Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

@crazy john - narazie nie urwalo :D:D a wisi juz tak ok 2 mc :D

 

@torque8 44 idle do 56 - 58 w stress

 

@yotomeczek - zgadzam sie z przedmowca, sa to zbyt male roznice aby mowic tutaj o jakims wplywie na wydajnosc chlodzenia ..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie te temperatury, jak na tak duzy radiator z HT. Niewiele gorzej sprawuje sie znacznie mniejszy SP2 od Gigabyta.

Moze jakby był ustawiony w naturalnej pozycji to wtedy by lepiej sie sparwował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu ale ty masz jedna z pierwszych sztuk 7600gt :P - imo dobra sztuka, lecz oc rdzenia to padaka (mi udalo sie wydusic na maxa stabilnie 690 - po zwiekszeniu napiecia zworka)

to co za porównanie 7600gt ma 1.36v na gpu a ty masz ok 1.47v

 

porównanie musi odbywać się przy tym samym chłodzeniu i napięciu

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie te temperatury, jak na tak duzy radiator z HT. Niewiele gorzej sprawuje sie znacznie mniejszy SP2 od Gigabyta.

Moze jakby był ustawiony w naturalnej pozycji to wtedy by lepiej sie sparwował ;)

Mowimy oczywiscie o passive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co za porównanie 7600gt ma 1.36v na gpu a ty masz ok 1.47v

 

porównanie musi odbywać się przy tym samym chłodzeniu i napięciu

Chyba troche za duzo to 1.47V??? Aż tak duzo papu przestawienia zworki chyba nie daje ;)

 

 

Mowimy oczywiscie o passive?

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu ale ty masz jedna z pierwszych sztuk 7600gt :P - imo dobra sztuka, lecz oc rdzenia to padaka (mi udalo sie wydusic na maxa stabilnie 690 - po zwiekszeniu napiecia zworka)

Po zmianie napięcia bym miał to samo, ale po pierwsze jestem za leniwy na robienie vmoda, po drugie nie mam innego chłodzenia niz te seryjne, po trzecie, na 600/800, czyli taktach które mam na codzien wszystko działa płynnie w natywnej rozdziałce mojego lcdka...wiec po co mi więcej ;)

 

BTW GSy są troche wolniejsze od pure GT :P

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od paru tygodni wzialem sie za oc i... zmienily sie mozliwosci podkrecania.

Bez artow pamieci doszly do 900!!! nie wiem dlaczego ale fajnie :D

No ale trzeba przyznac ze te pierwsze sztuki lepiej sie kreca, ja mojego gigashita :P kupilem zaraz jak te karty sie pojawily, a kumpel ktory kupil niedawno asusa wycisnal tylko 600 na 820 to juz troche lipa :/

Chyba jak sie zrobi chlodniej to sie w vmody pobawie bo moj egzemplarz ma jako taki potecjal

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz od paru tygodni wzialem sie za oc i... zmienily sie mozliwosci podkrecania.

Bez artow pamieci doszly do 900!!! nie wiem dlaczego ale fajnie :D

No ale trzeba przyznac ze te pierwsze sztuki lepiej sie kreca, ja mojego gigashita :P kupilem zaraz jak te karty sie pojawily, a kumpel ktory kupil niedawno asusa wycisnal tylko 600 na 820 to juz troche lipa :/

Chyba jak sie zrobi chlodniej to sie w vmody pobawie bo moj egzemplarz ma jako taki potecjal

niektore mem lubia jak je sie wygrzeje, slawne wygrzewanie zarowka ddr1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo a jak sprawdzić jakie napięcie mam na Vcore?? Bo Riva Tuner pokazuje mi CORE VID że jest wartość 2 o sso chodzi??

core vid to są wartosci które sa ustawione w BIOSie karty. Pierwsza to 2D druga 3D (napięcia dla tych trybów).

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@torque8 44 idle do 56 - 58 w stress

Takie sobie te temperatury, jak na tak duzy radiator z HT. Niewiele gorzej sprawuje sie znacznie mniejszy SP2 od Gigabyta.

Moze jakby był ustawiony w naturalnej pozycji to wtedy by lepiej sie sparwował ;)

przy obencych temp na dworze mysle ze to normalny wynik .. na abadonie mam w tej chwili 46 idle, 52 stress

 

Pierwszy raz od paru tygodni wzialem sie za oc i... zmienily sie mozliwosci podkrecania.

Bez artow pamieci doszly do 900!!! nie wiem dlaczego ale fajnie :D

No ale trzeba przyznac ze te pierwsze sztuki lepiej sie kreca, ja mojego gigashita :P kupilem zaraz jak te karty sie pojawily, a kumpel ktory kupil niedawno asusa wycisnal tylko 600 na 820 to juz troche lipa :/

Chyba jak sie zrobi chlodniej to sie w vmody pobawie bo moj egzemplarz ma jako taki potecjal

w chlodny dzien zawsze lepiej .. moze wczesniej sprawdzales w upal ..

ja tez mam 900 bez artów

ale wynik lepszy na 890 ...

i wcale piewsze sztuki sie nie kreca lepiej tylko kwestia trafienia .. ja wzielem pierwsza lepsza sztuke galaxy 1.2ns na nowym pcb i 660/890 .. wiec nie szukalbym zaleznosci na sile

 

 

Co by było lepsze ??

 

2 x 7600GT czy x1900XT ??

 

Zastanawia mnie to bo 2 x 7600GT są szybsze od 7900GT ale czy od x1900XT ??

a kupisz x1900xt w cenie 2xGT?

2x 7600GS to dobre rozwiazanie .. bo za 1100-1150zl masz bardzo dobry tandemik ...

szybszy niz 7900GT no ale ... 7900GT tez sie kreci ..

a lepiej miec jedna karte niz 2

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obencych temp na dworze mysle ze to normalny wynik .. na abadonie mam w tej chwili 46 idle, 52 stress

w chlodny dzien zawsze lepiej .. moze wczesniej sprawdzales w upal ..

No to ja na Zalamanie w idle miałem podobnie tylko w stresie około 58-59 ;), a na 65% obr miałem 62C.

 

2 x 7600GT czy x1900XT ??

X1900XT, chyba że masz już jednego GF 7600 to wtedy dokup drugiego ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana jako że było dość chłodno postanowiłem znowu sie troche pobawić w OC ;)

Udało mi sie uzyskać takty: 680MHz dla rdzenia i 1800Mhz dla pamieci.

Temperaturka rdzenia podczas testu wachała sie pomiedzy 54-56*C (zaznaczam że to na standartowych chłodziwie ;) )

 

Wyniki jakie mi się udało uzyskac:

3D Mark 2003: 15369pkt

3D Mark 2005: 7337pkt

 

Niestety wiecej na ta chwile jest nie do osiagniecia ze wzgledu na procka ;), który powyzej 2.5GHz nie idzie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torque8 nice wyniki :P

 

teraz vcore mod na mobo i jedziesz z prockiem :)

 

P.S no i ten zolty kolor twoich wynikow jest taki troche "oczoj...ebny" przynajmniej na PureBlue :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Vcore moda sie szykuje, musze tylko gdzies wyrwac elektona ;) oraz jakiejs radiatroki na mosfety na mobo :D

 

Najlepiej by było jakby ktos mógłmi porzyczyc jakiegos Opka albo San Diego co lata 3GHz żebym sobie wyniczki porobił ;)

 

 

@Wedle życzenia zmieniłem kolor wyników, teraz lepiej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :), zamówiłem Galaxy 7600GS 1,2ns w Arche :D, zobaczymy ile wycisne, tylko mam małe pytanko do tych co też kupowali w Arche: przelew juz dawno poszedł a oni dalej nie realizują mojego zamówienia :?: , ile Wam szła karta ? ktoś wie czy wszyscy tam pobrali urlopy czy normalnie jest czynny ? Bo juz nie mogę się doczekać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :), zamówiłem Galaxy 7600GS 1,2ns w Arche :D, zobaczymy ile wycisne, tylko mam małe pytanko do tych co też kupowali w Arche: przelew juz dawno poszedł a oni dalej nie realizują mojego zamówienia :?: , ile Wam szła karta ? ktoś wie czy wszyscy tam pobrali urlopy czy normalnie jest czynny ? Bo juz nie mogę się doczekać :twisted:

nie wiem jak dlugo arche organizuje przesylki .. ale mogles sie dogadac ze mna ;]

mieszkam w Zielonej Górze .. czyli tam gdzie siedziba Arche.

 

Odebralbym Ci karte osobiscie przetestowal i wyslal :>

Witam serdecznie

 

Jaka będzie różnica między GF7600GS Zalman edition z 1.2 ns, az 2.0 ns? Odczujęją czy nie??

Pozdrawiam

w grach niespecjalnie ... jesli sie podkreca memki na 1300/1400

w 3dmarkach bedzie spora

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :), zamówiłem Galaxy 7600GS 1,2ns w Arche :D, zobaczymy ile wycisne, tylko mam małe pytanko do tych co też kupowali w Arche: przelew juz dawno poszedł a oni dalej nie realizują mojego zamówienia :?: , ile Wam szła karta ? ktoś wie czy wszyscy tam pobrali urlopy czy normalnie jest czynny ? Bo juz nie mogę się doczekać :twisted:

Realizują błyskawicznie ale dzwoniłem do nich że mi sie śpieszy i galaxy było na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...