Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie ten czerwony smok??

W górach, gdzie górują ogniste olbrzymy :wink:

 

Choć dla mnie był on, a raczej ona bardziej czarna niźli czerwona. Chyba, że jest jeszcze jakiś smoczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Stduni jestem ;] dopiero. Wszystko co sie da pobocznie robić to robie. Gierka mi pasi, mnóstwo dialogów i fajne qesty (historie) bohaterów nam towarzyszących. Minusy to dla mnie słabe wnetrza (KLOCKAMI JEDZIE bo wszytko wyglada tak samo tylko obiekty i tapety inne :? - ale za to bardzo ładnie wygladaja "zewnetrza" ;p. I co najgorsze chyba: muzyka. Nie zeby zła była ale wiekszość motywów jest z NWN1 :|. Mnie to dobija ze im sie nie chciało czegoś nowego dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Dobrze gadasz, nie moge sie zgodzic tylko z jednym - "ukonsolowieniem" Obliviona. Ukonsolowiony w stosunku do czego? Poprzednika, ktory tez zostal widany rownolegle na PC i konsole (i to w dodatku konsole przeznaczona do rozdzielczosci PAL/NTSC, a nie 720p) i jakos np. inventory z malymi pojedynczymi przedmiotami (jeszcze bardziej nieczytelnymi niz w NWN2) nikomu nie przeszkadzal. Uproszczony tak - Morrowind byl o wiele bardziej rozbudowany - wiecej frakcji, rozbudowane statystyki broni, wiecej umiejetnosci. Ale ukonsolowieniem bym tego nie nazwal, bo uproszczenia te nie pojawily sie IMHO dlatego, ze wydawca nagle zapragnal miec wersje konsolowa. Wersja konsolowa poprzednika byla, i jakos bardziej skomplikowana mechanika nie stala na przeszkodzie.

Sytuacja z NWN2 jest zblizona, choc tutaj jednak uwazalbym ze stosowaniem terminu "uproszczenie", bo pewne elementy zostaly znacznie w stosunku do poprzednika rozbudowane, a reszta sie zasadniczo nie zmienila, albo zostala poprawiona (vide sloty szybkiego czarowania). Gdziez wiec te uproszczenia (pomijam wielokrotnie tu juz wytykane ubogie animacje, mowimy o sferze gameplayu, interfejsu i mechaniki)?

Ukonsolowienie Obliviona? Po pierwsze powstawal juz z mysla o wersji na xboxa360. Oblivion nie trafil na konsole pozniej, widac ze on byl przemyslanie opracowany tak zeby wygladal dobrze na konsoli i PC. Dlaczego ukonsolowienie? No coz w fabule roznic nie znajdziesz, chodzi o poruszanie sie po interfejsie ktory jest tak stworzony, zeby latwo sie bylo poruszac po nim na padzie. To costi zauwazyli wszyscy. Powstaly nawet mody zeby zmniejszyc czcionke i pomiescic wiecej itemow bez scrolowania bo na konsoli sie gra z wiekszej odleglosci i wszystko musi byc widoczne "z kanapy" (widziales w jakies grze RPG na PC taki interfejs???). Ograniczenie dialogow tez jest skierowane w strone uroszczenia, zeby nie przytlaczac gracza nadmierna iloscia dialogow ktore fana gier RPG na PC by napewno ucieszyly ale szeroko pojetego gracza konsol by raczej znudzily (napewno nie wszystkich). Ja tak jak i przytlaczajaca wiekszosc (jak nie wszyscy :blink: ) uwazaja ze Oblivion jest ukonsolowiony - jak nie oblivion to o zadnej grze chyba nie mozna tego powiedziec, no chyba ze to jest nieudolny port z konsoli.

Popatrz na takiego G3, jego puzdulkowate okienka do ogarniecia tylko z krzesla przed monitorem ale za to jakie praktyczne, tyle wiadomosci itp...

 

ps. morrowind nie byl tworzony z mysla o konsoli. Na PC trafil port z PC. Oblivion juz w procesie developerki byl przystosowywany do konsoli. Dlaczego mieli tam wtykac malo czytelny z punktu widzenia gracza PC maly zawiklany inventory z calym systemem okienek i malych ikonek itp

. ?Jesli chodzi o NVN2 to nie chodzi mi o mechanike gry (w sumie moze w malym stopniu, ale malym) mnie irytuje cala otoczka, te przyslowiowe zamkniete wszedzie drzwi. Brak starannosci w stowrzeniu klimatu zyjacego faerunu. Po prostu oprocz glownej lini fabularnej praktycznie nie istnieje nic a fort ktory zwiedziem jak ostatnio gralem przypominal mi napredce zlozona makiete serialu wojowniczka xena.

To bylo do zaakceptowania w jedynce bo byl to istotny krok naprzod. Jak po tylu latach od premiery NWN widze znowu to samo z jeszcze mniejsza swoboda poruszania i mniejsza starannoscia o stworzenie zyjacego swiata.... zreszta, juz to pisalem

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wpadlem :) no nic oryginalek czeka juz pod choinka a ze wracam do domu dopiero w sobote to musze przebolec :)

A nie trzeba było więcej pogooglować??

 

!!! UWAGA UWAGA UWAGA !!!

 

Gra posiada słodzik.

Niestety pochodzi on z wersji multi przez co mamy w grze jedno denerwujace czarne okienko ;]

Jest ono miejscu gdzie pokazuja sie kounikaty na temat np: ile obrazen zadalismy przeciwnikow czy tez na odwrót.

Obrazek

 

Jesli kogos to denerwuje moze nie uzywac ulepszacza i wyposarzyc sie w mini/maxi image i programik YASU 1.02b i odpalac jako clona.

Dokładne informacje i potrzebne narzedzia sa w pliku CLONE.TOOL dołaczonym.

Obrazek

Autor: SHiN

To tak a propos gdyby jeszcze ktoś miał taki problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z NWN 2. Otóż jestem na początku II aktu i zostałem oskarżony o masakrę wioski Ember. Teraz muszę dostać się do dzielnicy handlowej, pytanie tylko jak ? Jak chce wyjść z miasta robi się pusta mapa, nie ma zaznaczonego żadnego terenu, który wcześniej odkryłem, normalnie nic :mur: Nie jestem w stanie wydostać się z doków i grać dalej. O co tu chodzi ? Może trza coś zrobić o czym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z dystrybutorem, moze masz jakas walnieta wersje

Wydaje mi się, czy większość ludzi zainteresowanych RPG/cRPG to mianiacy, którym nawet przez myśl nie przechodzi że ktoś nie kupuje super mega wypasionych oryginalnych wersji kolekcjonerskich?!?!

 

Jakby każdy kupował oryginała to by sobie dzwonił na linię pomocy technicznej a nie pisał tutaj! :mur:

 

Nawet jeśli gość ma oryginał to co, za głupi jest żeby sam wepadł na pomysł skontaktowania się z dystrybutorem/pomocą?

 

Ehhh :[[[

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na pomoc techniczną, ale ten pan co ze mną rozmawiał miał takie pojęcie o grach jak ja o teologii. Jego propozycje to reinstalacja systemu, wgranie innych sterowników itp, w ostateczności wysłanie gry w celu wymiany na nową. Jak chciałbyś zauważyć są święta wiec raczej w przeciągu kilku dni nie wyśle do dystrybutora, myślałem, ze może tutaj ktoś mi pomoże, może trza coś zrobić w grze by odblokować mapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A innego/starszego save probowales? Albo zasave'owania w innym slocie i wczytania tego save'a?

 

Strzelam na oslep, ale czasami takie manewry potrafia pomoc.

A mogą, mogą. Zwłaszcza jak ma sie starszego save'a. Najwidoczniej ten problem z mapą, to bug.

 

Sam miałem tak, że nie chciało mi zaliczyć jednego głównego questa, musiałem wczytać starszy save i już było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczytałem save z jaskini githianki i gdy doszłem do II aktu jest to samo. Jak wczytałem wczesniejsze save jest wszystko dobrze można podróżować i jest odkryte na mapie to co w danym momencie być powinno. Problem występuje tylko jak dojdę do II aktu. W rozmowie z Nevaluatele czy jak mu tam mówi mi ze będą dla mnie zamknięte bramy miasta, może o to chodzi. Może trza mieć kogoś w drużynie poza Shandrą obowiązkowo ? Pojawił się w karczmie mag Sand, który ma mi pomoc w śledztwie, ale jedynie mogę mu donosić o moich postępach, nie chce się do mnie przyłączyć. Korzystałem z dwóch wyjśc z dzielnicy i mapa jest pusta, do tylnego zaułka moge normalnie wejsc i wyjsc, wygląda jakby po prostu coś wyczyściło mape.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pewnym miejscu da sie zostawić postacie ;]. Oblookasz to później nie bede psuł zabawy :).

 

A tak btw:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Musisz mieć pustą butelkę wody (bodaj ma ją kobieta piętro niżej - ja ją zabiłem, bo grałem jako zly), a jesli nie ona, to znajduje sie pewnie w jakiejs szafce chyba w tym samym pomieszczeniu. Następnie musisz ją napełnić wodą, pełny dzban znajdziesz na tym samym piętrze. No i to wystarczy do zgaszenia paleniska ;)
Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ;). Butelke wczesniej jej ukradłem ale tej wazy z woda nie zauważyłem w ogole :lol:. Niestety mam problem:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja najpierw użyłem pierwszego klucza (tego po zabiciu kolekcjonera), później wpisałem kod i poźniej użyłem tego klucza z kominka. Otworzyły się bezproblemowo.

 

Chyba że to bug? Spotkałem się z podobnym, duzo dalej, nie chciało mi zaliczyć jednego zadania (nie moglem nic zrobic, dopiero po wczytaniu wczesniejszego save'a i musialem dane zadanie robic jeszcze raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolekcjoner nie ma klucza :? (no i chyba nie powienien miec bo tutaj wystarczy klucz z kominka i kod - i normalnie po tym wyswietla mi w oknie dialogu ze drzwi sie otwieraja - niestety czekam 2 min i nic i jak nacisne kontynuuj tez sie nic nie dzieje. No nic najwyzej tego questa nie wykonam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak miał :o ale tylko jak go sie zabije. Hmm dziwne ze nie mozna go było okraść z tego klucza bo niby nic nie miał :|. Ale przynajmniej mam questa z głowy i nie musze juz z Neeszka chodzić (jak ja jej nie lubiłem :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie mozna pisać posta pod postem ale inaczej temat sie nie ożywi ;].

 

Pisze bo znalazłem smiesznego buga (który moze sie przydać niktórym nieuczciwym graczom ;] - pewnie i tak juz go znaleźli):

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - jak chce przejsc z wersji angielskiej na polska, to czy musze najpierw odinstalowac angielska, czy tez wystarczy instalacja polskiej w tej samej lokalizacji?

Nie ma takowej nakładki, że sobie nagle wrzucasz polską wersję na angielską.

Gra jest od razu przetłumaczona, wiec mysle, ze musisz wywalic wpierw angielską, a później od nowa zainstalowac gre z PL wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...