Skocz do zawartości
$kubi

Coollaboratory Liquid Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, ja swojego coolera nie ściągałem od dość dawna już, choć robiłem to wcześniej. Nie zamierzam tego sprawdzać, ale skoro trzy osoby rzecz potwierdziły to zwracam honor Hans15336.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja swojego coolera nie ściągałem od dość dawna już, choć robiłem to wcześniej. Nie zamierzam tego sprawdzać, ale skoro trzy osoby rzecz potwierdziły to zwracam honor Hans15336.

 

Pozdrawiam

 

Spoko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

W karcie GF6600GT jest goly rdzen po sciagnieciu radiatora, tak jak w starych poczciwych Athlonach XP?

 

Jesli tak to czy mozna ta paste bez problemow na taki rdzen uzyc?

Nie bedzie zwarcia czy cos?

 

Chyba powinno dac to spory spadek temperatury w porownaniu do tego co daje Galaxy pod chlodzenie swoich kart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzuce swoje trzy grosze. Od zawsze uzywalem CLP na S478 i tam bylem spokojny- po zaaplikowaniu pasty i spasowaniu wszystkiego w koszyku- byla najwydajniejsza. Warunkiem wg. mnie bylo nieprzemieszczanie coolera i CPU- inaczej stwardniala warstwa 'puszczala i temperatura wzrastala. Tak- nieprzemieszczanie- po kilku tygodniach bylo to wrecz niemozliwe bo zawsze polerowalem na lustro spody radiatorow a te zasysaly sie z CPU poprzez CLP i trudno bylo je rozlaczyc. Mialem jeden przypadek z P2,6 i miedzianym radiatorem OCZ, ze zdejmujac go musialem niestety wyrwac takze ptocka z socketa ;-[. Nic cie nie stalo ale do oderwania go musialem uzyc ostrego noza i dwuskladnikowego zestawu do czyszczenia pozostalosci po pastach Arctic Clean, ktorego uzywam nadal od zawsze, polecam. Ale byla jazda! Powierzchnia za kazdym razem po oderwaniu powlok byla taka sama- jakby nowa twarda, metaliczna powloka przykrywajaca skutecznie napisy. Do usuwania jej uzywalem wspomnianego wczesniej zestawu ale i tak ostatecznie z tego P2,6 dopiero drobny papier scierny pomogl...ale takze w usunieciu napisow ;-[. Co do powlok miedzianych- na OCZ'cie powstala po starciu CLP metaliczna poswiata na miedzi odpowiadajaca wymiarami CPU. Gdzies czytalem, ze pozostawienie tej poswiaty powoduje dodatkowe wygladzenie spodu coolera i wieksze przewodnictwo cieplne. Nigdy CLP nie bylo po rozlaczeniu w stanie plynnym, wrecz przeciwnie. Do niedawna uzywalem Zalmana STG1 na zestawie z podpisu z uwagi na mozliwosc przemieszczania sie Ultry wokol wlasnej osi w stosunku do CPU...i nie wiem dlaczego ale zawsze po zdjeciu Ultry, a robilem to kilka razy walczac z rozpietosciami temperatur na poszczegolnych rdzeniach dochodzacych do 12 stC (mysle jednak, ze to wina fatalnie-skandal!- obrobionej podstawy (fotki zalaczam). Zlozylem reklamacje w Komputronie na nia.A wiec Zalman- tak samo na CPU jak i na chipsetach, zawsze po zdjeciu coolera wygladal tak samo- zalaczam fotki. Moze puste pasy pokrywaja sie z pasami pasty na drugim elemencie i w sumie jest cala powierzchnia ( a moze jest to zjawisko opisywane w innym temacie, polegajace na fatalnej rozszerzalnosci cieplnej pasty zalmana w porownaniu do metalowych elementow CPU i coolera??)- ale jakos mnie to denerwowalo i poeksperymentowalem z zalaczana do coolerow Thermalrighta pasta w strzykawce. Ciekawe- temperatura spadla mi o ok 1-2st.C i rozpietosci temperatur sie zmniejszyly. Moze w moim przypadku nie jest to rewelacyjnosc tej pasty lecz lepsze wypelnianie- bo ma inna konststencje niz Zalman- nierownosci podstawy. Do nakladania CLP uzywalem z b.dobrym skutkiem malego pedzelka ze skroconym 'pod katem' dla sztywnosci wlosiem. Zauwazylem, ze pedzelek za pierwszym razem musi troszke 'wpic' CLP i rozsmarowywalem zawsze go jakby wcierajac pedzel w kropelke CLP, inaczej zdarzalo sie chlapanko ;-]. Moze troszke chaotycznie pisze bo 'z doskoku' to robie z braku czasu ale mysle, ze wszystko jest jasne. Czy ktos ma takze tak krzywa podstawe Ultry- podluzne nierownosci to nie sa 'bliki' swietlne tylko faktyczne 'fale Dunaju' ;-[

Pzdr

 

P.S. Dzisiaj odbieram zamowionego nowego Zalmana- moze juz jest stary- uzytkuje go juz dwa lata i zauwazam problemy z rozsmarowywaniem...

post-149477-1187960030.jpg

post-149477-1187960062.jpg

post-149477-1187960112_thumb.jpg

post-149477-1187960230_thumb.jpg

post-149477-1187960245.jpg

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie doświadczenie z clp skończyły się na tym , że przy zdejmowaniu freezera z A64(754) clp nie dało za wygraną i radiator odszedł razem z czapką :lol2:

 

Szkoda , że nie mam fotki , bo procek już sprzedany. Problem miałem także odczepieniem czapki od podstawy freezera , żadne noże czy śrubokręty nie pomogły. Wziąłem go pod gorącą wode 2-3min molestowania i czapka zeszła bez problemu. Podstawa freezy była nieżle przyreagowała z clp , żeby doprawadzić podstawe do przyzwoitego stanu potrzebowałem 30-40min szorowania szczotką z dodatkiem pasty , a potem tylko szlif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy ta pasta przewodzi prąd?

Wyciekło mi jej trochę i rozmazało się po mobo :sad:

Boję się że zrobiłem zwarcie, bo komp mi nie startuje po włączeniu (muszę wyłączyć zasilacz, włączyć i dopiero odpalić power), a nie było tak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodzi, to najlepiej przewodząca prąd pasta na rynku.

Dzięki. więc zostaje mi wymontować mobo wsadzić pod kran i umyć ciepłym mydłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale u mnie na GPU z CLP temperatura jest wieksza o pare stopni niz na AS5, sam nie wiem czemu. Moze jest jej za malo ? dalem jedna warstwe na rdzen i reszte co zostalo na pedzelku na Accelero x2, na as5 mialem w stresie do 50 stopni natomiast na clp mam 55... dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie "polaczyc" i trzeba bedzie uzyc pasty polerskiej albo jakiegos papieru wodnego ( ale to musialo by byt troche dluzej na procku ) ale z tego co wiem zeszlifowanie czapy na Core Duo nie wieze sie z utrata gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosba Wielka, niech ktos na jakimkolwiek screenie pokaze co i gdzie mozna na GPU posmarowac ta pasta, nie chce zrobic gdzies zadnego zwarcia.

Z gory dzieki

Smaruj tylko po rdzeniu...

 

Pytanie trochę z du... no ale :)

Czy CLP może weżreć się tak w czapke E2160, że trzeba będzie szlifować? (w związku z tym utrata gwary?)

Nie wzera sie bardzo... tylko zostaje pare sladow... ktore trzeba zetrzec pasta polerska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem zeszlifowanie czapy na Core Duo nie wieze sie z utrata gwarancji ;)

oczywiscie, ze wiaze sie z utrata gwary - po pierwsze jakby nie patrzyc jest to uszkodzenie fizyczne sprzetu (przerobka), po drugie usuwa to oznaczenia z procesora, co uniemozliwaia stwierdzenie, czy to ten sam egzemplarz co na fakturze/gwarancji

Edytowane przez teraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka o cllp po dłuższym okresie użytkowania. :)

 

Pastę nałożyłem na blok i proc we wrześniu 2006. Od tego momentu nic nie ruszałem. Blok wodny był dosyć mocno dociśnięty do ihs. Dwa tygodnie temu musiałem oddać płytę na gwarancję. Tu zaczął się problem bo musiałem wyjąć procesor z podstawki. Po 30 minutach walki z blokiem wodnym i procesorem stwierdziłem że pier.... i wyrwałem procesor z podstawki razem z blokiem wodnym. Gdy zdejmowałem blok wodny z rdzenia ceramicznego mojej karty graficznej nie napotkałem żadnych problemów - zarówno z demontażem jak i czyszczeniem rdzenia.

 

Wróćmy jednak do cpu. Próbowałem już różnych siłowych metod rozłączenia cpu i bloku ale żadna nie poskutkowała. Najbardziej ekstremalną metodą było :D umieszczenie bloku wodnego w imadle i uderzanie młotkiem w ihs poprzez kawałek plastiku ( żeby nie uszkodzić i nie wgnieść ihs-a).

 

Nie wiem co dalej z tym będzie. Mam nadzieję, że nie będę zmuszony do demontażu ihs.

 

Jedno wiem na pewno :) Już nigdy w życiu nie zastosuję tej pasty do połączenia proca i bloku wodnego. Nigdy nigdy nigdy ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Próbowałeś podgrzewać suszarką i żyletką potraktować pastę?

Pasta która samoczynnie lutuje chłodzenie do IHS ;D

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to ja użyje swojej CLP tylko na GPU :), chociaż w sumie na MOBO też mam system chłodzący miedziany... ;] Ale perspektywa walki, a co gorsza możliwej utraty gwarancji w bezpośrednim starciu ihs'a z jakąkolwiek powierzchnią ścierną... nie nie podziękuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damikor -> Z żyletką się przymierzałem, ale to na nic bo pomiędzy podstawą bloku a ihs żadnej szczeliny nie mam :D. Blok był naprawdę bardzo bardzo mocno dociśnięty :D.

 

Obmyśliłem jednak sposób bezpieczny, trochę zakręcony, ale chyba skuteczny. Planuję umieścić blok w imadle. Wokół ihs-a obwinę linkę stalową, którą będę stopniowo naciągał w płaszczyźnie podstawy bloku wodnego. Muszę jeszcze wymyślić jakiś precyzyjny mechanizm naciągu linki. Powinno zadziałać. Realizację tego pomysłu zostawiam sobie na rok 2008 , miesiąc styczeń.

 

Po głowie chodzi mi jeszcze zamrażalnik i - 15 C. Boję się tylko o procesor i o to czy pod ihs nie dojdzie do kondensacji.

Edytowane przez elf_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Po głowie chodzi mi jeszcze zamrażalnik i - 15 C. Boję się tylko o procesor i o to czy pod ihs nie dojdzie do kondensacji.

A czy przy chłodzeniu DI (-80*C) i LN2 (-196*C) nie dochodzi do kondensacji i to jeszcze przy działaniu kompa? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem co wy robicie z tą pastą ale dla mnie ona jest najlepsza .

Stosowałem na AXP 1700+ miedziane bloki wodne, AXP 2200+ @ 2600MHz wraz z chłodzenie Thermalight 97 - procki z małym rdzeniem.

Z dużym rdzeniem (IHS) Pentium D 915 (2x2.8GHz) i radiator boxowy, DualCore E2140 i Freezer 7 Pro.

Ponadto karty graficzne GF 7300GT , GF7600GS.

 

NIGDY nie miałem problemu z rosmarowaniem na bloku wodnym jak i na rdzeniu i IHS - trwało to około 30sek - max minuta.

Tajemnica to odtłuszczenie powierzchni którą sie smaruje.

 

Jedyny ZONK jaki miałem to na miedzianym Zalmanie wyżarło mi to aluminiowe co skręca wszystkie blaszki.

Ogólnie daję tej paście 9.9 pkt na 10 możliwych.

Pozdrawiam

Pietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...