Skocz do zawartości
Gość Uszatek

Live 24bit Vs Audigy Se

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Uszatek

Chcę TANIO zastąpić ALC 655 na mojej płycie głównej. Którą kartę muzyczną wygrać Audigy SE czy Sound Blaster Live 24bit???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sound Blaster Live!™ 24-bit to doskonała karta, która wzbogaci możliwości komputera stacjonarnego o obsługę 7.1-kanałowego dźwięku dookólnego. Doskonałe parametry toru dźwiękowego tej karty – rozdzielczość 24-bitów/96kHz przy nagrywaniu i odtwarzaniu, stosunek sygnału do szumu równy 100dB oraz bogaty zestaw wyjść cyfrowych czynią tę kartę idealnym narzędziem do przestrzennego odtwarzania muzyki oraz filmów. Realistyczne wrażenia podczas gier zapewnia obsługa technologii EAX ADVANCED HD 3.0, odpowiedzialnej za efekty akustyczne i precyzyjny trójwymiarowy dźwięk w formacie 7.1. Dostarczane wraz z kartą oprogramowanie Creative Media Source to kompleksowy zestaw narzędzi do kopiowania i nagrywania własnych płyt z muzyką, zarządzania utworami i poprawiania brzmienia utworów.

 

Wyjścia dla dźwięku dookólnego w formacie 7.1

Rozdzielczość 24-bitów/96kHz .

Stosunek sygnału do szumu 100dB .

Dołączone kompleksowe oprogramowanie Creative Media Source

Obsługa technologii EAX ADVANCED HD 3.0 w grach

Funkcja CMSS przekształcająca sygnały stereo w dźwięk dookólny w formacie 7.1 .

 

 

 

 

 

Sound Blaster Audigy SE pozwala podnieść jakość dźwięku do standardu 7.1. Dzięki doskonałym parametrom, w tym nagrywaniu przy 24-bit/96kHz, odstępowi sygnału od szumu 100 dB oraz cyfrowemu wyjściu, znakomicie nadaje się do odtwarzania dźwięku przestrzennego w muzyce i filmach. Technologia EAX ADVANCED HD 3.0 gwarantuje wysoki realizm dźwięku 3D w grach. Dołączone oprogramowanie Creative Media Source jest wszechstronnym narzędziem do tworzenia plików MP3, zarządzania kolekcjami muzycznymi, dodawania efektów i nagrywania płyt z kompilacjami utworów.

 

Dźwięk przestrzenny 7.1

Częstotliwość próbkowania 24-bit/96kHz

Odstęp sygnału od szumu 100 dB

Wszechstronne oprogramowanie Creative Media Source w komplecie

Technologia EAX ADVANCED HD 3.0 podnosi jakość dźwięku w grach

Technologia CMSS przetwarza sygnał stereo na dźwięk przestrzenny 7.1

 

Dane techniczne

 

24-bitowa analogowo-cyfrowa konwersja źródeł analogowych przy częstotliwości próbkowania 96 kHz

24-bitowa cyfrowo-analogowa konwersja źródeł cyfrowych przy częstotliwości próbkowania 96 kHz do analogowych głośników 7.1

Częstotliwości próbkowania przy nagrywaniu (16 i 24-bit): 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 i 96 kHz

Wyjście SPDIF o jakości do 24-bit. Programowalna częstotliwość próbkowania 44.1, 48 lub 96 kHz

64-głosowa polifonia z obsługą wielu barw

128 instrumentów i 10 zestawów perkusyjnych

Bank SoundFont o pojemności 2 MB lub 4 MB

 

 

 

JA OSOBISCIE MIALEM OBA I NIE MA ZADNEJ ROZNICY JAK DLA MNIE :) No cenowo tylko SB LIVE 24 bit jest drozszy troszke od Audigy SE

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Dzięki Ramssey :) Teraz wszysko mam jak na dłoni.

@EsiuWWW – właśnie takim porównaniu mi zależało

No ale teraz dalej nie wiem… dwie bardzo podobne karty… może Live24? Chyba muszą być jakieś głębsze różnice…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Creativa?? Haha nie nie.Mam inne zrodla jak i troche doswiadczenia.Esiu nie znasz sie.Do uzytku w domu np w grach wystarczy Live 24 bitowy lub jak ktos woli miec super cyfrowy dzwiek do multimediow jakies drozsze Audigy.Nic dodac nic ujac.Nie bede sie juz rozpisywal o innych kartach takich jak np eMu, Maya itd.Bo z tego co widze to kolega potrzebuje jakiejs lepszej karty i live mu starczy napewno(no chyba ze wolisz cos powyzej 300 zl).Odnosnie roznicy to napisalem przeciez ze mialem obie.Roznicy nie ma jak dla mnie ale moze nie odkrylem jakis "super" wlasciwosci tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Creativa?? Haha nie nie.Mam inne zrodla jak i troche doswiadczenia.Esiu nie znasz sie.Do uzytku w domu np w grach wystarczy Live 24 bitowy lub jak ktos woli miec super cyfrowy dzwiek do multimediow jakies drozsze Audigy.Nic dodac nic ujac.Nie bede sie juz rozpisywal o innych kartach takich jak np eMu, Maya itd.Bo z tego co widze to kolega potrzebuje jakiejs lepszej karty i live mu starczy napewno(no chyba ze wolisz cos powyzej 300 zl).Odnosnie roznicy to napisalem przeciez ze mialem obie.Roznicy nie ma jak dla mnie ale moze nie odkrylem jakis "super" wlasciwosci tych kart.

 

lol Ale wymyśliłeś, głowny minus tych kart to nie działajuące Kx-y a wraz z nimi Asio, pozatym softowe efekty równe mniejsza wydajnośc w grach, tak więc kupa, lepszym rozwiązaniem będzie Audigy ES lub poszukanie Audigy 2 OEM (choć faktycznie ciężkawo będzie)

 

edit

Już lepszym rozwiązaniem będzie A2 Value

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Przecież Audigy 2 SE nie ma już w sprzedaży. Nie interesują mnie efekty typu EAX w grach i straty wydajności tym spowodowane. EAXa nigdy nie używałem (miałem jakieś dwa lata temu w poprzednim kompie Live! Palyer i wiem co to EAX) i używać nie będę. Tak jak to ujął Ramssey potrzebuję taniej dobrej karty i z tego co widzę Live 24 spełnia te kryteria. Moje wymagania co do karty to: dobry dźwięk w mp3 i w filmach, dobra wydajność bez bajerów w stylu EAX w grach. Chyba Live24 pasuje tu jak ulał. Nie wiem czemu niektórzy mieszają Audigy SE i Live24 z błotem. Przecież z tego co widzę to bardzo dobre karty, oferujące jakość dźwięku na przyzwoitym poziome. Znalazłem ciekawy artykulik, który utwierdził mnie w wyborze Live24: http://pcarena.pl/art-362,0.html

Pyzatym nie każdy, szczególnie student, ma pieniądze i potrzebę kupowania karty dźwiękowej za ponad 200zł, tylko dla tego żeby używać w niej przybajerzeń do dźwięku w grach.

Edytowane przez Uszatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie rozwaliles :blink: ASIO NIE DZIALA NA SB 24??hahahaha.Chlopie poczytaj troche o Asio 4All.Kx nie chodza na Sb 24 ale chodzi Asio.A stery Asio a zwykle sb robia ogromna roznice.takze zachecam do lektury na temat Asio.A moze bawisz sie we Fruity Loops??To sobie wybierz raz Asio a raz Sb sterowniki to zoabzcysz roznice az ci szczena opadnie.

 

 

 

 

1885634[/snapback]

Audigy 2 Valu kosztuje 150 zł, twoje pieniądz twój wybór, tylko nie wciskajcie ludziom że SB 24 bit to dobra karta za dobrą cene bo tak nie jest
Wiec czemu tyle osob kupuje i sa tak bardzo zadowoleni??

 

Przecież Audigy 2 SE nie ma już w sprzedaży. Nie interesują mnie efekty typu EAX w grach i straty wydajności tym spowodowane. EAXa nigdy nie używałem (miałem jakieś dwa lata temu w poprzednim kompie Live! Palyer i wiem co to EAX) i używać nie będę. Tak jak to ujął Ramssey potrzebuję taniej dobrej karty i z tego co widzę Live 24 spełnia te kryteria. Moje wymagania co do karty to: dobry dźwięk w mp3 i w filmach, dobra wydajność bez bajerów w stylu EAX w grach. Chyba Live24 pasuje tu jak ulał. Nie wiem czemu niektórzy mieszają Audigy SE i Live24 z błotem. Przecież z tego co widzę to bardzo dobre karty, oferujące jakość dźwięku na przyzwoitym poziome. Znalazłem ciekawy artykulik, który utwierdził mnie w wyborze Live24: http://pcarena.pl/art-362,0.html

Pyzatym nie każdy, szczególnie student, ma pieniądze i potrzebę kupowania karty dźwiękowej za ponad 200zł, tylko dla tego żeby używać w niej przybajerzeń do dźwięku w grach.

Przeciez Sb 24 obsluguje EAX :blink: Edytowane przez Ramssey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to mnie rozwaliles :blink: ASIO NIE DZIALA NA SB 24??hahahaha.Chlopie poczytaj troche o Asio 4All.Kx nie chodza na Sb 24 ale chodzi Asio.A stery Asio a zwykle sb robia ogromna roznice.takze zachecam do lektury na temat Asio.A moze bawisz sie we Fruity Loops??To sobie wybierz raz Asio a raz Sb sterowniki to zoabzcysz roznice az ci szczena opadnie.

To nie ma roznicy.Popatrz na wlasciowsci SB 24 bit i Audigy.takie same.External-placisz za wyglad bo nie ma roznicy w wydajnosci dzwieku.

Wiec czemu tyle osob kupuje i sa tak bardzo zadowoleni??

Przeciez Sb 24 obsluguje EAX :blink:

 

Wiem że Asio robi dupną róznice bo sam ich używam, a co do tych Asio 4All to wyczytałem że są one nawet po zwykły AC97 :lol:

Powodzenia z twoim badziewiatym A2 SE, który wogóle z rodiną A2 niewiele ma wspólnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

No wiem że Live24 obsługuje EAX, ale ja nie korzystam z EAXa. Wolę "naturalny" dźwięk. EsiuWWW - nowej Audigy 2 Value nie można już praktycznie nigdzie kupić. Czym więc takim poważnym oprócz EAXa różni się Luve24 i Audigy SE od Audigy 2 Value?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że Live24 obsługuje EAX, ale ja nie korzystam z EAXa. Wolę "naturalny" dźwięk. EsiuWWW - nowej Audigy 2 Value nie można już praktycznie nigdzie kupić. Czym więc takim poważnym oprócz EAXa różni się Luve24 i Audigy SE od Audigy 2 Value?

Brakiem DSP i procesora odpowiadającego za efekty, najprawdopodobniej gorszą jakością prztworników cyfrowo-analogowych, mniejszym PCB :), pozatym nie zianstalujesz Kx-ów które w twoim przypadku najlepiej by się sprawdziły, (nie chcesz EAX-u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedze w muzyce i sprzecie dlugo.I Asil naprawde jest bardzo dobrym sterem do sound blastera.Na Avance tez niektorzy instaluja ale to nie zmienia faktu ze jesli chodzi o multimedia to Suond Blastery sa bardzo dobre.Lepszych jeszcze nie uzywalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedze w muzyce i sprzecie dlugo.I Asil naprawde jest bardzo dobrym sterem do sound blastera.Na Avance tez niektorzy instaluja ale to nie zmienia faktu ze jesli chodzi o multimedia to Suond Blastery sa bardzo dobre.Lepszych jeszcze nie uzywalem

 

To mało używałeś <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

A ja wysłałem dzisiaj maila do firmy Creative z pytaniem o różnice pomiędzy tymi dwoma kartami i Pan konsultant powiedział mi że zdecydowanie poleca Live! 24, oraz że sprzętowo nie różnią się one zbytnio, jednak 24-bit to mniej problemów ze sterownikami.

Zdecydowałm się na Live! 24bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Ale wymyśliłeś, głowny minus tych kart to nie działajuące Kx-y a wraz z nimi Asio, pozatym softowe efekty równe mniejsza wydajnośc w grach, tak więc kupa, lepszym rozwiązaniem będzie Audigy ES lub poszukanie Audigy 2 OEM (choć faktycznie ciężkawo będzie)

 

edit

Już lepszym rozwiązaniem będzie A2 Value

popieram!

ja swoja live 24 bit zmieniłem na live 5.1 ( sbs0100) bo softwarowy eax powodował spadki w grach!

Jeśli dużo grasz live 24 nie jest karta dla gracza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę TANIO zastąpić ALC 655 na mojej płycie głównej. Którą kartę muzyczną wygrać Audigy SE czy Sound Blaster Live 24bit???

Odywwie te karty oparte sa na innym procesodzie dzwiekowym niz Audigy Value, ZS czy Live 5.1. Niestety Live24bit jak i AudigySE nei posiadaja sprzetowego EAXa a fukcje EAX przetwarza procesor komputera nei karty. Sterownikow KX tez nie da sie na nich zainstalowac. Jesli jednak jestes upary na te Live24bit to moge ja opchnac za 50zl (powinienem miec nawet 7 miesiecy gwary na nia). Pisz na PW, wystawie prywatna aukcje na allegro.

 

A ja siedze w muzyce i sprzecie dlugo.I Asil naprawde jest bardzo dobrym sterem do sound blastera.Na Avance tez niektorzy instaluja ale to nie zmienia faktu ze jesli chodzi o multimedia to Suond Blastery sa bardzo dobre.Lepszych jeszcze nie uzywalem

Moze znasz sie na jakis studyjnych kartach ale jesli chodzi o rynek SOHO to niestety znasz sie mniej. SB to dobre karty ale z malymi wyjatkami...jak 2 powyzsze karty. Rammsey, ale zesz wtopil, pisales o problemie w tym watku i jeszcze kolesiowi polecasz te padla. LOL.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko, to A2 Value i A4 OEM to całkiem to samo. Chipset ma chyba inne oznaczenie, ale funkcjonalnie pewnie jest taki sam.

Przetworniki, sądząc po zdjęciach są identyczne. Zresztą ostatnio w kartach niższej półki, od LIve24 do X-Fi, Creative stosuje te same przetworniki. Pewnie taniej mu wychodzi dać masowo wszędzie takie same niż kombinować z różnymi konstrukcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG :mur:

Ramssey wyjdź, chyba ta karta jest dobra tylko dlatego bo ty ją kupiłeś, rozumiem że każdy chwali to co ma ale bez przesady, dla wszystkich zainteresowanych

 

Wdg Ramssey-a SB Audigy SE to full wypas karta pod każdym względem, lepszej nie znajdziecie, on wam to mówi bosię zna (ja niestety nie :-| ), a to że dzwięk zacina, heh po co wam dzwięk w grach zawsze możecie go wyłaczyć, albo odpuścić se granie poprostu n/c

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

A ja dzisiaj w końcu kupiłem Audigy SE (Live! 24bit nie było już, teraz będą tylko Audigy SE). Dźwięk jest po prostu super i słychać poprawę nawet na moich dwóch małych głośniczkach. Po wsłuchaniu się w mp3 przyszła pora na sprawdzenie nagrywania – i tu zaskoczenie – nagrałem gitarę klasyczną (ja grałem) przez zwykły mikrofon z Mediamarktu za 9,99 i to co usłyszałem mnie zszokowało! Dźwięk tak czysty i wyraźny jak by był nagrywany w jakimś profesjonalnym studio! Normalnie coś niesamowitego! Na ALC 655 musiałem przykładać mikrofon pod pudło żeby coś nagrać a teraz mogę siedzieć w drugim końcu pokoju i grać a i tak nagrywa się głośno i wyraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko, to A2 Value i A4 OEM to całkiem to samo. Chipset ma chyba inne oznaczenie, ale funkcjonalnie pewnie jest taki sam.

Przetworniki, sądząc po zdjęciach są identyczne. Zresztą ostatnio w kartach niższej półki, od LIve24 do X-Fi, Creative stosuje te same przetworniki. Pewnie taniej mu wychodzi dać masowo wszędzie takie same niż kombinować z różnymi konstrukcjami.

 

A4Oem ma SNR 106 dB dla wszystkich wyj., A2 Value podobno tylko przednie wyj. 106 , pozostałe 86-90

 

 

 

A ja dzisiaj w końcu kupiłem Audigy SE (Live! 24bit nie było już, teraz będą tylko Audigy SE). Dźwięk jest po prostu super i słychać poprawę nawet na moich dwóch małych głośniczkach. Po wsłuchaniu się w mp3 przyszła pora na sprawdzenie nagrywania – i tu zaskoczenie – nagrałem gitarę klasyczną (ja grałem) przez zwykły mikrofon z Mediamarktu za 9,99 i to co usłyszałem mnie zszokowało! Dźwięk tak czysty i wyraźny jak by był nagrywany w jakimś profesjonalnym studio! Normalnie coś niesamowitego! Na ALC 655 musiałem przykładać mikrofon pod pudło żeby coś nagrać a teraz mogę siedzieć w drugim końcu pokoju i grać a i tak nagrywa się głośno i wyraźnie.

pewnie masz aktywne podbicie 20 dB

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj w końcu kupiłem Audigy SE (Live! 24bit nie było już, teraz będą tylko Audigy SE). Dźwięk jest po prostu super i słychać poprawę nawet na moich dwóch małych głośniczkach. Po wsłuchaniu się w mp3 przyszła pora na sprawdzenie nagrywania – i tu zaskoczenie – nagrałem gitarę klasyczną (ja grałem) przez zwykły mikrofon z Mediamarktu za 9,99 i to co usłyszałem mnie zszokowało! Dźwięk tak czysty i wyraźny jak by był nagrywany w jakimś profesjonalnym studio! Normalnie coś niesamowitego! Na ALC 655 musiałem przykładać mikrofon pod pudło żeby coś nagrać a teraz mogę siedzieć w drugim końcu pokoju i grać a i tak nagrywa się głośno i wyraźnie.

a jakie to głośniczki posiadasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4Oem ma SNR 106 dB dla wszystkich wyj., A2 Value podobno tylko przednie wyj. 106 , pozostałe 86-90

IMO od przetwornika aż do gniazdek te karty są identyczne. Co więcej w każdej karcie wszystkie wyjścia są identyczne z drobnym wyjątkiem - na frontach jest mocniejszy wzmacniacz operacyjny do wysterowania słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...