Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

pytanko: czy postacie pomocnicze mogą awansować na klasę prestiżową i otrzymać z tego tytułu bonusy, np Kelghar z figter na dwarf defender lub weapon master czy wystarczy spełnić wymagania klasy prestiżowej i automatycznie dostajemy specjale czy jak ???

bawił się ktoś??

 

Pozdrawiam

NIe postacie pomocnicze nie moga awansowac na preztizowa klase... Jedynie twoja postac:) przy odpowiednich skilach i umiejetnosciach awansujesz ja na odpowiednia klase preztizowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan spojlerujesz mi tu hehe :wink: już się nie mogę doczekać

 

swoją drogą powinno się dać jeżeli już normalnie nie można robić multiklasy to mogli dać furtkę na dodatkowe dopakowanie i większą różnorodność postaci

 

Pozdrawiam

 

PS: Polecam wszyskim grającym zpoznanie się z manualem do NWN2 można się paru rzeczy dowiedzieć

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ogladalem program na hyperze jak robili nowego neverwintera. Podoba mi sie to ze mozna miec wlasna twierdze i ja rozbudowywac (decydujecie jakie budynki postawic!). Tego jeszcze nie bylo a dodaje naprawde sporego smaczku. Mozemy sie poczuc naprawde jak wielki bohater, taki szlachcic ;) , poza tym mozna zarzadzac ludzmi (!) uzbrajac ich i stworzyc swoja mala armie wg. mnie rewelacyjne posuniecie. Pamietam ze w GB2 jak male dziecko sie cieszylem z twiedzy jaka mozna bylo zdobyc grajac jako wojownik.

Za to filmiki z gameplaya jakie sie pojawialy w przerwach miedzy wypowiedziami mialy 10 klatek i nie wygladaly umponujaco (czerwony smok wygladal przednie) animacja strasznie kulala. Dziwne ze w sumie w promocyjnej reklamie jaka jest taki program pokazuja taki slideshow...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam tak - czy jest sens zmieniac 9550 na GF6600 (nie GT) albo x700 lub cos w podobnej cenie do tej gry? Moja dziewczyna uwielbia NWN a to narazie jedyna opcja zeby zmienic jej karte (tzn 9550 + 150 zł) Czy zmiana bedzie odczuwalna?

Reszta sprzetu to:

XP 2000+

768 DDR 266

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie na x800gto, w tej chwili można nowe dostać za 380zł... nie mówiąc o tych z 2 ręki. Ale i tak ta platforma, którą masz będzie ograniczać procka. Mimo wszystko przypływ mocy powinieneś zauważyć i w nwn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po upgradzie kompa i nie doloze wiecej niz 150 zł do 9550. To jest ze tak powiem drugi komp w rodzinie ;) i nie chce do niego ładowac. Normalnie dziewczyna gra u mnie na lepszym sprzecie, tamten sluzy jej do nauki i mniej wymagajacych gier, ale co poradzic ostatnio zachorowala na NWN2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie moge podnieść Kelgharowi siły powyżej 23 wie ktoś OCB ???

do 23 wszystko gra, jak powyżej daje mu jakiś item np pas +3 do siły to nie zmienia się wartość w oknie postaci.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, AD&D to nie Diablo i tutaj sie siły w nieskończonośc podnościć nie da, 23 to już Tytan, a 25 pół-bóg hehe. Więc jest to raczej normalne i tak samo było chociażby w BG2 etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba obczaiłem co z tą siłą bonus dodawany jest tylko z jednego itema który ma najwięcej + do siły

To jest standard w trzeciej edycji D&D - bonusy tego samego rodzaju sie nie kumuluja (wyjatkiem jest Dodge Bonus do AC), bylo to juz w NWN1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z wydajnoscia tego nwn2?? da rade pograc na minimalnych w mare konfortowo na celeronie 2,6 768 mb ramu i radku 9550.????

Raczej w to wątpie, gra ma WIELKIE, powiadam WIELKIE wymagania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

wielkie to mial i ma obek. neverek ma srednie. Spartolili z osiwetleniem. Wystarczy je zredukowac i ponoc jest zadowalajaco.

Jezeli ten 9550 ma 8 potokow to pociagnie.

aaa - chyba musi miec karta ps2.0 tak mi sie obilo o oczy na stronie cd projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie to mial i ma obek. neverek ma srednie. Spartolili z osiwetleniem. Wystarczy je zredukowac i ponoc jest zadowalajaco.

Jezeli ten 9550 ma 8 potokow to pociagnie.

aaa - chyba musi miec karta ps2.0 tak mi sie obilo o oczy na stronie cd projektu.

Obek ma małe wymagania w stosunku do NWN2.

 

Mi Oblivion smigał z wszystkim na maxa (z HDR), a NWN 2 grywam czesc na maxa, cienie na niskie i pare rzeczy wylaczonych i chodzi srednio na jeza.

 

Na pudełku pisze, ze wymaga karty zgodnej z min. PS 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No radeon 9550 ma PS 2.0 a chodzi mi o wymagania na minimalnych detalcha a nie nie na najwyszych czesto gry chodza tylko troche gorzej na wyokich w stosunku do niskich a czasem roznica jest ogromna. Bylbym wdzieczny o odpowiedz kogos kto gral na jakims slabym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem juz Polska wersje kolekcjonerska 179.90 w Empiku

 

Zaraz zobacze czy save z angielskiej beda pasowaly

 

W podeleczku mamy;

NWN2

NWN + dodatki

Plyte z muzyka

Plyte z dodatkami do gry

Smycz

Breloczek

Mape

Instrukcje

55 wirtualnych zl

 

Brak figurki :(

 

 

Savy smigaja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem wreszcie NWN2, wiec czas na moje spostrzezenia:

 

- chodzi dobrze. Automat wykryl mi 1024x768, wszystko max, za wyjatkiem wylaczonych normal map na terenie. W 1280x1024 tez dziala znosnie. Frapsem nie sprawdzalem, wiec nie wiem ile dokladnie jest fps (nie zdzwilbym sie, gdyby bylo 20) - dla mnie jest wystarczajaco plynnie. Ilosc swiatel ustawiona na 2.

- za inventory ktos powinien zawisnac. Male, nieczytelne, nic nie widac, po prostu tragedia...

- za interfejs ktos inny powinien pojsc do wiezienia (wieszanie to jednak za wysoki wymiar kary). Niby idea radialnego menu zostala (tyle, ze nie jest juz ono radialne, tylko wielopoziomowe rozwijane), ale pare rzeczy dostalo swoje wlasne submenu (czary, piesni barda, zdolnosci bojowe typu Power Attack), co wprowadza pewien chaos. Brakuje mi stanu zdrowa napisanego nad stworkiem, jak w NWN1, pozwalalo to lepiej zaplanowac walke. Przydalaby sie tez mozliwosc powiekszenia czcionki w duzej rozdzielczosci (bylo cos takiego w NWN1) - w 1280 tekst jest bardzo maly i powaznie sie zastanawiam, czy aby nie wrocic do 1024.

- Grafika prezentuje sie ladnie. Wreszcie nie ma klockow, podoba mi sie design zbroi i broni. Ale animatorow nalezaloby powywieszac na latarniach wokol siedziby firmy. Za co? Za animacje walki. Nie dosc, ze po wykonaniu ciosu postac stoi jak kolek az do wykonania nastepnego ciosu (co przy jednym ataku w rundzie trwa dosc dlugo), to jeszcze ataki bonusowe typu Attack of opportunity lub Cleave tez nie sa animowane, dostajemy tylko ew. informacje o ilosci zadanych obrazen! Do diabla, ktory my mamy rok? Pierwszy neverwinter byl pod tym wzgledem o niebo lepszy, bo postacie nie dosc, ze sie ruszaly, to jeszcze zadawaly i parowaly ciosy (oczywiscie nietrafione z definicji, ale chodzilo o wizualia), dzieki czemu nie czulo sie az tak turowosci tej walki.

- Ktos obczail dzialanie "radaru" w lewym gornym rogu? Jest to dla mnie czarna magia, a wylaczyc sie go niestety nie da. Coz zlego bylo w standardowej minimapie?

Mam tez problem z umieszczaniem czarow w quickslotach na dole ekranu - tutorial niby mowi o tym, zeby przeciagnac z ksiegi, ale jakos niespecjalnie to dziala. A moze nie da sie tego zrobic dla czlonkow druzyny, tylko dla glownej postaci?

 

O fabule sie nie wypowiadam, bo pogralem ledwo godzine. Zaczyna sie fajnie (tutorial w formie wiejskiego festynu), potem oczywiscie standardowo przeszlosc daje o sobie znac w dosc widowiskowy sposob. Zobaczymy, jak sie to rozwianie, ale poki co moja ocena raczej na plus.

 

Ogolnie gre na razie oceniam dosc pozytywnie, z poprawka na dyndajacych na wietrze panow odpowiedzialnych za animacje i inventory.

 

@jon - nie lepiej bylo zamowic z gram.pl? Transport gratis, a zawsze taniej jesli masz troche wPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

qjin tak jak podejzewalem przekoloryzowales i to OSTRO z tymi wymaganiami. Zreszta wiem jak wersja EN chodzi bo juz czytalem i porownywanie do Obliviona jest kompletnie chybione.

Potwierdza to tylko opinia costiego (zerknij na jego sygnaturke...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie z tego co widzialem to w wysylce wychodzilo 10zl drozej :]

Zalezy, ile masz wPLN. Jak widze, gram.pl za cene wyjsciowa uznaje 199.90 (widac w Empiku mieli "promocje", czasami sie to zdarza), ale mozna z tego zdjac max 40zl wirtualna waluta, co daje nam 159.90. Do tego przesylka kurierska gratis (rowniez za pobraniem, jak ktos przelewow nie lubi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...