Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno pytanko:

2267321[/snapback]

najlepiej rozróżnić po tym że nowy ma wokół rdzenia 6 otworów do zamocowania coolerka a stary tylko 2
sory .. ale ma mowym jest ich 10

 

Chaos--> z tego co piszesz to montowanie na sile wc na rdzeniu, zeby znaczaco poprawic wyniki nie ma sensu? Nawet w wypadku ponoszenia napiecia o wartosci wieksze niz ta zworka?

 

U mnie przy skromnym oc 630 na rdzeniu temp nie przekroczyla 55 st...Czyby ten zalman byl chlodzeniem prawie idealnym jak na AC?

yotomeczek--> kompletnie nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi. Ja nikomu nic nie zarzucam bo niby skad mialbym do tego prawo. Wyrazilem swoja opinie, neutralna, nigogo nie chwalac ani potepiajac.

jesli zostala uznana za glupawa to coz, Twoja riposta nie byla madrzejasza, zapewniam.

 

Chaos zrozumial sens mojego zapytania i dopisal cos ciekawego.

 

Naprawde doceniam i gratuluje wyniku tylko chcialbym zobaczyc cos nowszego i bardziej "zyciowego". Moze warto ustalic ustawienia jakiej gry "wyciskacza potu" z grafik i tak zrobic pare testow?Bo czasem 3dmarki markami a gry grami:)

 

Mysle ze dalsze wyciecki osobiste nie maja sensu na forum.

 

Nie wiem czy to pytanie juz padlo ale jak rozpoznac nowe(ponoc lesze w oc) rewizje poza innnym zalmanem i brakiem radiatorow na pamieciach?

mylisz sie .. nie zrozumialam cie chyba ..

a wc na na rdzeniu jest jak najbardziej ok .. (pozatym dziwnie piszesz "Czyby ten zalman byl chlodzeniem prawie idealnym jak na AC?" ?????)

nie mowiac juz o tym ze przy Vmodach napewno wc da sporo .. pozatym jak byly upaly na zalmanie i tak bylo z 70* a na wodzie mialem max z 55 wiec sorry ale to troche inna liga

jezeli nizsza temperatura cos daje to bardzo dobrze swiadczy o karcie .. bo na niektorych kartach nie daje nic oprocz ciszy i nizszej temp.

 

3dmark 05 i 06 sa jak najbardziej miarodajne ..

a 01 robi sie z sentymentu do duzych liczb..

a 03 dobrze pokazuje stabilnosc cpu i gpu razem wzietych..

proste ...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy się ochłodziło powróciłem do kręcenia mojego kompa w tym również karty. Mam Gigabyte 7600GT + Pentagram XC-80 Cu. Ogólnie nie jestem za bardzo zadowolony. Max to 645 MHz na rdzeniu i 1500MHz pamięci - ani jednego MHz więcej bo arty.

Proszę innych użytkowników kart Gigabyte 7600GT o swoje osiągi. W porównaniu do Galaxy 7600GS DDR3 moja karta to shit.

Próbowałem w Nibitorze podnieść napięcie na rdzeniu ale się nie da - wyłącznie 1.3 V. Może BIOS zmodowany ściągnę gdzieś do mojej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam sie nad kupnem 7600GT i moj wybor padl na BFG 3DFuzion GeForce 7600 GT ale mam dylemat czy dobrze wybralem. Wszelkie porady i sugestie mile widziane

 

karte kupuje gdzie indziej, ale linka zamieszczam zeby bylo wiadomo o jaka karte chodzi:)

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...-E_TV_2xDV.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się troche pochwale kartą. Niewiem jak bardzo jest to stabilne, ale chyba zbyt mocno nie jest (chociaż z 3 razy mark pszeszło), ale chyba wtedy troszkę gorąco było. Karte mam już od pewnego czasu, mi sie podoba, do wielu gier to nawet podkręcać nie muszę :D , a do niektórych to ram sie zrobiło za mało na takich detalach co mogę bezproblemowo ustawic, jeśli chodzi o grafikę, czyli na maksymalnych :) Grafikę kupiłem od Niemca, dzięki.

 

W karcie przestawiłem zworke z napięciem i to nawet sporo mi to dało, ale nie pamiętam dokładnie. Jak bedzię chłodniej to postaram jeszcze cos z niej wycisnąć, a reszta mojego sprzętu to w sygnaturce widać.

 

Mam pytanie, bede zmieniał system, bo juz sie troche posypał i jakie polecacie najlepsze sterowniki do oc, widziałę różne u Was, ale na jakich rekordy biliście? ja używam: XG Forceware Select 91[1].31i.

 

 

i co zrobić, by pamieć można było w RivaTuner więcej podkręcić, bo nie chce mi testu zrobić na większych zegarach (kieyś do poprzedniej karty wiedziałem, ale zapomniałem i nie mogę znaleść).

post-109770-1155379399_thumb.jpg

post-109770-1155379425_thumb.jpg

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie, bede zmieniał system, bo juz sie troche posypał i jakie polecacie najlepsze sterowniki do oc, widziałę różne w Was, ale na jakich rekordy biliście? ja używam: XG Forceware Select 91[1].31i.

i co zrobic,by pamieć mozna było w RivaTuner więcej podkręcić, bo nie chce mi testu zrobic na większych zegarach (kieyś do poprzedniej karty wiedziałem, ale zapomniałem i nie mogę znalesć)

 

Ja uzywam 84.21 WHQL, sterowniki Nvidii chyba są najstabilniejsze i nie ma problemow z grami. Nie przechodzenie testu to problem poruszany xxx razy. Wpisz w szukajce tego tematu "riva tuner" i powinno coś znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie test puszcza do 635/845 a bez testu do 645/875 a powyżej gdy przesadze z taktami gpu mam frezy, a jak na mem to komp najpierw pokazuje arty a po paru sekundach całość sie wiesza i pomaga tylko twardy reset (chyba zasilacz nie daje rady)

Edytowane przez Pewin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje mozliwosc wgrania (badz edycji) biosu do galaxy 7600gs ddr3, który standardowo będzie zwiekszal napiecie rdzenia, taktowanie rdzenia oraz pamieci, i zeby win, rozpoznawal te 7600gs jako gt?

 

da sie cos takiego zrobic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobawić się programem Nibitor. Ustawisz tam częstotliwość rdzenia i ramu a potem wgraj zmodyfikowany BIOS do karty.

Da się także zmienić nawę karty (na np. 7600GT). Z napięciem nie da się nic zrobić :sad:

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Korci mnie aby zwiększyć napięcie w moim GSie, ale jeszcze chciałbym się upewnić czy aby napewno jest to bezpieczne? Chciałbym osiągnąć 650MHz na rdzeniu...

 

Pozdrawiam

pff.. zwiekszasz napiecie to jedziesz 750-800 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miał ale teraz nie ma, więc sig nieaktualny :lol2: Teraz Yoto rządzi w tej kategorii dzięki oczywiście c2d :) pozdro

Mam 2 GSki w domu, ida nawet lepiej od Yota ale nie bede robil mu doła :D Wystarczylo ze bym wlozyl E6700 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 GSki w domu, ida nawet lepiej od Yota ale nie bede robil mu doła :D Wystarczylo ze bym wlozyl E6700 :D

Wiesz PITer imo jak już bierze się za benchowanie to powinno się to robić tylko i wyłącznie na SWOIM sprzęcie, a nie pożyczonym na chwile ze sklepu/serwisu/hurtowni w którym/ej w danym momencie pracuję :? To taka moja dygresja, która tyczy się większości, a nie tylko Ciebie, no offence :wink:

 

Tak patrząc na to co się dzieję na ORB'ie to jakaś kpina, bo co mi po rekodzie w danej kategorii jak zrobiłem go na pożyczoym sprzęcie :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego gram fer i tak nei robie, chwale sie tylko tym co mam :D, mialem na caly weekend 2 karty ale wlozylem tylko do kompa, sprawdzielm i wywalilem, szkoda sobie tylko robic apetyt a i tak wiem ze nie bede mial takich zabaweczek.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos

 

Ile masz w marku 05 bez OC kart ?

 

05 - 11936 WR ORB, cos duzo osób na foruwm ma dopisek WR ORB przy 2 kartach 7600GS, kilka osób naraz ma rekordy ? :P

yoto po zamontowaniu conroe mnei zdiał z piedestalu..

a ja jak widac w topicu nie udzielam sie codziennie

 

a dowod prosze bardzo ...

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/3dmark05-wr.jpg

 

bez oc przy procku na 2800 i memkach na 200mhz 2-2-2-5 jest 10309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoto po zamontowaniu conroe mnei zdiał z piedestalu..

a ja jak widac w topicu nie udzielam sie codziennie

 

a dowod prosze bardzo ...

http://chaos.dracopc.com/pub/galaaxy/3dmark05-wr.jpg

 

bez oc przy procku na 2800 i memkach na 200mhz 2-2-2-5 jest 10309

ja tam widze prawie 2k przewagi u Tomka ;]

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2148885

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam widze niecale 1.5k przewagi ..

i przeciez sam o tym napisalem..

 

zreszta ...

dobry tweak i wyciskanie na maxa to dla mnie lepsza zabawa niz sam dobry proc..

 

16.7k - 03 http://service.futuremark.com/compare?2k3=4911710

7858 - 05 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2141784

3857 - 06 http://service.futuremark.com/compare?3dm06=432121

 

i to nie jest ostanie slowo..

karta nadal bez modów .. tylko potweakowane troche ...

za tydzien moze poleci Vmod.. ale postaram sie zrobic 7.9k w 05 bez niego :P

wynik z 03 jeszcze do dopracowania sporego .. no 16.9k powinno byc spokojnie ..

nad 06 to szkoda cierpliwosci bo CPU test zabija mi cierpliwosc .. i jedyn 1.1k za niego gdzie Yoto ma za C2D ponad 3k ...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...