Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

CYTAT

Czy 12k w 3Dmarku03 z 7600GS na moim configu w podpisie to dobry wynik?

 

 

po 1 to nie 12k pktow tylko 10k pktow icon_wink2.gif i wydaje mi sie ze tak, rowniez okolo 10200pkt

Mi sie wydaje ze troche malo. Ja na kompie jak w podpisie mam rekord ponad 12k. Apropo, chyba bede kupowal 7600 na AGP tylko nie wiem czy brac Palita czy Galaxy, 256 czy 128mb? Czy wiecej pamieci da mi cos przy moim sprzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Mój palit poszedł na razie na 600/1500.

 

Pamięci mają jeszcze zapas, tyle że w riva tuner nie mogę dać więcej jak 750, a jeszcze nie rozkminiłem jak zwiększyć skalę,

Przydaloby by sie te FAQ RT :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazde z serii 9x.xx - miedzy roznymi numerkami uzyskasz tyle samo punktow , w kazdym razie roznica na granicy bledu statystycznego.

Sterowniki do serii 7000 nie sa juz rozwijane. Do nowszych wersji sterownikow przenoszone sa ustawienia ze starszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak powinien wyglądać proces testowania oc karty?

Póki co robię tak:

- odpalam RT (2.01)

- włączam "Hardware Monitoring"

- zmieniam częstotliwość rdzenia o ileś tam MHz dla "Performance 3D"

- puszczam 3DMark03 tylko cztery "Game Test"

- przyglądam się czy obraz jest normalny

- itd.

 

2. Jakie są 'bezpieczne' temperatury rdzenia?

 

3. Czy można ufać co do temperatury wskaźnikowi w RT 2.01 (stery FW 94.24)

 

4. Podkręcać kartę powinienem tylko dla "Performance 3D"? Co to za tryb "low power 3D"?

 

Na szybko to wsyzstko :)

 

 

@markee: dlatego właśnie włączam cs:s by sprawdzić czy to są stabilne ustawienia... :)

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby by sie te FAQ RT :mur:

Sory, ale to mój pierwszy GF więc nie muszę wszystkiego wiedzieć.

Po prostu napisałem na ile mi się kręci bo to nowa karta i mam radochę, taka wypowiedź na szybko.

 

I jak byś nie zauważył nie pytałem w tamtym poście jak tą skale odblokować.

Tyle to sobie sam potrafię znaleźć.

 

Ostatecznie Palit chodzi na 592/1612.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

1. Jak powinien wyglądać proces testowania oc karty?

Póki co robię tak:

- odpalam RT (2.01)

- włączam "Hardware Monitoring"

- zmieniam częstotliwość rdzenia o ileś tam MHz dla "Performance 3D"

- puszczam 3DMark03 tylko cztery "Game Test"

- przyglądam się czy obraz jest normalny

- itd.

 

2. Jakie są 'bezpieczne' temperatury rdzenia?

 

3. Czy można ufać co do temperatury wskaźnikowi w RT 2.01 (stery FW 94.24)

 

4. Podkręcać kartę powinienem tylko dla "Performance 3D"? Co to za tryb "low power 3D"?

 

Na szybko to wsyzstko :)

A u mnie karta podkręcona o 20% chodzi stabilnie 30 min., a potem wali artami :cry:

(czyli przechodzi wszystkie benchmarki :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gorącą prośbę ... kupiłem dla brata używaną kartę Galaxy 7600GS 256MB DDR3 1.2 ns AGP no Zalman; brat mieszka >100km ode mnie ... w związku z czym nie jestem w stanie sprawdzić jej w jego kompie przez najbliższe 2 tygodnie (ma Athlon XP 1700@1900 , 768 MB ramu , płyta Chaintecha AGPx4) - u mnie na Gigabycie K8ns 939 pro i AMD 3000 Venice 1GB TwinMos chodzi - nie mam żadnych gier więc puściłem 3dmarki na procesorze ustawionym standartowo i na sterach 91.xx 3D03: 11700 ; 3D05: 5404; 3D06: 2678 ... 3D03 na procesorze ustawionym na 2434Mhz: 12235; 3D03 na procku jw i karcie @ 560/1500: 12949 ... to przeciętne wyniki czy trochę za mało ?)

I pytania ... bo się troszkę denerwuję a muszę sprzedawcy dać szybko znać czy jest ok:

- czy na w/w płycie (Chaintech 7CTKJD AGPx4 /v2.0/ pod Atholna XP) ta karta będzie pracować normalnie ?

- czy AGPx4 spowoduje duże spowolnienie ? (10% 20 % ...)

- czy procesor Athlon XP 1700+@1900+ bardzo będzie kartę hamował (system osiągnie 80% , 90% wydajności karty ?) ... jeśli w ogóle pójdzie ;-)

 

Wiem, ze pewnie wszystkie te informacje są "gdzieś" w tym wątku ale trochę pokopałem i nie znalałem ... a Wy macie to w małym palcu ;-)

Poczytałem o różnicach między AGP 2.0 (wymagane przez kartę) i innych wersjach ... teoretycznie może działać ale ...

Z góry dziękuję ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja bez kręcenia czegokolwiek w 3dMark03 mam 1200+, a w 05 5550.

To chyba jest normalny wynik.

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez kręcenia czegokolwiek w 3dMark03 mam 1200+, a w 05 5550.

To chyba jest normalny wynik.

czyli jednak trochę szybciej ... Twój procesor chyba nie jest szybszy ... ? hmmm, może mam nienajlepsze drivery (wgrałem najnowsze z dołączonej płytki ... - jakich używasz? jakie polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

czyli jednak trochę szybciej ... Twój procesor chyba nie jest szybszy ... ? hmmm, może mam nienajlepsze drivery (wgrałem najnowsze z dołączonej płytki ... - jakich używasz? jakie polecacie ?

Teraz mam 94.24, na 93.71 było to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam ochotę jeszcze raz wyedytować sobie bios i zmienić taktowania - bo cos tam (nie ważne).

I ponieważ wpadłem na tą stronę .

Zainteresowałem sie timingami pamieci :D

Mój zapał po przeczytaniu stronki opadł w momencie, gdy otworzyłem swój własny biosik i okazało się, że właściwie nic się nie zgadza z tymi podanymi na stronce :/

post-146994-1180206998_thumb.jpg

Pytanie: Zmieniał ktoś ? Daje to coś ? Czy w ogóle ruszać skoro nihuhu się nie zgadzają z tym co ja mam ?

Moja karta to chyba ostatni rev sonic z bialym fanem.

 

Ps. czy wszystkie pality z bialym wentylem mają shim wokół gpu ?

I czy jest sposób na zdjęcie chlodzenia bez naruszenia plomby gwarancyjnej <_<

Mógłby mi ktoś podesłac biosik od gt palita ? Albo wkleic timingi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary powiem tak że nie wiem o co chodzi wartości rozbieżne masakrycznie.

Co do timingów: najlepiej samemu znaleść swoje.

ALE.

Mam prośbe znowu do posiadaczy 7600Gs Galaxy. Możecie podzielić się swoimi timingami? :D

 

BTW ta stronka co podałeś to tłumaczenie TEGO oryginału :D

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ATITool'em można sprawdzać też mniej więcej maksymalne częstotliwości dla pamięci czy tylko rdzenia?

2. Na karcie nie ma żadnego czujnika temperatury pamięci? [;

3. Ile można "bezpiecznie" kręcić pamięci jeśli nie mam na nich radiatorków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

1. rdzenia i pamieci

2. nie

3. sam zobaczysz, jak wyskoczą arty lub będą zwisy tzn że za duże OC lub temp, ale ja mimo wszystko bym założył radiatorki i chyba tak w swojej zrobie bo moje chodzą na 1600Mhz są stabilne ale troche za gorące ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic aby poprawnie odczytać timingi programem nibitor powinineś najpierw dać Autoselect timingset a dopiero potem Detailed timings jaj mam timingi identyczne jak w tym artykule. Zminiłem tak jak gość i wynik w 3DMarku03 poprawił się o 409 pnk. Taktowania karty 650(600)1600+timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic aby poprawnie odczytać timingi programem nibitor powinineś najpierw dać Autoselect timingset a dopiero potem Detailed timings jaj mam timingi identyczne jak w tym artykule. Zminiłem tak jak gość i wynik w 3DMarku03 poprawił się o 409 pnk. Taktowania karty 650(600)1600+timingi.

Albo ja nie znam angielskiego ( w stopniu dostatecznym ) albo ktos namotał w obsłudze zakładki timings [;

W każdym razie po podanej przez Ciebie kolejności działań wszystko się zgadza :D

A skoro dorzuca troszkę wydajności to na pewno spróbuję.

Mam już spreparowany biosik tylko jakies burze sie przetaczają w okolicy <_< poczekam na pewniejszą pogodę [;

 

Wracam też do pozostałych pytań:

- da się coś z tym stickerem wykombinować ?

- czy każdy palit ma shima ?

 

moje:

Ale zrobiłeś tak jak powiedział Raznar_r ? Bo inaczej to wychodzą jakies bzdury <_<

Teraz sie zastanawiam czy nie zapchac timingów od galaxy - gdzieniegdzie nieco luźniejsze a gdzieniegdzie ciaśniejsze [; a nuż memki lepiej się pokręcą :P

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie, w jaki sposób wyciszyć ten wentylator bo jednak szumi i to nieźle.

Można w biosie zmienić prędkość wentyla w 2d i 3d. Nibitorem w zakładce Temperatures.

Opis jak zmienic bios jest w faq'u 73gs/gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do prawdziwych HARDKOROWCÓW:

jak wklepać na stałe bo biosa taktowania dla karty i jednocześnie wyłączyć wszystkie tryby:2D,3Dpower i 3Dlow. Wiece w nibitorze na 1 zakładne na górze jest Change amount of active performancde lever. To coś musi być na 0 i dla przykładu cche wklepać ustawienia 800/1800.

 

I może jeszcze takie coś dlaczego jak mam na rdzeniu powyżej 1.5V w 3DMarku03 w teście 4 gasnie monitor i po chwili reset. Nie jest to problem: zasilcza,temperatury.

I jak to coś zlikwidować.

 

Czekam na prawdziwą elitę PPC.

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem timingi z galaxy i nie dały nic :-| ani lepszego OC ani lepszych wyników.

Testowałem w marku 05 i w TCE ( nic innego nie mam na dysku ).

Wgrałem timingi ze stronki i podobnie - może 1 fps więcej przy średnich 60 w tce a może i nie.

Możliwe, że coś pokiełbasiłem: wchodze w timingi - autoselect timings - zmieniam na interesujące mnie wartości - daje OK - save file i tym biosem flasciach!e [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze troche malo. Ja na kompie jak w podpisie mam rekord ponad 12k. Apropo, chyba bede kupowal 7600 na AGP tylko nie wiem czy brac Palita czy Galaxy, 256 czy 128mb? Czy wiecej pamieci da mi cos przy moim sprzecie?

No ja mam 12k. Ale myślę nad jakimś v-modem lub czym jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic na galaxy 7600gs vmoda, vmem oraz gdzie mierzyc napiecie?

 

// dziekuje torque...

niektore inne odpowiedzi -> n/c.

nie wymagajcie ode mnie bym jako wlascicel 7600 czytal o 7300 i tam szukal rozwiazania mojego problemu... :|

ja naprawde mam inne zycie i nie przegladam tego co niepotrzebne. tyle ciekawych rzeczy mozna robic, a nie czytac 30 roznych tematow na ppc nie majac nic ciekawego do dodania.

 

niepotrzebne posty skasowalem.

 

mozna by do faq na 1. stronie dodac info o vmodzie...

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic na galaxy 7600gs vmoda, vmem oraz gdzie mierzyc napiecie?

BOZE RATUJ !!!! ...

 

jak Zrobic... hmm mozna przylutowac...

 

Gdzie mierzyc??? Na MOsfetach...

 

ktorych?? znajdz :)

 

EDIT: niektorzy otwieraja masowo 30 okienek w Ff i odpisuja jeden po drugim...

 

tak robie ja...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoj post napisales 3 minuty po normalnej odpowiedzi. co swoim postem chciales osiagnac? wysmiac mnie? zjechac? zblaznic? niestety nie udalo Ci sie.

jedyne czego dokonales to nabiles sobie +1 i dodales kolejny bezsensowny post do tematu. potem dziwic sie, ze ludziom nie chce sie czytac 160 stron , by znalezc cos interesujacego. :huh:

co wiecej, nie miael mna mysli, w jaki sposob (technicznie) sie robi mody tylko, w ktorych miejscach...

 

torque: a nie ma mozliwosci zabawy z olowkiem? B-)

2 post - topic o 7300GT - wszystko ładnie opisane i wyszczególnione - do 7300GT i 7600GS Galaxy PCi-E & AGP.

 

I nie pisz, że ktoś napisał bezsensownego posta, jak sam nie umiałeś poszukać i też w sumie nabiłeś bezsensownego posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...