Skocz do zawartości
nrl

Alone In The Dark 5

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm chyba jesteś jeszcze młody jak w to nie grałeś ;). Ja w to na 386 dx pocinałem jak głupi i powiem Ci, że podjarany tą grą byłem strasznie , dlatego też czekam na ten tytuł z utęsknieniem w nowej oprwie mając nadzieję na ciekawy klimacik.

O rany -bazyliszki na schodach w jedynce i lustra :wink: O Staaaary -kupiłem kartę dźwiękową dla tej gry :razz:.

Wcześniej na buzzerze pociskałem.A na karcie...szok!To był skok jakościowy ,a nie jakieś tam z 8600 na 8800 hehe.Nieśmiało optymistycznie czekam na nową odsłonę gry.Oby nie sknocili, oby nie sknocili....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany -bazyliszki na schodach w jedynce i lustra :wink: O Staaaary -kupiłem kartę dźwiękową dla tej gry :razz:.

Wcześniej na buzzerze pociskałem.A na karcie...szok!To był skok jakościowy ,a nie jakieś tam z 8600 na 8800 hehe.Nieśmiało optymistycznie czekam na nową odsłonę gry.Oby nie sknocili, oby nie sknocili....

 

Ten moment z lustrami był baaardzo klimatyczny. W ogóle jedynka to było coś znakomitego. Wychowałem się na tej grze. Dalej już było troszkę gorzej. Chociaż Alone 2 w domu i na statku też była IMO ciekawa.

 

Mam spore obawy przed tą grą. Oby nie skupili się za bardzo nad metodami zabijania, a nie samej fabule. Chodzi mi o zabawy z ogniem itp. Ma być duża interakcja z otoczeniem, ale jak dadzą tego za dużo to dla mnie gra jest skreślona.Przede wszystkim Nie może zabraknąć łamigłówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właściwie dzielimy podobne gusta co do poprzednich części no i obawy co do nowej....Jak się skupią na technikaliach to może braknąć mocy przerobowych na klimat i zagadki.Pamiętam opinie o jedynce -"ujęcia w stylu mistrza grozy A.Hitchcocka" i "balem się iść do piwnicy" :rolleyes: .Ech...to se ne wrati.... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak podsycić graczy tuż przed premierą ... jeszcze 5 dni do premiery, i 11 do polskiego wydania :] Nie mogę się doczekać :P Jedyną możliwą opcja jest że gra okaże hitem, pytanie brzmi, jak dużym :) Jestem ciekaw nowego silnika i całej tej interakcji z otoczeniem, zabaw z ogniem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę po screenach to niektórzy dostali preordery już swoją drogą ciekawa sprawa - pojawiły sie 2 pierwsze recki, które wyceniły grę na ... 3/10! Atarii twierdzi, że pisane były na podstawie "pirackiej" wersji :lol2:

Masz linki do tych recek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że całkiem fajnie to wygląda. Ale jak rzeczywiście ma skopane sterowanie to może być upierdliwe, ale poczekamy do wydania demka, bo bez wcześniejszego sprawdzenia nie mam zamiaru tego kupować. I raczej będzie to jednak wersja na PC (taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden gość recenzent stwierdził, że kiepski z tego survival-horror, ale przygodówka dobra i dał grze 8/10, może właśnie to jest jeden z powodów tak kiepskich ocen, że to miał być survival-horror, a wyszła przygodówka, z podobno niezbyt dobrym sterowaniem, ale jak widać niektórym to nie przeszkadza games.tiscali.cz dało 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamawiać na gram.pl, ale zobaczyłem, ze w Empiku ma być po 85zł, więc bardziej mi się w min opłaca kupić. Jeśli chodzi o oceny to 8/10 w zupełności mnie zadowala, a o sterowanie nie obawiam się, bo jak na klawiaturze będzie kiepsko to padzika podlącze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość v1per86

Polonizacja mnie mało obchodzi, ale czy ta gra naprawde jest taka kiepska??? Bo tak czeska strona dała 8/10 to nie wiem o co tu chodzi.

Jesli chodzi o sterowanie to wystarczy ustawić strzałki i pozbyć się z guzików myszki. Używamy jej tylko w fpp i problem sterowania mamy za sobą. Co do polonizacji to też zaczęła mi się podobać więc radzę się nie sugerować serwisami. Ja zamawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowanie to zawsze kwestia wprawy ... oczywiscie kiepsko kiedy musimy spedzic wiele godzin zeby takiej wprawy nabyc .... ale moze sama gra bedzie w stanie chociaz w jakims stopniu zapewnic tyle zabawy ze nie bedzie sie zwracac na to uwagi.

mam wrazenie ze niektore serwisy recenzujace Alone'a troche sie zagalopowaly z tymi niskimi ocenami. Te same serwisy wystawialy niejednokrotnie calkiem wysokie oceny takim odgrzewanym kotletom jak FIFA czy dodatki do SIMS

 

jest juz review na Gametrailers.com

 

http://www.gametrailers.com/player/35565.html

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Ocena"
7.3/10
Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden przemądry recenzent uznał, że te chóry zamiast podtrzymywać strach i napięcie to go śmieszą, a wy co uważacie??? Bo mi sie podobają przynajmniej w tych trailerach co widziałem.

 

PS: Tej gry chyba jeszcze nie ma w necie, mówie o wersji PC bo wersja z X360 już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakoś na dniach ma być demko chyba. Tylko ciekawe co w nim pokażą. Może dopracowują sterowane specjalnie dla dema :lol:.... To taki mały joke ;)

 

PaVLo. napisz coś więcej. Mamy w grze więcej elementów zręcznościowych czy jakieś tam zabawy z ogniem i bieganie bez większego celu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screeny znajdziecie na necie, ale moze wrzuce po południu jakieś

 

Co do gry to jestem na początku i jest jazda samochodami, ala melexami, troche kombinowania i teraz coraz wiecej walki, która jest dość trudna bo przeciwnych naprawde są inteligentni, robią uniki jak celujeny z pistoletu i co mi się najbardziej podoba, uciekają jak mamy w ręce "miotacz płomieni" :D . Skaczą na auto, którym jedziemy i atakują nasz przez szyby. Niektórzy mają taką siłę, że potrafią zdemolować auto aby sie do nas dobrać.

Fajna rzecz jest z samochodami, możemy włączyć/wyłączyć światła, przeszukać schowek, w którym często są przydatne przedmioty (dalsza gra), włączyć radio, klakson i sprawdzić czy za oslonką przeciwsłoneczną czegoś nie ma, można siąść na tylnim siedzeniu a za pomocą noża przedziurawić bak samochodu, pojechać nim kawałek, wyskoczyć i podpalić rozlaną benzynę aby autko efektownie eksplodowało :)

 

W grze mamy i część zręcznościową i logiczną, z tym, że jest to w miarę stonowane i zależy od miejsca w jakim się znajdujemy. Klimatyczne są opuszczone budynki a zwłaszcza piwnice. Ciekawy motyw jest z łączeniem przedmiotów, jak narazie to odkryłem kilka przydatnych kombinacji.

 

Walka .... no tutaj musze powiedzieć, że trzeba troche potrenować, aby bez obrażeń wykończyc przeciwnika, a zwłaszcza kilku naraz. Wiecej nie ma ci pisać, bo lepiej samemu to zobaczyć, bo gra tak naprawde rozkręca sie dopiero jak lądujemy w parku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...