Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

Oki rozumiem, mamy inne odczucia co do płynności, dla mnie po prostu 20 FPS to już jest brak komfortu i przy tylu bym nie grał. U mnie min to 40 a niżej mnie oczy bolą. Jestem przyzwyczajony do szybkiej akcji przy FPP i to chyba przez to takie zboczonko...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w obozie wydłuboków i mam problem

 

żeby przejść dalej to muszę otworzyć drzwi które są zamknięte, a żadna postać w mojej drużynie nie potrafi otwierać zamków

 

jak przejść taki moment ?

 

albo jak zmienić postać w drużynie ?

 

lub czy są jakieśprzedmioty którymi mógłbym otworzyć ten zamek (nie mając umiejętności otwierania zamków) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. na ekranie (w menu i grze) mam stroboskop (czyt. odswiezanie na poziomie 60hz), rozdzialka 1024x768. mimo iz ustawione mam w sterach wymuszeanie 100hz w 1024x768 w grze caly czas jest 60hz. nawet zmienilem wartosc w pliku ini na 100hz i to samo jest. wiecie jak sobie z tym poradzic?

 

ps. juz sobie poradzilem, trzeba bylo zmienic ta wartosc w pliku ini w folderze z saveami a nie z gra ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jakby ktos sie martwil, ze po wywazaniu skrzyn w srodku sa uszkodzone przedmioty - zawsze psuja sie tylko smieci w stylu apteczek, narzedzi zlodziejskich itp. Klejnoty, zwoje i magiczne przedmioty zawsze pozostaja nienaruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gra, mianowicie zamiast nieba mam jeden, wielki, nieruchomy art wygladajacy jak mur z klockow lego, takie kolorowe prostokaciki :P Jakies pomysly jak temu zaradzic?

Mam identyczny problem, przypuszczam ze zwykła aktualizacja sterowników do grafy by pomogła(choć czasami trzeba i wgrać starszą wersje :wink: ) choć ja, wstyd sie przyznać, jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłem :lol: bo mi sie po prostu nie che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem, przypuszczam ze zwykła aktualizacja sterowników do grafy by pomogła(choć czasami trzeba i wgrać starszą wersje :wink: ) choć ja, wstyd sie przyznać, jeszcze nic w tej sprawie nie zrobiłem :lol: bo mi sie po prostu nie che

Jakie masz stery? 84.25 moze? :) Bylbym sklonny przelamac moje wrodzone lenistwo zeby zobaczyc niebo w calej okazalosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz stery? 84.25 moze? :) Bylbym sklonny przelamac moje wrodzone lenistwo zeby zobaczyc niebo w calej okazalosci :P

Niet, mam jeszcze starsze 84.21, wypadałoby "kiedyś" nieco odświeżyć. Byłby wdzieczny jakbys wgrał sobie nowe i dał znać :razz: :lol2: Tak na poważnie to jutro/pojutrze sam rusze swój zad i zobacze, zrobiłbym to wcześniej ale z gier to jeno Nwn2 ma takie problemy.

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie gram juz od tygodnia w NWN2 i chyba juz nie zagram :|. Jakoś mnie nie ciagnie do tego a gre musze skonczyć kiedyś bo praktycznie kazda kończe ;]. ALe po co konczyć jak nie ma modułow, gra w sieci za przeproszeniem ssie no i toolset słaby :/. Smutna sprawa ze to właście 1 prawdziwe cRPG w tym roku a i tak mi sie srednio podoba... Chyba juz nic z gier mnie nie ruszy (moze tylko Fallout 3). Sorki za smutne ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, przy tworzeniu postaci opis inteligencji mowi ze "zwiekszanie inteligencji w czasie gry nie ma wplywu na poziom umiejetnosci", czego to sie tyczy? Maksymalnego poziomu czarow, czy ich ilosci? W tej chwili mam lvl 5 i 20 int, nie wiem czy pchac wszystko w inteligencje by miec jak najwiecej czarow :)

 

Edit: Ok, niewazne, zwieksza sie :) PS. Problem z niebem wciaz aktualny :P

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polcam zajrzec na koniec instrukcji, tam sa tabele podajace ilosc bonusowych czarow na poziom w zaleznosci od wspolczynnika (dla czarodzieja Inteligencja, dla Czarownika i Barda Charyzma, dla Kleryka, Paladyna i Rangera Madrosc). Dodatkowo, zeby rzucac czary danego poziomu, trzeba miec ten wspolczynnik w wysokosci 10+poziom czaru (czyli 19 daje nam dostep do wszystkich czarow). Tak samo, modyfikator za inteligencje wplywa na ilosc punktow umiejetnosci na poziom i na premie do umiejetnosci z Inteligencja zwiazanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z tym juz sobie poradzilem ale mam inny problem... Na cmentarzu znalazlem komendanta fortu, wedlug GOL powinien przylaczyc sie do druzyny i pojsc z nami do fortu. Niestety on niewazne jaka opcje dialogowe wybiore nie przylacza sie ani nawet nie idzie za mna... Stoi jak ten kolek w kacie krypty :P Jesli wroce bez niego nie moge gadac z Valiusem. Ladowalem kilka razy save zaraz po walce z nekromanta i dalej nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, z tym juz sobie poradzilem ale mam inny problem... Na cmentarzu znalazlem komendanta fortu, wedlug GOL powinien przylaczyc sie do druzyny i pojsc z nami do fortu. Niestety on niewazne jaka opcje dialogowe wybiore nie przylacza sie ani nawet nie idzie za mna... Stoi jak ten kolek w kacie krypty :P Jesli wroce bez niego nie moge gadac z Valiusem. Ladowalem kilka razy save zaraz po walce z nekromanta i dalej nic.

Jeszcze pamietam jak dobrych pare ladnych lat temu nie spalem w nocy tylko siedzialem nad Baldurem... Ze wzgledu na tamte sentymenty z niecierpliwoscia czekalem na NWN2. Niestety juz na wstepie (pierwszy akt) przezylem kilka rozczarowan:

1. Duze wymagania sprzetowe. Moj Opteron 144 @ 2700Mhz + 1GB Geil One (tez mocno wykrecone) + GF 6600 (GPU:@580Mhz, Mam: 1150Mhz) prawde powiedziawszy raczej sobie z tym nie radzi. W Zachodnim Porcie bylo dosc srednio (1024x768, srednie detale), zdecydowanie nie plynnie. Jak tak dalej pojdzie to bede musial zmienic karte na 1950PRO.

 

2. Komendant Tann

Dokladnie ten sam problem co powyzej! Jak sobie z tym poradzic?

 

3. Slaan

Zdecydowalem sie uratowac Jego oddzial. Znalazlem jego ludzi, ale nie moge podagadac ani z sierzantem, ani z zadnych z nich. Czy przypadkiem Slaan nie powinien sie dolaczyc do druzyny (mam juz w sumie 3 dodatkowych towarzyszy)?

 

Strasznie mnie irytuja takie bugi. Czy ktos z Was wie, kiedy ma sie ukazac patch 1.03 PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie uratowac Jego oddzial. Znalazlem jego ludzi, ale nie moge podagadac ani z sierzantem, ani z zadnych z nich. Czy przypadkiem Slaan nie powinien sie dolaczyc do druzyny (mam juz w sumie 3 dodatkowych towarzyszy)?

Ta, tez to mialem. Nie dolaczyl sie do teamu i nie moglem gadac z ich przywodca. Potem wrocilem do wejscia do zamku, gdzie spotkalem Slaana i od tego momentu juz byl ze mna w teamie, wiec z powrotem do uratowanej grupki i mozna bylo juz gadac.

Edytowane przez necro1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Duze wymagania sprzetowe. Moj Opteron 144 @ 2700Mhz + 1GB Geil One (tez mocno wykrecone) + GF 6600 (GPU:@580Mhz, Mam: 1150Mhz) prawde powiedziawszy raczej sobie z tym nie radzi. W Zachodnim Porcie bylo dosc srednio (1024x768, srednie detale), zdecydowanie nie plynnie. Jak tak dalej pojdzie to bede musial zmienic karte na 1950PRO.

Ustaw cienie na low, zrodla swiatla na 2, reszta max i ciesz sie plynna gra :) U mnie tak smiga bez problemu. Tak przy okazji, jakie masz sterowniki? Dziala Ci normalnie niebo? Gra najwyrazniej strasznie gryzie sie z 84.25, niebo sie kaszani a na 550/1130 wali artami na lewo i prawo, dopiero w okolicach 530/1090 przestaje. Czy ktos kto przeszedl ten quest z komendantem moze powiedziec jak dokladnie powinno sie to odbyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tez to mialem. Nie dolaczyl sie do teamu i nie moglem gadac z ich przywodca. Potem wrocilem do wejscia do zamku, gdzie spotkalem Slaana i od tego momentu juz byl ze mna w teamie, wiec z powrotem do uratowanej grupki i mozna bylo juz gadac.

Czyli reasumujac:

1. Spotykasz Slaana (nie dolacza sie do druzyny)

2. Znajdujesz jego team

3. Wracasz do Slaana i dopiero wtedy sie dolacza?

 

Ustaw cienie na low, zrodla swiatla na 2, reszta max i ciesz sie plynna gra :) U mnie tak smiga bez problemu.

We will c

 

Tak przy okazji, jakie masz sterowniki?

9.1.4.7

 

Dziala Ci normalnie niebo?

Tak, ale mam problem z woda (jest czarna).

 

Gra najwyrazniej strasznie gryzie sie z 84.25, niebo sie kaszani a na 550/1130 wali artami na lewo i prawo, dopiero w okolicach 530/1090 przestaje.

U mnie na WC rdzen mozna katowac spokojnie pod 580 (postaram sie jeszcze wyzej wycisnac). Wiekszy problem jest z pamieciami (nie ida na 1200Mhz), bo sie mocno grzeja.

 

Czy ktos kto przeszedl ten quest z komendantem moze powiedziec jak dokladnie powinno sie to odbyc?

Komendant powinien sie dolaczyc do Ciebie (w tej komnacie z czarnoksieznikiem). Jesli tego nie zrobi (taki problem jest u mnie) to lipa.

 

Ja czekam na patch 1.03 PL i wtedy wroce do komendanta (patch z tego co wiem to rozwiazuje ten problem).

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z specyfikacji patcha 1.03:

 

· Fixed issue where Commander Tann would have nothing to say in some circumstances.

· Fixed quest break in the Highcliff graveyard if player pulled lever before speaking to Tann.

 

Hm, zawsze cos gada, a czy dzwignie rusze czy nie i tak do druzyny sie nie przylacza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jesli chodzi o Slaan'a to jak pisal necro1 mozna po niego wrocic i wtedy sie dolaczy do druzyny.

 

W takim razie Tann to jedyny problem (blokuje 2 questy). Co do 1.03 to widzialem ten opis i mam nadzieje, ze ten pierwszy punkt rozwiazuje problem "drętwości" komendanta.

 

Usuniecie cieni i 2 zrodla swiatla faktycznie polepsza sprawe, ale i tak mogloby byc lepiej (1.03 ma teoretycznie przyspieszac dzialanie gry). Poza tym moj Galaxy GF 6600 leci teraz 590/1160 Mhz, a bedzie jeszcze lepiej!!!

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę bzdur, chodzi mi o komfort gry. Pomyślcie moi drodzy co będzie się działo jeśli zechcemy zagrać w sieci jak ruszą dedykowane serwery, wtedy optymalizacja jest bardzo ważna... Co innego, że są ludzie którzy "grają" nawet przy 20 FPS, tak jak są ludzie którzy jeżdżą kaszlami i też im się wydaje, że prowadzą samochód... Dla mnie po prostu jest za mała optymalizacja, lubię dobrze wykończone produkty, kwestia gustu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos kto przeszedl ten quest z komendantem moze powiedziec jak dokladnie powinno sie to odbyc?

Komendant powinien sie dolaczyc do Ciebie (w tej komnacie z czarnoksieznikiem). Jesli tego nie zrobi (taki problem jest u mnie) to lipa.

 

Ja czekam na patch 1.03 PL i wtedy wroce do komendanta (patch z tego co wiem to rozwiazuje ten problem).

a jeśli sięnie przyłączy to można przejsć grę czy bez tego nie da się przejść ?

pytam się bo jak na razie mnie to nie dotyczy ale za niedługo już może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAK wykonać zadanie z mędrcem ALDANEM to znaczy jak wchodzę do czarnystawu (pierwszy raz chcę się tam udać) ten gość chce żywe srebro czy coś takiego żeby mnie wpuścił do środka, więc gdzie je znajdę ?

 

w dzienniku pisze coś o dostawie rtęci no i gdzie to znaleźć ?

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w którym miejscu mapy go znajdę i czy jest zaznaczona jego pozycja na mapie ?

 

pytam się bo słyszałem tyle o bugach i chcę wiedzieć czy to nie jest jakiś bug bo przeszłem wszystkich kupców którzy byli zaznaczeni na mapie i nie znalazłem tego przedmiotu

 

 

niestety ale ani kobolda ani darmona nie znalazłem i nie mam pojęcia gdzie są więc prośba o wyjaśnienie gdzie mogę znaleźć ten przedmiot lub kupca który ma ten przedmiot

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...