Skocz do zawartości
lukasz1

Wiatrak W Chieftec Gps-400aa-101a...

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że przy ok. 1000rpm będzie wystarczająco chłodno.

 

Benito myślisz że w tym moim 450 by się nadał ten wentyl co proponowałeś ? Jestem zmuszony zmienić chłodzenie ,bo w momencie obciążenia zasilacz jest strasznie głośny. Everest pokazuje ponad 6200 rpm ,a powietrze wydobywające się z zasilacza ma ok 60"C ale to mierzyłem po paru godzinach grania w Call of Duty 2. Nie wiem czy to dużo czy mało ,ale przy takim poziomie hałasu to teraz najmniej mnie martwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas Super PI z zasiłki wychodzi ~28*C więc wydaje mi się, że wentyl 1000-1200rpm by tu wystarczył. Skoro ten ma 2200 i temp. nie przekracza 30*C.

 

Oczywiście wszystko może wyglądać zupełnie inaczej u kogoś kto ma kiepski obieg powietrza w puszce.

Ja obecnie mam naturalny obieg. Dzięki otworom w suficie nadmiar ciepła po prostu sam sobie wychodzi. Dodatkowe wentyle wyłączone dla ciszy.

Chodzą tylko 3: grafika~2000rpm, cpu~1000rpm, zasilacz-ponoć 2200rpm. Z czego słyszalny jest zasilacz ;/

 

P.S. Swoją drogą dziwne, że GPS-400AA-101A nie ma pomiaru obrotów Oo.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników tego nieszczęsnego szumiącego stwora...

 

Od jakiegoś czasu zabieram się za zrobienie 'czegoś' z tym nieznośnym szumem, ale niestety moja słaba wiedza skutecznie mi to uniemożliwia.

 

Dlatego doradzcie mi, czy jest możliwe, by do tej zasiłki podpiąć bez większych utrudnień potencjometr (nie wiem, czy dobrej nazwy używam :()na śledziu z takim eleganckim pokrętłem na zewnątrz (jak np. prz cooler'ach na CPU)?

 

Wiatrak z tego Chiefteca chłodzi mi aż nadto skutecznie wewnątrz - temperatury w Evereście nigdy nie przekraczają 40 stopni C (okres aktualnie pseudo-zimowy/przed-wiosenny).

 

Sztuczka z tym potencjometrem bezpośrednio montowanym w zasilaczu jest dla mnie raczej zbyt zaawansowaną operacją.... :(

 

Jeśli nie regulacja na śledziu, to jedynym rozwiązaniem zostaje zmiana wiatraczka, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacja na śledziu czy przy zasilaczu to przecież jeden pies. Albo dasz kable i pociągniesz do śledzia albo wlutujesz bezpośrednio i będzie na przewodzie wentylatora.

 

Jedyne co mnie przy nim interesuje, to jaki przepływ ma przy tych 2200rpm i czy w ogóle tyle ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wynorałem z szuflady potencjometr 100ohm i rezystory 100 i 130ohm.

 

Jak mi kac i lenistwo minie to wstawię jako 200, albo 230 i powinno być dżi. a jak nie, to mam jeszcze 260. Tyle, że +100 z potencjometru to już 360ohm.

Ehh, ze też on nie ma pomiaru rpm ;/ było by mi to prościej jakoś ustawić. Albo zakres 230-330 [100+130+100(potencjometr)]. eee. pomyśle jak jak mi kac przejdzie ;/

 

EDIT: No wstawiłem tam 100ohm, okazał się za mocny, to zmniejszyłem do około 50 - nadal za mocny. Zatrzymałem się przy 40-48, ale niestety wentyl i tak jest głośny, a jak dam więcej to nie odpala na starcie. Wole jednak kupić nowy i mieć to z głowy. A poza tym to chyba potencjometr 50 był by tam lepszy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tłukiem jeśli chodzi o wymianę wiatraka w zasilaczu więc pytam krótko: czy wiatrak 120x120x25mm ARCTIC COOLING AF12025L będzie pasował do naszego chiefteca (sygnatura) ?

(w szczególności chodzi mi o wysokość wentyla, liczbę pinów wtyczki, mniejsza że tani)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował. Wentyl na 3pinową wtyczke, a w zasilaczu jest gniazdo 2pin, ale to żaden problem bo jeden pin we wtyczce będzie obok gniada sterczał.

Który z tych 2 będzie lepszy? cena ta sama...

 

http://allegro.pl/item270208252_arctic_coo...ydajny_aab.html

 

http://allegro.pl/item269268933_acutake_fa...ywibracyjn.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...