Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Gf 7900gs zalman 512mb. Karta ma super oc 540@640 750@920 na normalnym chłodzeniu. W atitool mam artefakty a jak gram po kilka godzin w gry to nic ani jednego krzaka. Czy to jest cos z atitool czy z czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Gf 7900gs zalman 512mb. Karta ma super oc 540@640 750@920 na normalnym chłodzeniu. W atitool mam artefakty a jak gram po kilka godzin w gry to nic ani jednego krzaka. Czy to jest cos z atitool czy z czym.

ATI Tool czyli do Radeonów

 

GF 7900gs czyli nvidia

 

ciekawe, nie prawdaż?

 

;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno 7900GS od zalmana i mam z nim dwa problemy:

 

1) Bardzo słaba jakość filmów divx/xvid/wmv. Straszne pixele mi na nich wychodzą. Wcześniej miałem 6600GT na tych samych kodekach (tylko innych sterownikach) było dużo lepiej. Właściwie to na wszystkim co do tej pory miałem było lepiej, więc coś tu chyba jest nie tak.

2) Mojej karcie TV (Pinnacle PCTV) przestały sie podobac sterowniki karty graficznej i odmawia wyświetlania kanałów (DirectX overlay test failed). Wcześniej było ok.

 

System świeży (winxp), używam najnowszych forceware, sprawdzałem też na poprzednich i nic. Filmy wyglądają bardzo marnie, tv nie działa. Uzywam zestawu kodekow ffdshow.

 

Czy jest to jakiś znany problem? Czy tylko ja mam taką przypadłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno 7900GS od zalmana i mam z nim dwa problemy:

 

1) Bardzo słaba jakość filmów divx/xvid/wmv. Straszne pixele mi na nich wychodzą. Wcześniej miałem 6600GT na tych samych kodekach (tylko innych sterownikach) było dużo lepiej. Właściwie to na wszystkim co do tej pory miałem było lepiej, więc coś tu chyba jest nie tak.

2) Mojej karcie TV (Pinnacle PCTV) przestały sie podobac sterowniki karty graficznej i odmawia wyświetlania kanałów (DirectX overlay test failed). Wcześniej było ok.

 

System świeży (winxp), używam najnowszych forceware, sprawdzałem też na poprzednich i nic. Filmy wyglądają bardzo marnie, tv nie działa. Uzywam zestawu kodekow ffdshow.

 

Czy jest to jakiś znany problem? Czy tylko ja mam taką przypadłość?

AD1 Mam to samo po przesiadce z radeona 9700pro na geforce 7900gto , obraz w divx pogorszyl sie diametralnie, te piksele o ktorych mowisz to sa przejscia tonalne, czyli miedzy kolorami. Na radeonie mialem obraz jakbym ogladal tv, wszystko bylo idealnie wygladzone, tutaj jest duzo, duzo gorzej, nie wiedzialem ze divx sa takiej slabej jakosci, jednak sprzetowe wygladzanie u ati lepiej dziala. Prubowalem tez uzywac PuerVideo od nviddi, ale trzeba miec program ktory tego uzywa, a ani subedit, ani allplayer itp nie maja obslugi pure'a :/, tez jestem ciekaw czy uzytkownicy geforcow poradzili sobie jakos z tym problemem, czy po prostu nie widzieli divx na ati i nie wiedza ze moze wygladac prawie jak dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem ciekaw czy uzytkownicy geforcow poradzili sobie jakos z tym problemem, czy po prostu nie widzieli divx na ati i nie wiedza ze moze wygladac prawie jak dvd

No ja widzialem divx na 6600GT, bo mialem ta karte przez jakies 1.5roku no i obraz w filmach divx/xvid byl bez porownania lepszy. W kazdym razie roznicy miedzy radeonem nie widzialem.

 

No a tutaj teraz lipa straszna. Z drugiej strony czytalem juz komentarze posiadaczy 7900, ktorzy pisali, ze jakosc video im sie zdecydowanie podniosla, wiec sam juz nie wiem czy to kwestia karty czy moze czegos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6600GT od Leadteka, 6800GS od Leadteka i teraz 7900GS Galaxy i nie widzę różnicy w obrazie. Kwadraty w Divx były i bedą zawsze - widać je u mnie na ciemnych przejściach tonalnych z 30cm przed 19' LCD. Na moim LCD widze artefakty i "kwadraty" na DVD - dopiero na formacie HD jest git :razz: Filmy w formacie H.264 tez prezentują się bardzo dobrze - nie widać bloczków.

 

W zależności od materiału załącza mi się Pure Video np. w Media Player Classic 6.4.9.0.

 

W DVD i HD dodatkowo przydaje się opcja "inverse telecine" (nowy kontrol panel/wideo i telewizja/ulepszenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fak nadzieja przepadła, niemam stacji dyskietek:( ale dzięki za pomoc ;-)

odpalić można też z CD lub z flasha...

 

Ja mam na flashu pliki startowe z win98 i jak cos potrzebuje to odpalam system z flasha. lepsze to niż flop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 6600GT od Leadteka, 6800GS od Leadteka i teraz 7900GS Galaxy i nie widzę różnicy w obrazie. Kwadraty w Divx były i bedą zawsze - widać je u mnie na ciemnych przejściach tonalnych z 30cm przed 19' LCD. Na moim LCD widze artefakty i "kwadraty" na DVD - dopiero na formacie HD jest git :razz: Filmy w formacie H.264 tez prezentują się bardzo dobrze - nie widać bloczków.

 

W zależności od materiału załącza mi się Pure Video np. w Media Player Classic 6.4.9.0.

 

W DVD i HD dodatkowo przydaje się opcja "inverse telecine" (nowy kontrol panel/wideo i telewizja/ulepszenia).

A wizisz roznice w DivX/XviD z PureVideo ? i czy mozesz powiedziec czy ten mpclassic sam zalacza czy trzeba gdzies uaktywnic PureVideo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc udało mi się "przywrócić" dobrą jakość video. Okazało się, że wszystkiemu winna była karta TV, która ostatnio przysparza mi sporo kłopotów i próbując ją jakoś ustawić wyłączyłem akceleracje DirectDraw ..i zapomniałem włączyć z powrotem. No dobra, zwalam winę na kartę, ale ewidentnie czynnik ludzki tu nawalił ;)

Divxy już działają ok, ale karta TV nadal odmawia (działa tylko w rozdzielczości 800x600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Miałem grafe Ati X800XL. I nie bardzo chiało mi się czekać na Viste, a szczególnie gry pod nie na Dx10.

 

Miałem kupić 7900GS palita 1,2 NS 256Mb - cena z allegro 650zł, za 600zł wersja 1,4NS, ale kusił mnie Galaxy, ale cena jeszcze z tydzień temu była 750zł więc szkoda przepłacać. Gdy już się zdecydowałem na Palita lukam allegro a tu niespodzianka :) RaduMir wystawia :) Galaxy 7900GS Cena 666 zł.

 

Więc szkoda się zastanawiać Geforca 7900GS galaxy "256mb" 1,2 Ns kupiony i jestem bardzo zadowolony. Temperatura w idle "41-42*C" w stresie 56*C. Po odblokowaniu zakładki z OC spod sterowników w panelu z 540Mhz na rdzeniu i 1500Mhz na pamiątkach komp wykrył automatycznie 638Mhz rdzeń i 1690Mhz pamiątki. Zatwierdziłem te ustawienia. I kilka partyjek w Sourca, póżniej troche Age of empires 3 i bez zwiech, artów wszystko śmiga. Ustawiłem 650Mhz i 1800Mhz i narazie też zasówa, bez niespodzianek. Pod grafe chce zamontować wentylator Fendera 92cm i "albo 2" i jeszcze trochę podkręcić. Bios był nie ruszany. Wyjście TV też działa w 100% "Piłe 3 lukłem i musze powidzieć, że niezła masakra :)"

 

Na jakich driverach jedziecie. Najnowszych ze stronki Nvidi, czy jakiś modyfikowanych.

 

Dodam, że to 2 dzień zabawy z tą grafą :)

 

Pozdrawiam

Xibi :lol2:

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. krotkie pytanie. czy warto kupic poserwisowego 7900gtx za ok 600 zl z dwutygodniowym okresem gwarancji? i czy warto bawic sie w taka przesiadke majac to co mam (patrz sygnaturka)?

Ja bym nie kupil czegos co juz raz sie zepusulo. No i 2 tygodnie gwarancji to zadna gwarancja.

Edytowane przez dawidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupil czegos co juz raz sie zepusulo. No i 2 tygodnie gwarancji to zadna gwarancja.

kwestia okresu gwarancji jest do "przedyskutowania" z uwagi na to ze zamowienie dotyczylo karty, dla ktorej okres gwarancji przewidziany jest 24 miesiace i mysle ze to uda mi sie wyegzekwowac. chodzi mi generalnie o zagrozenia jakie pociaga za soba sprzet "poserwisowy", jesli w ogole o takim moze byc mowa. w ofercie nie bylo mowy o uzywanym, uszkodzonym i naprawionym towarze. a czy przysluguje mi cokolwiek poza dwutygodniowym okresem gwarancji? jakas gwarancja producenta? przeciez w wypadku powrotu karty z serwisu bieg gwarancji trwa nadal, nie ma mozliwosci wygasniecia gwarancji, jesli nie zawinil wlasciciel produktu a tym samym podmiot ktoremu gwarancja przysluguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia okresu gwarancji jest do "przedyskutowania" z uwagi na to ze zamowienie dotyczylo karty, dla ktorej okres gwarancji przewidziany jest 24 miesiace i mysle ze to uda mi sie wyegzekwowac. chodzi mi generalnie o zagrozenia jakie pociaga za soba sprzet "poserwisowy", jesli w ogole o takim moze byc mowa. w ofercie nie bylo mowy o uzywanym, uszkodzonym i naprawionym towarze. a czy przysluguje mi cokolwiek poza dwutygodniowym okresem gwarancji? jakas gwarancja producenta? przeciez w wypadku powrotu karty z serwisu bieg gwarancji trwa nadal, nie ma mozliwosci wygasniecia gwarancji, jesli nie zawinil wlasciciel produktu a tym samym podmiot ktoremu gwarancja przysluguje.

Zasady gwarancji są zwykle opisane dokładnie w karcie gwarancyjnej. Jest tam wszystko. Nie ma co się domyślać, trzeba przeczytać. Jeśli byś jednak karty gwarancyjnej nie dostał, to wg mnie nie masz gwarancji at all ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady gwarancji są zwykle opisane dokładnie w karcie gwarancyjnej. Jest tam wszystko. Nie ma co się domyślać, trzeba przeczytać. Jeśli byś jednak karty gwarancyjnej nie dostał, to wg mnie nie masz gwarancji at all ;)

nie o to do konca mi chodzi. gwarancja byc musi zgodnie z przepisami chroniacymi konsumentow, nie ma odstepstwa od tego, nie moze byc to zadnym postanowieniem umownym zniesione. pozostaje kwestia okresu gwarancji (w sumie niczym nie ograniczona). poza tym pozostaje jeszcze niezgodnosc towaru z umowa.. koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o to do konca mi chodzi. gwarancja byc musi zgodnie z przepisami chroniacymi konsumentow, nie ma odstepstwa od tego, nie moze byc to zadnym postanowieniem umownym zniesione. pozostaje kwestia okresu gwarancji (w sumie niczym nie ograniczona). poza tym pozostaje jeszcze niezgodnosc towaru z umowa.. koniec OT.

Mieszasz troche pojec. Prawo prawem, ale jak nie masz dokumentu, to nie masz gwarancji.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core powyzej 555 pisze failed driver internal test blah.

memory 800(1600) braklo suwaka lol><

Podstawowe zagadnienia > szukaj. Tam jest moj wątek, juz pisałem kiedys na ten temat, tam znajduje się bardzo łątwe rozwiązanie tego programu i jeszcze kilka wskazowek nt. konfiguracji RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem po temacie i widze że chyba nikt nie ma vmoda na 79gs od galaxy (niemożliwe)

czyżbym musiał jako pierwszy zobaczyć który działa ?

hehe to sprawdzaj który działa bo ja też bym chętnie skorzystał vmoda do mojego galaxy :)

jak cos to daj znac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...