Skocz do zawartości
Kyle

Pluginy Do Winampa - ! Tylko Audio !

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyle

a więc

jako grajka uzywam winampa do zmiany zegara sprzętowego to konsola creative, plugin to ten co podałeś...

słychać praktycznie dialtone bez zakłuceń (bardzo bardzo cicho takie liułiu) - dziwne przy zegarku 44,1 nie powinno być łiułiu przy dialtone

zegar sprzętowy 44,1

samplerate w pluginie czy 44,1 czy 48/88,2/96 zawsze taksamo nie słychać łiułiu ( przy zegarze 44,1 nie ma sensu resamplować )

chodzi mi o to że przy ustawieniu 44,1 sprzętowo łiułiu jest taksamo słyszalne jak z pluginem i resamplingiem włączonym.

 

chodzi o to że to łiułiu to słychać dopiero jak dam max wzmocnienie

Tak czy inaczej sam słyszysz że X-Fi nie ma porządnego resamplingu.

tu się niezgodzę, gdyż IMO x-fi każdy sygnał resampluje do swojego natywnego formatu, późniejsze resamplowanie wprowadzać będzie tylko niepotrzebne zniekształcenia...(i dla tego przy zegarze 44,1 bez pluginów dialtone był najlepszy.....bo źródło też było 44,1

co do samego testu robiłem to na szybciocha na jakichś tanich słuchawka technics' (kosztowały coś chyba 180zł)....

to są tylko moje luźne przemyślenia....

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Winamp wyjście z plugina resamplującego dałeś na direct sound czy Wave ?? ( myślę że nawet nie włączyłeś pluginu upsamplującego ) i powinieneś dać 24 bit a wartość częstotliwości wpisać 96000 nie zapominaj o ustawieniu kernel na min 100 ( ja miałem zwykle 200 ).

 

cyt: IMO x-fi każdy sygnał resampluje do swojego natywnego formatu, późniejsze resamplowanie wprowadzać będzie tylko niepotrzebne zniekształcenia - robi to beznadziejnie a po resamplingu w np. winamp/foobar nie następuje ponowny resampling ( jeśli resamplujesz do częstotliwości wewnetrznej karty ).

 

ps. aby uaktywnić plugin trzeba zaznaczyć go w panelu ( obok będą wav i Direct Sound) i nie odznaczać !!! a w samym pluginie wybrać wyjście na Direct Sound .... w okienkach powpisywać tak jak podałem

 

cyt: "i dla tego przy zegarze 44,1 bez pluginów dialtone był najlepszy.....bo źródło też było 44,1"

 

Źródło jest 44,1 khz ( tyle co CD audio ) bo tylko przy niewielokrotnościowej częstotliwości próbkowania jest potrzeba resamplingu ( wzgl. wewn. cz. próbkowania k. dźwiękowej ) - nie resampluje się dla zabawy tylko dla eliminacji zniekształceń IMD na kartach klasy Audigy/X-Fi/Live - zgodnie z tym co podałeś ( zegar karty 44,1 i słyszalne "LiuLiu" ) to X-Fi nie ma nawet regulacji częstotliwości wewnętrznego zegara

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

umiem ustawić plugin.....i dałem 24bit i dałem kernel na 300. Wyjście z plugina miałem na directsound. i wnioski są takie że przy próbkowaniu 44,1 ustawionemu sprzętowo bez plugina dzwiek jest praktycznie taki sam jak po włączeniu pluginu i daniu resamplingu na 96kHz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

umiem ustawić plugin.....i dałem 24bit i dałem kernel na 300. Wyjście z plugina miałem na directsound. i wnioski są takie że przy próbkowaniu 44,1 ustawionemu sprzętowo bez plugina dzwiek jest praktycznie taki sam jak po włączeniu pluginu i daniu resamplingu na 96kHz....

no teraz jest klarownie - przy takich nastawach ( obojętnie która ) nie ma prawa słyszeć zniekształceń czyli brzęczenia w pliku "20khz" czy modulowanego brzęczenia w pliku "dialtone" absolutnie zupełnie.

 

ps. jeśli bez pluginu i po ustawieniu zegara na 96 khz słyszysz te jazgoty to dowód że X-Fi resampluje beznadziejnie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

to teraz ja cię niebardzo rozumiem.....to kiedy ma być słychać te artefakty...wydawało mi się że właśnie przy 44,1 ma być słychać a włączenie upsamplingu ma powodować wyeliminowanie tych zniekształceń....

 

btw. nie nazwał bym tego jazgot tylko miękki sinus coś koło 1-5kHz....

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

to teraz ja cię niebardzo rozumiem.....to kiedy ma być słychać te artefakty...wydawało mi się że właśnie przy 44,1 ma być słychać a włączenie upsamplingu ma powodować wyeliminowanie tych zniekształceń....

 

btw. nie nazwał bym tego jazgot tylko miękki sinus coś koło 1-5kHz....

Artefakty nie powinny występować kiedy częstotliwość wewnętrzna karty = częstotliwości lub wielokrotności częstotliwości próbkowania sygnału w pliku. Wewnętrzna częstotliwość karty powiedzmy Audigy 4 PRO to 192 khz więc jak puścimy sobie CD Audio ( 44,1 khz ) lub wspomniane próbki ( 44,1 khz ) będziemy mieli zniekształcenia, które znikną po skalowaniu w winamp lub Foobar do parametrów 48 lub 96 lub 192 khz.

 

Zgodnie z tym co napisałem jeśli w X-Fi dasz częstotliwość wewnętrzną karty na 44,1 khz to nie powinno być zniekształceń przy słuchaniu płyt Audio ( 44,1 ) i nie ma sensu resamplować ( bo z czego na co ? ). Najlepiej jak bym sam tę kartę dorwał bo zgodnie z tym co ludziska piszą to zmiana częstotliwości na X-Fi nie działa ( zawsze jest te 96 lub 192 khz )

 

cyt: btw. nie nazwał bym tego jazgot tylko miękki sinus coś koło 1-5kHz.... - w tym pliku nie ma sygnału o takiej czestotliwości a te 1,5 khz to zjawisko o jakim pisał Mortensen ... występujące przy braku odpowiedniego resamplingu przy wystąpieniu różnic częstotliwości próbkowania karty i pliku

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

hmm....a nie pomyślałeś że ta próbka jest poprost ujowo nagrana?? i algorytm w pluginie upsamplującym poprostu wycina pewną część i dlatego niesłychać tego sinusa......

troche dziwne by to było jak x-fi nierobiło by dobrze tego co tak strasznie reklamowali.....przecież odrazu by to wyszło w testach i było by po frytach z x-fi.....

żeby niebyło nie jestem jakimś x-fi fanem...mam również Audigy2...

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

hmm....a nie pomyślałeś że ta próbka jest poprost ujowo nagrana?? i algorytm w pluginie upsamplującym poprostu wycina pewną część i dlatego niesłychać tego sinusa......

troche dziwne by to było jak x-fi nierobiło by dobrze tego co tak strasznie reklamowali.....przecież odrazu by to wyszło w testach i było by po frytach z x-fi.....

Przypomina mi to recenzję myszy Saitek .... kilka serwisów nie zuważyło że mysz ma 800dpi a nie 1600 - ja to wykryłem i serwis THG ( rozkręcili mysz i sprawdzili elektronikę - ja nie musiałem )

 

Co do próbki sinus 20khz w pliku 44,1 khz - to ja ją wygenerowałem programowo i napewno nie jest to zrobione .... wiesz jak .... a możesz to sprawdzić oglądając widmo w np. Adobe Audition ( osiągnięty jest teoretyczny SNR 96 dB dla płyty CD Audio )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie pogubiłem. Jak to powinno być prawidłowo ustawione?

 

Mam tak:

 

w Device control:

- sampling rate 96

- bit depth 24

 

w pluginie

- bit resolution 24

- kernel precission 200

- target resampling sample rate 96000

- output plugin used Direct Sound

 

karta to Live 24bit

 

Dobrze to ustawiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The problem arises when you have to convert the 44.1 kHz data for a 48 kHz sound card. Since the samples aren�t evenly divisible (i.e. converting 22.05 kHz to 44.1 kHz), the conversion process usually introduces artifacts that diminish sound quality. Therefore, even if you run the digital output of your motherboard's sound card to a high-end receiver, you're still dealing with the 44.1 khz to 48 kHz conversion. One approach to solving this translation problem is through sophisticated algorithms. The X-Fi dedicates 7310 MIPS of processing power just for conversion of 44.1 kHz audio to 48 kHz data. However, there's an easier and cheaper way to add 44.1 kHz audio support to your motherboard. It's called the VIA Envy24.

 

Jest to fragment artykułu na Firingsquad

 

Nie zmienia to faktu,że słychać rożnicę w dzwięku po zastosowaniu pluginu.

Jeszcze niedawno nie wiedziałem dlaczego wolę słuchać muzyki na ALC658(+ Soundstorm),po prostu dzwięk na Audigy był ostry i jakichś ...syntetyczny.Po odpaleniu HQsoftproc -ha! To jest to!

Pozdawiam.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sie pogubiłem. Jak to powinno być prawidłowo ustawione?

 

Mam tak:

 

w Device control:

- sampling rate 96

- bit depth 24

 

w pluginie

- bit resolution 24

- kernel precission 200

- target resampling sample rate 96000

- output plugin used Direct Sound

 

karta to Live 24bit

 

Dobrze to ustawiłem?

Ten nowy live ma chyba przetworniki 24/96 więc dobrze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnijcie sobie ten plugin ze strony:

 

http://otachan.com/in_!mpg123.html

 

zastąpi on wam oryginalny plugin do odtwarzania mp3.nie uwierzycie jak pięknie może brzmieć dzwięk w winampie.w połączeniu z HQSoftProc daje wprost niesamowite efekty.

Po sciagnieciu tego pluginu sa 3 katalogi i gdzie je wrzucic do jakiego katalogu w winampie ??I to wszystko czy trzeba jeszcza po wlonczeniu winampa wybrac ten plugin z opcji programu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są 3 różne wersje pluginu.wersja normalna,wersja dla procesora AMD (SSE) i wersja dla procesorów PENTIUM 4 i ATHLON 64(SSE2).Należy wbrać tą która nas interesuje i skopiować do katalogu program files/winamp/plugins.Później oczywiście konfigurujemy sobie plugin według własnego uznania.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AudioBurst PowerFX

 

 

Technical advantages:

 

Exclusive sound shaped 32-bit (floating point) digital processing with 44.1, 48, 64, 96 and 192khz professional resampled output with distortion levels lower than -130dB, music CDs have a dynamic range of 96dB.

Dynamic range enhancer increases overall perceived power (attack & punch).

Unique psychoacoustic techniques ensure a clearer perceptually louder sound with no audible distortion.

High precision spectrum analyser

Exclusive power spectrum analyser to visualise the effect of increased power.

 

 

Musical advantages:

 

Increases the scale and impact of instruments in a mix.

Produces a sound that will nail you to your seat whilst energising your whole sound system.

Reveals the expression of the artist and highlights the rhythm of music creating a more involving experience to remember.

 

Hi-Fi advantages:

 

Larger soundstage from your speakers

Wider frequency range response from smaller speakers

Precise imaging and separation

Room-filling power without distortion

 

 

http://qolabs.com/audioburst/PowerFX100.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SB X-Fi Extreme i nie słyszę pisku przy 20Khz próbce dzwiękowej.Na Audigy 2 Value pisk był bardzo słyszalny.Jest jednak jedno ale.Pisk pojawia się kiedy włączę Crystalizer 24-bit!!.To jest najlepszy dowód na to że cały ten Crystalizer to jedna wielka ściema!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SB X-Fi Extreme i nie słyszę pisku przy 20Khz próbce dzwiękowej.Na Audigy 2 Value pisk był bardzo słyszalny.Jest jednak jedno ale.Pisk pojawia się kiedy włączę Crystalizer 24-bit!!.To jest najlepszy dowód na to że cały ten Crystalizer to jedna wielka ściema!!.

A jak masz ustawiony zegar karty ( 44 , 48, 96 ). Bez resamplera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawiony zegar karty ( 44 , 48, 96 ). Bez resamplera ?

nie za bardzo rozumiem pytanie.w opcjach X-Fi znalazłem tylko 48 i 96 khz ale dla wyjścia cyfrowego a ja mam analogowe.w winampie nie użyłem resamplera,tylko puściłem dzwięk przez Direct Sound 2.4 i nie było żadnego pisku.jak włączyłem Crystalizera 24-bit to pojawił się pisk taki sam jak na Audigy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-Fi jest ustawianie wewn. częstotliwości próbkowania i są opcje 44,1 k , 48 k i 96 k

szukałem wszędzie i nie mogę tego znaleźć. :? :-|

 

a 192khz nie ma pewnie dlatego że nie można byłoby wtedy używać dzwięku wielokanałowego,który może być odtwarzany maksymalnie w 96khz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że 192 pojawi się gdy ustawimy głośniki jako 2.0/2.1 bo jak podaje producent 192 jest tylko dla stereo :) Kyle to podziel się wiedzą i powiedz gdzie to się ustawia ten zegar wewn. ?? bo z moich kombinacji wyszło że zmiana jest dostepna tylko w trybie "audio creation"...

 

A co do tego ASIO dla winampa 24/96 to uzywam go razem z resamplerem HQSoftProc 4.4 i jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...