Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A co Wy na to:

Według najnowszych doniesień nVidia planuje w najbliższym czasie premierę kolejnej karty graficznej - tym razem będzie to GeForce 7300GT. Model ten ma w pewnym sensie zastąpić znaną już kartę GeForce 7300GS, przynajmniej jeśli chodzi o cenę - sugerowana cena GeForce 7300GT ma wynosić 99 dolarów co oznacza obniżkę cen modelu GS. Jak na razie nie jest znane dokładne taktowanie nowego modelu - wiadomo natomiast, że karta będzie korzystać z 256 MB pamięci DDR2 i, w przeciwieństwie do wersji GS korzystające z szyny 64-bitowej, prawdopodobnie 128-bitowej szyny pamięci. Data oficjalnej premiery GeForce 7300GT została ustalona na 4 kwietnia czyli już za około dwa tygodnie.

 

info z www.twojepc.pl

 

Jezeli rzeczywiscie bedzie kosztowac tyle co GS czyli ok 300zl to jak dla mnie bomba i czekam z niecierpliwoscia na tą wersje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to:

Według najnowszych doniesień nVidia planuje w najbliższym czasie premierę kolejnej karty graficznej - tym razem będzie to GeForce 7300GT. Model ten ma w pewnym sensie zastąpić znaną już kartę GeForce 7300GS, przynajmniej jeśli chodzi o cenę - sugerowana cena GeForce 7300GT ma wynosić 99 dolarów co oznacza obniżkę cen modelu GS. Jak na razie nie jest znane dokładne taktowanie nowego modelu - wiadomo natomiast, że karta będzie korzystać z 256 MB pamięci DDR2 i, w przeciwieństwie do wersji GS korzystające z szyny 64-bitowej, prawdopodobnie 128-bitowej szyny pamięci. Data oficjalnej premiery GeForce 7300GT została ustalona na 4 kwietnia czyli już za około dwa tygodnie.

 

info z www.twojepc.pl

 

Jezeli rzeczywiscie bedzie kosztowac tyle co GS czyli ok 300zl to jak dla mnie bomba i czekam z niecierpliwoscia na tą wersje.

 

Pozdrawiam

Smie watpic w ta cene. Nvidi nie znacie ??? Pozatym nie znane jest taktowanie :(. Napewno na czyms straci i moge se dac prawie reke uciac ze nie beda to taktowania takie jak 7300GS. Czekalem na 7300GT ale juz niestyety kupilem 6600GE Galaxy - jeszcze nie doszla ale juz jestem zadowolony :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gigabyte 7300gs. calkiem fajna karta na miano reszty kompa (gigabyte k8ne, sempron 2500+). cudow nie ma sie co spodziewc, ale drozsze x600 zostaje w tyle... B)

plusem mojej karty jest pasywne chlodzenie, co w polaczeniu a freezerem64 na procku daje cisze prawie absolutna...

dodatkowo 3 lata gwarancji, czyli w zasadzie dozywotnio... :lol2:

 

 

 

 

 

ps. i nie piszcie, ze na tej karcie za 3 lata nie bedzie chodzic wiekszosc gier, bo to prawda. na 7800gtx tez nie beda chodzic... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasuje w tych twoich testach :( . Przecież karty z serii 6600 mają na domuslnych ustawieniach cos ponad 5000 pkt w 3dmark03, nie mówiąc o 6600GT które mają około 8000 pkt a u ciebie poniżej 6000 pkt. Cos tu jest nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi nie pasuje w tych twoich testach :( . Przecież karty z serii 6600 mają na domuslnych ustawieniach cos ponad 5000 pkt w 3dmark03, nie mówiąc o 6600GT które mają około 8000 pkt a u ciebie poniżej 6000 pkt. Cos tu jest nie tak :(

seryjne 6600 ma okolo 5k, czyli jakies 4800-4900pkt, zalezy od reszty gratów. Forsa 6600GT to nie jest tak na prawde GT, bo nie ma pamieci gddr3 tylko zwykle ddr. Taki no-name dla biednych ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci przypadkow nie wnikalem w taktowania kart, bo nie bylo na to czasu. wyjatkiem bylo x800, ktore zreszta tez okazalo sie lekka kiszka...

 

no i trzebna zwrocic uwage, ze rzeczywiscie platforma jest raczej miedzy slaba a przecietna...

 

 

seryjne 6600 ma okolo 5k, czyli jakies 4800-4900pkt, zalezy od reszty gratów. Forsa 6600GT to nie jest tak na prawde GT, bo nie ma pamieci gddr3 tylko zwykle ddr. Taki no-name dla biednych ;p

zgadza sie... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na święta 7300gs galaxy, bo siedzenie na s3 jest mało ciekawe ;P dałem wykryj optymalne czestotliwosci, wykryło 602/921. Jak ktoś coś chce się dowiedzieć, to pytać ;>

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to podaj wniki ze smarkow 01, 03 i 05 na procku 2520 MHz no i jak Ci to nic nie przeszkodzi to mozesz tez w grach (nfs mw i inne)

 

chce sie przekonac czy ten 7300 gs zjedzie mojego fx 5900... bo ostatnio czytalem troche testow i na to wskazuje, ze zjedzie :D

 

i jeszcze mam pytanko jak z jakoscia obrazu, np. w porownaniu z twoim bylym 6600ge

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na standardowe mhz nie tak swietnie ;) do tego 64bit czyli ok. 450mhz na pamieciach i 600 na core przy 4 potokach

 

cos w stylu 6600

 

siedze własnie na lapku, a na sempronie leci 3dmark. Powiem tylko tyle, ze Pamięc kręci sie na 1.06Ghz a rdzen na 635MHz, szkoda tylko ze jak się ustawi razem 635/1060 to sa krzaki, za mało voltów ;/ Ma ktoś jakies vmody do 7300gs? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie juz gubie ten gigaherc na mem to co to są za takty i jak sie maja choćby do 300 Mhz realnych na moim radku ?

 

ołkeeej techno_Boy a teraz jeszcze opwiedz o bitach i jak to sie ma do mojego radka i memek na moim radku, które są 128 bit ja naprawde jestem confused :/ bo mnie się wydaje w tej chwili jak patrze że ten gigaherc to jest tyle samo co na moim byłym 9550 260Mhz... wyprowadźcie mnie prosze z błędu :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no calkiem ladnie :] to czekam na inne marki :]

 

masz moze nfs mw ? jak masz to powiedz czy w detalach na maxa bez aa i af w 1024x768 da sie grac bo u mnie zeby dalo sie grac to trzeba wylaczyc calkowicie cienie i wtedy srednio mam z ok 30 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nVidia leci w kulki...

128bit w 7600 ?

64bit w 7300 ?

 

Przecież podwojenie szerokosci szyny w tych kartach nieznacznie podniosloby cene a wydajnosc by pewnie mocno skoczyła. Szczegolonie w 7600Gt bo co to za roznica wydac 700zł czy 10 procent wiecej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra wiem :) w sumie jak moze sie mierzyc taki titek coprawda ma te 128 bit ale ty masz 635mhz na core =D sproboj moze sam vmoda zrobic :) ? moze pencil moda ? przeszukaj karte miernikiem albo chociaz to na necie znajdz jak sie mierzy ohmy i napiecia (lol) i tak zjedz ze standardowych np. o 10 i zobacz o ile napiecie podskoczy i tak mozesz jechac

 

glupia teoria -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...