Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

tylko teraz potrzebuje pomocy, ponieważ nie wiem, które są odpowiedzialne za słuchawki i mikrofon.

Pomóżcie bo ja nie mam pojęcia.

Uruchomiłeś? Czy którekolwiek z urządzeń zaczęło działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie znalezione w necie ale teoretycznie potwierdzone w kilku miejscach. Całość pomysłu urodziła się u kogoś jeszcze przy Audigy2. W jednym miejscu gość zamieścił nawet tutorial jak wykonać całość przejściówki ale gdzieś mi się to zawieruszyło.

Jak na razie nie mam jak sprawdzić czy to faktycznie działa bo mój X-Fi ma dotrzeć najwcześniej dopiero jutro.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer się różni od Extreme Audio tym, że ma radiator i kostkę RAM'u od Hynixa. A jeśli chodzi o te styki pozłacane to mnie nie rozśmieszajcie bo to ma taki wpływ na dzwięk z PC'ta jak kolor budy na ilość klatek w BF2. Co innego na sprzęcie audio za ciężkie tysiące gdzie za kabelki się płaci po pare set PLN. Tam to ma znaczenie ale nie w warunkch domowych. Co do przetworników się zgodzę, Gamer i Extreme mają tego mniej niż oryginalny, pierwszy, pełnoprofilowy X-FI Music.

 

Aha Ten pierszy pełnoprofilowy Music nie ma konektora Intel HD, dopiero te niskoprofilówki to mają.

 

pzdr

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer się różni od Extreme Music tym, że ma radiator i kostkę RAM'u od Hynixa. A jeśli chodzi o te styki pozłacane to mnie nie rozśmieszajcie bo to ma taki wpływ na dzwięk z PC'ta jak kolor budy na ilość klatek w BF2. Co innego na sprzęcie audio za ciężkie tysiące gdzie za kabelki się płaci po pare set PLN. Tam to ma znaczenie ale nie w warunkch domowych. Co do przetworników się zgodzę, Gamer i Extreme mają tego mniej niż oryginalny, pierwszy, pełnoprofilowy X-FI Music.

Gamer - gamerowi Fatal1ty nierówny.

Muszę Cię zmartwić ale zwykły gamer nie ma tej kostki. Posiada ją tylko wersja Fatal1ty, która ponadto ma diodki podświetlające logo X-Fi.

A i przy okazji: wszystkie X-Fi nie posiadające przedniego panelu w opakowaniu mają w nazwie Extreme (chyba się to od extremalnej oszczędności wzięło).

Czyli i music i gamer zwykły i Fatal1ty pro i audio.

Starsze wersje to w każdym przypadku dokładnie ta sama karta, z wyjątkiem wspomnianej pamięci i diodek na Fatal1ty i dodatkowego wyposażenia w pudełku. Dopiero w tych nowych gamerach wywalili cześć elementów ze zwężonego laminatu i dlatego pytam o różnicę. O Audio nie warto wspominać bo to cudo ponoć oparte jest na Audigy i tylko programowo X-Fi udaje.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ale ja mam tę kostkę przecież!!!

 

W specu o niej nie piszą ale jak se porównasz zdjęcie Extreme Audio i Extreme Gamer to widać, że w Gamerze to jest a w Audio nie. Dla mnie układ z napisem Hynix to raczej pamięć, chba że przeszli na kodeki audio... Może to jakiś okrojony X-RAM jednak jest.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol ale ja mam tę kostkę przecież!!!

 

W specu o niej nie piszą ale jak se porównasz zdjęcie Extreme Audio i Extreme Gamer to widać, że w Gamerze to jest a w Audio nie. Dla mnie układ z napisem Hynix to raczej pamięć, chba że przeszli na kodeki audio... Może to jakiś okrojony X-RAM jednak jest.

Owszem LOL.

Każdy X-Fi ma 2MB pamięci a jak już wcześniej pisałem Audio to w ogóle to inna bajka bo to tak naprawdę Audigy.

Edit: Pisząc że "nie ma tej kostki" miałem na myśli fakt iż nie ma 64MB a jedynie 2.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol toś mnie oświecił. Czyli wychodzi, że gamer nie taki zły chyba!

 

W sumie by się zgadzało na Allegro Gamer jest średnio 50 PLN tańszy od Musica pełnoprofilowego. To pewnie przez mniejszy laminat i plastikowe styki. Lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol toś mnie oświecił. Czyli wychodzi, że gamer nie taki zły chyba!

Nowy Gamer jest oparty na prawdziwym X-Fi i ma 2MB pamięci. Potrafi według creativa identycznie to samo co music i wyższe (oprócz Fatal1ty bo tamten ma 64MB) tyle że:

- nie pozwala podłączyć panelu przedniego Creativa i konsoli z edit pro

- wygląda tandetniej

+ ma ucywilizowane wyjście na gniazdka z budy

+ ma radiator

 

Natomiast umieszczony jest na wąskim laminacie i właśnie tu leży przyczyna mojej niepewności czy przy okazji wycinania układów odpowiedzialnych za współpracę z panelem i konsolką nie zmienili/wycieli czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol do mnie ponoć też już jedzie music oem, a dla spokojnego sumienia lepiej omijać te pro gamery i audio yeap.

Btw. najlepsze stery do X-Fi Music, zastosowanie - głównie mp3 i filmy. ??

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol do mnie ponoć też już jedzie music oem, a dla spokojnego sumienia lepiej omijać te pro gamery i audio yeap.

Do mnie już dotarł. Działa ok. W grach faktycznie rewelacja w odtwarzaniu muzyki już trochę słabiej ale generalnie na +.

I co najważniejsze za 275zł (w tym 15zł przesyłka) otrzymujemy pełnego X-Fi Extr. Music (złote gniazdka i szeroki laminat) ze sterami tyle ze w szarym małym pudełku i bez płyty z demami.

 

Edit: I zapomniałem dodać z plakietką i naklejką z "kolorkami" ;) i też posiada radiator

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer się różni od Extreme Audio tym, że ma radiator i kostkę RAM'u od Hynixa. A jeśli chodzi o te styki pozłacane to mnie nie rozśmieszajcie bo to ma taki wpływ na dzwięk z PC'ta jak kolor budy na ilość klatek w BF2. Co innego na sprzęcie audio za ciężkie tysiące gdzie za kabelki się płaci po pare set PLN. Tam to ma znaczenie ale nie w warunkch domowych. Co do przetworników się zgodzę, Gamer i Extreme mają tego mniej niż oryginalny, pierwszy, pełnoprofilowy X-FI Music.

 

Aha Ten pierszy pełnoprofilowy Music nie ma konektora Intel HD, dopiero te niskoprofilówki to mają.

 

pzdr

styki nie sa pozlacane dla lepszej przewodnosci poniewaz masz racje ze to w tej klasy sprzecie malo albo nic daje,

lecz dlatego zeby nie sniedzialy a to po pewnym czasie znacznie moze pogorszyc jakosc dzwieku nawet na pc.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehehehe....

Już na 1 rzut oka widać różnice... (soldermaska)

A tak na poważnie to się nie przyglądałem długo ale PCB jest chyba identyczne... jedyne różnice które zauważyłem to że brakuje kilku kondensatorów... (nawet oznaczenia są takie same :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dniu przesłuchu X-Fi, po przesiadce z Live 5.1 na Logach Z-5500, spodziewałem sie wiecej po karcie, "najpotężniejszy procesor muzyczny na świecie" i troche sie zawiodłem.W grach i filmach znaczna poprawa, jakość dzwieku słyszalnie lepsza. Muzyka, odsłuchi demek thx, mp3 Sean Paul, Nelly, pl hh, Within Temptation inne - poprawa w jakości i czystości dźwieku. Crystalizer dużo nie daje, może na mp3 w słabszej jakości. W konsoli THXna kablu coax nie działa mi zmiękczenie basu "BASS MANAGMENT" DLACZEGO ??, na analogu jest wporzadku, CZY NA COAXIE TAK JEST na X-Fi ??

W sterownikach brakuje mi kilku rzeczy, choćby sterowanie głośnościa na poszczególny kanał. Zainstalowałem YouP-PAX-Fiv3.33XFi , lekka poprawa dzwieku. Instalowałem creative_youppax232sp2 , paczka 380mb z wtyczkami/mixerami od audigy4 i X-Fi, niestety po zainstalowaniu działa tylko konsola THX.

Moje pytanie: NAJLEPSZE STERY do X-Fi i co z tym "BASS MANAGMENT" na coaxie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dniu przesłuchu X-Fi, po przesiadce z Live 5.1 na Logach Z-5500, spodziewałem sie wiecej po karcie, "najpotężniejszy procesor muzyczny na świecie" i troche sie zawiodłem.W grach i filmach znaczna poprawa, jakość dzwieku słyszalnie lepsza. Muzyka, odsłuchi demek thx, mp3 Sean Paul, Nelly, pl hh, Within Temptation inne - poprawa w jakości i czystości dźwieku. Crystalizer dużo nie daje, może na mp3 w słabszej jakości. W konsoli THXna kablu coax nie działa mi zmiękczenie basu "BASS MANAGMENT" DLACZEGO ??, na analogu jest wporzadku, CZY NA COAXIE TAK JEST na X-Fi ??

"BASS MANAGMENT" w THX nie działa na coaxie. Acz działa mi na analogowo podpiętym wzmacniaczu do słuchawek (jeszcze nie słuchawkowym :)) i raczej średnio mi się podobają efekty tego podbicia. Jakiś taki nieładny ten basik w porównaniu do naturalnego czy tez podbicia prze wzmacniacz.

Co do crystalizera to się zgadzam - nie rewelacja. Ponadto zauważyłem iż X-Fi na maksymalnych obrotach po coaxialu jest o kilka decybeli cichszy niż np DVD też po coaxoialu. Tak czy siak muzyki wolę słuchać przez analogowe wyjścia mojego H/K dvd-22 :].

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dniu przesłuchu X-Fi, spodziewałem sie wiecej po karcie, "najpotężniejszy procesor muzyczny na świecie" i troche sie zawiodłem

Jakość dźwięku daje nie procesor ale przede wszystkim zastosowany DAC & OP-AMP , np: w X-Fi Elite Pro jest lepszy DAC to i jakość jest lepsza .

 

X-Fi XtremeMusic:1x DAC Cirrus Logic CS43829(cyfra na analog) &analog na cyfra Wolfson WM8775

http://images.europe.creative.com/iss/imag...i_Extreme_c.jpg

 

X-Fi Elite Pro:D/A cztery DAC Cirrus Logic CS4398.Na wejściu AKM AK5394

http://www.ixbt.com/multimedia/creative/x-fi/card-big.jpg

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku daje nie procesor ale przede wszystkim zastosowany DAC & OP-AMP , np: w X-Fi Elite Pro jest lepszy DAC to i jakość jest lepsza .

DAC ma coś do rzeczy jeśli podpięty mamy ampli po coaxilau - czyli cyfrowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy X-Fi:

-brak jednoczesnego używania SPDIF i mikrofonu,

-"BASS MANAGMENT" w THX nie działa na coaxie (na starym 5.1 Live działał, nierozumiem tego),

Coraz mniej zaczyna podobać mi sie ta karta, może jednak lepiej Audigy 2ZS ??

Jakich sterowników używacie ?

 

I jeśli ktoś ma tę karte i z-5500 prosze odezwać sie do mnie na PM , dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ,wtedy przesyłany jest czysty strumień danych do amli i wtedy pracę przejmuje DAC który jest w ampli .

Też mi się tak zdawało :) (FanEk pisał coś o połączeniu cocialem więc w jego przypadku DAC też zbyt wiele do powiedzenia nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...