Skocz do zawartości
panish

Xgbox - I Wszystko Jasne

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszeliście kiedyś o takiej firmie jak Xgbox? Za oceanem i w zachodniej Europie jest ona bardzo znana i szanowana. Zajmuję się wytwarzaniem ( to nie jest chyba najlepsze słowo :> ) obudów dla PC'towych modderów. I jest w tym szalenie dobra! Na oficjalnej stronie możecie zeznajomić się z jej ofertą: http://www.xgbox.com/

 

Niestety w Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora. Szkoda również czasu na szukanie w polskich sklepach internetowych (kiedyś sprzedarzą zajmowała się http://www.angela.pl/ ale ostatnio coś nie mogą znaleść Xgbox'ów w ich ofercie). Niestety, Polacy nie są przekonani do tej firmy i obawiają się, że są to "kolejne obudowy typu made in China". Nic bardziej mylnego! Mam kolegę żyjącego w Stanach (konkretnie w Chicago) i mówi, że kiedy pierwszy raz zobaczył Vipera myślał, że coś z nim nie tak. Wrażenie wręcz niesamowite!

 

Ostatnio na naszym kochanym allegro znalazłem ciekawą aukcję. Otóż pewien sprzedawca oferuje na niej obudowy Xgbox Viper po bardzo okazyjnej cenie. Więcej info tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=83960970

 

Nie ma co, za taką cenę sam bym sobie kupił tą obudowę. Jednak po rozmowie ze sprzedawcą okazało się, że ten być może będzie miał inne modele, w tym mojego ulubionego, najpiękniejszego, najcudowniejszego, idealnego Dragona. Więc jeżeli zamierzasz kupić w najbliższym czasie nową obudowę, produkty firmy Xgbox będą strzałem w 10.

 

PS Proszę Was o niekomentowanie w stylu "bleee... ale wiocha", albo "kolejna zabawka dla małych dzieci". Rozumiem, że niektórym z Was może się to nie podobać. Ujmę to tak: Chieftec vs Xgbox. RESPECT. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. To jest raczej firma robiąca już zmodowane obudowy dla leniwych ludzi z kasą...

Tak tak ale mi sie wydaje że w moddingu chodzi o to ze każdy ma swoją koncepcje na zrobienie budy i każda buda zrobiona choćby w tym samym klimacie różni się wizją modera i każda jest niepowtarzalna.

 

Jak ktoś se Qpi taką bude to poprostu ma fabrycznie zrobione pudełko które nie jest jego koncepcją i takich pudełek jest tysiące jak nie więcej na świecie a zrobione przez siebie pudło jest jedyne :) to jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

looknalem na stronke tej firmy i nie wiem co Ty widzisz w tym ladnego kolego Panish. IMHO te budy to szczyt wiesniactwa i prostactwa. Zgodnie z zasada dowalimy 10 kilo plastiku, jakies okno i bedzie lux. Nijak to ma sie do modowania, nijak do moderow.

 

Mi tu smierdzi reklama aukcji na allegro cokolwiek :] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie te budy nie podobają - odpust. To jak bardziej kolorowe produkcje Tt. Oczywiscie kwestia gustu, ale wszystko ma swoje granice. Ja preferuje proste budy (silversone), a jesli juz cos modowac to tez raczej lepiej gdyby to nie bylo na starcie zbyt skomplikowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tu smierdzi reklama aukcji na allegro cokolwiek :] ...

Coś w tym jest. Zwłaszcza że cały pierwszy post pobrzmiewa w stylu "łomaryjko jakie to pikne i do tego jak tanio". Sam tytuł też dość specyficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muahaha, jesteście śmieszni. Sam przez pewien czas zastanawiałem się czy napisać tego posta, bo znajdą się tacy jak Wy, ale jednak uznałem, że wolę opublikować swoje poglądy.

 

Btw. te obudowy po prostu mi się bardzo podobają, a praktycznie nikt w Polsce o nich nie słyszał. A link do aukcji allegro podałem, ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie znalazłem ogólnodostępnie (w Polsce) te obudowy. Więc nie bądźcie dziecinni - jakbyście Wy czegoś szukali od miesiąca w necie i w końcu znaleźli to w jednym, jedynym miejscu to czy nie podzielilibyście się tym z innymi? Łatwiej chyba niż skazywać innych (o ile by się tacy znaleźli) na długie przeszukiwanie zakamarków internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panish każdy ma swoje zdanie i dobrze :) tobie się ta buda podoba, a ja uważam ją za festyn i brak bezguścia, najchętniej bym wszystkie takie budy "porąbał" i spalił :twisted2:

 

kanathea buda fajna, ale ja wolę CHIEFTEC LBX-02BBB :) już do mnie jedzie :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego Panish, nie jestesmy smieszni. Po drugie, nie jestesmy dziecinni. Jestes poczatkujacym userem, to twoj 1 post, zapodajesz reklame taka ze az w oczy kluje, i jeszcze nas obrazasz. Wierz mi to nie jest dobra metoda na zaistnienie na forum. A co do tego ze jestes prospoleczny i pokazujesz swiatu ze sa takie obudowy - to jest bicie piany, jak ktos bedzie chcial, i bedzie mu zalezalo to sobie znajdzie, spokojna twoja glowa. I naprawde, skoro myslisz ze takie plastikowe badziewia maja cokolwiek wspolnego z modowaniem, to jestes w wielkim bledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muahaha, jesteście śmieszni. Sam przez pewien czas zastanawiałem się czy napisać tego posta, bo znajdą się tacy jak Wy, ale jednak uznałem, że wolę opublikować swoje poglądy.

 

Btw. te obudowy po prostu mi się bardzo podobają, a praktycznie nikt w Polsce o nich nie słyszał. A link do aukcji allegro podałem, ponieważ jest to jedyne miejsce gdzie znalazłem ogólnodostępnie (w Polsce) te obudowy. Więc nie bądźcie dziecinni - jakbyście Wy czegoś szukali od miesiąca w necie i w końcu znaleźli to w jednym, jedynym miejscu to czy nie podzielilibyście się tym z innymi? Łatwiej chyba niż skazywać innych (o ile by się tacy znaleźli) na długie przeszukiwanie zakamarków internetu...

Nie w taki sposób. Jeżeli ktoś by poprosił - owszem. Ale nic na siłę. Napisałeś że są takie obudowy, podałeś link do strony producenta. I tutaj się powinna Twoja wypowiedź skończyć. Polska to taki dziwny kraj, gdzie ludzie reklamy (w każdej formie) unikają jak ognia.

 

Co do kwestii samych obudów - niestety nie mój gust. Jedyna, którą bym przecierpiał przez jakiś czas, to nija2, ewentualnie quantum - obie za prostotę. Z kolei ta prostota ma to do siebie, że mógłbym takie coś zrobić domowym sposobem (może w trochę inny sposób), więc pewnie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. te obudowy po prostu mi się bardzo podobają, a praktycznie nikt w Polsce o nich nie słyszał.

moze słyszał.. tylko olał z góry sikiem poprzecznym bo zoabczył kolorowe zabawki do domku barbi...

 

my utu jesteśmy zwolennikami hardkorowego modowania, rżnięcia cięcia, wiercenia, dłubania, spawania, szpachlowania i malowania... a nie wydawania pieniążkó tatusia i mamusi na kolejną trendi rzecz w naszym pokoju... :D - przynajmniej niektórzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Proszę Was o niekomentowanie w stylu "bleee... ale wiocha", albo "kolejna zabawka dla małych dzieci". Rozumiem, że niektórym z Was może się to nie podobać. Ujmę to tak: Chieftec vs Xgbox. RESPECT. :wink:

Czytać nie umiecie, czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce nie ma oficjalnego dystrybutora. Szkoda również czasu na szukanie w polskich sklepach internetowych (...] . Niestety, Polacy nie są przekonani do tej firmy i obawiają się, że są to "kolejne obudowy typu made in China". Nic bardziej mylnego! Mam kolegę żyjącego w Stanach (konkretnie w Chicago) i mówi, że kiedy pierwszy raz zobaczył Vipera myślał, że coś z nim nie tak. Wrażenie wręcz niesamowite!

Jestem ciekaw czemu w Polsce nie ma dystrybutora tych obudów, pewnie się nie opłaca albo nie ma popytu na takie obudowy. Jak dla mnie jedyna godna uwagi to Quantum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie sie wydaje kolego Panish ze kto ty jestes?

Masz prawo zalozyc temat, ale nie masz prawa dyktowac Userom co maja w nim pisac.

Z takim podejsciem, to mozesz co najwyzej zostac doradca do spraw moddingu prezydenta Łukaszenki.

Chieftec vs Xgbox. RESPECT

Ktos mi to wyjasni? Bo naprwade nie kumam....chociaz sie staram to nie moge tego zestawienia pojac...

 

A teraz od serca...

Idz pan w ch...z ta kryptoreklama i z tymi badziewnymi, rodem z.

domku barbi...

pseudoobudowami. Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co w takim razie ten topic??

 

od poczatku. buda ta (viper) jest zrobiona z 1mm blachy aluminiowej nieznanego stopu i wazy 9kg. moj chieftec dragon bigtower jest z robiony ze stali 1mm i wazy 20kg. lezejsze lepsze?? imo gowno prawda lzejsza bude latwiej wprawic w wibracje przez co gdy czegos nie dokrecisz lub bedzie gorzej wykonane to zacznie latac i wydawac "buczacy dzwiek". na allegro kosztuje 300zl z zasilaczem moj chief kosztowal 350 bez zasilacza i kto produkuje chinszczyzne?? pomijam wsiurskie kolorki i podswietlenie kwestia gustu ja wole antracyt mojego chiefa niz czarno-czerwone vipery.

 

"(...) and advanced airflow with a turbo charge side vent for maximum cooling." haha to brzmi jak turbolizatory wewnetrzne z dysza verturiniego w CPC :lol:

 

chlodzenie na stronce pisza ze sa 4 miejsca na wentylatory wiec zgaduje 2 z tylu jeden z przodu i ten "turbo charger" na bocznej scianie i wentyl w psu. ja w mojim chieftecu moge miec 6 wentyli (7 w opcjonalnej bocznej sciance ktorej nie posiadam) dzieki czemu moge uzyskac taka wydajnosc chlodzenia jak ty tylko ze przy nizszych obrotach i mniejszym chalasie.

pomine juz to ze mam 8 zatok 3,5" i 6 5.25" co daje mi wieksze pole do moddingu...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Arnie wyjasnil sprawe :> dotyczacych obudow niekoniecznie tanich z blachy 1mm niewiadomego pochodzenia

 

Czas chyba zamknac ten topic poniewaz nie przynosi nic nowego, a powoduje tylko rozgorzala dyskusje.

panish obral stanowisko przeciwko wszystkim - to niech sobie sciagnie te plastikowa tandete i sie cieszy ze ma el0 pr0 i w ogole takiego case'a jak nikt inny

Edytowane przez kanathea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ta zasilke pasywna magnum 350W w angeli - nie wprowadzi do sprzedazy bo ten radiator z tylu byl niewymiarowy i nie wszedlby do wiekszosci bud, XGBox nie zgodzili sie rowniez by projektowali polskojezyczne pudelka (tak jak robia to np dla topowera)... lipna firma wg i lipnie wygladajace budy, dobre to dla amatorow lego w wieku 2xlat

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...