Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No ladnie karta robi ~4400pk w 3D Marku 2003 na stock'owych taktach. Do tego ladnie sie kreci, wiec smialo bedzie mozna osiagnac kolo 6000pk. Jak na karte <300zl to swietny zakup.

 

Mam nadzieje, ze na AGP wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na in4 wskazuje, ze karta jest slaba.

Promujac nowy sprzet nie porownali jej do podkreconych 6200 i 6600 ktore by ja delikatnie mowiac zdmuchnely.

Przyklad - podkrecili do niebotycznych 644/1000Mhz, a wyniki w 03 i 05 odpowiednio o 8 i 16% w gore.

Co prawda karta jest znacznie tansza od 6600 badz modowalnego 6200 ale w przypadku tego drugiego, ktory chodzil po 300PLN w niektorych sklepach a po odblokowaniu 4 dodatkowych potoko i ladnym podkreceniu wydajnosc wzrastala.....100% w markach.

Czekam na lepsze testy, moze jak sie ukaze jakas modowalna 7300 na 8 potokow ze 128 bitowa szyna na AGP. Moze kosztowac nawet 500PLN ale w takiej specyfikacji zrowna z ziemia 6600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo tak: karty z serii low end ale ze znaczkami xx oraz 8 niedługo będą wychodzić już na aż 32bit!! szynie pamięci no i oczywiście z turbo cache bo na pokładzie będą posiadać jedynie rozruchowe 64 mega za to bardzo szybkiej pamięci :lol2:

 

nie no bądźmy poważni do biura? a kto potrzebuje takie coś co tak wyje do biura bo hałasuje wiatraczek bo jest rdzeń wyciągnięty w góre (pewnie się słabo kręci )

 

do pieca ? a apropos pieca Procesor: Athlon 64 @3800+ (2.4 GHz) RAM: Geil Value DDR400 2GB (4x512MB) 2.5-3-3-6-2T jaki kretyn na takim kompie zamontuje tą kartę ? chyba tylko panowie z in4pl

 

e co ja miałem mówić :?: już wiem :idea: : testowanie karty low end'owej w rozdzielczościach zaczynających się od 1024*768 gdzie ona uzyskuje 15 fps no i później dokładanie jej bajerów i rozdziałki to prawdę powiedziawszy idiotyzm bo i po co i tak nie zagrasz w takich detalach -średnie 15 fps?

należało ją przetestować w 800*600 na różnym poziomie detali w grach które wiadomo jak się zachowują i wtedy porównywać z innymi low endami także starszymi ( a nie dwoma i resztą kart za grubą kasę ) na razie to po tych testach nic nie widać więc nie wiem jaką to ma wydajność

 

poza tym przypomniała mi się recka z palitem 6600 512 i okazywało się że chodzi płynniej niż 6600 gt 128 ramców do czwgo zmierzam? powrzucali na testy zdali suche fps i dziękuję ja chcę recke z wrażeniami gracza

 

co do karty wydajność jaką ma to nie wiem :D bo 3d mark 03 nic nie znaczy IMO przy różnych szynach pamięci a wizualnie karta wygląda bieeednie PEACE

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa recka: http://pclab.pl/art18407.html

jeszcze tutaj: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...tek_7300GS.html

 

P.S. Jak dla mnie galaxy 7300gs za taką cenę jeździ i to równo :] jakby była jezcze na agp to uuuuuuu...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 kur.. ale ty jestes glupi...

NIKT nie wsadzi tej karty do tego zestawu ale to jest po to mocny zestaw zeby ew. procesor nie dusil karty ! zeby pokazac jej maxymalna wydajnosc...

 

co do palita512 na egieldzie autor napisal ze na palicie sie przyjemniej gra bo nie ma takich rwan.. przeciez to jest wrazenie gracza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka cene to karta jest genialna i co z tego ze ma 64 bit jak wysokie taktowanie RAM 810@ 1100 ktore lacznie jest wydajniejsze lub rowne od 128 bit DDR dajac ponad 6400MB/sek i to bez OC czyli tak samo jak R95xx czy GF6600 DDR

 

GPU ma tylko 4 potoki i 3 vertexy ale i tak jest wydajniejszy od takiego 95xx i nawet po OC GF6600(8 pot) majac ponad 2000 MT na def. mowi samo za siebie

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk3 kur.. ale ty jestes glupi...

NIKT nie wsadzi tej karty do tego zestawu ale to jest po to mocny zestaw zeby ew. procesor nie dusil karty ! zeby pokazac jej maxymalna wydajnosc...

co do palita512 na egieldzie autor napisal ze na palicie sie przyjemniej gra bo nie ma takich rwan.. przeciez to jest wrazenie gracza..

no dobra zestaw nie dusi karty a reszta moich argumentów też gupia? co do palita to co ja kur.. co innego napisałem może to może? jaśniej - mnie się podoba jak są wrażenienia z używania a nie suche fps dotarło mam nadzieje Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 7300GS to to najslabsza wersja tak?? Moze wyjdzie jakis 7300GT 128bit i z takimy taktami bedzie robil taka rzeznie ze [gluteus maximus] mieknie :D

Tyle że wtedy cena by poszła w górę. Ale raczej pewne jest że NV wprowadzi wersję ze 128-bitową szyną, ale kiedy, nie wiem.

Zresztą mentalnośc ludzka już taka jest że jak karta ma 64 bity to jest be ale jak ma 128 to już nie...Niby mają rację ale mogę się założyć że wielu userów widzac kartę z pamiątkami 800MHz i 64bity i drugą z identycznym GPU (te same takty) ale z pamiatkami 400MHz ale za to 128 bit powiedziałoby że ta druga jest lepsza bo "ma 128 bit" chociaż przepustwość obu jest taka sama (teoretycznie i praktycznie chyba też).

Anyway, grafa jest "tania i dobra" i na pewno znajdzie nabywców jako właśnie taka karta.

BTW: Komuś się nie podobało PCB tej karty, że niby biedne jest...no cush prawda to ale gdzieś te cięcia musza być ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli karta ta będzie kosztować 235 zł (jak piszą o galaxy) to zapowiada się hit w tym segmencie i to wielki :)

No zgadzam sie....moj brat chce ją kupić. Jemu wystarczy do AutoCADa i CS w sieci...:D:D no i jakąs nową gierke od czasu do czasu. http://pclab.pl/art18407.html :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz jakies "domowe wyniki"??

pytanie jeszcze takie, czy mozna jakos wyłazyć ten turbo cache??

bo jak to wpłytnie na wydajnosc jesli karta majac własna pamiec 800Mhz 64 bit, zacznie korzystac z pamieci kompa 400Mhz 64bit??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to TC jest inteligetne - pamięć która jest używania na grafice jest wykorzystywana do najbardziej ważnych i skomplikowanych oraz istotnych rzeczy, a pamięć systemowa to tylko dopełnienie do tych mniej ważnych.

 

P.S. Czyli prosto mówiąc wydajność praktycznie się nie zmienia, a TC się uaktywnia dopiero w 3D więc nie ma obawy, że windows będzie wolniej działał ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie AGP >>calkiem nowa alternatywa by byla dla 95xx@9700 czy 955X/9600 NVidia mogla by pomyslec i zgarnac rynek lowenda na AGP i PCI-E do czasu kiedy ATI cos zrobi z tym fantem jakim jest 7300 GS a napewno zrobi podobnie jak bylo z FX 5200 FX 5500 na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy wersja na agp? i kiedy pojawi sie u nas gt z 128 bit szyną i 8 potokami?

 

Jak tylko gs [pojawi sie w sensownej cenia na agp(tak do 260) i to najlepiej nie niskoprofilowy-ta takiemka fuj....

to chyba zagości u mnie. Po wpadce z modowlanym inaczej 9500 chyba kupie cos nowgo ze sklepu...cena 7300 na pci jest swietna jak na agp nie bedzie duzej różnicy to biore bez patrznia mimo,że straszny kastrat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta grafa w takiej postaci jak na PCI-E nie pojawi się na AGP. Chodzi mi o Turbo Cache którego tam po prostu nie ma (przepustowość AGP jest za niska żeby to się opylało). Chyba że wyjdzie wersja bez TC. Inna sprawa że ewentualna karta na APG na bank będzie droższa (ile to nie wiem). No i właśnie...co z tymi testami ;). Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...