Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

witam na stronie 4 gadania o gownianym sprzęcie za grosze? właśnie ile to kosztuje?

ponawiam pytanie : czy ta karta ma podobnie szybkie pamieci jak mój stary 9550:D czyli 5 ns 260Mhz real ?

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol...

 

przeciez twoj 9550 mial pamieci 5 ns, a 7300 gs ma 2.5 ns i to ddr2, a nie ddr

 

do tego jego takty na stock ustawieniach sa 5xx/810 64 bit co daje taka sama przepustowosc co 5xx/405 i 128 bit - a 405 MHz w ddr to 202,5 (lecz samymi MHz sie nie zyje bo czasy dostepu w tym 7300 gs sa praktycznie 2 razy nizsze niz w 9550)

 

nastepnym razem troche poszukaj i zacznij logicznie myslec...

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez towj 9550 mial pamieci 5 ns, a 7300 gs ma 2.5 ns i to ddr2, a nie ddr

do tego jego takty na stock ustawieniach sa 5xx/810 64 bit co daje taka sama przepustowosc co 5xx/405 i 128 bit - a 405 Mhz w ddr to 202,5

nie martw się ja myślę logicznie :D moja logika jest bez zarzutu :wink:

tak jak powiedziałem mnie interesują same pamięci nie taktowania proca ani karty jako całości twój post jest dla mnie mało jasny ( po kiego pieczarka piszesz mi taktowania proca? ) poszukuję odniesienia tzn jak ty to liczysz bo mnie wychodzi że: 250 na memkach 5 ns ramków na 9550 jesd dokładnie tyle samo co 500 na memkach w 7300gs nie ważne ile mają ns :D

 

przy następnyum wyjaśnianiu mi prosiłbym cię io używanie znaków = i takich dokładniejszych terminów jak taktowanie realne i o nie używanie skrótów myślowych

 

możesz np napisać: Tak jeśli chodzi o pamieci jakby je odpiąć od kart (obu) to właściwie 5 ns 128bit 260Mhz to jest tyle samo co ten gigaherc którym się podniecam na 7300GS thx za uświadomienie mi tej prostej prawdy :smile2:

 

Edit: niektórzy się podniecają wydajnością inni taktami widać po postach :D tonie wypowiedzi :D karta robi tyle w smarku 03 mniej więcej co mój obecny radzio, jakby 7300gs była na AGP to bym się zastanawiał :D bo to że robi tyle a tyle nie znaczy że jest wydajniejsza.

Przykład ?

EnemyTerritory 9550 robiace ponad 3600 smarków jest mniej realnie wydajne od 9500 (robiace równo 3K)standardowe taktowania ale 256 bit i to jest wydajniejsze ok 15-20% why? podejrzewam że właśnie przez pamięci które w tym 9500 mają taktowania 270*2 bo to ddr=540 i razy 2 bo to 256 bit =1080 a 9550 tylko 520 CNU:P thx for attention

7300 jak bedzie na szynie 128 to będzie pewnie fajna karta o ile wyjdzie na tej szynie i o ile cena bedzie fajna :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko pisze szybko wiec uzywam skrotow myslowych, a taktowanie rdzenia napsialem z przyzwyczajenia

 

moze sie nie podniecamy taktoawaniami pamieci... ale wydajnoscia tej slabej grafy, bo w tej cenie na pcie nic lepszego nie dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko pisze szybko wiec uzywam skrotow myslowych, a taktowanie rdzenia napsialem z przyzwyczajenia

 

moze sie nie podniecamy taktoawaniami pamieci... ale wydajnoscia tej slabej grafy, bo w tej cenie na pcie nic lepszego nie dostaniesz

W dodatku po o/c mamy troche lepszy wynik niz 6600 ;) a Karta seryjnie ma taktowanie pamięci 405MHz, tą co mam akurat włożoną ma pamięci infineon 2.5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie od koloru do wyboru by bylo najlepiej jakis farcry, fear, nfs mw moze jakas strategie itp. oczywisice jesli masz takie gry :P

Aktualnie zainstalowanego mam obliviona i TR:Legend. Jak będe miał czas (i ochotę :P ) to zainstaluje FEAR, tyle ze z 512mb ramu to nie jest zaciekawie... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze grzesiu powiedz czy ten galaxy ma czujnik temp, czy da sie jakos zamontowac lepsze chlodzenia, a jak tak to moze masz jakies sugestie ?

Ma czujnik temperatury, przy 635MHz na rdzeniu osiąga temperature 60c, wiec bardzo mało jak na taki malutki coolerek. Sugestie? nie wiem, jak wyjme karte to powiem jak z otworami montażowymi i czy da rade zamontowac pentagrama czy cos podobnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomnialem spytac masz ver. 128 MB czy 256 MB jest jakas roznica w timingach ?

 

bo z testow wynika, ze ociupinke lepsze sa te 256 MB, ale nie warto doplacac chyba tych 30 zl :D

 

P.S pentagram jest chyba 2 razy wiekszy od tej grafy :lol: :D no ale jakby sie dalo go zamontowac to oc pewnie by troche wzroslo :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomnialem spytac masz ver. 128 MB czy 256 MB jest jakas roznica w timingach ?

 

bo z testow wynika, ze ociupinke lepsze sa te 256 MB, ale nie warto doplacac chyba tych 30 zl :D

 

P.S pentagram jest chyba 2 razy wiekszy od tej grafy :lol: :D no ale jakby sie dalo go zamontowac to oc pewnie by troche wzroslo :)

 

Mam wersje 128mb turbocache. Po zamontowaniu o/c by raczej nie wzrosło, bo brak napięcia na GPU. Ale i tak jak na seryjne chłodzenie i napięcie to karta podkręciła się rewelacyjnie, czytałem kiedys test tego galaxy to nie mogli tam przekroczyc 570mhz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz racje, ale temepratury by na pewno spadly i to o sporo

 

wczesniej pytalem jeszcze jak z jakoscia obrazu na tym 7300 gs (mowa o d-sub i jak masz mozliwosc to po zastosowaniu przejsciowki d-sub do dvi)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma czujnik temperatury, przy 635MHz na rdzeniu osiąga temperature 60c, wiec bardzo mało jak na taki malutki coolerek. Sugestie? nie wiem, jak wyjme karte to powiem jak z otworami montażowymi i czy da rade zamontowac pentagrama czy cos podobnego :P

 

no i jak z tym pentagramem, wchodzi/pasuje czy nie za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta na pewno nie jest tak samo wydajna jak 9700 pro ...

No nie wiem :D Po OC (tylko mnie nie bluzgać, bo doskonale wiem, że inne karty też się kręcą) ta karta ma wydajność podobną do 6600, a 6600 ma podobną wydajność co 9800pro. Jakby na to spojrzeć to 9700pro = 7300gs po lekkim oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem :D Po OC (tylko mnie nie bluzgać, bo doskonale wiem, że inne karty też się kręcą) ta karta ma wydajność podobną do 6600, a 6600 ma podobną wydajność co 9800pro. Jakby na to spojrzeć to 9700pro = 7300gs po lekkim oc

Więc ja ci mówię że NIE WIESZ

ta karta PO OC ma wydajnosc 6600 non oce'd ( oczywiście opierając sie na smarkach a konkretnie 03 co wbrew pozorom nie jest znowu takie miarodajne ) czyli zupełnie podobnie do mojej 9500 pro ( po oc oczywiście ) podejrzewam że moj potworek jest w rzeczywistości wydajniejszy ale opierając sie na smarku...

 

6600 PO OC ma wydajność 9800 / 9800 pro zgoda ale oczywiście nie do końca wraz ze wzrostem rozdziałki przwagę zyskuje 9800 a z jej spdkiem z kolei 6600

 

9700 to po prostu poprzednie wcielenie 9800 z niższymi taktami tudzież sąłbszymi pamięciami ale wciąż jest to karta 8-potokowa i 256-bit i 9700 na stocku robi 4,6-4,7 K w smarku po OC ok 6,5K

 

i naważniejsze jakim cudem 8 potokowa karta z 256 bit pamięciami może być wolniejsza od 4 potokowego 64-bitowca ?? abstraciach!ąc od smarka w którym przeskakuje 7300GS o 1K :lol2: U ARE funny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ a zastanowiles sie, ze te grafy dzieli 3 lata ronicy, a jak wiemy technika idze do przodu... jesli nie wierzysz wynika to idz poszukaj sobie testow

 

jakos 7600 gt ma 128 bit i 12 potokow, a leje 6800 ultra, ktory ma 256 bit i 16 potokow - moze to da Ci cos do myslenia

 

widzisz ja w marku 03 mam 6504 - i co z tego jak w tym samym marku w tesie PS 2.0 mam ok 50 FPS, a taki 7300gs ma ponad 100 FPS

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my nie gadamy o superhicie który sie nazywa 7600GT tylko o 64 bit shicie za 200 zł który sie nazywa 7300 GS zapomniałeś?

ja nawet testom specjalnie nie wierze (oczywiście jakbyś dał linka do testów to bym się nie obraził) kto wie przez kogo sponsorowanym :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale my nie gadamy o superhicie który sie nazywa 7600GT tylko o 64 bit shicie za 200 zł który sie nazywa 7300 GS zapomniałeś?

ja nawet testom specjalnie nie wierze (oczywiście jakbyś dał linka do testów to bym się nie obraził) kto wie przez kogo sponsorowanym :D

Człowieku! Ja wiem, że zaciekle bronisz swojego, ale nie jedne testy to wykazały --> bez oc obie karty mają tyle samo smarków ;) Po drugie taki 64bitowy (shit wg ciebie) wykastrowany 4potokowiec ma o wiele wiele wiele bardziej wydajne shadery niż starowieczny 9700... Uważaj jak chcesz, ale nie myl innych ludzi którzy zaglądają do tego topicu

 

P.S. Linki do testów zarzuce jak będe miał czas...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam jeszcze do dzis wieczór tego dobrze kręcącego się 7300gs - mogę porobic testy w grze, ktorą zaprponuje Luk3. Wtedy bedzie wiadomo co jest szybsze... ;>

 

EDIT: Tylko niech ktos czasem nie pisze ze 9700pro ma lepszą wydajność w wyzszych rozdzielczościach. Przeciez i tak na zadnej z tych dwoch kart nie pogramy w gry powyzej 1024x768.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja poprosze testy z gierek bo jestem zainteresowany grafa :]

 

wspomnie, ze ja na fx'ie w fear (nic nie krecone) mam:

 

minimalny 7 FPS

sredni 11 FPS

maxymalny 18 FPS

 

i to w rozdzialce 1024x768 detale od procka na medium/grafy tez na medium

 

gdybys w fera bez zadnego oc, na takich samych detalach mogl zrobic test to bym byl wdzieczny

 

uwazam, ze fera to miarodajny test bo z graf wydusza 7-me poty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...