Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

tak jest zwłaszcza w nowszych produkcjach i wynik w 3dmarku 2k5 gorszy na 128

 

 

Kaeres ddr2 na 900/1000 mhz ? chyba na głowę upadłeś i bez vmodów :D

chyba że mówisz o prędkości ddr a nie zwykłej ;) to powinno być 450/500mhz

ale na takich taktach to będzie nędza, koniecznie ddr3 musisz brać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hauti, sam w podpisie masz wartosc ddr podana, a nie taktowanie wiec wiesz o co chodzi.

Miedzy porzadna DDR3, a ta wlasnie DDr2 jest niemal 100pln roznicy.

To juz jet spory procent jak na taka karte.

Tylko z tego powodu sie rozgladam za DDR2.

Jezeli sie trafi jakas uzywana DDR3 1.4ns z gwarancja chocby na rok to sie skusze na pewno.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega hauti

ma racje

 

dopiero DDR3 w tej karcie da porzadnego kopa

 

 

co prawda z ddr2 przy dobrych wiatrach (modach) mozna wyciagnac na te 1100 (550mhz)

jednak ja bym szukal mimo wszystko czegos z DDR3

 

bo tak naprawde jesli zmienisz na 7600GS z ddr2

to tak jakbys wymienil grafike na karte pokroju 6800 lub bardzo mocno wykreconego 6600GT

 

wiec zastanow sie czy warto

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spisuje się 7600gt (standardowe takty) w Call of duty 2. Może ktoś grał?

na moim sprzecie w 1024x768 AFx16 AAx4 @ dx7 stale 125, po odblokowaniu skacze miedzy 180-250, w dx9 nie ma stalych 125 (ale moj procek ssie pauke) Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z moim Palitem 7600GS.. Coś czuje, ze radiator konczy swoj zywot.. Karte mam dopiero od kwietnia i wlasnie dzisiaj zaczal sie problem.

Radiator nie chodzi plynnie tylko tak charakterystycznie brzeczy..

Czy moge to zglosic do gwarancji ? A jesli nie to co mam zrobic ? Pieniedzy na nowa karte nie mam, heheh..

 

A moze gdzies mozna kupic takie radiatorki ?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lien a to ci dobre "płynny brzęczący" radiator :P jak już to sam wiatraczek zamontowany na radiatorze brzęczy, radiator sam w sobie to element pasywny.

A do rzeczy , możesz zanieść to do gwarancji ale być 2-4 tyg bez karty hmmm, jak uważasz. Także jak sam sobie sugerujesz, lepiej chyba kupić nowy radiator z wentylatorem( wydatek ok 50zl)

No jest jeszcze jedna opcja możesz go przesmarować (jakimś smarem, albo WD 40) na jkiś czas powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz..

 

A jeszcze jakby ktos mogł poratowac linkiem, gdzie taki wiatraczek na karte kupić/zamowic to by bylo wspaniale. Ewentualnie prosze dac namiary na jakis sklep/bazar albo inne targowisko ;- ))

 

Z gory dziekuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Tak patrze i widz,e że moje pcb troche sie wygina pod coolerem. Niegroźnie, bo jakies 2mm. Gdzieś o Tyle jest obniżony środek w stosunku do śledzia i molexa.

 

NIegroźne, ale być może pogarsza to kontakt radiatora z pamięciami, gdzie 1 radiator obsadozny jest na 2 kostki gddr3.

 

 

 

Tak wiec wymysliłam takie coś:

 

www.nordforge.com/perzyna/leadtek-6600.jpg na pryzkładzie 6600gt, ktora jest podobna karta.

 

 

Bierzemy gruba blaszke, robimy 2 gwinty i przykręcamy do karty. Uprzednio trzeba do blaszki pryzkleić gruby kawałek gumy, by sie opierał na rezystorach innych tkaich. Co o tym sądzicie? :]

 

Można tez tą gume dać tylko na środku długości blaszki, bo to właśnie w tamtmy miejscu ma wypychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Wczoraj podkręciłem mojego brisbane na 2.7Ghz i zapuściłem 3marki, czy te wyniki są w normie jak na takie taktowania, proc 2,7 grafa 128MB 600/1600:

 

3Dmark 03 - 14174

3Dmark 05 - 6098

3Dmark 06 - jeszcze zrobie :-P

 

 

dobre?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stery ustawione na performance to jakby słabo (gorzej niż u mnie oO) - ale pewnie na def (czyli quality) wiec OK.

Edit: 128 Mb - nie zauważyłem wcześniej - wyniki masz waść w normie [;

@Pussik poniżej - maruch ma karte 128Mb, a to tnie mocno wynik w marku 05 względem 256Mb

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

No jak dla mnie słabo.

 

 

Chociaż karte masz niżej taktowaną. Lecz wydaje mi się, że i moja przy 600/1400 zrobi coś podobnego, na Athlonie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

No tak ale ja mam 128mb na karcie więc myślę że to przez małą ilość pamięci wyniki są słabsze słabsze, tylko w 3dmarku 03 wydaje mi się że wynik mógł by być większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

ja na mojej przy podobnych taktach w 3dmraku 03 mam 15k ale w 05 tylko 5,7k :(

:) O 15k w 03 to ja sobie moge co najwyżej pomarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

a ja mam pci-e x4 wiec wydajnosc kiepska szkoda ze nie mam lepszej plyty i procka :( nie potrzebnie kupilem asrocka i celerona :mur:

 

@markee a ile masz w 3dmarku 03?

Edytowane przez zakinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

a ja mam pci-e x4 wiec wydajnosc kiepska szkoda ze nie mam lepszej plyty i procka :( nie potrzebnie kupilem asrocka i celerona :mur:

 

@markee a ile masz w 3dmarku 03?

procesor 3.9, karta 600/1700 i 1450, a w 05 6730 około, bo dokładnie nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się z moim pytaniem: czy 7600GT na DDR3 nie będzie się dusić przy procesorze Pentium 4 Northwood 2.53Ghz? (na AGP) Czy lepiej poprzestać na 7300GT ew. 7600GS. Dochodzą do mnie sprzeczne opinie... :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Geforce galaxy 7600gs agp 1.4 256mb.Na forach przeczytałem że te karty powinny mieć żółtą zworke.Przy jej przestawieniu daje to karcie nieznaczny wzrost napięcia i przez to ciut lepszy OC rdzenia. Lecz na mojej karcie nie zobaczyłem żadnej zworki.Czy na każdej karcie galaxy 7600gs nie powinno być takiej zworki?

 

http://img47.imageshack.us/my.php?image=2049517s29xr8.jpg[/img]

 

Mój OC tej karty to 623/785.Myślałem że bedzie się bardziej kręcić.Myśicie że to dobre podkręcenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Jestem posiadaczem Geforce galaxy 7600gs agp 1.4 256mb.Na forach przeczytałem że te karty powinny mieć żółtą zworke.Przy jej przestawieniu daje to karcie nieznaczny wzrost napięcia i przez to ciut lepszy OC rdzenia. Lecz na mojej karcie nie zobaczyłem żadnej zworki.Czy na każdej karcie galaxy 7600gs nie powinno być takiej zworki?

 

http://img47.imageshack.us/my.php?image=2049517s29xr8.jpg[/img]

 

Mój OC tej karty to 623/785.Myślałem że bedzie się bardziej kręcić.Myśicie że to dobre podkręcenie?

Jaki masz zasilacz?

Mam taką samą karte i u mnie pamięci to 1.2 ns. Nie możesz ich bardziej podkręcić ?

Edytowane przez markee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Zrobiłam usztywnienie mojej karcie. :D

 

Narazie jest w fazie testów.

 

Jak zdobede aparat to porobie foty.

 

 

 

Pozatym 2h układałam kabelki. o.O

 

 

Dołączona grafika

 

 

Troche zaniskie wyszło, bo obudowa jest kwadratowa. :)

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis vmod do pcb tego nowego zielonego? jest?

bo mi sie zdupczył ten 7600gs sonic :/ zawiechy łapie i biały ekran sie robi, potem chrzanią tekstury itd, obnizylem takty 400/800 i działa (ale to sa takty wersji ddr2 agp, normalnie [ciach!]o) i dlatego na gware oddaje i pewnie dadzą mi to zielone pcb

 

http://img402.imageshack.us/img402/7109/img3213sh3.jpg

 

to moja karta, i ciekawe co malowac tutaj? tylko mam zielone chłodzenie

Edytowane przez korzychxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pytac a poszukac co nie mozesz? W tym temacie bylo to walkowane juz tysiac razy.

 

Co do zielonego PCB zajrzyj do tematu o 8500GT nowy 7600Gs ma taki sam PCB jak 8500GT. W 2 poscie tematu masz opisany dla 8500GT, mysle ze podejdzie to do 7600Gs. Ale glowy nie daje i jak cos to nie moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe o podanie jak zmierzyc napiecia na moim Palicie. Wkleje tu swoj tekst z innego forum.

 

>>>>>>>>>>

 

Sorki jesli juz taki temat byl, ale przewalilem juz caly net, a wszedzie sa rozpiski do innych revizji tej karty (a tych jak wiadomo bylo chyba z 1000). No wiec tutaj mam fotke swojego starego 7300GT i zaznaczonego Vmoda

 

http://www.pokazto.com/?img=PIC_0335.jpg

http://img403.imageshack.us/my.php?image=pic0337ob9.jpg (oczywiście rezystor do vgpu to nr 42)

 

Jednak z tego co patrzylem to moj obecny 7600GS Palita wyglada idetyko. Wszystko fajnie pieknie, bo Vmody mam podane, ale jak sie mierzy napiecie na tej revizji ?? Czy ma ktos gdzies ladnie to rozpisane ??

Z gory dzieki

 

>>>>>>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prosbe o podanie jak zmierzyc napiecia na moim Palicie. Wkleje tu swoj tekst z innego forum.

Mam takie samo pcb i mierze wg. tych punktów:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki za ta fote. Teraz mam kilka lamerskich pytan, bo nigdy tego nie robilem :P Pomiar sie robi na wylaczonym, czy na wlaczonym kompie ? :P No i druga sprawa, to jak go sie robi, to wszystko jedno z ktorego punktu zrobie pomiar z tych zaznaczonych, to wynik bedzie taki sam ? No i jak go zrobic, czyli ktora koncowke gdzie przylozyc, jak ustawic miernik itp. Z gory dzieki za podpowiedzi.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...