Alechemy gry nie da sie w ogole odpalic na V/7, z alechemy idzie tak jak pod XPkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma może ktoś instrukcję do X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional ???

 

 

Ponieważ mam wersje oem i nie mam podanego gdzie i jak mam podłączyć np. panel przedni z obudowy:(

 

 

Proszę o podanie linka albo wysłanie na maila damian.beton@o2.pl instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mam wersje oem i nie mam podanego gdzie i jak mam podłączyć np. panel przedni z obudowy:(

Podłączasz szeroką taśmą, która jest łudząco podobna do tej od dysków PATA, ale piny są ułożone inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko do posiadajacych encodery DTS i DDL .. czy jak wlaczycie DTS w grach to macie opoznienia w dzwieku? W DDL wszystko jest ok .. przy DTS-ie czuc lekkie opoznienie.

Wkoncu X-Fi to niby taki potezny chip a nie umie dts-a w locie przesłac? :/

chyba ze to wina win7

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-fi nie ma nic do rzeczy z enkodowaniem do DTS'u tylko CPU i tak jest opóźnienie rzędu liczone w milisekundach zarówno w DDL i DTS ale u mnie było równe +/- równe i dało się wychwycić dopiero gdy na uszach była muszla od słuchawki a na ampie leciał dźwięk na jakich driverach jedziesz oficjalnych ?oficjalnych modowanych czy od auzena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o normalną odpowiedź a nie o nabijanie się tak jak to robi trymek.

przecież ci napisał co zrobić wkładasz część A w część B chyba że sobie z nas jaja robisz a jak nie to stary ciężko ci będzie w życiu :lol2: nie srsly, masz napisze ci :lol2:

 

Dołączona grafika

tu gdzie tak dużo pinów i zaznaczone na czerwono w to wkładasz szeroką taśmę i podpinasz do pinów zaznaczonych na czerwono na drugiej fotce

Dołączona grafika

do tego co zaznaczone na niebiesko podłączasz cztero pinową wtyczkę prądową od stacji dyskietek

 

i to by było na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię Art385 ale widocznie się nie zrozumieliśmy i ja myślałe, że sobie jaja robisz. Ja nie posiadam panelu z fatal1ty w obudowie. Chodziło mi o to, że chce podłączyć gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, które są wbudowane w obudowie z przodu. I nie wiem gdzie kable z obudowy z tych gniazd podłączyć do tej karty. Dlatego potrzebuje instrukcję i o nią proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh racja przepraszam. Zasugerowałem się postem trymka a odpowiedź poprawna brzmi karta nie ma osobnego wyjścia na intel HD :) musisz sobie kupić kabelek przejściówkę na allegro i wpiąć w taki biały port na karcie i dopiero potem w FP

 

Ps. masz tu tutorial jakbyś sobie sam chciał zrobić ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię Art385 ale widocznie się nie zrozumieliśmy i ja myślałe, że sobie jaja robisz. Ja nie posiadam panelu z fatal1ty w obudowie. Chodziło mi o to, że chce podłączyć gniazdo słuchawkowe i mikrofonowe, które są wbudowane w obudowie z przodu. I nie wiem gdzie kable z obudowy z tych gniazd podłączyć do tej karty. Dlatego potrzebuje instrukcję i o nią proszę.

Możesz zrobić sobie kabel według opisu podanego przez Art385, albo kupić gotowca na allegro. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie czy komuś udało się odpalić passtrouth DD lub DTS na linuxie. Konkretnie skompilowałem wczoraj najnowszą ALSA 'e 1.0.22 (w niej są najlepsze obecnie sterowniki do x-fi pod linuxa bo nawet 5.1 po analogu działa taki wypas) i nawet działa mi wysyłanie ścieżki stereo do Z-5500 po coax 'ie ale właśnie nie działa passtrouth DD, DTS. Może ktoś ma doświadczenie z tymi sprawami i napisał jak i co poustawiać. A za odtwarzacza używam VLC (może to jego wina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-fi nie ma nic do rzeczy z enkodowaniem do DTS'u tylko CPU i tak jest opóźnienie rzędu liczone w milisekundach zarówno w DDL i DTS ale u mnie było równe +/- równe i dało się wychwycić dopiero gdy na uszach była muszla od słuchawki a na ampie leciał dźwięk na jakich driverach jedziesz oficjalnych ?oficjalnych modowanych czy od auzena ?

najnowsze oficjalne..

slychac wyraznie opoznienie w DTS-ie bo oglos strzalu broni jest pozniejszy niz animacja ... czuc to malo ale na tyle ze przeszkadza w graniu.

nie sadze ze 4ghz C2D to za mało zeby to przeliczyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj stery auzena prelude powinno być trochę lepiej ale pełnej synchronizacji do FPS sieciowych gdzie liczy się każda milisekunda nie uzyskasz ale do tych gier jest analog i słuchawki a do casualowego grania w singlu jak najbardziej i nie powinno być tak drastycznych abyś to słyszał no chyba że słyszysz + widzisz opóźnienia rzędu 10-20ms ( tu strzelam, może być mniej ) nie korzystając z dodatkowego pomocniczego źródła to wtedy masz przerąbane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym systemie w tym viscie, opóźnienie być musi bo encoder musi przechwycić dźwięk i skonwertować i puścić po spdif. Ja słyszę to tylko wtedy kiedy mam słuchawki na uszach i puszcze coś w DTSinteractive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym systemie w tym viscie, opóźnienie być musi bo encoder musi przechwycić dźwięk i skonwertować i puścić po spdif. Ja słyszę to tylko wtedy kiedy mam słuchawki na uszach i puszcze coś w DTSinteractive

szczerze to przy DDL nie zauwazylem jakichkolwiek opoznien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są wysatrczy zerknąć na stronę dolby ;) DTSi +/- ma takie same opóźnienia coś jest nie halo ale żeby namierzyć w systemie co jest przyczyną to można życzyć szczęścia :) u mnie było tak samo na DDL i DTSi teraz mam Xonara i też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...