Skocz do zawartości
DrKleiner

Zablokowali Mi Konto Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

ja miesiac zwlekalem z oplaceniem 1.27zl....słownie jeden złoty dwadzieścia siedem groszy....z tego powodu ze nie mialem dostepu do neta aż zaczęły przychodzić do mnie upomnienia listowne...po 2 takich upomnieniach dostałem telefon,że jeżeli nie wpłace w ciągu 7 dni roboczych to zawieszą mi nieodwołalnie konto i wystąpią na droge sądową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak, że płaci się dopiero, jak na rachunku jest co najmniej 10zł. W moim przypadku dokładnie tak było - 9 zł do zapłaty i zero upomnień od Allegro. Dopiero po przekroczeniu bariery 10zł otrzymałem maila o konieczności zapłaty.

 

4. Z zastrzeżeniem pkt. 5 Użytkownik zobowiązany jest po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego do 14 dnia następnego miesiąca uregulować należność na rzecz QXL. Użytkownik może nie dokonywać wpłaty, jeżeli na koniec danego miesiąca kwota należna do zapłaty wynosi mniej niż 10,00 zł; w takim przypadku Użytkownik dokonuje wpłaty łącznej należności po zakończeniu miesiąca, w którym naliczone opłaty i prowizje wynosić będą co najmniej 10,00 zł. Jednakże na żądanie QXL Użytkownik zobowiązany jest dokonać zapłaty należności we wskazanym terminie również w przypadku, gdy jego saldo nie osiągnęło poziomu 10,00 zł.

5. Użytkownicy otrzymujący faktury VAT zobowiązani są do uiszczenia należności wykazanej w tej fakturze bez względu na jej wysokość. Niezależnie od wystawionej faktury VAT, wysyłanej na adres wskazany przez Użytkownika w specjalnym formularzu, Użytkownik otrzymuje na koniec miesiąca pocztą e-mail informację o wysokości kwoty należnej do zapłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja mam zablokowane już ze dwa lata za 10,27 szarpnąłem się z miecha temu zapłaciłem dalej nie odwiesili no cóż sprawne działanie :) a saldo w plecy dalej -10,27 w końcu do nich napiszę, że ekhem wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekujcie od pracowników allegro jakieś super uczciwości czy sprawiedliwości.

Przecież nie jeden stały handlarz na allegro to dobry znajomy naszych allegro'wych stróżów prawa, który to zrobi wszystko aby zmieść konkurencje z powierzchni serwerów allelol :wink:

Szczególnie nowicjusz może natrafić na duże problemy przy handlu, ale nie miałem okazji się przekonać o tym na własnej skórze, choć to co przeczytałem w tym temacie daje do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]A MAĆ

znowu bez powodu zablokowali mi konto, nowe dane/nowy adres i ban, nie mam juz siły do tych s[ciach!]ieli

rachunki placone w terminie, nie wystawiam auckji za złotówke, nie nabijam sobie komentow itp

 

druga sprawa ze jeden adres domowy mam juz zbanowany całkiem i z tamtego pierwszego konta wogole nie odpisują na moje maile, a przy zalozeniu nowego jeszcze przed aktywacją robią bana , i bądź tu uczciwy

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]A MAĆ

znowu bez powodu zablokowali mi konto, nowe dane/nowy adres i ban, nie mam juz siły do tych s[ciach!]ieli

rachunki placone w terminie, nie wystawiam auckji za złotówke, nie nabijam sobie komentow itp

 

druga sprawa ze jeden adres domowy mam juz zbanowany całkiem i z tamtego pierwszego konta wogole nie odpisują na moje maile, a przy zalozeniu nowego jeszcze przed aktywacją robią bana , i bądź tu uczciwy

Jak na to samo imię i nazwisko to raczej nic dziwnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to samo imię i nazwisko to raczej nic dziwnego ;)

inne

 

edit//

 

NVM

ja dałem [gluteus maximus], podałem stary nr konta wiec pewnie mogli sie do tego przyczepic

ale czy mogą to sprawdzic? tzn dane na jakie zarejestrowane bylo konto a inne na allegro?

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno by za nic zawiesili konto.

Być może masz niezapłacone rachunki za prowizję [któreś z kont], albo na którymś z kont transakcje nie były finalizowane aż w końcu konto zostało zablokowane. W takich przypadkach założenie kolejnego bez pytania będzie skutkowało ciągłym blokowaniem tym bardziej że manipulujesz z danymi osobowymi.

 

Trzeba przystopować, i jeszcze raz wysłać zapytanie z pełnym opisem sytuacji i czekać na odpowiedź.

 

Jedynym rozwiązaniem raczej będzie wysłanie poleconym skanu DO (rewers i awers) - musisz to obgadać na emaila. Wtedy możliwe że odbanują prawdziwe dane osobowe.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno by za nic zawiesili konto.

Być może masz niezapłacone rachunki za prowizję [któreś z kont], albo na którymś z kont transakcje nie były finalizowane aż w końcu konto zostało zablokowane. W takich przypadkach założenie kolejnego bez pytania będzie skutkowało ciągłym blokowaniem tym bardziej że manipulujesz z danymi osobowymi.

 

Trzeba przystopować, i jeszcze raz wysłać zapytanie z pełnym opisem sytuacji i czekać na odpowiedź.

 

Jedynym rozwiązaniem raczej będzie wysłanie poleconym skanu DO (rewers i awers) - musisz to obgadać na emaila. Wtedy możliwe że odbanują prawdziwe dane osobowe.

jakby to były wałki z mojej strony lub nie zapłacone rachunki w terminie to wstyd byloby mi to pisać na forum

 

pierwsze konto na dane X konto z numerem 1, jedyno konto wtedy, ban z powodu naruszen allegro ktore zostaly wg nich zarejstrowane, nie napisali konkretnie, odpowiedzieli mi na dwa maile wklejając tą samą formułke, wysylalem maile co 2 miesiące, bez odp (120 pozytywow, 0 neu i neg)

 

zalozylem nowe konto na te same dane(X i konto 1) BAN po jakimś czasie (tu rozumiem za co) (40 pozytywow, 0 neu i neg)

 

trzecie konto dane Y konto z numerem 2 (NOWE IMIE NAZWISKO,ADRES KOD POCZTOWY ITP - nowa osoba)

i teraz przez przypadek podalem kupujacemu dane Y i konto nr 1 (pozno bylo i zle wkleiłem)no i blokada od razu(konto 170 pozytywow, 0 neu i neg)

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

podłącze sie do tematu mi tez allegro zablokowało konto w podanej przez nich przyczynie dowiedzialem sie ze nie mam 18 lat to dziwne bo 15-maja koncze 26 jak zaczołem wyjasniac moj wiek okazalo sie ze ktos kopil odemnie licytowana rzecz a ja jej jeszcze nie wyslalem itp. ale jak mialem to uczynic jak anulowali moje aukcjie i wycofali je

ostatecznie sprawa zostala wyjasniona po 2 miesiacach ale zachodu wiecej niz to warte maja tam bałagan a pracownicy nie sprawdzaja dokladnie skarg itp lecą po łebkach powinnien sie nimi zajac jakis urzad konsumenta czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to były wałki z mojej strony lub nie zapłacone rachunki w terminie to wstyd byloby mi to pisać na forum

 

pierwsze konto na dane X konto z numerem 1, jedyno konto wtedy, ban z powodu naruszen allegro ktore zostaly wg nich zarejstrowane, nie napisali konkretnie, odpowiedzieli mi na dwa maile wklejając tą samą formułke, wysylalem maile co 2 miesiące, bez odp (120 pozytywow, 0 neu i neg)

 

zalozylem nowe konto na te same dane(X i konto 1) BAN po jakimś czasie (tu rozumiem za co) (40 pozytywow, 0 neu i neg)

 

trzecie konto dane Y konto z numerem 2 (NOWE IMIE NAZWISKO,ADRES KOD POCZTOWY ITP - nowa osoba)

i teraz przez przypadek podalem kupujacemu dane Y i konto nr 1 (pozno bylo i zle wkleiłem)no i blokada od razu(konto 170 pozytywow, 0 neu i neg)

No to ładnie Cię ktoś strzelił z ucha :razz:

 

Nie ma sensu dalej w to brnąć, trzeba w jakiś sposób wszytko im wytłumaczyć tak by korzystać z allegro całkowicie na legalu.

ale allegro czasem tak ma i nic nie poradzisz, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalej w to brnąć, trzeba w jakiś sposób wszytko im wytłumaczyć tak by korzystać z allegro całkowicie na legalu.

a moim zdaniem to nie ma sensu z nimi dyskutowac. bo zachowuja sie jak tutejsi moderatorzy. olac i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis1983

poprostu niekturzy pracownicy allegro itp otrzymali w rece cos co zwie sie władza i ona ich przerasta niepotrawia sobie z nia radzic dlatego wykozystuja ja nieumiejetnie i dla wlasnych celów takie mam odczucia

a swoja droga moze oni sa niedowartosciowani i przyspozenie komus problemów sprawia im przyjemnosc :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to nazwał poszanowaniem swojej pracy... banują klienta potem wyjaśniają sprawę a kogo to obchodzi że nie można aukcji wystawiać że trzeba lecieć na poczte ze skanem DO i tłumaczyć się jak to możliwe że na jednym IP mogą być 2 legalne konta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, Allegro. Ich pracownicy uczyli się obsługi klienta w czasach głębokiej komuny, chyba nawet TP lepiej sobie z tym radzi.

 

Pierwszy raz zablokowali mi konto z mojej winy (spędziłem kilka miesięcy po drugiej stronie globusa i kompletnie zapomniałem). Wrócilem, zapłaciłem, wysłałem wiadomość, niestety nie doczekałem się odpowiedzi. Koniec końcow łaskawie raczyli odpowiedzieć po 23 (tak, dwudziestu trzech) wiadomościach i czterech miesiącach czekania.

 

Drugi raz pokazuje dokładnie jak Allegro działa - sprzedawałem dużo dość drogiego sprzętu w kategoriach "Audio" i najwyraźniej ktoś uznał że moje aukcje mają zbyt duże zainteresowanie, zadzwonił do znajomego pracownika allegro i uknuli szatański plan - któregoś dnia zastałem konto zablokowane bez wyjaśnienia które uzyskałem dokładnie po 28 dniach i doprowadziło mnie do śmiechu. Otóż przemiły pracownik stwierdził że w moich aukcjach brała udział osoba nieletnia i w związku z tym musieli zablokować moje konto, po czym kontakt całkowicie się urwał. Jako że z natury jestem mściwy i nie toleruję takiego kombinowania sprawa szybciutko wylądowała w sądzie (tym bardziej że nie chciałem stracić konta z dwoma tysiącami pozytywów), co skończyło się odblokowaniem konta i przeprosinami na piśmie. Tak czy inaczej zakończyłem z nimi współpracę bo niewiele rzeczy działa mi na nerwy tak jak prymitywna amatorka i brak szacunku dla kontrahenta.

 

Wnioski - Po pierwsze obsługa allegro to banda niekompetentnych amatorów. Po drugie jeśli macie znajomego prawnika to dbajcie o tą przyjaźń bo to się zwraca na każdym kroku.

Edytowane przez n3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mając na koncie około 8zł na minusie czy moge wpłacić im przykładowo 2zł abym nie musiał wpłacac calej sumy 10zl.

W sumie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ach, Allegro. Ich pracownicy uczyli się obsługi klienta w czasach głębokiej komuny, chyba nawet TP lepiej sobie z tym radzi.

 

Pierwszy raz zablokowali mi konto z mojej winy (spędziłem kilka miesięcy po drugiej stronie globusa i kompletnie zapomniałem). Wrócilem, zapłaciłem, wysłałem wiadomość, niestety nie doczekałem się odpowiedzi. Koniec końcow łaskawie raczyli odpowiedzieć po 23 (tak, dwudziestu trzech) wiadomościach i czterech miesiącach czekania.

 

Drugi raz pokazuje dokładnie jak Allegro działa - sprzedawałem dużo dość drogiego sprzętu w kategoriach "Audio" i najwyraźniej ktoś uznał że moje aukcje mają zbyt duże zainteresowanie, zadzwonił do znajomego pracownika allegro i uknuli szatański plan - któregoś dnia zastałem konto zablokowane bez wyjaśnienia które uzyskałem dokładnie po 28 dniach i doprowadziło mnie do śmiechu. Otóż przemiły pracownik stwierdził że w moich aukcjach brała udział osoba nieletnia i w związku z tym musieli zablokować moje konto, po czym kontakt całkowicie się urwał. Jako że z natury jestem mściwy i nie toleruję takiego kombinowania sprawa szybciutko wylądowała w sądzie (tym bardziej że nie chciałem stracić konta z dwoma tysiącami pozytywów), co skończyło się odblokowaniem konta i przeprosinami na piśmie. Tak czy inaczej zakończyłem z nimi współpracę bo niewiele rzeczy działa mi na nerwy tak jak prymitywna amatorka i brak szacunku dla kontrahenta.

 

Wnioski - Po pierwsze obsługa allegro to banda niekompetentnych amatorów. Po drugie jeśli macie znajomego prawnika to dbajcie o tą przyjaźń bo to się zwraca na każdym kroku.

Wiesz też bym chciał rzucić allegro w **** ale jest zbyt popularne. To jakby skasować nr gg i co Ci z tego? i tak znajomi będą korzystać a jak chcesz z nimi się kontaktować za pośrednictwem komunikatora to i tak musisz zainstalować i mieć numer - bo nigdy nie będzie tak, że wszyscy przejdą tylko na skype albo tylko na tlena czy coś innego. Tak samo jest z allegro, bardzo dużo sklepów opiera na tym swoją działalność, to praktycznie jedyne miejsce, żeby coś sprzedać, albo znaleźć ciekawą okazję (oczywiście mówię tylko o stronach polskich). I niestety trzeba z nimi żyć. Co do jakości obsługi to zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przypadkiem w necie taką stronę

 

www.oszukaniprzezallegro.pl

 

i omal z krzesła nie spadłem! Wreszcie znalazł się ktoś kto wziął sprawy w swoje ręce i chce stanąć w obronie ludzi którym bezprawnie blokuje się konta na allegro i pozbawia pieniędzy tam zarabianych! Inicjatywa wygląda super! Ludzie którzy stworzyli tą stronę chcą zebrać jak najwięcej ludzi którym zablokowano konta i potem grupowo pozwać allegro do sądu! Przyłączajcie się jeśli uważacie że zostaliście niesłusznie poszkodowani przez allegro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jest tak, że płaci się dopiero, jak na rachunku jest co najmniej 10zł. W moim przypadku dokładnie tak było - 9 zł do zapłaty i zero upomnień od Allegro. Dopiero po przekroczeniu bariery 10zł otrzymałem maila o konieczności zapłaty.

to ja wisze im cos ponad 9,50zl. i otrzymalem juz 2-3 mejle aby uregulowac tą naleznosc. widac bariera 10zl jest zmienna. a kasy nie bedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jedną kwestię z łaski waszej. Korzystacie z Allegro a nie chcecie za to płacić (tzn. ociągacie się z uregulowaniem rachunku)?

Wiem, że nasz serwis aukcyjny jest drogi, ma swoje wady etc. ale nie przesadzajmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się płacić prawie 100zł jak akurat miałem słabo z kasą. Później zapomniałem o tym i przesłali warning o windykacji po jakims miesiącu

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wisze im cos ponad 9,50zl. i otrzymalem juz 2-3 mejle aby uregulowac tą naleznosc. widac bariera 10zl jest zmienna. a kasy nie bedzie ;]

4. Z zastrzeżeniem pkt. 5 Użytkownik zobowiązany jest po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego do 14 dnia następnego miesiąca uregulować należność na rzecz QXL. Użytkownik może nie dokonywać wpłaty, jeżeli na koniec danego miesiąca kwota należna do zapłaty wynosi mniej niż 10,00 zł; w takim przypadku Użytkownik dokonuje wpłaty łącznej należności po zakończeniu miesiąca, w którym naliczone opłaty i prowizje wynosić będą co najmniej 10,00 zł. Jednakże na żądanie QXL Użytkownik zobowiązany jest dokonać zapłaty należności we wskazanym terminie również w przypadku, gdy jego saldo nie osiągnęło poziomu 10,00 zł.

5. Użytkownicy otrzymujący faktury VAT zobowiązani są do uiszczenia należności wykazanej w tej fakturze bez względu na jej wysokość. Niezależnie od wystawionej faktury VAT, wysyłanej na adres wskazany przez Użytkownika w specjalnym formularzu, Użytkownik otrzymuje na koniec miesiąca pocztą e-mail informację o wysokości kwoty należnej do zapłaty.

Ja do tej pory płaciłem dopiero jak przekroczyłem ten magiczny próg 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...