Skocz do zawartości
eses.

@ Thunderbird 1000MHZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bez pierdół, do konkretów. :)

 

Sprzęt jak poniżej, do 1200 wykręca się ładnie, niestety do 1.3 już ni cholery. Podkręcałem mnożnikiem (10x133) jak i mnoznikiem i fsb, tyle ze wstal na 1305 ale sypal przy starcie windy. Napiecia zmienialem, probowalem na 1.85, ale to samo. Chlodzenie jest dobre, w windzie 34 stopnie teraz. Jakies porady, sugestie? Myslalem ze wyciagne te 1.33 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria to ASHHA.

Ojoj no to kiepsko :( Najlepsze serie to AYHJA i AXIA takie kreca sie na 1.6GHz. Z tym twoim mozesz sie jeszcze troche pobawic ale wiele nie wyciagniesz.Poprostu masz pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, no to kupa. :) Ale fajne jest to że wynik w 3dmarku jest wręcz identyczny z wynikiem antka xp 1700 na tym samym kompie. :)

 

No nic, dzięki. Trza kupić innego. :P Że też nie zwróciłem uwagi na serie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm :) coś mi tu dziwnie gadasz....winik z TB 1200 prawie taki jak z AXP 1700+..... zmyslasz :). mój sie wogóle do bani kreci.... nie podnosze napiecia...ale temp i ta mam w stresie 65*c- <span style="color:red;">[ciach!]</span>leni ciule mi sklądali kompa i dali jakiś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany radiatoR!! to wygląda jak z jakiegoś celka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria to ASHHA.

Ojoj no to kiepsko :( Najlepsze serie to AYHJA i AXIA takie kreca sie na 1.6GHz. Z tym twoim mozesz sie jeszcze troche pobawic ale wiele nie wyciagniesz.Poprostu masz pecha.

A AIHHA?

Dokladnie nie pamietam ale cos kolo tego bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm  coś mi tu dziwnie gadasz....winik z TB 1200 prawie taki jak z AXP 1700+..... zmyslasz . mój sie wogóle do bani kreci.... nie podnosze napiecia...ale temp i ta mam w stresie 65*c- <span style="color:red;">[ciach!]</span>leni ciule mi sklądali kompa i dali jakiś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany radiatoR!! to wygląda jak z jakiegoś celka;)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5514786

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW!!! Yakim cudem???? ;) też chce tyle!! ;) fakt mam SDRAMy ;) ale co tam :D zarabiscie ci to chopdzi ;) szkoda,że mój TB sie tak nie kreci ;) Od razu bym sobie grafe nowa skolowal ;) albo i tak poczekal do wiosny na nowe układy i spadek cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL, no to kupa. :) Ale fajne jest to że wynik w 3dmarku jest wręcz identyczny z wynikiem antka xp 1700 na tym samym kompie. :)

 

No nic, dzięki. Trza kupić innego. :P Że też nie zwróciłem uwagi na serie..

koles wcale nie zmysla na sdramach sam sie o tym przekonalem. mialem TB @1200 po wymianie na XP1700+ wynik w 3dmarq 2001SE podskoczyl zaledwie o siakies 600 pkt

co do Tb tez mialem ten problem unlocknalem mnoznik i wyzszego niz 9.5 za cholere nie moglem ustawic black screen i finito :( wiec maks co wyciagalem z tego proca to 1266 serii nie pamietam (mowa o kreceniu mnoznikiem) co do szyny to max przy ktorej wstal to 144mhz wyzej ni hu hu a i na tej wstawal zaleznie od humoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cholewcia teraz dopiero spojrzalem ze masz DDRy w takim razie nie chce mi sie wierzyc by wynik byl prawie identyko (clickalem na link ale tam nie ma calego compare tylko test twojego 1200) moj xpek 1700 wyciaga 9767 :D tyle ze mam troszkie szybsze pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm  coś mi tu dziwnie gadasz....winik z TB 1200 prawie taki jak z AXP 1700+..... zmyslasz . mój sie wogóle do bani kreci.... nie podnosze napiecia...ale temp i ta mam w stresie 65*c- <span style="color:red;">[ciach!]</span>leni ciule mi sklądali kompa i dali jakiś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany radiatoR!! to wygląda jak z jakiegoś celka;)

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5514786

 

(...)

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5519833

 

Tu jest wynik Antka 1700XP.

 

Tyle tylko, ze testy z XPekiem były przeprowadzane na sterach 30.82 a nie Detonatorach z serii 4X.XX - wtedy roznice bylyby wieksze na korzysc XP :!: :!: :!: IMHO kilkadziesiat, a raczej kilkaset punktow wiecej by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria to ASHHA.

Ojoj no to kiepsko :( Najlepsze serie to AYHJA i AXIA takie kreca sie na 1.6GHz. Z tym twoim mozesz sie jeszcze troche pobawic ale wiele nie wyciagniesz.Poprostu masz pecha.

A AIHHA?

Dokladnie nie pamietam ale cos kolo tego bylo :)

Szczerze,to nie jestem pewny czy taka seria jest :wink: ,ale czlowiek wszystkiego wiedziec nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5519833

 

Tu jest wynik Antka 1700XP.

dobra dobra ale na jakich sterach 8O!!!! Jak ty chces to porownywac 8O przeciez twojego TB testowales na 40.71 a XPeka na 30.82 a to zasadnicza roznica!!!! Przeciez 40.xx daja niezlego kompa grafie i to powszechnie wiadomo gdybys przetestowal antka XP na detkach 40.xx gwarantuje ci ze wynik bylby grubo ponad 9k spojrz na moje compare

URL: http://service.futuremark.com/compare?2k1=5418624

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5519833

 

Tu jest wynik Antka 1700XP.

dobra dobra ale na jakich sterach 8O!!!! Jak ty chces to porownywac 8O przeciez twojego TB testowales na 40.71 a XPeka na 30.82 a to zasadnicza roznica!!!! Przeciez 40.xx daja niezlego kompa grafie i to powszechnie wiadomo gdybys przetestowal antka XP na detkach 40.xx gwarantuje ci ze wynik bylby grubo ponad 9k spojrz na moje compare

URL: http://service.futuremark.com/compare?2k1=5418624

pozdrav

Lagier

Spójż 2 posty wyżej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5519833

 

Tu jest wynik Antka 1700XP.

dobra dobra ale na jakich sterach 8O!!!! Jak ty chces to porownywac 8O przeciez twojego TB testowales na 40.71 a XPeka na 30.82 a to zasadnicza roznica!!!! Przeciez 40.xx daja niezlego kompa grafie i to powszechnie wiadomo gdybys przetestowal antka XP na detkach 40.xx gwarantuje ci ze wynik bylby grubo ponad 9k spojrz na moje compare

URL: http://service.futuremark.com/compare?2k1=5418624

pozdrav

Lagier

Spójż 2 posty wyżej :lol:

widzisz jak sie pieknie zgadzamy :lol:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kręcę takiego proca. Tylko że mi trafiła się seria AXIA. Przy napięciu 2.05V wykręciłem go do 1.5GHz.

Mnożnik odblokowany ołówkiem ofkoz :-)

Najlepsze jednak jest to, że aby osiągnąć 1.4GHz wystarczyło podnieść napięcie tylko do 1.87V !!! Na swoim epoxie mam vmoda dlatego (aby uzyskać jaknajniższe napięcie- w moim przypadku 1.87V) w biosie musiałem maxymalnie obniżyć napięcie procka.

Wyżej niestety nie idzie. Nawet na 2.10V nie recha :-(

Chłodenie wodne selfmade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja seria to AYHJA, krecony tak jak w stopce, przy

tym stabilnosc idealna, nie kombinuje za bardzo z FSB,

mnoznik odblokowany grafitem. Chlodzenie wodne

z zastosowaniem 120 litrowego akwarium, przez co

nie musze miec chlodnicy. Oczywiscie jest odpowiedni

filtr by mi biosfery z akwarium do bloku nie zassalo :).

Nie przesadzam z podkreceniem gdyz podstawa jest

stabilnosc kompa w pracy (renderowanie itp).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm :) coś mi tu dziwnie gadasz....winik z TB 1200 prawie taki jak z AXP 1700+..... zmyslasz :). mój sie wogóle do bani kreci.... nie podnosze napiecia...ale temp i ta mam w stresie 65*c- <span style="color:red;">[ciach!]</span>leni ciule mi sklądali kompa i dali jakiś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany radiatoR!! to wygląda jak z jakiegoś celka;)

U mnie na durniu mam zblizony wynik do kupla z antkiem wykręconym na xp2000 na tych samych kartach Radki 9000 :P .Co do tematu to kres dego proca mój ma podobne problemy.(tylko do dureń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no leon tylko jest taka sprawa,że twój proc już prawie w pełni wykożystuje tego radka ;) , pozatym masz sdram ;), wiec poprostu dużej różnicy już nie bedzie.... a GFa 4 osiągi kończą sie już przy troszke wyższych prockach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm ;) Thx Lagier :) a jakbym nie zmieniał ramq ale qpił grafe + proc 2000+na 0,18u +zasilke 300 wat ;) bo moja 250 chyba już niewydoli ;) w dodatku codeshit :)

mowiac "grafe" masz na mysli GF4ti4200?! jesli tak to w polaczeniu z XP2000+ mysle ze mialbys cos kolo 9k moze troszkie wiecej a co do zasilki to sprawdz wcale nie jest powiedziane ze nie bedzie chulac ja ostatnio skladalem kompa z Durniem1200 na zasilce 250 watt koles ma 2 cdromy 2 hdd (a to bardzo pradozerne stworki) i wszystko bardzo ladnie chodzi bez zadnych zwiechow albo innych dziwnych krzakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...