Skocz do zawartości
Revol

Podstawowy Soft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest taka sprawa. Kupuje nowego kompa i od poczatu chcialbym miec DOBRE podstawowe oprogramowanie (nie mowie o sterownikach).

Głównie chodzi mi o zabezpieczenia, jaki jest najlepszy antywirus, ktorego polecacie, zainstalowac firewalla? a jak tak to jakiego. Cos jeszcze do zabezpieczen?

Dalej jaka przegladarka bo IE odpada, to jaka Opera czy inna?

Program pocztowy jaki?

Zeby wszystko wpelni zabezpieczalo komputer.

Ale to nie wszystko to tylko mala czesc, polecice jeszcze jakies inne programy ktore przydaja sie na kompie i kazdy powinien je miec? :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG takich tematów jest tu pełno, czemu nie chce Ci się poszukać :?:

 

Antivirus: NOD32

Antispyware: Webroot SpySweeper albo Microsoft AntiSpyware

Web browser: FireFox albo Opera

Mail client: Thunderbird, The Bat

Firewall: korzystam ze sprzętowego więc tu nie doradzę. Kiedyś używałem Symantec Client Security 2.0 i był w porządku.

 

Następnym razem wysil się i poszukaj trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z poprzednich tematow mnie nie zadowolił, lepiej by chyba bylo gdybysmy w tym temacie pisali o wszystkich podstawowych fajnych ciekawych przydatnych programiamach, ktore trzeba miec na kompie itd.

I oczywiscie zabezpieczenia jakie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z poprzednich tematow mnie nie zadowolił, lepiej by chyba bylo gdybysmy w tym temacie pisali o wszystkich podstawowych fajnych ciekawych przydatnych programiamach, ktore trzeba miec na kompie itd.

I oczywiscie zabezpieczenia jakie...

 

Pozdrawiam

jak to Cie nie zadowolil? ta sa tematy walkowane przez wiele stron.... antyvir: nod32, firewall: zonealarm, przegladarka: opera, spyware: ad-aware, microsoft antispyware.. co tu wiecej pisac? zreszta w tym temacie juz ci podali takze odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja już jak winde odpale to mam tak: Norton Antivirus, Kerio Personall Firewall, klienta poczty nie używam gdyż często przełączam się pomiedzy systemami , lepiej z www odbierać, przeglądarka to firefox i opera, do tego tlen (plugin do gg) ale zwykle windy nie uzywam do netu więc za duzo się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fe, Nortona ludziom polecac :P

 

Tak naprawde temat juz sie wyczerpal... kompilujac to, co zostalo tutaj powiedziane i to co bylo w poprzednich topicach, mozna podsumowac:

 

Antywirus: NOD32, Avast

Firewall (tu chyba najwiekszy rozrzut): Kerio, Zone Alarm, Outpost, WinXP SP2, pewnie cos jeszce pominalem

Przegladarka: Opera, Firefox

Poczta: Mozilla Thunderbird, The Bat, Opera (klient wbudowany w przegladarke)

Do czyszczenia: Ad-Aware, Spybot, MS Antispyware

 

Cos pominalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś Open Office; tlen, co by mozna z ludzmi czasem pogadać; Foxit Reader, zeby jakies pdf'y czasem przeglądac; irfan view, jakby ktoś chciał czasem na obrazki popatrzeć i takmozna by wymieniać jeszcze setki programów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klienta poczty nie używam gdyż często przełączam się pomiedzy systemami , lepiej z www odbierać

A w czym to przeszkadza ?

Używam Thunderbirda, na Linuksie i Windowsie mam osobne profile, ale wspólną "skrzynkę" (mail odebrany/wysłany z Linuksa widoczny jest w Windowsowym TB i na odwrót).

jco tu wiecej pisac?

No a konnekt.info ? ;] Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o soft użytkowy a nie o zabezpieczenia to ja jeszcze polecam i używam:

- Adobe Reader (*.pdf)

- Ghostview, ghostscript (*.ps)

- OpenOffice

- Total Commander

- Latex (jeśli trzeba jakiś porządny dokument stworzyć)

 

 

A w czym to przeszkadza ?

Używam Thunderbirda, na Linuksie i Windowsie mam osobne profile, ale wspólną "skrzynkę" (mail odebrany/wysłany z Linuksa widoczny jest w Windowsowym TB i na odwrót).

Wiesz po pierwsze nie miałem na mysli Linuxa :P i :

- nie na wszystkie systemy jest Thunderbird

- nie z każdego systemu da się dostać pod drugi

- i oczywiście to wogóle nie musi mieć miejsca na tym samym kompie, zdarza mi sie korzystąc z kilku a wtedy klient pocztowy wogóle traci sens, nie mam ochoty mieć porozwalanej korespondencji na kilku komapch pod kilkoma systemami itd

Tak więc w tym przypadku poczta przez www jest najleszpym wyjscie a dodatkowo nie ściągnie człowiek na dysk niczego co by nie chciał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, Foxit Reader <2.5MB...

Tego nie używałem może skorzystam a jak z jakością? Bo musze przyznac ze zarówno pod windą jak i pod innymi systemami jeśli chodzi o pdf to na moje oko najlepiej wyglądają one zawsze własnie w Adobe Readerze. Da się dostrzec różnice jakościową miedzy dokumentem otwartym Adobe Reader a Foxit Reader? Edytowane przez Ragnor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze?

Teraz to juz zależy do czego kompa uzywasz, ja lubie obejrzeć sobie jakiś film więc ffdshow + subedit, do tego muzyka: winamp, czasem musze odpowiednie dokument stworzyć wiec miktex, czasem posadze cygwina jeśli założe że do nastepnej reinstalacji windy jeszcze daleko ;), do softu mam jave 1.5 + eclipse, oraz devcpp, do tego winzip i winrar, sisoft sandre i everesta do podgladania sprzetu, do tego jakies edytorki i inne bajery.

Zapewne Ty potrzebujesz całkiem innych rzeczy i tylko Ty wiesz jakich dokładnie.

Edytowane przez Ragnor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do muzyki nie lepszy foobar?

Tego nie użwałem, od 6 lat jede na winampie i tak jakoś zostało ;), na innych systemach do muzy mam xmms i x11amp, choć zwykle i tak radia z tunera słucham a że chodzi mi on tylko pod Windowsem toteż czasem go włącze :D

Co ciekawego ma foobar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to samo co Winamp. Mniej pamięci zżera, mniejsze jest też użycie procesora. ASIO + foobar dodaje niesamowitych efektów. Jest w pełni konfigurowalny, schludny. Możnaby tak długo tylko po co? Każdy ma prawo wyboru - dla jednych lepszy będzie Winamp, dla innych Foobar 2000.

 

Oczywiśce w pełni się zgadzam z przedmówcami co do Foxit PDF Readera. Znakomity program, mały, szybki tzw. anti-bloatware, dodatkowo nie zaśmieca rejestru, nie potrzebuje masy plików - wystarczy tylko jeden. Takich programów powinniśmy używać.

Nawet baner reklamowy w tym programiku jest na tyle mały, że praktycznie niezauważalny.

 

Zamiast Winzipa czy Winrara proponowałbym 7zip - darmowy dobry packer. Nie wiem czy w tej chwili Winzip, Winrar czy Winace są darmowe, jeśli nie to wybór jest oczywisty - 7zip.

 

----------------------

 

A teraz trochę z innej beczki. Zna ktoś dobry i przede wszystkim szybki zamiennnik Total Commandera? Chodzi mi przede wszystkim aby był szybki, wyglądał najlepiej tak samo jak TC, albo żeby wygląd był konfigurowalny i co najważniejsze aby był darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki paulo. Jeśli przez najbliższe kilka dni testów program się sprawdzi, to będę miał godnego następcę TC. :)

 

Oczywiście innych też zachęcam do sprawdzenia tego softu, a nóż się komuś spodoba. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pki co total commandera nic nie przebije.. ten program + liczne pluginy = może wszystko... mój przegląda www, pdfy, wordy, wsyzstkei formaty graficzne (przynajmniej wszystkei standardowe), viewiurkuje też pliki exe, dll, obsuguje mój telefon, aparat fotograficzny, wogle.. wszystko na nim robie co tylko mi trzeba :D

 

no i nie potrzeba ząddnych winzipów.. skoro TC ma zipa inside...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plugin to motorolaP2K.wfx, po podłączeniu fona pojawia mi się lista plików w nim zawartych jako zwykły napęd... ( w otoczeniu sieciowym).. co prawda z motorolą t720 sa problemy czasami, ale na nowszych motkach powinno chodzić ok.

 

Proponuję poszukać na goglach stronki z pluginami do TC, jest ich naprawde ogrom... i zamienią waszego TC w prawdziwy kombajn... :)

 

co do firewalla.. to jest chyba kwestia konfiguracji, czy przepuści p2p czy nie przepuści... :wink: wiec każdy jest dobry..

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do odtwarzania filmow allplayer?

Subedit Player? Warto przetestować i wybrać ten, który Ci bardziej będzie odpowiadał.

 

Mam pytanie dosyć nietypowe: da radę podmienić viewera z WorkSoft Navigator na tego z Total Commandera (lister)? Nie widzę nigdzie opcji zawijania wierszy w tym viewerze od WN, a notatnika do tego nie chciałbym mieszać.

A może jest jakiś mały, szybki, darmowy programik do podglądu plików, coś na wzór tego z TC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, wybrac antywirusa Kaspersky?

A co to jest wogole AntiSpyware i czym sie rozni od antywirusa?

I ktory wybrac ? > Ten??? tylko to jest jakas wersja beta jest gdzies inna?

I firewall moze byc Kerio?

I najwazniejsze zeby nie blokowalo p2p.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Revol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...