Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego wartosci zegarow po wgraniu biosu zapisanego w nibitor sie nie zminiaja i sa takie jak przed wgraniem, zmodyfikowany bios wgrywam dobrze bo zmienilem sobie nazwe karty podczas bootawnia na 7600gt i taka informacja wlasnie sie wyswietla

co robie zle :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wersje 3.1

moze opisze w jaki sposob to robie:

odpalam nibitor >read bios>select device>znajduje 7600gs>pozniej read bios>read into nibitor

zczytuje mi wartosci, w clockrates ustawiam sobie moje wartosci dla 2d i 3d, przechodze do zakladki temperatures i tam jeszcze przestwaiam obroty na jakich ma sie krecic wiatrak i tyle

pozniej File>save bios> zapisuje, wgrywam przez dyskietke z komenda nvflash nazwamojego biosu.rom

uruchamiam windowsa i dalej mam takie same wartosci jak przed wgraniem oraz obroty wiatraka pozostaja takie jak byly gdyz temp rdzenia sie nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Przeglądałem pobieżnie cały ten temat ale nie mogłem znaleźć jednoznacznych odpowiedzi na kilka pytań które mnie męczą. Tak więc przy tak dużym temacie przydało sie jakieś faq które było by zbiorem odpowiedzi na podstawowe pytania ;). Jestem posiadaczem galaxy gf7600gs 128/128 1,4ns i mam takie pytania:

Czy wersja 256mb bardzo różni sie pod względem wydajności?

Jaka jest dopuszczalna temp na rdzeniu??

Czy wersja z zalmanem Dużo lepiej sie kręci?

 

I jeszcze raz, Pomyślcie nad jakimś faq :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAQ jest, chociaż nie ma w nim odpowiedzi na twoje pytania... :(

Dopuszczalna temp - około 90* bez problemu (tyle mają pasywne GB)

256MB - zysk jest w 3D Markach, chociaz teraz większośc gier potrafi już wykorzystać te 256MB, nawet w 1024 ;)

Wersja z zalmanem kręci się tak samo, jedynie jest troszkę zimniej (max 5*) i ciszej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"256MB - zysk jest w 3D Markach, chociaz teraz większośc gier potrafi już wykorzystać te 256MB, nawet w 1024 icon_wink2.gif"

 

 

 

A więc chyba powinienem w przyszłości pomyśleć nad przesiadką ze 128 na 256 ?? Czy różnica w grach jest drastyczna?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w przyszłości to juz tylko 256MB dziś to już standard, jak ja kupiłem mojego galaxy 128MB to raptem 3 tyg potem w tej samej cenie byly wersje 256MB :-| Ale mimo wszystko jestem zadowolony i te 128mega mi nie przeszkadza.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem możliwość kupna wersji 256, różnica w cenie to było ok 30 zl ale że musiałbym czekać bo zabrakło ich w magazynie (a jestem niecierpliwy) to mam wersje 128. Narazie też nie zalooje ale jak bym kupił 256 to by było bardziej przyszłościowo. No ale zawsze moge sprzedać swoją grafe i dołożyć to kilka groszy (pewnie ok 50 zl) i kupić wersje 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co taka wymiana... w STALKERZE jakbys chcial wykorzystac te 256MB czyli dac textury na 3/4 w grze to i tak jest maly framerate w grze wiec taka wymiana nic nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poproszę o waszą opinie na temat tej karty: http://allegro.pl/item187444917_galaxy_760...4ns_zalman.html,

czy warto ją brać do bartona 1830Mhz i 15" mnonitora? I na ile powinno dać się podkręcić pamięć, 1.4 to teoretycznie stabilna praca (według wzoru taktowanie=1000/Xns)nieco ponad 700 a w niektórych testach np. tu http://ocforum.pl/showthread.php?t=12958 jest ona podkręcona aż do 870! :huh:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek bedzie ja troche spowalnial...

 

lecz lepszym wyborem moim zdaniem jest Palit 7600GS 256MB Sonic 400/1000 (kreic sie srednio do 600/1600)

 

zawsze masz te 128MB wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , muszę złożyć kompa dla młodego i mam dylemat z grafą - padło na 7600GS ....nie mam czasu przetrzepać tego rozległego wątku a jutro zasuwam po grafe.I tu pytanko do fachwców:

może być ten egzemplarz ? ile pójdzie średnio rdzeń i memki bez vmodów...standardowe OC bez wyciskania 7 potów.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7275

w gre wchodzi tylko ten sklep ..cena max to 360 pln za grafe...pozdrówka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , muszę złożyć kompa dla młodego i mam dylemat z grafą - padło na 7600GS ....nie mam czasu przetrzepać tego rozległego wątku a jutro zasuwam po grafe.I tu pytanko do fachwców:

może być ten egzemplarz ? ile pójdzie średnio rdzeń i memki bez vmodów...standardowe OC bez wyciskania 7 potów.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7275

w gre wchodzi tylko ten sklep ..cena max to 360 pln za grafe...pozdrówka...

 

Myślę ze jakieś 630-650/1600-1700 powinno pójść bez problemu

 

Ja bym wybrał to 50 zł w kieszeni http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400713

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Palit ma pamieci 1,4ns i kreic sie srednio 600/1600 wiec...

 

jesli ci nie szkoda tych 40 zl to kup Galaxy, ale imo Palit tez super :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow widze że masz karte taką jak ja chce kupić i mimo tych 1.4 na pamieci bardzo dobrze ci sie podkrecily(840 :blink: ), jakim programem podkrecałeś i czy może stosowałeś jakieś inne chłodzenie na kości pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4ns to tak naprawdę 1.2ns tylko, że pomalowane inaczej :) Praktycznie każde memki tyle latają. Aktualnie dużo Galaxy 7300GT 128Mb na Hynixach 1.4ns robi bez problemu ponad 1000Mhz (2Ghz mem) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkArrow widze że masz karte taką jak ja chce kupić i mimo tych 1.4 na pamieci bardzo dobrze ci sie podkrecily(840 :blink: ), jakim programem podkrecałeś i czy może stosowałeś jakieś inne chłodzenie na kości pamieci?

krecilem w sterach, zadnych vmodow nie robilem - gdybym dal nawiew lub radiatorki to spokojnie by bylo ponad 850

 

w sumie moze niedlugo sobie vmoda strzele, bo i tak te grafy tanie jak barszcz :) (moja to jeszcze na najstarszym pcb - weteran :D)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=7275

Łykam tego , bo pod ręką jest ...wszystko w jednym sklepie.....młody i tak będzie happy a ja wreszcie będę miał spokój żeby się od mojego kompa odwalił....heh...dzięki wszystkim za rady......jak poleci 600/800 to styka.........pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta poszla na 620/850 bez zadnych vmodow

probowalem sposobu z delta z FAQ aby jeszcze dac MHz na rdzen ale nie idzie wiecej, czy to jest loteria z obnizeniem tej delty czy jednak po jej obnizeniu zawsze rdzen powinien pojsc wiecej :?:

 

wszystko testowalem real time demo oraz 3d markami bo nie moge odpalic Ati tool, wyswietla mi blad ze przepraszamy za klopoty, komputer swiezo po formacie :mur:

moze wiecie o co chodzi ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem tego Galaxy 7600GS z Zelmanem i powiem jestem w szoku .

Młody się cieszy , a grafa na dzień dobry 600/800 i w 3Dmarku 03 wyszło 13850...:)...hehe całkiem spoko...

Proc to AM2 64 X2 3600+ nie kręcony i 2x512 667 a wszystko na 570SLI od Gigabyta siedzi....jutro jak mu monitor załatwie to wyżej z nim polece...

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Czyli P4 3Ghz HT nie taki zły, jak go miałem to na moim 7600GS 128MB 600/1600 miałem w 03 13674 ;] A tu X2 hehe :-P

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale w sumie ten x2 ma 1900MHz a ty miales 3000MHz :P

Dokładnie....ale ten X2 to będzie wykrecony tylko młody sobie zasilacz zakupi jakiś normalny :) , aż mnie korci żeby go do siebie na C2D puścić ale za dużo mam rozpinania kabli w budzie aby GTXa wyjąć.Narazie to leci na Tracerze 400W więc o OC można zapomnieć.

 

Czyli P4 3Ghz HT nie taki zły, jak go miałem to na moim 7600GS 128MB 600/1600 miałem w 03 13674 ;] A tu X2 hehe :-P

a ile w 05 miałeś bo w 03 to już chyba się możliwości karty raczej kończą a nie proca.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy 7600GT starczy do 1024x768 w sensownych (najlepiej najwyzszych) detalach do STALKERA ??? Bo robie downgrade dzisiaj i nie wiem na jakie detale moge se pozwolic, na poprzedniej wszystji na max :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...