Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

zamalowalem co trzeba i pencil mod sie nie udal - rdzen nie idzie wyzej. malowalem olowkiem 2B. ktos moze sie domyslac czemu?

Bo nie jesz dżemu :lol: Masz miernik? Jeśli nie, to odradzam robić jakiegokolwiek moda bo możesz przypadkiem zjarać sobie kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jesz dżemu :lol: Masz miernik? Jeśli nie, to odradzam robić jakiegokolwiek moda bo możesz przypadkiem zjarać sobie kartę.

aktualnie nie mam. usunalem grafit poki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LukasAMD

dokladnie tak jak mówisz! czyli czeka mnie reinstall systemu? moze da sie to jakos inaczej zalatwic? to ta karta która Ci poszła na 750Mhz? :D

edit:w kazdym razie reinstalowalem juz zarówno 3dmarka jak i sterowniki nvidii (teraz są najnowsze)

Edytowane przez FuGiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@LukasAMD

dokladnie tak jak mówisz! czyli czeka mnie reinstall systemu? moze da sie to jakos inaczej zalatwic? to ta karta która Ci poszła na 750Mhz? :D

edit:w kazdym razie reinstalowalem juz zarówno 3dmarka jak i sterowniki nvidii (teraz są najnowsze)

Gry działają ci dobrze? Sprawdź to koniecznie. U mnie było to samo - potem wszystko graco zaczęło chodzić - przechodzi smarki itp bez problemów. W sumie to nie wiem czy reinstall systemu na to pomógł - po prostu po pewnym czasie problemu nie było.

 

Tylko raz i to raczej eksperymentalnie zrobiłem takiego moda że poszła na 750 Mhz (ale wtedy działałaby i na 770-780 :P tyle że nie sprawdzałem już nawet).

 

 

Bo nie jesz dżemu :lol: Masz miernik? Jeśli nie, to odradzam robić jakiegokolwiek moda bo możesz przypadkiem zjarać sobie kartę.

A tam gadanie - ja nie miałem miernika i moda zrobiłem że karta na 750 Mhz na rdzeniu chodziła ok :P i jakoś karty nie zjarałem (chociaż 90 stopni to jednak miała :lol: ).

 

Można i robić bez miernika ale trzeba sprawdzać temperatury uwaznie w 2D jaka róznica przez zrobieniem moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pencil moda najlepiej według mnie robić ołówkiem HB (ŚREDNI), malujemy do chwili otrzymania ciemnej barwy ale nie na siłę. Ocieramy też grafit o krawędzie a później wszystko zdmuciach!emy. Wszystko się ładnie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh nie wiem nie mam czasu teraz patrzec na gry,wieczorem w most wanted chyba przytne i zobacze.a w jakiej grze powinno byc widoczne?czyli zrobic moda,ustawic na gpu600 mem 800 i sie nie przejmowac tym jednym testem? w sumie moze poszloby wiecej ale sie boje ze w jakims kluczowym momencie mi sie zawiesi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

hyh nie wiem nie mam czasu teraz patrzec na gry,wieczorem w most wanted chyba przytne i zobacze.a w jakiej grze powinno byc widoczne?czyli zrobic moda,ustawic na gpu600 mem 800 i sie nie przejmowac tym jednym testem? w sumie moze poszloby wiecej ale sie boje ze w jakims kluczowym momencie mi sie zawiesi :)

Nie. Najpierw włącz grę i pograj na standardowych (bo pisałeś że na nich też masz problemy) - będzie ok (tzn. bez żadnych artów) to zwiększ taktowanie bez moda tyle ile się da. A potem jak już zrobisz moda to ile tam chcesz ;)

 

EDIT:

Aha, i jak chcesz robić smarki to zostawiaj tylko Game testy - reszta nie jest w ogóle potrzebna aby zobaczyć jaki bedzie wynik.

 

Pencil moda najlepiej według mnie robić ołówkiem HB (ŚREDNI), malujemy do chwili otrzymania ciemnej barwy ale nie na siłę. Ocieramy też grafit o krawędzie a później wszystko zdmuciach!emy. Wszystko się ładnie trzyma.

U mnie zwykły HB nie dawał takiego napiecia aby pójść wyżej niż 700. Dopiero na B4 (Bogu dzięki że nie było w sklepie B6 :D) miałem takie że chodziło na 750 Mhz ;) ale wtedy definitywnie przesadziłem z ilością grafitu na karcie.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stresie rdzen grzeje sie do 61 stopni - 610/1600 ---- czy to nie za duzo temperatura? chyba cos musialem zle zamontowac bo wczesniej zdejmowalem chlodzenie i chyba ciut zle je musialem spowrotem dokrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIK

Będzie więcej;D

Po przejrzeniu twojego ORBa trochę mnie zastanawia dlaczego FillRate masz dla Single-Texturing i Multi-Texturing na tym samym poziomie 4813 MTexels.

Powinno być około 2200 dla Single-Texturing. Może to wina błędnaego zapisu wyniku? Albo coś uCiebie jest nie tak.

Ja mam 2073 Single/4563 Multi. Na moim "starym" GF6600 też było w granicach dwukrotności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W ustawieniach sterownika dajesz NAJLEPSZA WYDAJNOŚC, wyłaczasz wszystkie testy oprócz game testów i podkręcasz kartę ;) Tyle wiem ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. 2x73gt od galaxy czyli 2x256 mb, zegary 590/1700, stery ustawione na wysoką wydajność i tylko 8330 pkt w 05 :| No sory ale to według mnie mało... :/ Stery to 91.47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no. 2x73gt od galaxy czyli 2x256 mb, zegary 590/1700, stery ustawione na wysoką wydajność i tylko 8330 pkt w 05 :| No sory ale to według mnie mało... :/ Stery to 91.47

Trochę mało. Moje karty z siga przy taktowaniach 610/1800 robią 99xx w 2k5-wyższe taktowania trochę ale za to wersje 128MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało. Moje karty z siga przy taktowaniach 610/1800 robią 99xx w 2k5-wyższe taktowania trochę ale za to wersje 128MB.

No to możesz mi takie anomalia wyjaśnić w jakiś sposób :/ ?

Jakich sterów używasz itp. Chce znać cały twój config i wiedzieć dokładnie co i jak masz ustawione :P Łącznie z ustawieniem deski klozetowej ;>

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

On ma San Diego @ 3Ghz... No ale procek niby nic nie daje w marku 05. No i taki szczegół mało istotny, że ma na grafach po 1.8Ghz na mem, a ty masz po 1.7Ghz... No i te 10Mhz na core też coś daje.

 

@pewin

Zrób update siga [;

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

On ma San Diego @ 3Ghz... No ale procek niby nic nie daje w marku 05. No i taki szczegół mało istotny, że ma na grafach po 1.8Ghz na mem, a ty masz po 1.7Ghz... No i te 10Mhz na core też coś daje.

 

@pewin

Zrób update siga [;

Powyżej 1700 na mem i tak nic nie daje a wręcz wynik spada :| Ale bez przesady. Dlaczego mamy różnicę ponad 1,5 k :| ? Procesor nie może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majkel

On ma San Diego @ 3Ghz... No ale procek niby nic nie daje w marku 05. No i taki szczegół mało istotny, że ma na grafach po 1.8Ghz na mem, a ty masz po 1.7Ghz... No i te 10Mhz na core też coś daje.

 

@pewin

Zrób update siga [;

Procesor daje i to sporo...przeczytaj arta na egiełdzie, gdzie sprawdzają znaczenie procesora w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2x7300GT 128MB (SLI) ktore leca mi na 615/1700MHz - GPU juz mam max (trzeba moda) ale z memkami jest tak ze wyzej wali mi juz artami, ktoras grafika wylamuje sie :P czy wiecie jak mozna temu zaradzic??? Czy to oznaka ze trzeba zrobic moda na memki czy to ze wala artami to oznaka przegrzewania sie pamieci... Dodam ze mam 2x8cm wentyle skierowane na grafe + radiatorki na pamieciach (pentagrama -takie czarne), temp po OC rdzenia nie przekracza 64stopni (przy hardkorowym obciazeniu grafy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 2x7300GT 128MB (SLI) ktore leca mi na 615/1700MHz - GPU juz mam max (trzeba moda) ale z memkami jest tak ze wyzej wali mi juz artami, ktoras grafika wylamuje sie :P czy wiecie jak mozna temu zaradzic??? Czy to oznaka ze trzeba zrobic moda na memki czy to ze wala artami to oznaka przegrzewania sie pamieci... Dodam ze mam 2x8cm wentyle skierowane na grafe + radiatorki na pamieciach (pentagrama -takie czarne), temp po OC rdzenia nie przekracza 64stopni (przy hardkorowym obciazeniu grafy...)

Dowiem sie jakich sterów używasz czy pozostanie to tajemnicą <_< ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo ja na 700/1700 zrobiłem 5850 pkt w 3dsmarku05 i też bez żadnych optymalizacji i na zasyfiałej windzie

A jaki proc ?

Nie wiem, czy jest sens podkrecac proca, bo chyba w marku 05 ma bardzo male znaczenie, czy sie myle ?

 

ps. moja winda to tez syf, pamieta jeszcze czasy socket a ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki proc ?

Nie wiem, czy jest sens podkrecac proca, bo chyba w marku 05 ma bardzo male znaczenie, czy sie myle ?

 

ps. moja winda to tez syf, pamieta jeszcze czasy socket a ;D

Proc ma duze znaczenie...pomiedzy Athlonem 1.8GHz a 2.7GHz moga byc czasem roznice po 300-500pkt albo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...