Skocz do zawartości
$kubi

Coollaboratory Liquid Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Do usuwania CLP uzylem najzwyklejszego plynu WD40 i tzw. listkow do demakijazu, ale moze byc to scireczka albo nawet stara skarpeta... Po potraktowaniu WD40 schodzi bez problemu... i bardzo szybko. Sladów pozniej nie ma... jutro dadam zdjecia...

 

A jak usunąć z CPU WD-40 :D (mam nadzieje że chodzi o ten smar AllInOne??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

sciagnalem bloczek z cpu na ktorym byla clp, patrze, a tu slad clp tylko po jednej stronie spodu :o szok, tempy w stresie tylko do 47* dochodzily na procku z siga

na srodku procka odbarwienie czarne, co to jesy i czym to zmyc :o

potem dam fotki :/

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem bloczek z cpu na ktorym byla clp, patrze, a tu slad clp tylko po jednej stronie spodu :o szok, tempy w stresie tylko do 47* dochodzily na procku z siga

na srodku procka odbarwienie czarne, co to jesy i czym to zmyc :o

potem dam fotki :/

pozdr

pastą polerską auto max np. , tylko nie za mocno szlifuj {poleruj)bo oznaczenia na czapce zetrzesz

i bedzie procek noname ;-)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

panowie zamierzam kupic tego zalmana

http://zenfist.pl/foto.php/pID/1039/fID/04 , wydaje mi sie ze jest caly z miedzi? ze nie ma podstawki tylko lekko pokrytej miedzia lub cos podobnego....? ma moze ktos ten model i na nim CLP ?

jest całkowicie miedziany

jeśli masz zamiar go kupić to źle robisz w tej cenie masz dużo lepsze chłodzenia do wyboru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest całkowicie miedziany

jeśli masz zamiar go kupić to źle robisz w tej cenie masz dużo lepsze chłodzenia do wyboru ...

dokladnie, poza tym taki zalman kosztuje w coolingu 129zl co i tak jest zbyt wygorowana cena :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest całkowicie miedziany

jeśli masz zamiar go kupić to źle robisz w tej cenie masz dużo lepsze chłodzenia do wyboru ...

ok to jakiego polecasz zalmana do core 2 duo 2.4GHz(~3.4GHz) i mobo gigabyte DQ6 zamiast tego CNPS9500 ktory bedzie bardziej wydajniejszy i moze cichszy nawet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to jakiego polecasz zalmana do core 2 duo 2.4GHz(~3.4GHz) i mobo gigabyte DQ6 zamiast tego CNPS9500 ktory bedzie bardziej wydajniejszy i moze cichszy nawet?

a czemu koniecznie zalman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego Scythe Infinity SCINF-1000

hehe nie nie, nie chce tego kwadraciaka brzydkiego , wyglada jak jakas reaktor jadrowy ;) nie no zartuje , wiem ze chodzi o wydajnosc a nie design radiatora ale ale...

 

http://zenfist.pl/foto.php/pID/1039/fID/04

http://zenfist.pl/foto.php/pID/651/fID/03

te 2 tylko w tym CNPS7700B hmm przypadkiem spod nie jest aluminiowy? chyba ze swiatlo tak pada i odbija od tych zaczepow co lekko zachodza na spod radiatora ktore napewno sa aluminiowe lub jakis inny metal bialy.

 

jestem gotowy zrezygnowac z tego Zalman CNPS9500 AT na tego Zalman CNPS7700B tylko dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zaproponuj jakies tylko prosze nie ala "reaktory jadrowe" :)

Thermalright HR-01, albo lepiej - Ultra120.

 

Zapewniam, że wygląda dobrze, a szczególnie ten ostatni jest BARDZO wydajny :)

 

Aha! I nie przejmuj się nimi - oni lubią wieszać sobie po kilogramie na płycie :wink: Bez urazy chłopaki, ale dajcie mu spokój. Niektórzy nie kupują chłodzenia tylko po to, żeby mieć super duper wydajność za wszelką cenę. Ja tam bym się wstydził też mieć takiego klocka na płycie :P

Tego Zalmana się po to nie kupuje. Kupuje się go zaś po to, żeby mieć w miarę wydajne chłodzenie przy niewielkich rozmiarach... no i jakości.

 

A jeśli chce się najwydajniejsze chłodzenie przy najlepszej jakości to kupuje się Ultrę120... ot co :)

a czemu koniecznie zalman?

A czemu nie?

 

Macie wszyscy obsesję na punkcie tego Scythe Infinity lol :lol2:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to zaproponuj jakies tylko prosze nie ala "reaktory jadrowe" :)

Np. BigTyphoon-jeden z najlepszych na rynku(od Infinity slabszy o kilka stopnii)

 

 

A co do tej pasty to porazka.

Po co oni to w ogole wypuscili jak stwarza takie problemy.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej pasty to porazka.

Po co oni to w ogole wypuscili jak stwarza takie problemy.

pasta jest świetna ja nie mialem żadnych problemów

na początku dałem to na rdzeń czipsetu i ładnie wszysko sie rozmarowało wacikiem do uszu (nie zajeło mi to wiecej niż nakładanie AS5) później na rdzeń GPU - też bez problemu

dopiero na procesorze był problem - za pomniałem procek wyczyścić bezynką do zapalniczki tak jak NB i SB weic wciągnełem spowrotem paste do strzykawki wyczyściłem i było bez problemu

 

na AS5 miałem temp w ilde 50*C przy max obrotach wentylatora teraz mam około 43 przy minimalnych obrotach

w stresie na AS5 na max obrotach 67-70*C a teraz 50-52 ...

 

dzieki paście mam wszyskie wentylatory na minimum ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha! I nie przejmuj się nimi - oni lubią wieszać sobie po kilogramie na płycie :wink: ...

Tego Zalmana się po to nie kupuje. Kupuje się go zaś po to, żeby mieć w miarę wydajne chłodzenie przy niewielkich rozmiarach... no i jakości.

Sory, ale wg ciebie ten zalman to maleństwo? A co masz do jakości produktów od scythe? Że niby gorsza niż zalman? A pozatym jak nie chce się wieszać kilograma na płycie to kupuje się ninje, niewiele więcej od tego zalmana waży a można pasywnie puścić i jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej pasty to porazka.

Po co oni to w ogole wypuscili jak stwarza takie problemy.

 

To jest pasta dla entuzjastów i tych co lubią sobie "pomajsterkować", przeciętny użytkownik smaruje ceramique, albo AS5 i ma spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pasta dla entuzjastów i tych co lubią sobie "pomajsterkować", przeciętny użytkownik smaruje ceramique, albo AS5 i ma spokój :)

chyba odwrotnie bo AS5 sie starzeje a CLP posmarujesz i możesz pare lat bez zdjecia chłodzenia jechać

pozatym smaruje sie i czyści banalnie

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak "banalnie" się czyści to już czytałem. Pasty polerskie, papier wodny itp. sorry ale większość nie ma takich zabawek w domu.

Przeciętnemu użytkownikowi zależy żeby było tanio i smaruje tym co napisałem lub silikonową papką. Albo po prostu nie wie że coś powinno się posmarować i robi to za niego sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnemu użytkownikowi zależy żeby było tanio i smaruje tym co napisałem lub silikonową papką. Albo po prostu nie wie że coś powinno się posmarować i robi to za niego sprzedawca.

Ale ta pasta jest wręcz przeciwwskazana przeciętnemu użytkownikowi, jak dla mnie trud czyszczenia/nakładania wynagradza wydajność, naprawde ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o paście termoprzewodzącej....pytanie na temat radiatora kierować proszę do działy "Co kupic" lub poszukać już istniejących tematów

Fajnie by było, gdyby moderator przeniósł kilka postów. Chciałbym jednak tutaj odpowiedzieć, bo jak odpowiem w innym temacie, to kolega nie zauważy :rolleyes:

Moderator tylko zaznaczy kilka postów i je wyodrębni albo przeniesie.

Sory, ale wg ciebie ten zalman to maleństwo?

Zalman jest stosunkowo mały - nie wiem czy miałeś go w ręku. Jak na pionowe ustawienie ciepłowodów i do tego jeszcze ułożenie finów w kwiatek to bym rzekł nawet, że bardzo mały.

A co masz do jakości produktów od scythe?

Ależ skąd - ja nie mam nic, to koledzy mają do Zalmana :)

Jak sobie kolega upatrzył fajne chłodzenie od Zalmana to się z niego idiotę robi, bo nie wybrał... oczywiście Scythe. A w ogóle najlepiej jakby na tym Infinity zawiesił Fandera... a już super duper jakby to było na DFI NF-4 Ultra albo AsRocku 939Dual-SATA2 kupionemu na Allegro po 400zł.

 

Niech sobie chłopak kupi Zalmana, jeśli mu pasuje, a najwyżej warto mu wyjaśnić, że płaci się tam za jakość bardziej niż za wydajność.... no i za wygląd ;)

Oczywiście tylko, żeby to kupił jak najtaniej, a nie Zenfiście, gdzie jakaś ta cena z sufitu wzięta chyba.

Że niby gorsza niż zalman?

A nie? No chyba, że jakość dla Ciebie równa się wydajności... to niewątpliwie :razz:

A pozatym jak nie chce się wieszać kilograma na płycie to kupuje się ninje, niewiele więcej od tego zalmana waży a można pasywnie puścić i jest cisza.

Oczywiście od Scythe lol :D

Czy nie możesz chłopakowi doradzić zamiast na siłę go ustawiać na swoją modłę?

Są jeszcze tacy... niemądrzy ludzie, którzy chcą sobie kupować inne chłodzenia niż Scythe i daj im bawić się po swojemu :)

No jak "banalnie" się czyści to już czytałem. Pasty polerskie, papier wodny itp. sorry ale większość nie ma takich zabawek w domu.

Przeciętnemu użytkownikowi zależy żeby było tanio i smaruje tym co napisałem lub silikonową papką. Albo po prostu nie wie że coś powinno się posmarować i robi to za niego sprzedawca.

Benzyna ekstrakcyjna i wszystko puszcza.

Co prawda nie raz kropelka spadła mi już na podłogę pomimo starań, żeby nic się nie stało, i potem umycie podłogi bywało problematyczne nawet benzyną. Ale ja to kupiłem, żeby już mieć coś dobrego i na stałe :)

I nie żałuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...