Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Te Biosy sprawdzalem, walą krzakami, wtedy ekran wygląda tak jak to karta już była totalnie zje....na.

Nie przesyłajcie mi linków z TechPowerUp czy mvktech bo wszystkie sprawdzalem.... nie działają... to prośba do ludzi dobrej woli, którzy posiadają tą kartę, która jest na zdjęciu. A nie działają.... tzn. walą krzakami jak jasna kolendra, totalna mozaika na ekranie.

Edytowane przez Kenji San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Palita 7600GS ( chyba nie Sonic ) :) [ Thx Polonium ]

 

Na początek takty podbiłem do wersji GT wentylator ~40% ( max temp - 50*C ) - więcej do mojej rozdzielczości nie trzeba ( 1024x768 )

 

Poprzednio miałem Asus'a 7300GT na DDR2 i jestem zaskoczony tak ogromnym skokiem wydajności po wymianie.

 

To tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lolwesoly

Jak juz wspomniałem mój kumpel ma 7600gs od gigabyte z pasywnym chlodzeniem pod agp. W idle ma 86 stopni a w stresie duzo wiecej. Mowie mu zeby zainwestował w jakiś wiatraczek lecz on nie chce. Mam do was tylko takie zapytanie czy nic mu sie nie stanie przy takich temp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwałość się skraca. Ja dałem na pasywną 7600GT wentylator 80mm skręcony na tak żałosne obroty, że w ogóle nie czuć jakiegokolwiek ruchu powietrza. A jednak temperatura zarówno w stress jak i idle spadła o 10-20st. (!!!!!!)

Tak więc polecam dać choćby minimalny nawiew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniałem nic w BIOS'ie karty. Porobiłem profile w RivaTuner, zresztą i tak używam jednego, stałego ~45% - karta jest w miarę cicha, przy czym nie przekracza 55*C.

 

Ustawiam w RT, aby przy starcie systemu załadowało profil "x".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalasz RivaTuner. Klikasz na Customize>>>LowLevelSystemTweaks. Zaznaczasz okienko Enable Lowlevel Fan. Ustawiasz na ile chcesz wentylator ( ja mam 45% ) i klikasz Zastosuj.( ja zaznaczyłem opcję, aby ładował ustawienia przy starcie systemu. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

miałem 7600gt pasywne - w idle miałem około 70 stopni a w stresie dochodziło do 110....teraz jak się przypcha wentylator na 4850(a to norma przy tych marnych chłodzeniach ala laptop) to też dobija nawet do 115....nie masz się czym przejmować chyba że wysypie artefakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do nie dawno 7300GT pasywnego od ASUS'a, W IDLE 68*C w stresie przekraczało leciutko 100*C i dochodziło do np. 106*C. Jak widać, ta temperatura nie robiła na nim wrażenia- na7600x też nie zrobi, w końcu to ten sam rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84.21/84.26/86.63)

Teraz testuję 87.25. Na sterach 1xx.xx mam mniej fps w CS:S (widocznie większe użycie procka) i za s[ciach!]ysyna nie mogę odpalić telewizora przez wyjście video.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkaliście się z przypadkami "zamrażania ekranu" dla tej grafy ?

Karta jest w stanie oryginalnym, nigdy nie była kręcona, jestem pierwszym nabywcą.

Czy mogę coś zrobić, poza kolejnym przeczyszczeniem radiatora i wentylatorka? Bo jakoś RAM mi tu nie pasuje do problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84.21(76GT jest w inf, 76GS trzeba sobie dopisać)/84.26/86.63)

Teraz testuję 87.25. Na sterach 1xx.xx mam mniej fps w CS:S (widocznie większe użycie procka) i za s[ciach!]ysyna nie mogę odpalić telewizora przez wyjście video.

Straszne spadki fps na de_inferno na tych 87.25, z AAx4 czasem było 35fps zamiast ~100. Bez AA wszystko w porządku. Wracam do 84.2x.

PS. Na tych sterach serii 80 nie chodzi Gta4 i Riddick: Dark Athena (z tych gier, które mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...