Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem sobie wykonać Vmoda na swojej karcie.

Znalazłem moda, identyczne PCB jak ja mam:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=13859

Zmierzyłem miernikiem i standardowo było 488 Ohm (czyli zgadza się z tym co jest na tym zdjęciu - 490 Ohm = 1.19V (czyli std v na GPU).

Malowałem jak głupi kilka razy ołówkiem 2B i dalej było 488 Ohm

Co mogę źle robić?

zmien olowek na b6 ja tekigo uzywam :) 1 kreska i juz sa efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem sobie wykonać Vmoda na swojej karcie.

Znalazłem moda, identyczne PCB jak ja mam:

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Attac...st&id=13859

Zmierzyłem miernikiem i standardowo było 488 Ohm (czyli zgadza się z tym co jest na tym zdjęciu - 490 Ohm = 1.19V (czyli std v na GPU).

Malowałem jak głupi kilka razy ołówkiem 2B i dalej było 488 Ohm

Co mogę źle robić?

to samo u mnie, zero zmiany a ołówków powyzej 3B u mnie sie nie dostanie :/

 

delta -100 w nibitorze to 156?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo u mnie, zero zmiany a ołówków powyzej 3B u mnie sie nie dostanie :/

 

delta -100 w nibitorze to 156?

Tak ;)

 

Za słabo dociskacie te ołówki... A tak przy okazji to po każdym malowaniu, jak chcecie poprawić ołówek to musicie go zmazać i malować od nowa nie odrywając ołówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Zrobiłem dziś moda

Zamalowałem 490 Ohm (1.19V) na 450 Ohm (430 Ohm to 1.35V). Teraz rdzeń robi 700MHz bez delty ;O

Zrobię deltę i myśle, że osiągnę 8k w 3DMarku05. Niejeden 79GS się chowa ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Oooo, widzę ta sama rewizja ;]

Ja początkowo jak malowałem ołówkiem 2B to malowałem 2 godziny i mierzyłem miernikiem i cały czas było 488 Ohm

Musisz mocno trzeć, dmuchać, mocno trzeć

I musisz sobie miernik kupić bo bez miernika się nie obejdzie

 

Przy 435 Ohm jest zabezpieczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty jaki masz miernik?

 

Ja tam dmucham, raz nie dmucham i zostawiam kupe grafitu, raz maluje mało, raz srednio jak duzo i ciagle te same rezultaty, nawet R43 pomalowałem

 

nie wiem co sie stało ale przynajmniej teraz na 620mhz ustawiłem i "działa", działa jak nie działa ponieważ ciągle sie komp zawiesza na jakies 5-10 sekund i znowu odwiesza kiedy gram czy testuje :/

 

poprzednio było tak ze dałem 590mhz i juz zwiecha a tu takie zawieszki są :/

 

no i 610 mhz stabilne... potem takie zawieszki/zacinki, ciekawe jaki powód? bo te 30mhz niczego mi nie daje... a malowac mi sie nie chce bez miernika bo jak widze losowo mi sie udaje, raz tak, raz nie, widac podniosłem napiecie o ciut ale do 1.35V ni chaja :(

Edytowane przez korzychxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc/opinię

Karta Galaxy 7600GS AGP 256Mb DDR3 1,2ns , zegary standardowe 500/1450Mhz

 

Na komputerze opartym na AMD Venice 3000 i płycie Gigabyte K8NS pro chodziła bez problemów...

po przełozeniu do komputera brata (Athlon XP 1700+ @ 1900+, płyta Chaintech'a, 768 Mb ramu, zasilacz Frtron 350MDN rev. A - 19,5A na lini 12v)) na driverach z płytki oryginalnej - 91.47 są problemy: na 3dmarku03 sie resetuje , 3Dmarka 01 przechodzi (ale tylko 11300 punktow) , na grach (scarface) posypały się po paru minutach tekstury ...

Co jest grane ? karta na standardowych taktach, w budzie nie za ciepło , Athlon nieco przekroczył 50 stopni ... jaki moze byc powód ? POMÓŻCIE ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafa była wcześniej na maszynce z athlonem xp ? Chodzi mi o sterowniki .

Wcześniej było Ati 9200se - drivery odinstalowane z poziomu systemu i dodatkowo w trybie awaryjnym wyczyszczone Driver Cleanerem ... miałem nadzieję, ze to wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo powinno wystarczyć, spróbuj wyjąć ją i włożyć jeszcze raz sprawdź czy dobrze siedzi i w biosie sprawdź czy nie ma jakiegoś bzdetu ustawionego ?!

ps. ja wychodzę z założenia że po zmianie grafiki format c:

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten badziew z biosu to dokładniej Fast Writes ;) Wyłącz to jak masz włączone.

"AGP Fast Write

 

Common Options : Enabled, Disabled

 

Quick Review

 

This BIOS feature controls the AGP bus' Fast Write capability. Fast Write is a feature which accelerates memory write transactions from the chipset to the AGP device.

 

Fast Write allows the AGP device act like a PCI device. This allows it to bypass the main memory and directly access the data which improves AGP read performance. However AGP write performance is not affected.

 

It is recommended that you enable AGP Fast Write for better AGP read performance but disable it if any of your PCI cards start acting funny"

 

Jak rozumiem ew. zysk jest niezauważalny ?

 

PS.> Zapomniałem dodać wcześniej : ten Chaintech braciszka jest na AGPx4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak miałem r9800se@xt to też fast write miałem wyłączone bo wtedy lepiej się kręcił ;)

 

ps. a co to za płyta chaintecha dokładniej (ale jak jest tylko agp x4 to myślę że jakaś padaka na via kt266?) ?

wydaje mi się że stery od agp źle zainstalowane ...

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak miałem r9800se@xt to też fast write miałem wyłączone bo wtedy lepiej się kręcił ;)

 

ps. a co to za płyta chaintecha dokładniej (ale jak jest tylko agp x4 to myślę że jakaś padaka na via kt266?) ?

wydaje mi się że stery od agp źle zainstalowane ...

to model 7KJD

http://www.baber.com/baber/411/chaintech_7kjd.htm

 

ale tez padaka, nijak nie mozna proca porzadnie podrasowac, ciagnie w gore wszystko razem, pamieci szynę AGP, itd... ;-( , fakt, ze to tylko Palomino ale i tak chyba mógł by więcej ...

 

BTW co mialeś na mysli piszac "stery od agp źle zainstalowane ..." ? fakt, ze ściągalem ze strony Chaintecha najnowszy bios i oprogramowanie do plyty - moze sciagnalem nie najlepsza wersje ... ale dotychczas wszystko chodzilo ... zainstalowac oryginalne z plytki ?

 

BTW2 Tak czy siak ten wynik w 3Dmarku 01 nie jst tak ze 2x za maly ? nawet przy tym procku ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam za bardzo czasu żeby szukać sterów do tego mobo bo zaraz śmigam do pracy ale w agp najważniejsze jest to żeby zaraz po formacie zainstalować chipset i sterowniki od agp (często są zintegrowane) przyznam że z tym chipsetem co jest na tym Chaintech'u 7KJD to nie miałem styczności więc nie wiem jak tam ze sterami jest.

 

jeżeli chodzi o 3dm2k1 to ja na sempronie 1.7@2.1 + 1gb bez dual channel 400ddr miałem niecałe 20k ale mobo była na nf2

w 2k3 miałem bez oc 11k

(ja mam 76gt patrz sig ale to 76gs galaxy to niewiele gorsze jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wyłączenie FastWrites nie pomogło ... 3D03 nadal nie chodzi, gry się wieszają po pół godzinie ... (np. taki błąd: "...has encounter unspecified error" czy jakoś tak)

;-(((

 

PS Zmniejszyłem taktowanie procesora - poprzednio był na szynie 144 - (mnożnki zablokowany) teraz standartowo na 133

I na pewno był to jeden z powodów problemów (szyna AGP wychodziła na 72 Mhz - Ati znosił to mimo podkręcenia GPU z 200 na 300 Mhz bez zająknięcia - Galaxy widać jest bardziej wybredny)

W każdym razie 3Dmark 03 poszedł - wynik - 9691 (jak na ten proc to chyba nieźle) 3Dmark 01 spadł z 11364 na 10494 ...

Problem polega na tym, że nadal w grach się zawiesza tak gdzieś po pół godzinie ...

 

PS2 Nie jest to kwestia temperatury, obudowa otwarta do testów ... 3Dmarki przechodzi, ale w grach (różnych) po ~pół godzinie się wiesza i pozostaje tylko "twardy" reset... POMOCY !!!

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto długo oczekiwany przez wszystkich posiadaczy „przewspaniałego” GE 7600GT Gigabyte’a SPII modzik.

Dołączona grafika

 

http://img294.imageshack.us/my.php?image=65081034fh9.jpg

Na początek radzę wam od razu pomyśleć o zmianie chłodzenia. O zabawie w OC na standardowym chłodzeniu na tej karcie można zapomnieć. Mimo nawiewu 2 wentylatorów ciepło nie było dobrze odbierane z GPU, nie mówiąc już nic o pamięciach, które w stresiku potrafiły delikatnie poparzyć. Po włączeniu skanowania artefaktów w ATItool temperatura GPU rosła momentalnie o 20 stopni (max 82 stopnie) przy moich najwyższych ustawieniach napięcia i taktów, o których piszę na końcu. Heatpipe nie dawał rady z transportem ciepła na górny radiator. Po założeniu Zalmana max 62 stopnie.

 

VMod:

Polecam wszystkim zrobienie podłączeń, żeby móc na bieżąco i bezproblemowo śledzić napięcia podczas kręcenia potencjometrami. Molex ze starego zasilacza „ciach” i do roboty, tak jak to jest pokazane na poniższym rysuneczku:

Dołączona grafika

 

http://img165.imageshack.us/img165/1240/38619586bq6.th.jpg

Ja u siebie zamiast grubego czerwonego kabelka przy molexie użyłem cieńszego – prościej przylutować. Jak wyciągnąć metalowy pin z molexa i dołączyć do niego cieńszy kabelek chyba nie muszę omawiać.

Jak zrobione, to dobrze jest sprawdzić czy działa.

 

Potencjometry będziemy przylutowywać do układu firmy Intersil 6534 sterującego z tego, co widać po nóżkach „FB” 3 napięciami:

Dołączona grafika

 

http://img78.imageshack.us/my.php?image=58753753ev7.jpg

 

Dołączona grafika

 

http://img159.imageshack.us/img159/4029/4isl6534ap1.th.jpg

1 pin odpowiada za VGPU, zaś 4 pin za VMEM

Lutowanie do 1 pina jest dość proste, 4 może być już problemem, ale tylko wtedy, jeśli ktoś będzie chciał przylutować bezpośrednio do układu. Jeśli nie, polecam rozwiązanie w postaci R580 (Z tego, co pamiętam także C635 i C638, ale nic pewnego, więc sami sprawdźcie ścieżki), który jest bezpośrednio podłączony z 4 pinem układu.

Masę GND do potencjometrów możemy uzyskać bez lutowania, wystarczy śrubka i nakrętka. (Pod koniec lutowania przepalił mi się grot, a z lenistwa nie chciało mi się szukać czegoś w zastępstwo i tak powstało połączenie „Easy GND” :D). Jak chcecie, możecie sami znaleźć masę w pobliżu miejsc pomiarów napięcia. (Multimetr ustawiamy na pomiar rezystancji. Jedna końcówka multimetru do obudowy, zaś drugą szukamy 0Ohm +/- 0,02Ohm na opory kabelków, itp.

„GND” – alternatywa ode mnie (sprawdzone 30min temu).

Odnośnie potencjometrów. Ja użyłem 50K, ale śmiało można stosować 20K bądź nawet 10K, gdyż zanim opór zaczął spadać musiałem się nieźle nakręcić. Potem wystarczyły 2 obroty, żeby opór zmalał nawet o 100R, co może być dość niebezpieczne, jeśli się nie zachowa ostrożności z kręceniem. Możemy ujrzeć ładny i przyjemny w zapachu dymek.

Opór na pinie nr 1 wynosił u mnie około 628R (1,30V). Opór na pinie nr 4 dla pamięci wynosił ok. 342R, ale wydaje mi się, że coś mam walnięte na swojej grafice, ponieważ bez V-modów, pamięci kręciły mi się do 870MHz (GPU 580), a to chyba nie jest normalne.

Po V-modzie mam ustawione na stałe dla GPU 555R(1,5V) i dla MEM 333R(2,1V). Taktowanie stabilne na tych ustawieniach to około 650/850MHz. Ale proponuję każdemu ustawiać samodzielnie monitorując napięcia multimetrem (masa na obudowie + pin naszego molexa). Mój max 740/870 przy 1,7V/2,2V (zaznaczam, że w czasie benchmarków 3D napięcie delikatnie rośnie, u mnie do 1,73V). Jak ktoś się odważy dalej, niech da znać. Ja niestety nie dysponuję funduszami na nową kartę, w razie puszczenia tej z dymem. A kupowanie, czegoś mniejszego niż GF8800 jest przy posiadaniu takiej karty bezsensowne.

Pozdrawiam i miłego OC.

P.S. Za ewentualne szkody bądź „pieczenie” nie odpowiadam. Wszystko jest na waszą odpowiedzialność :D.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i dostane "KARE" za nie szukanie, ale 192 page, to troche sporo, otoz mam PCI-E Galaxy GF 7600GS 256 zalman (1.4ns) a podobno to najmocniejsza wersja z tych 7600gs.. i ma duze mozliwosci podkrecenia, jestem zupelnie zielony w tych sprawach, wiem tylko ze chce ją podkrecic z 500/1400 do cos oklo 650/1650... mam na nią gwarancje i nie chce jej stracic ale to chyba nie grozi ;p bo nawet nie wiem jak sie do tego zabrać jesli byłby ktos miły i pomocny to prosiłbym o kontakt na Gadu... 7844855 (*niewidoczny) z gory wielkie THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Moze i dostane "KARE" za nie szukanie, ale 192 page, to troche sporo, otoz mam PCI-E Galaxy GF 7600GS 256 zalman (1.4ns) a podobno to najmocniejsza wersja z tych 7600gs.. i ma duze mozliwosci podkrecenia, jestem zupelnie zielony w tych sprawach, wiem tylko ze chce ją podkrecic z 500/1400 do cos oklo 650/1650... mam na nią gwarancje i nie chce jej stracic ale to chyba nie grozi ;p bo nawet nie wiem jak sie do tego zabrać jesli byłby ktos miły i pomocny to prosiłbym o kontakt na Gadu... 7844855 (*niewidoczny) z gory wielkie THX

 

Człowieku.... :mur: :blink: Nie trzeba niczego szukac... Wystarczy zajrzec na pierwsza strone tematu o 73gs/gt a potem poczytac instrukcje obslugi Rivy Tuner :| :damage_wall: Podac wam na tacy wszystko to jeszcze wam za malo.... :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzies bylo to sry :). Dostalem karte Galaxy 7600GS Zalman Edition i standardowe jej takty to 600/1500 :blink:. Czy to jakas nowa rewizja o ktorej nie slyszalem? :damage_wall:

Moze jeszcze dodam, ze kupowalem w Apollo, karta posiada radiatory na pamieciach, a Zalman jest koloru niebieskiego. :oops:

 

// stery: Xtreme-G 93.81

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzies bylo to sry :). Dostalem karte Galaxy 7600GS Zalman Edition i standardowe jej takty to 600/1500 :blink:. Czy to jakas nowa rewizja o ktorej nie slyszalem? :damage_wall:

Moze jeszcze dodam, ze kupowalem w Apollo, karta posiada radiatory na pamieciach, a Zalman jest koloru niebieskiego. :oops:

 

// stery: Xtreme-G 93.81

Tez mam taka sama karte ;] Wszystko z nią ok i do tego ladnie sie kreci ( 670/1650 i więcej ale juz czasu na testy dalsze nie mialem :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Pytanko, czy opłaca się wymienić moją 7600GS 128MB @ 600/1600 na wersje z 256MB???, wiem że do 250zł idzie już trafić fajną do OC 7600GS 256MB, za moją bym dostał z ok 230zł, więc dopłata żadna a 256MB jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...