Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na stałe wklepane do biosu 560/1400mhz i wszystko jest cacy.Ale coś mnie dziś naszło i zainstalowałem ATITool.Nie bawiłem się delta ani ołówkiem.No i ATItool zaczął mi wykrywać max. dla pamięci.Przy 1500 zacząłem sie modlić przy 1600 modliłem się jeszcze bardziej i co dziwne nie było żadnych artów nic.Doszedł do 1640mhz nagle pełno artów i monitor zgasł.Tak od razu arty, a do tego momentu nie było nic.Wszystko po restarcie wróciło do normy.No i teraz mnie korci,żeby kręcić ale nie wiem czy wieżyc atitool czy faktycznie znalazł max.dla pamięci?.Oczywiscie takich wartosci nie ustawię.Trochę się boję bo zjarałem dwa fx i jeden 6600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Jak wy to robicie że wam działa Atitool pod nvidią??? ja dziś sobie zainstalowałem ATITool 0.27 beta i wyskakuję mi błąd aplikacji, pewnie jest jakiś patenta na obejście tego, jaki??? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czempi sciągnij sobie najnowszą wersję nvflash i nibitor.Ja wczoraj bawiłem się moim biosem i na wersji nvflash,którą widział 6600 nie dało się robić nic na 7600.Czy ty nie wgrywasz czasami biosu od pci do agp?

Najnowszy nvflash(5.5) i nibitor(3.3)(najnowsze jakie znalazłem) nic nie dały nadal to samo.A prubuje wgrac bios zgrany z mojej kary przerobiony Nibitrem, a nawet, to jak sie nie myle bios w PCI i AGP jest ten sam.

Grrr jakies inne sugestie pomysły??

I jeszcze jedno pytanko

O ile gdzies tak wzrosnie temp na GPU jak np geo unit bedzie szło 700 a reszta(szadery rop) powiedzmy 800?? bedzie jakis dramatyczny wzrost temp czy raczej minimalny??

 

EDIT:

Problem rozwiazany :

...wiec tak mam karte agp i chcialem zmienic pare elementow np delte i viatraczki

(tu fotka)

i ku mojemu zdziwnieniu mam w biosie ze to jest karta PCI-E ^^

 

jeszcze mam pytanie czy jak zmienie na agp czy cos sie stanie ? :> w/g mnie moja karta nie ma takiej wydajnosci jak powinna moze to przez to ?

No i okazało sie ze dopiero po przestawieniu tego co M.I.L.F. opisał, da sie wgrac "nowego" biosa,a wykrywało u mnie tak samo jak i u niego czyli PCI-E no i wychodziłem z załozenia ze skoro wykrywa bios jako PCIE to tak ma byc, i ze u niego ponownie bios PCIE wgrywało, to i u mnie powinno no i jeszce to co napisał:

Bo bios jest ten sam, niezależnie czy to karta AGP czy PCI-E. Lepiej nie zmieniaj tego ;)

Czyli wychodzi ze te biosy jednak sie czyms roznia, chyba ze tylko w moim przypadku.

 

EDIT 2:

Po zabawie z biosem powrociłem do starego(bez -delta)

Po zrobieniu delty -100 i dojsciu do 760(660) przy drugim włączeniu 3dmarka03 zaczeło walic takimi syfami ze szok!!!(nawet na ekranie loading) obnizenie ustawien do fabrycznych a nawet nizszych nie pomagało, juz myslałem ze karta "byby".W nadzieji wgrałem stary bios i wszystko wrociło do normy, uff na szczescie.

Takze "dzieci" uwazajcie co robicie i czym sie bawicie:P

Edytowane przez czempi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kupienie nowej karty nie mogę oglądać zadnych filmików, wtedy zaczyna komputer masakrycznie ciąć. Pisze, że wykorzystanie procesora 100% a w grach a jak włącze jakąś grę to po około 5 minutach komp się wyłącza. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj cały cfg łącznie ze starą kartą ( bo nowa to rozumiem że 76gs/gt ) i zasilaczem ( marka model ).

 

@ Cwany poniżej - chyba powinieneś założyc osobny temat bo nie wiem czy chlopaki Cię stąd nie pogonią.

 

Zasilacz nie wiesz jaki masz .. otwórz obudowę i sprawdź :mrgreen:

Skoro Agp jest off to może wejdź do biosu i je włącz. Albo w Menedżerze urządzeń się przestawiło.

Poza tym wypadało by postawić system albo chociaż użyć driver cleanera przy zmianie grafiki.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB ram

Procek: AMD Athlon 2500+

karta: palit GeForce 7600 GT (stara była fx 5200)

płyta główna: ASRock K7S8X v3

 

a zasilacz to nie wiem, bo w evereście nie wiem, gdzie sprawdzić, jeśli w ogóle się da

 

 

 

[edit] taki problem znalazłem:

 

"AGP jest wyłączone. To może zmniejszyć wydajność"

 

w raporcie w everescie mi wyskoczylo.

Edytowane przez Cwany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w biosie jaka predkosc agp masz ustawiona.

 

Napiszcie mi co to jest ta "delta" w biose karty graficznej. Mam 7600 od tygodnia i troche nie w temacie jestem. W OC doszlem do 660/1610. Po ustawieniu wiecej komp sie poprostu wiesza, zadnych artow ani nic takiego nie ma. Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w biosie jaka predkosc agp masz ustawiona.

 

Napiszcie mi co to jest ta "delta" w biose karty graficznej. Mam 7600 od tygodnia i troche nie w temacie jestem. W OC doszlem do 660/1610. Po ustawieniu wiecej komp sie poprostu wiesza, zadnych artow ani nic takiego nie ma. Jakies sugestie?

Czytaj ;)

 

@Cwany

Zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy ktoś podmieniał bios w palicie 7600 GS Sonic 450/1000 PCI -E na palita 7600 GT Sonic 575/1500 PCI -E ?

Nie podmieniaj biosu tylko wyedytuj swój własny - 3 posty wcześniej Free dal linka jak to zrobić ( tzn nie to ale to też tam jest ). Poza tym może nie chodzić na takich zegarach - moj nie chodzi ( rdzeń ) dopiero jak delte obniżyłem to dobil do 600 :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cwany

Zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej oO

tzn. Zainstalowałem jakieś sterowniki AGP do SiSa, bo był problem, że AGP jest wyłączone, ale chyba nadal jest. Bo cały czas gaśnie podczas grania i masakrycznie wcina podczas oglądania filmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podmieniaj biosu tylko wyedytuj swój własny - 3 posty wcześniej Free dal linka jak to zrobić ( tzn nie to ale to też tam jest ). Poza tym może nie chodzić na takich zegarach - moj nie chodzi ( rdzeń ) dopiero jak delte obniżyłem to dobil do 600 :neutral:

Ja wiem jak to zrobić ,w biosie mam ustawienia zegarów 600/1570 z deltą 40 ale chciałbym zapodać orginalny bios od 7600 GT żeby sterowniki wykrywały mi 7600 GT !!!! Bez delty spoko lata na 575/1570 .W biosie od 7600 gt zmieniłbym tylko timingi na takie jakie są w 7600 GS Ciekawe czy by "wszedł " ?

Byłoby miło mieć w sterach 7600 GT :) .

 

edit

a może jest ktoś z kartą Palit 7600 GT sonic 575/750 pci-e lub zwykłą 7600GT 560/700 kto zgra bios nibitorem i podeśle mi go na maila ? sla1@op.pl

Edytowane przez SławekLukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka, ciekawe czy tez tak macie. Na sterownikach najnowszych NGOoptimized i 160.03 by Side mam w 3dm2003 w tescie pixel shader2.0 170-180fps. Jesli zainstaluje oficjalne 93.71 to mam ok315fps. Wszystko przy tych samych ustawieniach wiec skad roznica prawie 100%. Testowane kilkanascie razy. Błąd czy cud?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męcze sie dalej z v modem mojego 7600gS palit sonic i nic z tego nie wychodzi :-|

 

Dowiedziałem się ze trzeba zamalować R42 i R43 aby zwiększyć napięcie rdzenia a R39 aby zwiększyć napięcie pamięci. Dla zabaezpieczenia obleiłem to jeszcze taśma ale V bez zmiany :/ O/C nie wzrosło :sad:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kupienie nowej karty nie mogę oglądać zadnych filmików, wtedy zaczyna komputer masakrycznie ciąć. Pisze, że wykorzystanie procesora 100% a w grach a jak włącze jakąś grę to po około 5 minutach komp się wyłącza. Pomocy

dołączam zdjęcie zasilacza, może to pomoże rozwiązać problem i jeszcze nie mam zainstalowanych sterowników do płyty głównej oraz pisze, że AGP jest wyłączone, przez co może być zmniejszona wydajność. Chce sprzedawać kartę, ale już nie wiem, czy jest uszkodzona, czy jak, czy po prostu zasilacz za słaby i przez to filmy nie chodzą i podczas grania w gry sie komp wyłącza.

 

zdjęcie zasilacza:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej zmień "to" na zasilacz [;

to 2615231[/snapback]

poniewaz mój wujek ma sklep ze sprzetem. :)

No to rzeczywiscie Cwany jesteś i twój wujek też [; [/size]

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po tym powinny problemy ustąpić? Bo po prostu ja chce tą kartę sprzedać na Allegro i nie wiedziałem skąd ten problem się bierze, bo nie chciałem tez sprzedać zepsutej karty komuś. A sprzedaję ją, ponieważ kupiłem ją zanim poprosiłem o radę kogoś z forum. Teraz wiem, że najlepszym wyjściem bedzie sprzedanie płyty głownej, procka, ramu i karty i dołożenie do tego troche i kupienie już nowej płyty z PCI a nie AGP, 2gb ramu, Procka AMD Athlona 3600+ i GeForce 7600 GS tym razem, bo się dowiedziałem, że skoro ją można podkręcić, że będzie działać jak GT to nie ma sensu przepłaca, poza tym ja na większość sprzętu, który kupuje nie mam marży, a więc wychodzi mnie to taniej (360 zł za nowiuśkiego palita 7600 GT) poniewaz mój wujek ma sklep ze sprzetem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do posiadaczy kart 7600GT od Palit'a:

- jak jest z głośnością wentylatora?

Miłoby było jakbyście napisali jakie inne chłodzenia macie w kompie, bym wiedział co dla Was znaczy cicho ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwany jak ty nie masz zainstalowanych sterów do płyty gł. to może mieć to związek z brakiem włączonego agp.Ja kiedyś się pomyliłem i najpierw zainstalowałem ster.do karty graficznej.No i miałem problem z agp i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej zmień "to" na zasilacz [;

to http://www.allegro.pl/item192037755_zasila...w_fv_od_ss.html bedzie w sam raz bo masz proca zasilanego z 5-tki.

No to rzeczywiscie Cwany jesteś i twój wujek też [;

Coz, ja kupilem ten zasilacz, doszedl wczoraj, i zamiast 11.4V na +12 ktore mialem na rubikonie 300W z 13A na +12V, mam 11.2V bez obciazenia... Cud zasilacz... (nie mierzone miernikiem, ale watpie zeby te pomiary byly tak niedokladne, by wartosci malaly zamiast rosnac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, ja kupilem ten zasilacz, doszedl wczoraj, i zamiast 11.4V na +12 ktore mialem na rubikonie 300W z 13A na +12V, mam 11.2V bez obciazenia... Cud zasilacz... (nie mierzone miernikiem, ale watpie zeby te pomiary byly tak niedokladne, by wartosci malaly zamiast rosnac)

:damage_wall:

Najpierw sobie kup miernik, a potem głoś herezje :mur:

U mnie speedfan pokazuje na 12v 10.8v. A miernik 12.02v-12.08v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych!

mam pytanko odnosnie zakupu GeForca,otóz obecnie posiadam 6800 i latwo dało sie mu odblokowac potoki i vertexy.Teraz chce sie przesiasc na cos do 300zł i wybór praktycznie ogranicza mi sie do 7600 i radka 1650pro.Wydaje mi sie ze Ge jest wydajnieszy ale czy można go latwo stuningowac na gs?czy trzeba sie bawic w podmienianie kondesatorów itp...

Jesli tak to którą wersje najlepiej zakupić?dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych!

mam pytanko odnosnie zakupu GeForca,otóz obecnie posiadam 6800 i latwo dało sie mu odblokowac potoki i vertexy.Teraz chce sie przesiasc na cos do 300zł i wybór praktycznie ogranicza mi sie do 7600 i radka 1650pro.Wydaje mi sie ze Ge jest wydajnieszy ale czy można go latwo stuningowac na gs?czy trzeba sie bawic w podmienianie kondesatorów itp...

Jesli tak to którą wersje najlepiej zakupić?dziekuje i pozdrawiam

Używka 7600GS by Galaxy, albo Palit 7600GS też używka. x1650pro - never

 

czy ktos juz testowal najnowsze sterowniki ze strony nvidia ? jest jakis przytost w grach takich jak stalker czy TDU ?

Dzięki za info :)

Potem potestuje i zrobie małe porównanie względem 93.81 Xtreme-G ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall:

Najpierw sobie kup miernik, a potem głoś herezje :mur:

U mnie speedfan pokazuje na 12v 10.8v. A miernik 12.02v-12.08v...

Skad zatem restarty kompa? Windows sie wlacza po tylko drastycznym zwiekszeniu timingow, a grac i tak sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proste - rubikon zdążył już coś nadpalić.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Mniej prawdopodobne aczkolwiek również możliwe jest 2 rozwiązanie.

Mogłeś trafić na deltę, która Niemcowi upadła albo piwo na nią wylał - nikt nie mówi, że to bezpieczny sport (lezaki z allegro). Nie mówiąc już o tym, że ten model nie pasuje do zestawu bo to stara konstrukcja z mocną piątką i średnią 12-tką, a u ciebie i proc i grafa ciągną z 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru dwie karty graficzne (AGP) i zastanawiam się między:

GALAXY GeForce 7600GS 128MB DDR3/128bit 500/1400 Zalman -> 360 PLN

GALAXY GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit 560/1450 Zalman -> 509 PLN

 

Czy opłaca się dokładać 150 PLN i mieć wersję GT z 256MB, czy ta różnica w wydajności nie będzie aż tak widoczna?

 

// Jak już kilka razy pisałem od gier nie oczekuję wodotrysków, bez HDR, z AAx2, 1024x768.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...