Skocz do zawartości
Drozda

Pentagram Freezone Np-40 Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko z głośnością może być problem bo taka 40mm x 40mm cicha nie jest.... Jutro jade na giełde komputerową to oblookam co to tak naprawde jest itp, o ile bedzie :P Jak coś dam znać ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drozda daj znac co z tym pentkiem bo tez jestem ciekaw :P konfig mamy idento tyle ze ja mam na sapphirku xc-80 :D

 

edit:

 

mowiac konfig mialem na mysli grafe i plyte glowna...

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zdam tą swoją relacje ;) Hmm na moje oko to może być ciężko na NF3 upchnać... bo spory jest ten radiator.. z NF4 też podobnie aczkolwiek na niektóre płyty wejdzie bez problemu np na nowego Epoxa z SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na K8NS - nf3 powinno wejsc bez wiekszych problemow... Wokol chip'a jest dosc duzo wolnego miejsca i obstawiam ze na 99% by weszlo.

no jezeli uzywasz grafiki na PCI to ten pentagram na pewno wejdzie.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja:

 

- Wymiary: 54 x 54 x 27

- Radiator: miedź

- Waga: 135 g

- Możliwośc zamontowania dodatkowego wentylatora 40 mm

- Mocowanie: kołki lub sprężyna (kompatybilna z zaczepami stosowanymi w niektórych płytach)

 

Nie rozumiem dlaczego miałoby nie wejsc na jakas płyte, grafika bedzie przeszkadzac ? wysokosc o ile dobrze widze to tylko 27 milimetrow mniej niz żółty zalman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet 27mm to jest za dużo bo bedzie o kondensator(od radka) zachaczać... ja swojego zalmana (ten złoty) musiałem wygiąc troche (dokładnie 2 żeberka)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta "zabawke" przez chwile w domu - wersje aluminiowa - niestety dzien pozniej musiałem oddać do sklepu i wzialem niebieskiego zalmana.

 

Wrażenia sa następujące: bardzo ładne, ciekawe (zdacydowanie ciekawiej i monstrualniej prezentuje sie niz zalman). Na moja mobo niestety za nic nie chcialo pasowac - grafika nie wejdzie jakby nie kombinowac, wyginac tego tez nie bardzo jest jak - dziwnie kruche sie to wszystko zdaje, nie wspominajac juz tym ze jest okragle i ciezko to tak powyginac aby przeszla pomiedzy zeberkami karta graficzna. Jedynym rozwiazaniem zdaje sie sciecie zeberek z wysokosci - co wcale nie bedzie tak banalne (przynajmniej tak mi sie zdaje) - zreszta w przypadku mojej plyty wycinac trzebaby nie przez srodek ale tak z boku.

 

Dla podsumowania - wyglada niezle, zapowiada sie ze bedzie calkiem wydajne, niestety bez znacznych modyfikacji wejdzie tylko na nieliczne plyty glowne. W sumie nie ma co zarzucac pentagramowi ze sie ne miesci na moja mobo - nie on projektuje tak kretynsko plyty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz nie twierdze ze zupelnie nigdzie - na socket A z tego co pamietam swoja byla plyte, bedzie ok, Poprostu z moich obserwacji wynika ze nf3/4 maja tak dziwnie umieszczone chipsety ze "zawsze" o cos musi zawadzac. imho u mnie to malo co sie miesci :( z niebieskim zalmanem tez musialem kombinowac i zdeczka go rozgiac - nie dalo sie wcisnac grafiki inaczej. Z tym ze zalman jest klasycznym radiatorem i wszekie rozginanie jest dosc proste a tutaj poprostu konstrukcja bardzo utrudnia takie zabawy.

 

Jezeli chodzi o "zapiecie" to rozstaw pasuje do mojego gigabyte jak trzeba - niestety "zapinki" nie sa regulowane, jak to jest u zalmana - co najwyzej mozna na upartego koleczki wsadzic blizej srodka radiatora - ale to tak po partyzancku :). Przy czym to chyba nie problem - zawsze mozna go przykleic - ciezki nie jest wiec nie ma problemu z mocnowanie do chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mało pomyśleli nad tym chłodzeniem... skoro do płyt z socetem A bedzie posować - te płyty nie są już w większości produkowane.. wiec nie rozumiem po co to... a według mnie nie regulowane zapinki to jednak wada tego pentagrama :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mało pomyśleli nad tym chłodzeniem... skoro do płyt z socetem A bedzie posować - te płyty nie są już w większości produkowane.. wiec nie rozumiem po co to... a według mnie nie regulowane zapinki to jednak wada tego pentagrama :(

winy ja bym sie bardziej szukał po stronie producentów płyt głownych - mogi by więcej miejsca robicw tych okolicach i marzej komponenty rozmieszczac ... Z grugiej strony Pentagram mógłby być deko mniejszy, bardziej pomyślany itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...