Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiec a mniej wiecej co ktora karta ma memki 1.2ns ??

Czy poki co wszystkie z action warszawa mialy ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozcie mi powiedziec jakie napiecie macie na gpu w przypadku 7600gs ? Nbitor 2.9 nie pokazuje mi, a nvidia bios modifier pokazuje 1.05V (MSI 7600GS), wiec nie wiem czy to pomiar prawdziwy.

Pokazuje ci dobrze u mnie na Club3D 7600GS tez jest 1.05 V wiec myśle ze tyle ma na gpu. Na egieldzie mierzyli napięcie i też im wychodziło coś około 1 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm odpalilem obliviona na podkreconej grafie w 1024x768 z wszystkim na full w opcjach z hdr. I tak w lesie przy wodzie jest okolo 35-40 fps tylko jak szybko laze to czasem rpzytnie bo sie doladuje teren. Czasem na poczatku walki przytnie (w lesie) jak bylem w jaskiniach i bylo z 4 chlopa to piknie chodzilo z 50 fps wiec mysle ze ajkby mail chociaz 1gb ramu bylo by wszystko ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zadnym obronca nV... gdybym mial wybierac miedzy 7600gt, a x1800gto w tej samej cenie to bym wzial to drugie... ale nie mozna mowic, ze kazdy model sie moduje bo tak nie jest... z testow wynika, ze tylko i wylacznie moduja sie hisy

 

jednak ja i tak wole nie wydawac na grafe ponad 700 zl :) od czego sa 7600gs aka 7600gt ;d

 

aha zapomnialme dodac, ze jak sie trafi na slabo krecacy model x1800gto to moze byc to gorszy wybor niz 7600gt

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem sa mniej wiecej rowne wydajnosciowo (do jednych gierek lepszy gf do innych radeon) chociaz do obliviona na pewno lepsze gto.

 

Do tego geforce generalnie jest cichszy i ma mniejsze wymagania energetyczne.

 

Chociaz w tej samej cenie i jesli ati ruszyloby dupe i umozliwilo crossfire bez uzywania karty master dla 1800 gto jak kiedys obiecywali to wolalbym radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego 7600Gt opłaca sie brac biorąc pod uwage cene i możliwości OC

Mam na oku Asusa, MSI i Leadtecka

Póki co Leadtek, Asus, MSI, Galaxy, Club3D, (...) to te same, referencyjne karty nVidii. Jedynymi odstępstwami są pasywna MSI 7600GT (dłuższy laminat) i zmienione chłodzenie na Asusie 7600GT Silent.

 

Poza tym różnice sprowadzają się do długości gwarancji, wyposażenia w pudełku i koloru naklejki na wentylatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony warto zaznaczyć, że cena karty nie jest adekwatna do wydajności. Według informacji dostarczonych od firmy Sapphire, koszta nabycie X1800GTO będą wynosiły około 1070zł za model z lepszym wyposażeniem oraz około 999zł za model w wersji Lite (bez gier, oprogramowania). 999zł to nadal bardzo dużo, a jak się mogliśmy przekonać, w wielu przypadkach X1800GTO musiał ulec karcie z układem GeForce 7600GT, która jest dostępna w tej chwili za około 750zł. Około 250zł różnicy, a wydajność bardzo zbliżona! Taka sytuacja nie zagwarantuje nam niestety, że X1800GTO będzie chętnie nabywany przez liczne rzesze konsumentów.

To podsumowanie jest chyba jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co Leadtek, Asus, MSI, Galaxy, Club3D, (...) to te same, referencyjne karty nVidii. Jedynymi odstępstwami są pasywna MSI 7600GT (dłuższy laminat) i zmienione chłodzenie na Asusie 7600GT Silent.

 

Poza tym różnice sprowadzają się do długości gwarancji, wyposażenia w pudełku i koloru naklejki na wentylatorze.

i tu sie z tobą nie zgodzę :)

http://dex.pccentre.pl/foty/leadtek/5d.jpg

699 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque, wedlug mnie lepiej sie oplaca brac x1800GTO nawet jak bedzie o te 2fpsy gorsza od 7600GT w aoe3(choc nie wiadomo jak to jest). w innych grach x1800 lepiej chodzi.

Róznica jest wieksza niz te 2fps, a w inne gry praktycznie nie gram, no może tak <1% na inne, typu NFS i "mario" hehe.

 

Jakie takty ma ten Leadtek??? bo cena interesujaca, a chłodzenie powinno byc cichsze niz na ref kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm odpalilem obliviona na podkreconej grafie w 1024x768 z wszystkim na full w opcjach z hdr. I tak w lesie przy wodzie jest okolo 35-40 fps tylko jak szybko laze to czasem rpzytnie bo sie doladuje teren. Czasem na poczatku walki przytnie (w lesie) jak bylem w jaskiniach i bylo z 4 chlopa to piknie chodzilo z 50 fps wiec mysle ze ajkby mail chociaz 1gb ramu bylo by wszystko ok ;]

 

Dzieki za ten test dla mnie :)

Wszystko wlaczone, ale bez AA i AZ? High detale i HDR lubie miec wlaczone na AA i AZ nie zalezy mi.

 

Do posiadaczy GS z Zalman-em. Czy ten zalman jest naprawde cichy?

 

dodano:

Jedna literka bledu, a Wy juz sie podniecacie. Coz, panowie, mnie podniecaja kobiety, Was widac literki, rozne zboczenia sa, ale nie musicie swoich dziwnych preferensji erotycznnych okazywac zaraz na forum o sprzecie komputerowym :P ;)

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma ludzii z ZELMANEM, osobiscie nie wiem nawet co to jest. chlodzenie na tym galaxy jest ciche. w recce na guru3d jest troche inny opis do zoltej zworki niz bezposrednie zwiekszanie napiecia, jest tam wzmianka o jakims panelu.

 

edit. literowka

DarkArrow => widze :P

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz to Zalman - wiem czepiami sie :)

 

moge potwierdzic, ze jest cichy ale na minimalnych/srednich obrotach... na maksymalnych juz troche wyje i przy wyciszonym kompie potrafi byc uciazliwy

 

pozdro

 

update:

ubiegles mnie Niemiec:)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dostrzeglem problemy z moja grafa. Moze bedziecie mogli jakos pomoc... Problemy sa dwa.

Pierwszy: Nie dziala jedno prawe(glowne) DVI, tzn po podlaczeniu kabla cyfrowego monitor nie reaguje (komp oczywiscie karte wykrywa i wszystko startuje). Po podlaczeniu przejsciowki DVI-D-Sub monitor startuje, lecz nie ma zadnego obrazu.... Po przelaczeniu kabla na lewe DVI wszystko jest ok zarowno z przejsciowka jak i bez.

Drugi problem: Kiedy przeinstalowywyalem sterowniki od karty zauwazylem ze dzieje sie cos dziwnego, tzn przy niestandardowych rozdzielczosciach typu 640x400 i wielu innych raczej nie stosowanych na pulpicie robi mi sie cos takiego:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dodam tylko ze to nie wina sterowniko, gdyz np wlaczajac sobie zamiast boot screena w biosie logo DFI podczas uruchamiania kompa na logu dzieje sie to samo, natomiast na pasku ladowania windy juz jest ok. Do tego aby bylo smiesznie dodam tylko ze na wejsciu analogowym jest ok :D Takie dziwy dzieja sie tylk ona DVI. Oczywiscie wszystko sprawdzane na lewym DVi gdyz prawe cos nie dzialczy. Macie jakies propozycje?? Czy ktos moglby sprawdzic jak ma u siebie ?? :D Bo raczej pozostaje mi oddanie karty do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kartami galaxy tez miałem problemy.. na poczatku obraz na ekranie wyglądał jakby uszkodziła się pamięc - arty w dosie, windows sie nie chce uruchomić. pomogło wyjęcie karty i wsadzenie jej spowrotem. bywało również tak, że obraz na ekranie był cały czerwony lub cały niebieski - to nawyrańniej skutek porblemów z gniazdem do monitorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie działa Ci jedno wyjście to oddawaj na gwarancje, nawet gdy to nie sprawia zadnych problemow w korzystaniu to zawsze przy ewentualnej odsprzedaży karta traci na wartości...no i jeszcze te krzaczki, coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...