Skocz do zawartości
n00wy

Czyszczenie Sprzętu Komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ziemian!! :) Temat z d... ale dla mnie na czasie, ostatnio otworzyłem swoją obudowę po bardzo długim czasie no i wiecie, syf i malaria dosłownie :) W temacie hardware jestem totalnym laikiem, a nie chce przez moje "złote" rączki czegoś zepsuć. Więc co polecacie żeby sprzęcior wyglądał jak nowy, prosto z pieca?? Najlepiej coś z domowych sposobów :) Szkoda mi kasy na "multimedialne" bzdurki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj swoich płucek aby "zruszyć" obiekty obce w zeberkach od radiatora i dmuchnij w kratki zasilacza, a potem odkurzacz.

 

PS: kiedys byłem u kolezanki (komp nie otwierany przez 9lat!!!!!) kurzu co niemiara, nabrałem powietrza w płuca na max, dmuchnąłem z całej siły i..... w całym pokoju było brudno a ja sie mało nie udusiłęm więc uważaj :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wyciągnać każda część z kompa i ją delikatnie przeczyścić. Kurz z wiatraków i ze środka obudowy usuwam odkurzaczem a z układów scalonych pędzelkiem lub sprężonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wyciągnać każda część z kompa i ją delikatnie przeczyścić. Kurz z wiatraków i ze środka obudowy usuwam odkurzaczem a z układów scalonych pędzelkiem lub sprężonym powietrzem.

kolega nie ma środków :lol:dlaczego nie jesteście przekonani do szmatki co :ploom: Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężone powietrze - wydmuciach!esz wiekszosc kurzu

Odkurzacz - sprzątasz kurz

Pędzelek - pomaga w pozbyciu sie kurzu z trudno dostepnych miejsc / dodatkowych kart

Wilgotne ściereczki - zmywasz wszystko z obudowy

 

Czasem przydaje sie zmywacz do paznokci (czyszczenie procesora) który szybko paruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień odkurzacz z końcówką do mebli (taka mała z włosem), bo inaczej będzie tak ;] :

...dmuchnąłem z całej siły i..... w całym pokoju było brudno a ja sie mało nie udusiłęm więc uważaj :lol2:

Dopiero później sprężone powietrze, pędzelek i inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszcze obudowe szmatka wilgotna a reszte sprzetu takimi kwadratowymi "tamponikami"(tak pisze na opakowaniu;) )nasaczonymi alkocholem. Mama mi takie przynosi ze szpitala, pielegniarki tego uzywaja do odkazania przed np. pobieraniem krwi.

Edytowane przez Gucio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam opcje dmuchania w odkuzaczu. bardzo ladnie sie sprawdza. nie uzywam powietrza z puszki ani pendzelkow:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze "patyczki higieniczne"(takie plastikowe z watą na końcach). Przydają się do czyszczenia radiatorów i łopatek wentylatorów. A z tym odkurzaczem to uważaj, żebyś sobie zworek nie wessał xD(just kidding).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Do pojedynczych podzespolow polecam Sprayduster.Jest najlepszy np na karty graficzne,klawiature,plyty glowne itd.Do monitora zas polecam Foamclene :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh jak dobrze ze w domu mam instalacje sprezonego powietrza :] 10 atmosfer i kurzu nie ma ... no ale trzeba uwazac na wentylatorki bo mozna je uszkodzic przy takiej metodzie (czyscilem w taki sposob zasilacz Tagan-a i... poszedl na gwarancje ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz na slabszym ssaniu, pedzelek, jak kolega mihalo napisal... czasami jak mi sie nie chce isc po narzedzie (zbrodni :P) do sprzatania, to z plaskich powierzchni reka scieram ;] Z zewnatrz wilgotna, a do plexy miekka i sucha scierka. Jak cos robie, to przy okazji radiator z cepa wezme nad wanne i pedzel + para z pluc ;> Jak tak sobie tylko przeglad robie, to pedzel + odkurzacz na srednia moc ssania i jaazzzda! Czasem, jak juz jestem totalnie leniwy, to otwieram bude i dmucham, gdzie popadnie :lol: ale w Twoim przypadku lepiej zostac jednak przy odkurzaczu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do milosnikow dmuchania sprezonym powietrzem po wentylatorach - nalezy z tym uwazac, bo taki rozkrecony wentyl moze zadzialac jak generator i puscic napiecie do ukladow, ktore sie tego nie spodziewaja. Skutki moga byc rozne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odłączam zasilanie, wyjmuję oba hdd, kartę graficzną i dzwiękową. Potem przylepiam giętką rurkę o średnicy 4mm do rury odkurzacza, biorę do ręki pędzelek, włączam odkurzacz :wink: i zaczynamy zabawę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

żebyś sobie zworek nie wessał

Teraz poważnie, da sie je wciągnąć, czy może lepiej je wyjąć wcześniej?? :huh: :blink: Ja tam używam pędzelka i płuc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pędzelek - pomaga w pozbyciu sie kurzu z trudno dostepnych miejsc / dodatkowych kart

Popieram ... ja do czyszczenai kompa używam najpierw płuc a potem pendzelka. Chyba najłatwiejszy sposob.

Oczywiscie 9 letniego brudu to mozesz tak nei wyczyscic ... ja to robie dosyc systematycznie, przynajmniej raz na dwa tygodnie, wiec duzo kurzu sie nie zbiera i cały zabieg prze to trwa bardzo krótko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam odkurzacza na najnizszej mocy ssania. Zworek na mobo prawie wogle nie mam :) Jak cos wciagne to trudno:lol: Najlepiej kazda czesc z osobna. Teraz moj R9800 PRO wyglada jak nowka ze sklepu :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz sie zastanawiam, jeśli używa się pedzelka.. wiadomo że materiały mogą powodowac gormadzenie się ładunków elektrostatycznych, a takie pędzelkowanie plastikowym włosiem napewno temu sprzyja... czy w ten sposób można uszkodzić sobie delikatne czasami obwody wejściowe ukłądów scalonych? procesora? Nie powinno się ich dotykac palcami z tego włąśnie względu, aby nie przepalić obwodów wejsciowych rozłądowywyując się przez nie... zatem i pędzelek może i napewno gromadzi łądunki elektrostatyczne..

 

Ale póki co to mi się jeszcze nic nie stało z tego tytułu.. ktoś ma jakeiś przykre niewyjaśnione zdarzenia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz sie zastanawiam, jeśli używa się pedzelka.. wiadomo że materiały mogą powodowac gormadzenie się ładunków elektrostatycznych, a takie pędzelkowanie plastikowym włosiem napewno temu sprzyja... czy w ten sposób można uszkodzić sobie delikatne czasami obwody wejściowe ukłądów scalonych? procesora? Nie powinno się ich dotykac palcami z tego włąśnie względu, aby nie przepalić obwodów wejsciowych rozłądowywyując się przez nie... zatem i pędzelek może i napewno gromadzi łądunki elektrostatyczne..

 

Ale póki co to mi się jeszcze nic nie stało z tego tytułu.. ktoś ma jakeiś przykre niewyjaśnione zdarzenia? :D

Ja zawsze czyszcze pędzelkiem glutki z kurzu(tzn. odczepiam je od smigielek), czesto tez karty/płytę główną i nic nie jest, baa, nawet jak mialem K7 to paste na rdzeniu rozprowadzalem palcem i nic sie nie działo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam dotykać rdzeń to sobei możesz :).. ubierz sobie polar i poszuraj po podłodze z PCV i podotykaj sobei końcókwi procesora.. to zobaczymy czy przeżyje :D

 

pędzelek do wiatraków się przydaje raczej twardy... Kupiłem mamie lusterko z jakeijś tamokazji i jako bonus wybrałem pędzelek do makijażu z miękkim włosiem.. i faktycznie.. nim się dobrze zbiera kurz z wiekszych powierzchni.. z płytek etc.. ale zawsze się boję czy to aby nie zaszkodzi kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...