Skocz do zawartości
Szymon

ASUS A7N8X

Rekomendowane odpowiedzi

co o tym myslicie? cena ok. 600 zł. Wciaz planuje zmiane plyty..myslalem nad A78X na VIa KT400, ale z drugiej storny mam gf4 420 i jak bym go spylil za jakas sumke doplacilbym to styklo by mi na ta plytke glowna z Nforce2 ktora juz ma wbudowana grafike, taka sama a z pewnoscia bardziej wydajna. Czy ktos ma to cudo? jak to dziala? i czy warto??? Sa moze jeszcze jakies inne plyty w podobnej cenie na Nforce2? Gdzie czytam o tym nforce2 to l;ujdzie nie moga wyjsc z zachwytu :-) podobno nforce1 bylo gowno.

 

ps. a mozed ta wersja za 600 zł nie ma wbudowanej grafiki? czy maja ja wszystkie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ale ja to juz czytalem. Tutaj nie ma odpowiediz na moje pytanie. o A7V8X wiem juz co chce :-) pisalem ze zastanawiam sie nad tym albo na jakiejs na nforce2 ale z tego co widze pomylilem sie i nie wszystkie maja wbudowana grafike a te co maja sa dreogie jak swinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty na nForce 2 NIE MAJA na szczescie wbudowanej grafiki. To bylby tylko niepotrzebny i kosztowny dodatek do i tak juz drogiej plyty. Jezeli Cie stac, to kupuj tego Asusa (albo Epoxa) - bedziesz mial przyszlosciowa i wydajna plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to plyty z chipseten nForce nie maja zintegrowanego modulu graficznego... jezeli chodzi o sama plyte to jest ona jedna z najlepszych plyt opartych na tym chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne nForce 2 nie ma wbudowanej grafiki, aczkolwiek widzałem "speców" ;) z FrazPC :D, którzy odradzali kupowanie płyt z tym chipsetem między innymi ze względu na zintegrowaną grafikę (jak widać panowie z FPC przesiedzieli ostatni rok pod kamieniem ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie mobo ale w wersji Deluxe . Ogolnie fajna sprawa ale niestety mi padła. Puscilem swojego XP 1800 + na 166 MHz , winda wstala odpalilem Sandre i zwis no to reset i nic plyta ani procek nigdy juz nie wstana :(. Procek spalony ,plyta wyzionela ducha , wiec co ci moge poradzic mozliwosci OC ma niesamowita a ja chyb atrafilem na jakis lewy egzemplarz .P.S. na 200 Mhz (9*200) komp tez wstal :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok ale skoro nie ma grafiki zintegrowanej to raczej watpie zebym mial 620 zł na glowna. Wiec chyba pozostane przy ASUS'ie A7V8X ktory z tego co wiedze tez ma zajebiste osiagi ;-) a jest mniej wiecej w moim zasiegu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie mobo ale w wersji Deluxe . Ogolnie fajna sprawa ale niestety mi padła. Puscilem swojego XP 1800 + na 166 MHz , winda wstala odpalilem Sandre i zwis no to reset i nic plyta ani procek nigdy juz nie wstana :(. Procek spalony ,plyta wyzionela ducha , wiec co ci moge poradzic mozliwosci OC ma niesamowita a ja chyb atrafilem na jakis lewy egzemplarz .P.S. na 200 Mhz (9*200) komp tez wstal :) !

to dosyc dziwne. A co sie stalo? Za duza temperaturka? Chyba nie da sie spalic procka i plyty od samego zmieniania magistrali? Tylko od temp...co nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok ale skoro nie ma grafiki zintegrowanej to raczej watpie zebym mial 620 zł na glowna. Wiec chyba pozostane przy ASUS'ie A7V8X ktory z tego co wiedze tez ma zajebiste osiagi ;-) a jest mniej wiecej w moim zasiegu :twisted:

jesli chcesz wersje z full wypasem to nie kupisz ale jesli chcesz ta podstawowa to spokojnie kupisz za mniej niz 600 pln

na www.sirius.pl asus a7n8x kosztuje 606 zl (ma on lan i dzwiek) a Epox 8Rda+ 571 (ta wersja ma LAN Fire i dzwiek)

ale cholewcia gdzies widzialem jeszcze tansze te plytki jak znajde to dam ci znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak!!! sam coraz bardziej przekonuje sie do firmy Epox robia swietne MoBo's ja se chyba daje spokoj (w sumie to sie nie oplaca no chyba ze ze wzgledu na hardcore'owy o/c ale poza tym... dla paru pkt w 3dmarq nie...) z wymiana chociaz nad tym myslalem czekam teraz az wyzjda hammery wtedy bede glowkowac nad zmiana :twisted:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno nabylem ow plyte A7N8X i nie nazekam jak narazie. Bylo troszke problemow, ale jak sciagnolem nowe sterowniki od nvidii to narazie buja sie dobrze. Jedynym mankamentem jest dzwiek. Albo jest tak beznadziejny, albo sa niedopracowane drivery jeszcze. Pozyjemy zobaczymy. Poki co wlozylem pocciwego SB 128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki to sa dwie wersje nForce2 jedna z grafa (IGP) a druga bez - BIOSTAR wlasnie wydal plyte microATX z wbudowana grafa :) co do reszty to dotychczas producenci nie kwapili sie do uzywania tej wersji chipsetu z grafika choc mniej wymagajacym uzytkownikom w zupelnosci wystarczy gf4mx:)

 

co do plyt Epox jest w sklepie Frazpc.pl za 559 z bodajze

Asus A7n8x jest najtanszy w polbras.pl tez cos kolo tego:)

 

http://www.frazpc.pl/b/20704/12

 

a tu male dywagacje na temat obydwu plyt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co o tym myslicie? cena ok. 600 zł. Wciaz planuje zmiane plyty..myslalem nad A78X na VIa KT400, ale z drugiej storny mam gf4 420 i jak bym go spylil za jakas sumke doplacilbym  to styklo by mi na ta plytke glowna z Nforce2 ktora juz ma wbudowana grafike, taka sama a z pewnoscia bardziej wydajna. Czy ktos ma to cudo? jak to dziala? i czy warto??? Sa moze jeszcze jakies inne plyty w podobnej cenie na Nforce2? Gdzie czytam o tym nforce2 to l;ujdzie nie moga wyjsc z zachwytu :-) podobno nforce1 bylo gowno.

 

ps. a mozed ta wersja za 600 zł nie ma wbudowanej grafiki? czy maja ja wszystkie??

NForce2 nie ma przynajmniej u nas wersji z wbudowaną grafiką w sprzedaży, taka płyta kosztowałaby pewnie koło 900zł - płyta + orientacyjnie GF4MX440 onBoard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki to sa dwie wersje nForce2 jedna z grafa (IGP) a druga bez - BIOSTAR wlasnie wydal plyte microATX z wbudowana grafa :) co do reszty to dotychczas producenci nie kwapili sie do uzywania tej wersji chipsetu z grafika choc mniej wymagajacym uzytkownikom w zupelnosci wystarczy gf4mx:)

 

co do plyt Epox jest w sklepie Frazpc.pl za 559 z bodajze

Asus A7n8x jest najtanszy w polbras.pl tez cos kolo tego:)

 

http://www.frazpc.pl/b/20704/12

 

a tu male dywagacje na temat obydwu plyt :)

o wlasnie tego sklepu szukalem wiedzialem ze na "p" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma A7N8X Delux i pochwaliłby się jak działa zintegrowany dzwięk. ?? :)

nie wiem jak na A7N8X ale ja ze swojego jestem bardzo zadowolony, bardziej niz z SB128PCI ktorego mialem wczesniej. Przydalyby mi sie jeszcze siakies dwie kolumny wtedy sprawdzilbym jak dziala dolby digital :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie no nie wpadlem na to ze moge dzwiekowke sprzedac :-) a to kolejna stowa w kieszeni :-) ktora umozliwiała by mi TA PŁYTKE a ten epox tez ma mozliwosc zablokowania PCI? :-) jaki modelik..poda ktos? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mi sie we łbie przewraca od tego wszystkiego!!! :-(((( jeszcze ma wyjsc ten KT400A...<span style="color:red;">[ciach!]</span>...nie moge juz :) musze wybrac cos I KONIEC!!! bo naprawde dostane <span style="color:red;">[ciach!]</span>lca :)

 

PO PIERWSE KT400A pewno wyjdize i plytki na nim beda kosztowac po 700 - 800 zł ODPADA!!

 

Po DRUGIE MUSZE KUPIC DDR`y GA-7VAX - zajebista TANIA plytka

 

po TRZECIE WYDAJNOSC - Nforce2 - po sprzedaniu Sblive`a od biedy bedzie mnie stac na ta plyte (asus na nforce ( - ale czy naprawde jest to warte zachodu? Uzyskam AZ taki wzrost wydajnosci? (szczegolnie ze kupowac mam zamiar raczej pamieci 333 niz 400 - cena ponownie)

 

PO CZWARTKE - glownie wszystko zalezy od kasy :)

 

KONIEC! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...