Skocz do zawartości
ent

Hwbot.org - United Team Of Poland - Temat Do Dyskusji !

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie, że łącznie tych GTO miałem 3 :P z czego jeden aktualnie siedzi w kompie.... I jak mi się będzie chciało, to sobie zrobię na nim wyniki do GTX, a co :P

Na dobra, to skoro ja mialem 5x6600 (z czego aktualnie DWA siedza w kompie) i 3x6600gt to obskocze wszystkie kategorie łacznie z quadro, 6600LE i 6600 DDR2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobra, to skoro ja mialem 5x6600 (z czego aktualnie DWA siedza w kompie) i 3x6600gt to obskocze wszystkie kategorie łacznie z quadro, 6600LE i 6600 DDR2?

Jeżeli każdy wynik na innej grafie, to ja nie widzę przeciwwskazań.... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli każdy wynik na innej grafie, to ja nie widzę przeciwwskazań.... :blink:

Ja widzę. Co mówi o możliwościach OC w danej kategorii [z tego co rozumiem, to było pierwotne założenie przy powstawaniu HWBota] wynik z innej grafy z wgranym "odpowiednim" BIOSem? To jest oficjalne stanowisko HWBota, przy czym chodziło o "sharing" w teamie, nie o takie coś - ale to wytłumaczenie w tej sytuacji pasuje idealnie, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę. Co mówi o możliwościach OC w danej kategorii [z tego co rozumiem, to było pierwotne założenie przy powstawaniu HWBota] wynik z innej grafy z wgranym "odpowiednim" BIOSem? To jest oficjalne stanowisko HWBota, przy czym chodziło o "sharing" w teamie, nie o takie coś - ale to wytłumaczenie w tej sytuacji pasuje idealnie, czyż nie?

Ja to widzę tak, że skoro grafa jest na tym samym PCB, na tym samym rdzeniu, a różni się tylko biosem, to można sflashowac biosa na inną. Oszustwem byłoby jeżeli by na jednej grafie zrobić kilka różnych wyników na innych biosach i zgarnąc pkty w kilku kategoriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek, pytanie z serii trudnych. Zakladamy, ze mam dwie karty 6600, nazwijmy je A oraz B.

 

1. robie wyniki na karcie A do single gpu 6600

2. robie wyniki na kartach A i B do multi gpu 6600

 

Moge zmodyfikowac bios w karcie B i dodac wyniki np do single gpu 6600LE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek, pytanie z serii trudnych. Zakladamy, ze mam dwie karty 6600, nazwijmy je A oraz B.

 

1. robie wyniki na karcie A do single gpu 6600

2. robie wyniki na kartach A i B do multi gpu 6600

 

Moge zmodyfikowac bios w karcie B i dodac wyniki np do single gpu 6600LE?

Należało by się zapytać o to admina hwbota...... Ja uważam, że nie, jakbyś miał 3, to wtedy tak, A single, A+B SLI i C jako 6600LE, z tym, że nie jestem pewien, czy aby na pewno 6600==6600LE... Ale to tylko moje zdanie.

 

A ja twierdze ze szukacie dziury w calym i stwarzacie sobie tylko niepotrzebnie problemy.

A prawda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Należało by się zapytać o to admina hwbota...... Ja uważam, że nie, jakbyś miał 3, to wtedy tak, A single, A+B SLI i C jako 6600LE, z tym, że nie jestem pewien, czy aby na pewno 6600==6600LE... Ale to tylko moje zdanie.

A prawda.....

no to powiem Ci,ze jestes w bledzie,prosta sprawa masz 7900GTO to wrzucasz wyniki do 7900GTO a nie do 7900GTO i do 7900GTX po sflashowaniu,bo to dwie inne karty-wogole nie powinno sie o tym dyskutowac!

Mnie to wali,tylko nie jest to zgodne z regulaminem,skoro tak go przestrzegamy :)

Masell ma racje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie moze byc sli z A+C?

 

Tak gwoli scislosci: (pisane z pamieci)

 

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + TC 16MB + 32bit = 6200TC 16MB(64MB)

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + TC 64MB + 64bit = 6200TC 64MB(256MB)

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + 64bit + brak HDR + mniej MHz na GPU itp = 6200LE

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + 64bit = 6200A

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków = 6200

6600 z 4 potokami + 64bit ddr2 = 6500 (byly wersje z TC i bez TC? Nie pamietam teraz)

6600 z 4 potokami = 6600LE

6600 z 8 potokami + mniej MHz na mem = 6600VE

6600 z 8 potokami = 6600

6600 z 8 potokami + inny bios = Quadro FX 540 (byly z gddr3?)

6600 z 8 potokami + mem ddr2 = 6600 ddr2

6600 z 8 potokami + mem gddr3 = fajny 6600 lub 6610XL (MSI nazywalo karte 6600 Diamond, Galaxy 6600GE, Gigabyte 6600dp itd, takty od 400/800 do ~450/1100)

6600 z 8 potokami + vgpu (1.45v vs 1.3v jak mnie pamiec nie myli) + przebierane gpu + mem gddr3 = 6600GT

 

O wymyslach z dwoma 6600/6600GT na jednym pcb nie bede wspominal.

 

Potoki i ID mozna softowo w 3min zmienić.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie moze byc sli z A+C?

 

Tak gwoli scislosci: (pisane z pamieci)

 

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + TC 16MB + 32bit = 6200TC 16MB(64MB)

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + TC 64MB + 64bit = 6200TC 64MB(256MB)

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + 64bit + brak HDR + mniej MHz na GPU itp = 6200LE

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków + 64bit = 6200A

6600 z 4 potokami i bez kilku softowych dodatków = 6200

6600 z 4 potokami + 64bit ddr2 = 6500 (byly wersje z TC i bez TC? Nie pamietam teraz)

6600 z 4 potokami = 6600LE

6600 z 8 potokami + mniej MHz na mem = 6600VE

6600 z 8 potokami = 6600

6600 z 8 potokami + inny bios = Quadro FX 540 (byly z gddr3?)

6600 z 8 potokami + mem ddr2 = 6600 ddr2

6600 z 8 potokami + mem gddr3 = fajny 6600 lub 6610XL (MSI nazywalo karte 6600 Diamond, Galaxy 6600GE, Gigabyte 6600dp itd, takty od 400/800 do ~450/1100)

6600 z 8 potokami + vgpu (1.45v vs 1.3v jak mnie pamiec nie myli) + przebierane gpu + mem gddr3 = 6600GT

 

O wymyslach z dwoma 6600/6600GT na jednym pcb nie bede wspominal.

 

Potoki i ID mozna softowo w 3min zmienić.

To, że gpu to samo, to nie znaczy, że karty takie same...

 

Ale na siłę, mając 30 identycznych kart, wgrywając do każdej innego biosa (itd), i każda benciach!ąc osobno - czemu nie? Inna sprawa jak się ma jedną, i doda na niej wyniki w kategoriach to już nie jest w porządku.

 

Ale kręcąc kilka rożnych kart to czemu nie? Rozumiem jakby mieć dwa GTX i dodać na nich wyniki na singleGTO sliGTO singleGTX sliGTX.

 

W ten sposób nie można dodawać żadnych wyników na zmodowanych grafach, wszystkie radki seri 9000 @ pro są niedozwolone, bo to fabrycznie inna grafa była? Wydaje mi się, że jednak nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób nie można dodawać żadnych wyników na zmodowanych grafach, wszystkie radki seri 9000 @ pro są niedozwolone, bo to fabrycznie inna grafa była? Wydaje mi się, że jednak nie.

Czytasz co piszę w ogóle? Nieważne, jaki BIOS wgrasz i jak karta będzie "wyświetlana" - jeśli producent uważa że to dajmy na to 6200, a Ty zmodujesz do 6600 i wgrasz BIOS od 6600GT [nie wiem czy to możliwe, tj. czy gdzieśtam jakiś kruczek może jest że pamięci nie pasują czy co - specjalistą nie jestem :P] to wrzucasz do 6200 bo to jest ta karta. To nie jest nic innego jak ta karta która była zrobiona - a że jest w stanie działać na parametrach [bIOSie, czy czym tam chcesz] z innej grafy - i co z tego?

Fakt że jest to praktycznie wyłacznie sprawa "fair play" bo jest to nie do udowodnienia, ale załóżmy że za 6200 dają więcej punktów niż za 6600GT => kupuję 6600GT i flasciach!ę do 6200 - wszystkie rekordy robię i co, dobrze? Źle. Nie widzę powodu dla jakiego ładowanie 6200 do kategorii 6600 "bo tak wyświetla" [po flashu BIOSu / odblokowaniu potoków, naprawdę nie wiem jak to tam idzie] miałoby być "dozwolone" a odwrotnie - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszonek czytam caly dzien Twoje posty i takie moje male 3 grosze :

 

Jesli zrobisz myk z biosem, to sam wysle raporty na Ciebie - proste nie skomplikowane jak i flash GTO@GTX.

 

Kupiles 7900GTO, to rob na niej wyniki a nie kombinuj.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zmieniłem. GG mam w profilu i "jestem" dość często w odróżnieniu być może od reszty team-moderatorów, naprawdę sprawy wewnątrz-teamowe to można bez globalnego prania brudów załatwiać...

Chyba jeszcze temat na forum HWB dla pewności założę ogólnie o tym. Tj. dla mnie sprawa oczywista, ale na "1000%" pewny nie jestem.

 

Co nie przeszkadza, że naprawdę jakiś global-moderator by się "nam" przydał, jak dla mnie dobrym kandydatem jest 71proste - jakieś przeciwwskazania [w tym najważniejsze - zdanie samego zainteresowanego ;)]? Sądzę że by nie było wielkich problemów ze strony HWBot-crew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam na prośbę kaabana:

6600 z 8 potokami + inny bios = Quadro FX 540 (byly z gddr3?)

ale przecież tak robi część posiadaczy 6600... np. http://www.hwbot.org/user.do?userId=5730 Lanc, myślicie że miał w domu kartę Quadro FX 560? albo KonradGT http://www.hwbot.org/user.do?userId=6996 .... Devilek wysyłaj na nich raporty w takim razie...

----edit-----

(20:49:16) Kaban: jeszcze możesz wyedytować że pozdrawiam i mam ZPP do 6.11 :D

Edytowane przez KrOOliK89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem - na gg piszcie, się sprawę rozpatrzy od ręki a nie do zgłaszanie do globala...

edit: "od ręki" nie równa się naturalnie "będę ciał równo z trawą" :P, tj. od ręki jeśli chodzi o rzeczy ewidentne [nie tylko z BIOSami i grafami, z czymkolwiek, że np. Sempron na nie tym sockecie czy jak to tam bywa]. Czyli niezbyt dobrym wytłumaczeniem czemu uważamy że wynik jest wątpliwy jest "on tego nie mógł mieć" ;).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jestem" dość często w odróżnieniu być może od reszty team-moderatorów, naprawdę sprawy wewnątrz-teamowe to można bez globalnego prania brudów załatwiać...

Zaskocze Ciebie bo jestem tutaj codziennie i sledze kazde wyniki... moze tego nie widac, ale ktos to robic musi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskocze Ciebie bo jestem tutaj codziennie i sledze kazde wyniki... moze tego nie widac, ale ktos to robic musi...

Nie mówię że źle :). Chociaż wczoraj Ci wPrime'a z D930 poprawiałem bo milisekund nie miałeś jak spora część uploadujących ręcznie :P.

 

edit: coś do Celków szczęścia nie masz, ja mam drugiego w rękach Cel420 i oba >400 bez problemów [niewiele, bo niewiele, ale jednak].

 

@KrOOliK89: oczywistym jest że chodzi o uczciwość przede wszystkim, przecież screeny też się da "wiarygodnie" wyedytować jeśli się wiej jak są punkty liczone w danej aplikacji itd Dołączona grafika. Kurczę, jak się bez tej emotki obywacie Dołączona grafika ;).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem celka z wallem ~375-380 a i tak wiele osob majacych po 200-400mhz wiecej objechalem :D

Np Mnie :)... NIestety moje pamieci nie umywaja sie do Twoich, a moj aktualny system... - lepiej zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zeby nie bylo, ze nie dziele sie z innymi.

 

 

Hexus_pifast_mod

 

Czytajac ostatnie rozmowy nt priorytetu w pifascie, postanowilem cos z tym zrobic ;) .

 

Instrukcja obsługi: sciagnij, rozpakuj, przenies folder pifasta na c: i odpal "hexus_pifast_mod"

 

Bez moda:

Dołączona grafika

 

 

Z modem:

Dołączona grafika

 

Testowane na lapku z PM 1.4GHz :D .

 

Download: http://woomedia.com/masell/hexus_pifast_mod.rar

 

Jest to exclusive dla UToP i paru moich znajomych, wiec nie dzielcie sie z kolegami bedacymi w innych teamach HWBota ;) . Ryba nareszcie pojedzie pania z biblioteki!

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede wspominal o innych spiskach i tajemnicach, bo z 8.8k zrobi nam sie 6.8k...

Np o takim jednym, co miał 6600 i SLI@6600 z DDR2, a dodał wyniki do kategorii 6600 DDR1 ... ;)

 

No to kolejny "junkie" w teamie ;)

 

img

:blurp:

W takim tempie to zownujemy ranking hardware junkie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Gratki ClockMeUp ;)

Kiedy mi dojdzie jakis sprzecik do testowania?Moze ktos ma za duzo :)

JMKS co do moda,spoko,ale moze na poczatek wyjdziemy z taka inicjatywa i zobaczymy,czy znajdzie poparcie ze strony hwbota.

Kszonek pare punktow w plecy to nie koniec swiata,ostatnio ostro benciach!esz,wiec odrobisz szybciutko ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim tempie to zownujemy ranking hardware junkie :D

Jeszcze mam z 8 pucharków do dodania, ale od tygodnia czekam na dodanie procka do bazy danych. Bo na razie jeszcze ta ranga mało pewna, ponieważ mamy równo 50 "cups & medals", także jeden stracimy i nie ma rangi, ale tylko dodadzą tego procka to się powinna sytuacja poprawić :)

 

Czym podkręcić Core T2500 w lapku? Ponieważ ClockGen na to nie pozwala, o ile ClockGenem w Turionie ML-37 jakoś się udało to już na C2D nie bardzo.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...