Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Temat umarł śmiercią naturalną :plum:

Jako, że kupiłem sobie miernik a wartość karty spadła do 50 zł postanowiłem sie pobawić [;

Wyniczek - więcej nie będzie bo za cholerę nie idzie wymalować (B5) powyżej 1,52 na gpu :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł śmiercią naturalną :plum:

Jako, że kupiłem sobie miernik a wartość karty spadła do 50 zł postanowiłem sie pobawić [;

Wyniczek - więcej nie będzie bo za cholerę nie idzie wymalować (B5) powyżej 1,52 na gpu :sad:

niezły wynik jak na ten procesor, ja to co mam w profilu uciułałem jak dobrze pamiętam na

E2160 3GHz + 7600gs 730/1630

 

może wieczorkiem coś pobawię :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cielak blokuje - wiem [; na 430, który lata 3,2 miałem gorszy wynik niż na pd 2,7.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "<-Jeżeli masz palita "
z turbinką i radiatorami 1560 max, po zdjęciu turbinki nie wiem (na pewno podgrzewała pamięć), ale po zdjęciu radiatorów i turbiny na def v 1660 - zdziwko mnie lekkie chwyciło. Przy zdejmowaniu trzeba uważać z podważaniem i solidnie rozgrzać suszarką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinieneś przebić ;)

Lekka winda (n-lite), lod w rt na 3, stery 6.14.11.7824 , podczas testu wyłączyć net, antywirusa i explorer, raznar_r pisał o timingach w tym temacie - miałem ustawione prawie tak jak on podawał.

No i delta - u mnie 30 niestety tylko.

troszke zagracony mx7, niedefragmentowany dysk, lod na 3, stery 181.00, wylaczalem zbedne procesy, delta 0 ;)

karta galaxy

Znaczy sie wiesz gdzie punkty uciekają ;) Tak czy inaczej zabawa z biosem - edycja timingów vramu lub delta - zrobiła by swoje. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu powinieneś przebić ;)

Lekka winda (n-lite), lod w rt na 3, stery 6.14.11.7824 , podczas testu wyłączyć net, antywirusa i explorer, raznar_r pisał o timingach w tym temacie - miałem ustawione prawie tak jak on podawał.

No i delta - u mnie 30 niestety tylko.

troszke zagracony mx7, niedefragmentowany dysk, lod na 3, stery 181.00, wylaczalem zbedne procesy, delta 0 ;)

karta galaxy

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem na allegro Gigabyte 7600gs i mam z nią dziwny problem.

 

pierwszy:

to dziwnie nie wyraźne czcionki(przesiadłem się z radeona), szczególnie czarne czcionki na białym tle są jakieś takie rażąca i mało czarne?

Na Radeonie było o niebo lepiej, ale nie wiem, może da sie to jakoś zmienić?

-drugi(NAJWAŻNIEJSZY)

czasami obraz zaczyny falować i nie jest to typowe falowanie, ale coś w rodzaju obrazu w szybkim tempie przesuwającego się w górę i w dół przy np. scrollowaniu stron internetowych

Po wejściu do gry obraz zaczął również skakać, a ustało to dopiero po chwili (reset kompa nie pomaga)

Zdarzyło mi się to 2 razy więc nie wiem czego to możne być wina??

Na razie spokój przez 8 godzin.

 

Komp wyczyszczony ze starych sterów, a poza tym kiedyś przy przesiadce z x1900gt na 7600gs(innego) tego nie miałem

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy:

to dziwnie nie wyraźne czcionki(przesiadłem się z radeona), szczególnie czarne czcionki na białym tle są jakieś takie rażąca i mało czarne?

Na Radeonie było o niebo lepiej, ale nie wiem, może da sie to jakoś zmienić?

 

Normalny objaw/reakcja. Miałem podobną sytuację po przesiadce z R 9550 na GF 73GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam …

 

Moja karta 7600GT na AGP(256mb) zwariowała – a dokładnie podaje obraz tylko na jeden zielony chinch! Miał ktoś taki problem?(wyjścia monitorowe dzialają bez problemu)

 

Już przedstawiam dokładniej sytuację i to co udało mi się wykluczyć

 

Komputer to stary PIV z taką właśnie kartą. Karta to sympatyczny Gainward, który ma około dwóch/trzech lat (nie mogę już znaleźć pudelka i faktury – więc liczę na Waszą pomoc)

 

Stacjonarka jest złożona na dobrych częściach i sluży do oglądania filmów na TV i Internetu więc nie chcę jej zmieniać i wywalać, aż umrze śmiercią naturalną.

 

Jechałem na Święta i myślę zabiorę lapka, żeby coś obejrzeć. Potrzebna była jednak przejściówka do podłączenia go pod telewizor. No to wyciągnąłem ją ze stacjonarki i pojechałem. Wróciłem, wszystko podłączyłem jak wcześniej i zapomniałem o sprawie.

 

Jakie było moje zdziwienie gdy przy próbie obejrzenia filmu nie ujrzałem już obrazu na TV.

 

Myślę – źle podłączone przewody – sprawdzone – nic

Poszło wejście w TV – podłączam lapka, obraz jest – więc telewizor sprawny

Myślę spaliło się już wyjście TV w karcie i poszedłem spać, ale przecież nie lubię oglądać filmu na monitorze i nigdy tego nie zrobię bo to profanacja w domu więc dalsza część testów

 

- kompletny restart biosa płyty gł. przez bateryjkę – nie tędy droga

- wyjęcie karty GPU – oględziny – cud miód malina – brak zimnych lutów

- skombinowałem dwie kolejne przejściówki – jedna z przewodami w formie chinczy, druga od jakiegoś gigabyte w formie skrzyneczki – nadal nic

CIEMNOŚĆ NA TV JUŻ NA STARCIE – a ta karta i kilka innych jakie miałem podaje obraz z biosa na TV bez udziału windowsa(zaznaczam chodzi mi o start biosu kompa)

- komp do kumpla pod LCD z setką złączy i dalsze testy – jest obraz z zielonego złącza komponent, ale chyba nie muszę tłumaczyć do czego może mi się to przydać.

- nawet ghosta systemu odtworzyłem i nadal sygnał idzie tylko z zielonego na każdej przejściówce – zarówno po starcie kompa jak i samego windowasa.

 

Co stało się z pozostałymi a zwłaszcza żółtym lub niebieskim na którym w zależności od przejściówki idzie zwykłe AV ?

 

Coś spaliło się w wyjściu czy bios karty zbzikował ? jeśli bios to jakies namiary na plik i sposób wgrania ?

 

Bardzo mi na tym zależy, a brak już pomysłu i światelka w tunelu...

 

co mogło się stać przy wyjmowaniu - jakieś zwarcie, ale jakie skoro jeden żyje?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przedstawić problem, z którym borykam się od kilku dni.

Po formacie dysku wgrane zostały chyba najnowsze sterowniki, inne niż były przed formatem, nie dałem rady ustawić jakoś połączenia z TV, wszystko niby było ok, ale na TV nie było widać w ogóle obrazu. Usunąłem wiec sterowniki i wgrałem sterowniki "forceware drivers 84.56" z dołączonej do karty graficznej płytki, wydaje mi się, że te same były przed formatowaniem. Ustawiłem wszystko tak, jak to się zawsze ustawiało (przynajmniej tak się mi wydaje, ale skoro działa źle, to już sam nie wiem), zmiany od ustawień domyślnych tylko w dwóch miejscach :

http://www.fantasyart1.republika.pl/nview1.jpg

http://www.fantasyart1.republika.pl/nview2.jpg

Ustawienia rozdzielczości TV na pewno dobre- 1024x768, format TV: PAL-D...

Obraz widać, ale... Na zdjęciu otwarty word - jak wiadomo, kartka jest na środku ekranu, tak żeby było porównanie jak to wygląda...

http://www.fantasyart1.republika.pl/telewizor1.jpg

Próbowałem przestawiać położenie ekranu w TV, ale ciągle jest spłaszczony i jakoś dziwnie wycięta część z całości, co widać na zdjęciu w tym ostatnim linku..

Z kolei kiedy odpalę film, efekt jest taki:

http://www.fantasyart1.republika.pl/telewizor2.jpg (w dolnej połowie ekranu migają małe screeny z filmu na przemian z tym większym, akurat te i te widać na zdjęciu)

 

Miał ktoś może podobny problem, lub chociaż ma pomysł, jak go rozwiązać? Oczywiście nie uciekając się do drastycznych kroków typu instalowanie systemu od początku. ;/

Edytowane przez deagle90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobry poczatek zapodaj dokladny config kompa. No chyba ze przeoczylem takowy.

 

A ja sie podczepie i zapytam,kumpel ma GF7300GS i Tv HD,podpiol to kablem dvi->hdmi i moje pytanie brzmi jak ustawic w opcjach grafy tak aby na tv lecial film,a na kompie jego luba mogla smigac po stronach. Jak ktos byl by laskawy step by step objasnic to bede dzwieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale chyba nie muszę wypisywać wszystkiego, co? o.O

Co dokładniej Cię interesuje? Bo chyba nie głośniki itp..

Z tego, co ostatnio zmieniłem, właśnie przy formacie, to dodatkowy dysk twardy 500 mb, w sumie teraz 750 mb no i zmienione pamięci z DDR2 512 x2 na DDR2 2048 x 2...

Windows XP professional z SP2.

Procesor Intel Core duo (2 rdzenie po 1.86 GHz)

Monitor LG flatron slim 19 cali... Ale po co to?...

Typ złącza TV: S-Wideo

Płyta główna Asus P5LD2

Coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi chodzilo o OS ;). Przy kablach nic nie dlubales? Wgraj najnowesze stery ze strony nvidi. I Zapodaj klona,ale ustaw tv jako glowny monitor kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku wgrywałem najnowsze sterowniki, właśnie ściągane z nvidii... To wtedy obrazu w ogóle nie było... A te ustawienia ekranów podstawowych i pomocniczych to chyba na każdy sposób próbowałem. ;p Więc dawałem też TV jako podstawowy... Gdyby to było takie proste, to bym ludziom tutaj problemów nie robił.. Kurcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do człowieków dobrej woli.

 

Czy dysponuje ktoś takim biosem.

Lecz pod wersje 256mb? Numer chyba 1032 lub 1003.

Nie zrobiłem kopi poprzedniego. I wgrałem zmodowany bios z 256mb (z techpowerup). Wynik taki czy z modami czy bez modyfikacji (jakiś znalezniony na techpowerup).

Karta wali krzakami. Dopiero po wgraniu biosu od wersji 128mb zlinkowanego wyżej. Karta działa.

Więc jak ktoś owy (256) posiada. To prosze.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Palit GeForce 7600GT. Na pierwszej stronie pisze że chipy z rewizji B1 powinny mieć taktowanie 700 MHz, Gdzie u mnie tak nie jest, ale za to jest jak z A1 czyli 560 MHz, lecz po OC osiąga max 660MHz na rdzeniu. To samo jest z pamięciami, powinno być 1800 efektywnie, a jest na odwrót - czyli referencyjne 1400, z czego udaje sie oc'ować do 1600 dalej są krzaki. Pamięci to samsungi 1.2ns z mocno agresywnymi timingami (nie modowane przeze mnie). Napięcie rdzenia jak w A1 czyli 1.3V. Czy ktoś wie co jest grane z tym Palitem ?? Chłodzenie na nim, jakie otrzymałem to Revoltec Graphics Freezer Pro + radiatorki na pamięci.

Edytowane przez Kenji San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF7600GS PCI-E 256MB DDR3 128Bit w/HDTV/DVI

05.73.22.51.01

G73 Board - p456h7b

10DE - 0392

Revision: B1 80nm

Core: 500MHz Mem: 700MHz

GeForce 7600 GS VGA BIOS V1048

Version 5.73.22.51.00

Copyright © 1996-2006 NVIDIA Corp.

Dołączona grafika

(na screenie modowane zegary, w archiwum wszystko @def)

 

FOTO http://xs127.xs.to/xs127/08222/image007647.jpg

BACKUP.zip

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje BIOS do karty Palit GeForce 7600GT. Dokładne parametry tej karty to:

 

Rdzeń: GF7600GT rev. B1

Takty: 560MHz

Pamięci: Qimonda 1.4 ns

Oznaczenie na pamięci:

 

0638

Qimonda A

HYB18H512321AF-XP

HVV51044

 

Ilość pamięci:256MB GDDR3

Takty: 700MHz

Napisy na nalepce:

XNE/7600GXTD21-PM8173

 

Wygląd tej karty:

Dołączona grafika

 

Proszę się o zgłoszenie na priva albo na forum, jeżeli ktoś takową kartę ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...