Skocz do zawartości
Lord Puchacz

Neverwinter Nights 2

Rekomendowane odpowiedzi

qjin tak jak podejzewalem przekoloryzowales i to OSTRO z tymi wymaganiami. Zreszta wiem jak wersja EN chodzi bo juz czytalem i porownywanie do Obliviona jest kompletnie chybione.

Potwierdza to tylko opinia costiego (zerknij na jego sygnaturke...)

Wymagania ma spore i to dosc spore. Wywnioskowalem to z tego, jak widze jak u mnie gierka smiga ;]

 

Choć wyłaczylem "Odbicia swiatla od wody" i dało to - o dziwo - 10 klatek wiecej! Ogólnie chodzi nieźle (20-30fpsów), ale sa jednak te spadki do 15, a nawet czasem do 12...Mam nadzieje, ze patch 1.03 to poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no bo z NN2 jest tak ze gra ze wszystkim na max sie tnie niemilosiernie, ale wystarczy pare "niepotrzebnych" rzeczy wylaczyc zeby gra skrzydel dostala a nie stracila na uroku. Zrodla swiatla to juz sa wrecz kultowe pod tym wzgledem. Czytalem tez ze tekstury mozna sobie spokojnie darowac na najwyzszej wartosci bo rewelacji nie ma a zarżnąć karte potrafia jak niezmodowana trawa w Obku.

 

Co do NN2 to bardzo mi sie podoba to ze gra jest z rozmachem zlokalizowana. Fronczewski pewnie bedzie wymiatal. Ciekawe czy czyta narratora czy jakas postac. Pamietacie jego odzywki w Baldur`s Gate ? Jak sie wychodzilo z lokacji a jakis kompan sie w karczmie miedzy krzeslami przymotal to padal tekst "twoja druzyna nie jest gotowa" or something like that ;) Ahhhh... kiedy to bylo... Ale klimat byl niesamowity, bo to byla jedna z pierszych gier fabularnych tak klimatycznie zlokalizowana no i wogole BG sam w sobie byl wielki. Uderzenie bylo podwojne wiec :-) Mam nadzieje ze powroce w te klimaty przy NN2.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem wlasnie, ze majac zarejestrowana w gram.pl NWN: Diamentowa Edycja, na NWN2 (zwykle wydanie) mozna wydac 40 wPLN, co daje cene 89.90. Do tego dostepna jest wysylka za wPLN.

 

To takie info, jakby ktos mial zamiar kupic, a ma wPLN w zapasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo z NN2 jest tak ze gra ze wszystkim na max sie tnie niemilosiernie, ale wystarczy pare "niepotrzebnych" rzeczy wylaczyc zeby gra skrzydel dostala a nie stracila na uroku. Zrodla swiatla to juz sa wrecz kultowe pod tym wzgledem. Czytalem tez ze tekstury mozna sobie spokojnie darowac na najwyzszej wartosci bo rewelacji nie ma a zarżnąć karte potrafia jak niezmodowana trawa w Obku.

 

Co do NN2 to bardzo mi sie podoba to ze gra jest z rozmachem zlokalizowana. Fronczewski pewnie bedzie wymiatal. Ciekawe czy czyta narratora czy jakas postac. Pamietacie jego odzywki w Baldur`s Gate ? Jak sie wychodzilo z lokacji a jakis kompan sie w karczmie miedzy krzeslami przymotal to padal tekst "twoja druzyna nie jest gotowa" or something like that ;) Ahhhh... kiedy to bylo... Ale klimat byl niesamowity, bo to byla jedna z pierszych gier fabularnych tak klimatycznie zlokalizowana no i wogole BG sam w sobie byl wielki. Uderzenie bylo podwojne wiec :-) Mam nadzieje ze powroce w te klimaty przy NN2.

No najwiecej chyba dało mi wyłaczenie odbic swiatla od wody, dzieki temu gra chodzi mi płynnie (no oprócz juz wyzej wspomnianych spadek klatek, ale na szczescie nie przeszkadzaja az tak i nie sa tak czesto). Akurat tekstury nie daja zbytniej poprawy w wydajnosci, a spadek graficzny jest bardzo duży, wiec zostawilem sobie ta opcje na high.

 

Gra jest ogólnie świetna, juz dawno zaden cRPG nie wciagnal mnie az tak. Odnosnie polskiej wersji jest wykonana na wysokim poziomie. Juz tak przyzwyczailem sie, ze nie mógłbym słuchac orginalnych głosow :wink: Co do gry to przypomina mi sie stary Baldur's Gate, tylko ze w 3D :) (tyle, ze NWN 2 nie jest zbytnio trudne, przynajmniej na razie). Zwłaszcza podoba mi sie głos podlozony Neehsce albo przemiłego krasnoludka Khedgar (czy jakos tak) :D

 

Fronczewski? Hmm...w NWN 2 nie potrzeba narratora, bo nie ma takiego czegoś jak w Baldur's Gate, pewnie podkłada jakiejs osobie głos (nie wiem czy to wlasnie nie on podklada glos krasnoludowi). Znalazłem jeden bład w PL wersji, nie przetłumaczono jednej kwestii w krypcie (słowa sa po angielsku).

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie teraz inwestowac w "Neverwinter Nights Diamentowa Edycja" ?? czy jednak dozbierac do NW2 ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie teraz inwestowac w "Neverwinter Nights Diamentowa Edycja" ?? czy jednak dozbierac do NW2 ?? :unsure:

Też się zastanawiam, a szczególnie na jakich detalach pogram na sprzęcie z podpisu? Może jeszcze zmienie grafe na 7600Gs lub 7300GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Diamentowa edycja" jest teraz w bardzo atrakcyjnej cenie. Ale ja po tym weekendzie zasuwam do sklepu po nwn2 - już się doczekać nie mogę ;) Grałem w nwn1 ale bez żadnych dodatków i to może troszkę źle ale jedynka miała taką fabułę, że już na te dodatki nie miałem ochoty. Zresztą z tego co słyszałem to fabuła w dwójce nie jest powiązana z tą z jedynki. Żal mi tylko tego, że jedynka działała mi na full detalach a teraz to widzę że będę musiał grać na medium albo i low :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze klasa prestizowa Red Dragon Disciple zostala w NWN2 lekko podrasowana w stosunku do jedynki - jedynce Hit Dice zmienialo sie od k6 do k10 w zaleznosci od poziomu, w dwojce jest k12 od pierwszego levelu ;]

Juz zacieram raczki - szykuje sie mocny zawodnik :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dla tych którzy kupili anglika spolszczenie tutaj

 

UWAGA : NIE SPRAWDZIŁEM JESZCZE JAKI JEST POZIOM TEGO TŁUMACZENIA. INSTALUJESZ NA WŁASNE RYZYKO.

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA UTRACONE SEJWY ITP....

 

Pozdrawiam

 

PS: swoją drogą co to się dzieje 100 sejwów = 4.5 GB

Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale już widziałem can't save insuficient disk space czy coś w tym stylu,mały

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
jak u was wygląda sprawa z tą całą Gith Cleric laską którą się uwalnia z Crossroad Keep zdaje sie Zijavee się wabi, jak dacie jej zbroje jakąś to zmienia się jej wygląd czy jak u mnie dalej zapieprza w klapkach i szmatkach
Edytowane przez gallp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallp - zadajac takie pytania miej na uwadze, ze nie kazdy juz przeszedl gre... spoiler po cos zostal wymyslony :?

Panie redaktorze, pochwal sie jak Ci chodzi ten tytuł na 7300 :D

Zastanawiam sie wlasnie czy warto zainteresowac sie tą grą....Ale granie w niskich rozdzielczosciach i niskich detalach jakos mnie nie jara...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie redaktorze, pochwal sie jak Ci chodzi ten tytuł na 7300 :D

Zastanawiam sie wlasnie czy warto zainteresowac sie tą grą....Ale granie w niskich rozdzielczosciach i niskich detalach jakos mnie nie jara...

Czytaj wczesniejsze posty :P

 

1024x768, wszystko max poza normal mapami na terenie i ograniczeniem do 2 zrodel swiatla na obiekt i FPS nie spada raczej ponizej 20 (jedynie czasami zejdzie do 15) - innymi slowy, nie krec nosem tylko graj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie, tylko powiedzcie mi ta gra to rpg w stylu planetscrape tornment ? czy strategia ? bo niestety bardzo chcialem grac w rpg mialem 3 podejscia do roznych gier i wytrzymywalem tylko godzine, moze przy nn2 mnie jakos grafika zachęci ? łatwa ta gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wczesniejsze posty :P

 

1024x768, wszystko max poza normal mapami na terenie i ograniczeniem do 2 zrodel swiatla na obiekt i FPS nie spada raczej ponizej 20 (jedynie czasami zejdzie do 15) - innymi slowy, nie krec nosem tylko graj ;)

No to super, mały uprage kompa i zasuwam do sklepu po gre ;) Może od mikołaja dostane B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie detale i rozdziałka?

Bo kurcze mam dylemat czy kupić 7600GS od Paila ta 360 zł czy kupić jakiegoś 7300GT i dołożyć 512 MB RAMu ;)

Edytowane przez michu98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...