Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

mam dziwny problem..

mam komputer - Athlon x2 3600 Brisbane, ASUS KN9 (mobo), GeForce 7600GS Sonic Palit, 1GB RAM Goodram, Dysk 250 Samsung

Całość kupiona ok. 2 tyg temu..

 

Wszystko dziala spoko, ale jest jeden problem - karta graficzna..

Gry typu Fifa 07, NFS Carbon, Prince Of Persia Within Warrior etc.. działały mi z początkowymi sterownikami na plycie, te ktore dolaczyli do karty graf.. dzialaly, ale grafika byla slaba.. sciagnalem nowe sterowniki z nvidia.com - 7 series, zainstalowalem i grafika polepszyla sie o duzo lepiej, ale nie wiem dlaczego na dobrych detalach - Prince of persia, Fifa etc strasznie `muli` - przycina..

 

nie wiem od czego to jest zalezne, ale wg. mnie taka gra jak FIFA 07 na ``Wysokiej jakości`` na moim kompie powinna smigac bez zadnych problemow.. (gra + menu dziala doskonale, filmiki w grze, jak sędzie daje zolta kartke, albo jak jest powtorka po golu etc. etc dzialaja FATALNIE [czyt. przymulają bardzo źle, chociaz grafika jest b. dobra])..

 

Prince of persia - to samo, menu dobrze, gra już nie.. tnie tak samo.

Carbon jeszcze dziala, mimo ladnej grafiki w carbonie, to na filmikach na poczatku wyscigu etc, lekko przymula.

 

 

 

To jest pierwszy problem, kolejny to jest cos b. dziwnego.. zalaczam screeny z gier - GTA: SA, Worms 3D (to tylko dwie, ale w kazdej grze mam to samo - co ? zaraz się dowiecie)

 

post-147910-1178556022_thumb.jpg

 

post-147910-1178555991_thumb.jpg

 

 

 

/\ Zobaczcie napis menu główne w gta, oraz obrazki w wormsach - widac jakies cholerne pixele, nie mam pojecia czemu takie cos ma miejsce.. w innych grach, np. Fifa - jest `nierowna` myszka do sterowania, w prince of persia sa wlasnie takie same napisy jak w GTA czy w wormsach obrazki.. jest to cos dziwnego, nie wiem jak to naprawic (?). W grze mozna powiedziec, ze nie mozna zobaczyc tego, jedynie w menu etc.. oprocz GTA, gdzie jak wchodze w inna dzielnice pokazuje nazwe owej dzielnicy = napis zpixelowany..

 

 

Bardzo bym prosil o pomoc - jaki problem, jak go rozwiazac(to najwazniejsze :) ) z góry serdecznie dziękuję !

 

pzdr. Danny!

Edytowane przez Danny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIFA 07 na tych sterach (93.71) tak muli podczas filmikow etc. - polecam inne stery, nowsze...

 

do Carbona na max'a detalach (glownie tyczy sie to blura) ta grafa jest za slaba ;/ wyczlacz blur a zobaczysz poprawe

 

co do PoP'a to nie mam pojecia, ale obstawiam stery

 

GTA, Wormsy i FIFA tak juz maja (mowa o tej pikselozie) to nie wina grafy, sterow, tylko niechlujstwa tworcow gry

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sorry, ale po 1 - sterowniki są najnowsze, wczoraj sciagane z nvidia.com ;>?

po 2 jak wylaczyc blur

po 3 gta, fifa i wormsy tak nie mają ;).. inni moi znajomi mają duzo inaczej - lepiej..

po 4 fifa mi tnie, a carbon wlasnie chodzi w miare spoko na max detach :).. wiec kompletnie nie wiem ocb.

 

 

hmm, kurcze potrzebuje jakiejs konkretnej pomocy - dwa problemy

 

pixeloza w menu itp + zacinanie sie gry (mulenie) na duzych detalach z nowymi sterami 7 series z nvidia.com (przynajmniej najnowsze na ich stronie)..

 

co mam zrobić;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

mam dziwny problem..

mam komputer - Athlon x2 3600 Brisbane, ASUS KN9 (mobo), GeForce 7600GS Sonic Palit, 1GB RAM Goodram, Dysk 250 Samsung

Całość kupiona ok. 2 tyg temu..

 

 

Plyta glowna to chyba jakis najnowszy model :mrgreen: nie spotykany u nas :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danny!

nie wiem jak mozesz miec inaczej w GTA jak ja mam tak samo...

 

po drugie mowilem, ze FIFA tnie przez te stare stery (one maja juz 6 miechow) - sciagnij nieoficjalne, np. 160.03

 

aby FIFA nie mulila na tych sterach co masz to trzeba wylaczyc blura, a da sie chyba w pliki ini (lub innym bo nie pamietam juz)

 

w NFS'ie blura wylaczasz normalnie w opcjach

 

no i btw. co ci przeszkadza pikseloza na kursorze w FIFIE, na tekscie w GTA i Wormsach? jak grasz i jest normalnie... ja tez ja mam i nic na to nie poradzisz - wy to macie problemy :)

 

 

to tyle...

 

@pawel5000

wtf? ocb?

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarkArrow - no dobra, dzieki - pomogles ;), ale jeszcze jesli bys mogl z jakiegos dobrego zrodla stery do mojego 7600 sonic`a..

 

@pawel5000 - ee, rofl.. ?

Edytowane przez Danny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was prozbe abyscie ocenili moje wyniki w 3DSmarkach i pomogli mi w uzyskaniu optymalnej wydajnosci (a moze juz taka mam) szykam takze najlpesych sterow do 7600Gt.

 

3D03 - 16923 pts

 

3D05 - 7527pts

 

3D06- 5070pts- tu chyba nie najgorzej ?

 

PCMark 05 7358pts

 

JADE NA STERACH 93.71 mozecie podzucic jakies lepsze co by daly jakis lepszy efekt wydajnsci? i co sadzicie o tych wynikach rewelacji chyba nie ma :-|

 

Prosze o pomoc i rade

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech nie mogles sam tego zrobic , pod wlasnym avatarem umiales wpisac wyniki inni tez to potrafia.

Wyniki w normie - tylko ten od 3D06 nie jest pomylony albo robiony na nie deflautowych ustawieniach ?

 

a sterowniki , obojetnie co jesli jest z seri 9x.xx - obojetnie co wyniki beda w granicach bledu

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raiders

Popraw linki bo aktualnie to nie link do orb'a tylko do twojego wyniku - po kliknięciu na niego dodaje ten wynik na konto tego kto kliknął...

 

Co do wyników to coś słabo w 03 patrząc na to jaki masz proc ;)

 

@Danny!

93.81 Xtreme-G - link w 2 poście w temacie o 7300GT.

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja otrzymam jakas dokladniejsza pomoc?

 

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?p=1246151

 

sadzicie ze te stery beda dobre ?(nie przeszkadza, ze to nie wersja PL ?)

 

@up: a te, ktore dalem wyzej - 160.03 ;> ? instalowac, czy sciagac te o ktorych mowi Free

Edytowane przez Danny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT!:

 

 

sciagnalem tak jak mowiliscie na poczatku 160.03, jest lepiej niz na tych, ktore mialem z pudelka z karta, ale brzydziej niz te z nvidia.com, ale sie nie zacina tak jak tam..

 

sam nie wiem czego to wina i nie wiem tez, czy moge zrobic tak, zeby sie w ogole nie zacinalo + grafika byla tak jak na sterach z nvidia com 7 series, ich stery na ich stronie sa chyba najnowsze, bo grafika jest b. dobra na nich, ale wolno strasznie dzialaja gry = spowolnione.. na tych 160.03 widac lekko pixele czasem jeszcze, tzn jakosc troche gorsza mimo ze na max detalach..

 

co byscie na koniec radzili zrobic, bo sam juz nie wiem ?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką jakość masz ustawioną we właściwościach sterownika ekranu ?

 

edit:

a tak z czystej ciekawości Danny! jaki Ty masz OS ?

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT!:

sciagnalem tak jak mowiliscie na poczatku 160.03, jest lepiej niz na tych, ktore mialem z pudelka z karta, ale brzydziej niz te z nvidia.com, ale sie nie zacina tak jak tam..

 

sam nie wiem czego to wina i nie wiem tez, czy moge zrobic tak, zeby sie w ogole nie zacinalo + grafika byla tak jak na sterach z nvidia com 7 series, ich stery na ich stronie sa chyba najnowsze, bo grafika jest b. dobra na nich, ale wolno strasznie dzialaja gry = spowolnione.. na tych 160.03 widac lekko pixele czasem jeszcze, tzn jakosc troche gorsza mimo ze na max detalach..

 

co byscie na koniec radzili zrobic, bo sam juz nie wiem ?;>

nie wiem ocb z tymi pikselami caly czas... jakos grafiki moze sie zawsze troche roznic bo te ze strony nV sa oficjalne, a tamte bety

 

jelsi chcesz miec dobra wydajnosc + jakosc to poczekaj na XG 160.03 - pewnie pojawia sie za jakis czas, a znajdziesz je na tweaksrus.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

af af af, dzisiaj podkrecam procesor.. moze pomoze do tych sterow z nvidia.com..

 

dzis sie powinno conieco wyjasnic, a jak nie to poczekam do nowych sterów XG.

 

@hauti - mam win xp.. ;).

 

 

 

edit:

 

tak jak myslalem, mialem ustawienia jakosci w sterownikach na srodku i dzialal fifa, ale byla nie tak ladna.. tzn byla dosc spoko ;), a jak dalem na max jakosc to tnie strasznie, nie mam pojecia dzis sie wyjasni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie stery maja na srodku nawet te 93.71... na ktorych ci znowu ta FIFA tnie?

 

ogolnie ja znam najlepsza rade wywal tego smiecia FIFE i zainstaluj sobie PESA ;]

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problema :D chcialem zmienic delte jak jest napisane w 2faq'u z 7300gt

 

wiec tak mam karte agp i chcialem zmienic pare elementow np delte i viatraczki

 

i ku mojemu zdziwnieniu mam w biosie ze to jest karta PCI-E ^^

 

Dołączona grafika

 

jeszcze mam pytanie czy jak zmienie na agp czy cos sie stanie ? :> w/g mnie moja karta nie ma takiej wydajnosci jak powinna moze to przez to ?

 

i czy wiatraczki dam z 65% na 75% w 3D czy to cos zmieni ? ? poza obrotami??

 

pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bios jest ten sam, niezależnie czy to karta AGP czy PCI-E. Lepiej nie zmieniaj tego ;)

 

A co ma jeszcze zmienić się w wiatraczkach ? Zmienią się tylko obroty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam maly problem, z nudow chcialem obnizyc delte w grafie, no to sciagam NiBiTor i nvFlash (te do ktroch jest link w 2 poscie o7300) zgrywam bios na dyskietke, modyfikuje go(wszystko wg opisu o 7300) no i przychodzi pora na flashowanie go na karte i tu sie pojawia problem wywala mi takie cos:(wstawil bym fotke ale jak nazlosc pożyczylem kuzynce aparat:/)

ADAPTER: GE Force 7600GS (10DE,0E1,0000,0000) H:N B:02 ,AGP, D:00,F:00WARNING:Firmware image PCI DEVICE ID (10DE.0392)does not match adapter PCI DEVICE ID (10DE.02e1/0392)ERROR: GPU mismatch
tak wiem ze to cos na temat niezgodnosci biosu na karcie z biosem wgrywanym.Ale czemu to Wywalo skoro robie wszystko jak w opisie :mur:

Co robic??czego użyć?? co sie dzieje??

A no tak karta to: Galaxy 7600GS AGP zalman

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zakupiłem kartę palit GeForce 7600 GT. Mam z nią pewien problem. A mianowicie: gdy gram w jakiekolwiek gry, komputer po około 10 minutach się wyłącza. Miał ktoś już taki problem? Sterowniki mam zainstalowane z tej płytki dołączonej do pudelka z kartą. Jeśli ktoś wie co to może być i może pomóc, to bardzo proszę o troszke dokładniejsze wytłumaczenie o co chodzi, bo w tym temacie jestem zielony. Karta jest pod AGP. (na starej wszystko chodzi prawidłowo). Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie przyszła moja nowa karta:GALAXY 7600GS 128MB DDR3 500/1400MHz 1,4NS ZALMAN AGP, przesiadłem sie na nią z tit4200. Po właczeniu pierwszej gry (red orchestra) szok, jak spadały fps do 11 gdy grałem na titanium tak teraz też mam 11, w 3dmark 2001 14tys punktów na titanium miałem 11400 :[. Wiem że procesor jest do niej za słaby(barton2500+ @1830) ale chyba powinna być jakaś różnica? :mur:

Stery mam te które były z płytą-91.47. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Wy obaj u góry (Cwany and Roti) jakie macie zasilacze??? ;]

 

Roti wynik w 3dmarku01 w normie wynik w nim zależy w dużym stopniu od proca, co do tej gry to może ma skopany silnik i w tym miejscu gdzie miałeś 11fps nadal tyle masz, włącz inną gre i zobacz, a i nie staraj się porównywać 7600GS to titaniuma bo to dwie inne epoki...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czempi sciągnij sobie najnowszą wersję nvflash i nibitor.Ja wczoraj bawiłem się moim biosem i na wersji nvflash,którą widział 6600 nie dało się robić nic na 7600.Czy ty nie wgrywasz czasami biosu od pci do agp?

Tu masz jaśniej może opis flashu:

http://svcd1.webpark.pl/6600/

Cwany a co miałeś przedtem za kartę.Robiłeś format?.Jaki masz zasilacz?

Roti to samo co cwany.Zainstaluj stery 93.71 ze strony nvidii a pozostałości po starych wywal drivercleanerem.

maruh był szybszy. :D

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem nową grafikę - Galaxy 7600GS 128MB DDR3 500/1400 - narazie nie kręciłem specjalnie - tylko sprawdziłem, że działa rdzeń na 600MHz.

 

Wyniki mam chyba całkiem przyzwoite - 3DMark 2003 - 11 tys, a 3DMark 2006 - pomiędzy 4 a 5 tys (nie pamiętam dokładnie) bez kręcenia. U mnie już niestety procek i pamięci jest teraz wąskim gardłem, ale może o/c karty coś da. Dziś zapuszczę 3DMarka 2005 - ale ponoć te 128MB ramu może tam zaniżać wynik.

 

I ciekawostka - GTA San Andreas przestało mi działać - w ogóle się nie uruchamia. Stery najnowsze Nvidii.

 

Ale trochę jeszcze podratowałem mojego staruszka - bo te części to już tam wiekowe są - z pół roku-rok powinienem dać radę pograć a później się pomyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem nową grafikę - Galaxy 7600GS 128MB DDR3 500/1400 - narazie nie kręciłem specjalnie - tylko sprawdziłem, że działa rdzeń na 600MHz.

 

Wyniki mam chyba całkiem przyzwoite - 3DMark 2003 - 11 tys, a 3DMark 2006 - pomiędzy 4 a 5 tys (nie pamiętam dokładnie) bez kręcenia. U mnie już niestety procek i pamięci jest teraz wąskim gardłem, ale może o/c karty coś da. Dziś zapuszczę 3DMarka 2005 - ale ponoć te 128MB ramu może tam zaniżać wynik.

 

I ciekawostka - GTA San Andreas przestało mi działać - w ogóle się nie uruchamia. Stery najnowsze Nvidii.

 

Ale trochę jeszcze podratowałem mojego staruszka - bo te części to już tam wiekowe są - z pół roku-rok powinienem dać radę pograć a później się pomyśli.

Chyba 2005 :wink: :wink: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2005 :wink: :wink: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

No pisałem, że nie pamiętam :lol: ale okazuje się, że wrzuciłem do ORBa - jest 2403 - nie wiem skąd mi się to 4k wzięło, bo na 2005 nie testowałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki....

Mianowicie jakie chłodzenie zamiast Zalmana byłoby cichsze? Może być pasywne lub z jakimś bardzo cichym wentylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...